Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Electrocompaniet ECI 3 alebo BVaudio A300SE
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: So január 09, 2016 18:35:39    Predmet: Electrocompaniet ECI 3 alebo BVaudio A300SE Odpovedať s citátom

Mám takú otázku. Vedel by niekto objektívne poradiť ohľadne hore uvedených zosilňovačov? Ktoré by ste preferovali? Použiťý Elekctrocompaniet, alebo nový BVA za predpokladu rovnakej ceny?

Oplatí sa priplatiť za delenec PRE1 + PA300SSE oproti integrovanému A300SE?
Očakávam konkrétne odpovede a prosím neukameňujte ma.

Ďakujem za všetky komentáre, ktoré ma posunú dopredu.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: So január 09, 2016 20:21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som ešte pridal Hypa1 + Hypa10. Cenovo je to podobné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: So január 09, 2016 21:03:52    Predmet: Odpovedať s citátom

vma napísal:
Ja by som ešte pridal Hypa1 + Hypa10. Cenovo je to podobné.


Trošku offtopic. Na tento zosík som sa nepýtal a hlavne ten rozdiel v cene 11000...

Otázka je snáď dostatočne zrozumiteľná a tak by som nerád čítal o alternatívach. Ja viem, že všetci máme iné preferencie/skúsenosti, ale aj preto by som bol rád, ak by príspevky boli k téme.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: So január 09, 2016 22:15:21    Predmet: Odpovedať s citátom

ja by som to videl vcelku jednoznacne pre delenec od BV Audio- teda PRE1+PA300SSE. Akurat v piatok som bol na navsteve u cloveka co mal ECI5 a vymenil ho za kombinaciu Acon SC12 a BV PA300SSE a je so zvukom spokojnejsi.

Naposledy upravil blesk666 dňa So január 09, 2016 22:28:57, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: So január 09, 2016 22:17:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednoznačne delenec PRE1 a PA300SSE od BVAUDIO. Oplatí sa priplatiť za delenec Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So január 09, 2016 22:28:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvazil by som aj koncak od babaudio http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=239193#239193 Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: So január 09, 2016 22:41:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Zvazil by som aj koncak od babaudio http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=239193#239193 Wink


Ďalšia alternatíva???
Zosilňovač plánujem pred kúpou vypočuť a mnou spomenuté železá mám v blízkosti a "asi" sa mi v dohľadnej dobe podarí vybaviť ich posluch na vlastnej zostave. Tak že sa v tomto vlákne len predbežne informujem.
Po poluchovke si urobím vlastný názor. Dúfam.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 01:33:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ako hrajú ZINGALI NAPLES, ale podla charakteru zvuku tých siličov by s ELECTROCOMPANIET ECI-3 mal byť zvuk trochu plnší, výraznejší najmä v basoch, možno zábavnejší a s BV AUDIO skôr nenápadnejší, suchší, neutrálnejší, ale snáď aj trochu výraznejší, živší v stredoch, toť môj laický názor ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 07:11:33    Predmet: Odpovedať s citátom

maner: pocul si tie dva zosilnovace?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 07:20:22    Predmet: Odpovedať s citátom

maner napísal:
Neviem ako hrajú ZINGALI NAPLES, ale podla charakteru zvuku tých siličov by s ELECTROCOMPANIET ECI-3 mal byť zvuk trochu plnší, výraznejší najmä v basoch, možno zábavnejší a s BV AUDIO skôr nenápadnejší, suchší, neutrálnejší, ale snáď aj trochu výraznejší, živší v stredoch, toť môj laický názor ...


Majú 20cm basák, tak že okrajové pásma sú niečo, čo tieto repro zvýrazňovať vôbec nepotrebujú.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 08:18:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono hlavné asi bude, že na aké účely bude uvedené zosilovače ich majiteľ používať ...
... ak to bude hlavne „objektívne“ posudzovanie zvuku, tak asi BVa ... ak však bude dôležitejší „subjektívny“ posluch hudby, tak EC

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 08:41:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
......Zosilňovač plánujem pred kúpou vypočuť a mnou spomenuté železá mám v blízkosti a "asi" sa mi v dohľadnej dobe podarí vybaviť ich posluch na vlastnej zostave. Tak že sa v tomto vlákne len predbežne informujem.
Po posluchovke si urobím vlastný názor. Dúfam.


Soaron to je to najlepšie čo môžeš urobiť. Dones si obidve železa domov popočúvaj hudbu ktorú najviac počúvaš, a na základe toho sa rozhodni. Nepozeraj na to čo ako vyzerá, ale to čo ti ladí s tvojimi ušami. Sme tu rôzní, s rôznymi preferenciami, máme rôzne skúsenosti, niekomu sa páči taký či onaký zvuk. Čo vyhovuje jednému druhému nemusí. Univerzálna pravda neexistuje. Konštrukcia zosíka je jedna vec, ale to ako železo sadne s Tvojimi búdkami zas druhá.
Možno Ti bude so Zingali lepšie sedieť delenec BVA a možno zosík od EC. To tu na nete nevyriešiš. Zástancovia BVA na základe osobnej skúsenosti s ním Ti budú doporučovať jeho produkt odporcovia zas nie. Ale Ty to budeš počúvať a nie zástanca či odporca jedného či druhého riešenia.
Prajem Ti šťastnú ruku pri výbere. Nech ťa hudbapo výbere železa teší.

P.S. Už len to že si sem položil otázku BVA či EC ťa môže ovplyvniť. Mozog podvedome čaká lepší zvuk od toho, ktorý mu doporučili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 09:49:42    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
Ono hlavné asi bude, že na aké účely bude uvedené zosilovače ich majiteľ používať ...
... ak to bude hlavne „objektívne“ posudzovanie zvuku, tak asi BVa ... ak však bude dôležitejší „subjektívny“ posluch hudby, tak EC


Vaša otázka je na mieste, ale som začínajúci hifista, počul som toho zatiaľ málo, a tak na túto otázku nemám jednoznačnú odpoveď. Logicky mi ako technikovi vychádza, že zosík má ideálne len zosilňovať a nič nepridávať/neuberať. Z toho mi vychádza, že by malo byť cieľom každého hifistu chirurgicky presný, analytický prednes. Prakticky však viem, že to tak nie je a často sa uprednosťňuje emocionálny nie tak presný zvuk, aj za ceny, že zosík nemá najlepšie parametre. Veď sa to počúva lepšie. Toto už je ale zasa iná téma merať/nemerať a na to sú iné vlákna. Tak že fakt neviem. Viem ale, že ak bude prednes tých 2 zosilňovačov rozdielny a tento rozdiel budem počuť, tak si snáď už vyberiem, ktorý sa mi viac páči.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 09:54:45    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
vlado222: Soaron to je to najlepšie čo môžeš urobiť...


SÚHLAS, ale problém bude asi s EC. Ten je totiž z druhej ruky a tak je posluch v mojích podmienkach nereálny. Také prachy ale na zosík bez vypočutia určite nedám.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 10:17:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
citácia:
vlado222: Soaron to je to najlepšie čo môžeš urobiť...


SÚHLAS, ale problém bude asi s EC. Ten je totiž z druhej ruky a tak je posluch v mojích podmienkach nereálny. Také prachy ale na zosík bez vypočutia určite nedám.


Aký problém. Zaplať dotyčnému čas, cestu tam aj naspať a nech ho dovezie na posluch.

Nachystaj si na zosilnovač peniaze a ak sa Ti zapáči rovno mu ho vyplať , ak je seriozny za cestu a čas peniaze dalšie za tu ochotu pýtať nebude, logicky bude spokojný že zosilnovač predal alebo sa už niako dohodnete(alebo to dohodnite vopred).


A maj nachystaný na porovnanie ten druhý.Ak nemáš ani ten druhý zosilnovač BVaudio zvol podobný postup alebo si ho zapožičaj u p.Buntu oproti plnej zálohe.

No problémo.
Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 10:28:00    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Aký problém...


BVA som už na požičanie dohodol. No majiteľ EC ho požičať nechce, ale súhlasil, že si ho môžem vypočuť u neho doma na vlastných repro. Tak že prídem tam, rozbalím svoje repro, zaberiem mu obývačku na min. hodinu a potom mu poviem: Ďakujem neprosím. BVA znie lepšie. Čo si o tom myslíte?

PS: navrohval som mu aj tvoje riešenie, ale nepochodil som.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 10:37:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak že prídem tam, rozbalím svoje repro,teda svoj aparát čo chcem doma používať,napočuvane nahrávky ,aj BVaudio na porovnanie a zaberiem mu obývačku na min. pol dna.S tým suhlasí ?

Ak nie, má smolu.

......................


Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 10:47:02    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry: Či na pol dňa to neviem, ale áno. Svoje veci si zobrať môžem. Len sa mi to zdá trochu blbé, ale budiš. Asi to tak spravím. Díky.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TROT
Banned


Založený: 03 september 2013
Príspevky: 174
Bydlisko: Řitka

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 10:47:26    Predmet: Re: Electrocompaniet ECI 3 alebo BVaudio A300SE Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Mám takú otázku. Vedel by niekto objektívne poradiť ohľadne hore uvedených zosilňovačov? Ktoré by ste preferovali? Použiťý Elekctrocompaniet, alebo nový BVA za predpokladu rovnakej ceny?

Oplatí sa priplatiť za delenec PRE1 + PA300SSE oproti integrovanému A300SE?
Očakávam konkrétne odpovede a prosím neukameňujte ma.

Ďakujem za všetky komentáre, ktoré ma posunú dopredu.


HQQF do testu

_________________
žák učitele národů
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 10:54:58    Predmet: Odpovedať s citátom

TROT: málo informácií.

Kde, kedy, ako a hlavne za koľko?

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zelenac
Hifista - pokročilec


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 261
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 11:32:28    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Tak že prídem tam, rozbalím svoje repro, zaberiem mu obývačku na min. hodinu a potom mu poviem: Ďakujem neprosím. BVA znie lepšie. Čo si o tom myslíte?

Ak donesies flasku dobreho vina, nemusis mat ziadne rozpaky. Ani ked nic nekupis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 13:36:16    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
maner: pocul si tie dva zosilnovace?


- áno počul, ECI 3 opakovane, ale nie na rovnakých reprosústavách a v rovnaký čas, čiže bez priameho porovnania.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 13:42:26    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
Soaron napísal:
......Zosilňovač plánujem pred kúpou vypočuť a mnou spomenuté železá mám v blízkosti a "asi" sa mi v dohľadnej dobe podarí vybaviť ich posluch na vlastnej zostave. Tak že sa v tomto vlákne len predbežne informujem.
Po posluchovke si urobím vlastný názor. Dúfam.


Soaron to je to najlepšie čo môžeš urobiť. Dones si obidve železa domov popočúvaj hudbu ktorú najviac počúvaš, a na základe toho sa rozhodni. Nepozeraj na to čo ako vyzerá, ale to čo ti ladí s tvojimi ušami. Sme tu rôzní, s rôznymi preferenciami, máme rôzne skúsenosti, niekomu sa páči taký či onaký zvuk. Čo vyhovuje jednému druhému nemusí. Univerzálna pravda neexistuje. Konštrukcia zosíka je jedna vec, ale to ako železo sadne s Tvojimi búdkami zas druhá.
Možno Ti bude so Zingali lepšie sedieť delenec BVA a možno zosík od EC. To tu na nete nevyriešiš. Zástancovia BVA na základe osobnej skúsenosti s ním Ti budú doporučovať jeho produkt odporcovia zas nie. Ale Ty to budeš počúvať a nie zástanca či odporca jedného či druhého riešenia.
Prajem Ti šťastnú ruku pri výbere. Nech ťa hudbapo výbere železa teší.

P.S. Už len to že si sem položil otázku BVA či EC ťa môže ovplyvniť. Mozog podvedome čaká lepší zvuk od toho, ktorý mu doporučili.


- presne, presne tak Thumb up Clap


zelenac napísal:
citácia:
Tak že prídem tam, rozbalím svoje repro, zaberiem mu obývačku na min. hodinu a potom mu poviem: Ďakujem neprosím. BVA znie lepšie. Čo si o tom myslíte?

Ak donesies flasku dobreho vina, nemusis mat ziadne rozpaky. Ani ked nic nekupis.


- a zase presne tak, zelenac bol rýchlejší ... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 14:11:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron ak budeš musieť doniesť svoje Zingali k tomu čo predáva to , EC tak to nebude objektívne. Budeš svoje búdky počúvať v cudzom prostredí, v inej -akustike. Inak sa chovajú tvoje Zingali u teba doma a inak v inej miestnosti. Tak nič nezistíš. Buď maj obidva zosíky u toho čo predáva EC, alebo obidva zosíky u teba. Predávajúci ak chce predať, tak nech EC donesie k tebe. Ak nie tak nech si trhne. On chce predať. Či? Navyše u seba nebudeš stresovaný časom, cudzoou prítomnosťou, človekom ktorý s veľkou pravdepodobnosťou bude čakať ako sa rozhodneš, budeš vo vätšej psychickej pohode. Preto môj názor je testuj obidva u seba. Neunáhľuj sa nič Ti neutečie.
EC nie je jediný zosík na svete. Sú aj iné. A k ho dotyčný nie je ochotný ti ho zapožičať, tak sa nájde niekto druhý čo ochotný bude. Ak nie EC, tak niečo iné. Zosíkov je na predaj ajajaajj. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Borek
Hifista


Založený: 14 apríl 2008
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: Po január 11, 2016 20:51:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl jsem ECI 3 i obě ECI5. Jsou to velmi dobré zesilovače. S BVA nemám vlastní dlouhodobou zkušenost. Otázka ale není jestli je lepší X nebo Y. Ale jak se bude ten který zesilovač chovat jako součást tvého řetězce. A to může být někdy dost odlišné od zkušeností, které s těmito přístroji mají ostatní. Vím jak hrál EC se zdrojem EC, MF NU-Vista, Audionet, Wadia, Cary Audio, ...ale neznám tvůj zdroj... Stejně tak repro. Dobrá byla kombinace s WB, Spendor i Dynadio 1.8...
Vždycky to je nástřel. Šťastlivci to trefí třeba na poprvé.
Někdy se může zdát, že to je blbé a pak se třeba ukáže, že chyba je v některém z kabelů, který byl sladěn k předchozí sestavě. Někdy to chce delší čas na experimentování ve známém prostředí.
Někteří si možná vzpomenou i na vlastní nečekaná nepříjemná překvapení, kdy jinak skvělé přístroje si k sobě úplně nesednou...
Odpověď je proto těžká, pokud někdo nezná tvoje ostatní komponenty (a preference)...

_________________
jak daleko musím zajít, abych mohl říct, že jsem tam byl?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: So február 06, 2016 19:53:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak že BVA mám úspešne odskúšané. Musím uznať, že je to dobrá mašinka. Mal som delenec PRE1 + PA300SSE na celý víkend. Oproti môjmu Cyrusu 6VS má lepšie basy a výšky. Niekedy ma už pri vyššej hlasitosti dokonca rezali do uší. Asi by stálo za zváženie výmena strieborných káblov za medené. O výkonu radšej pomlčím, tam sa Cyrus s 40W nechytal.

Koncepcia sa mi páči, tak že asi pôjdem do koncáka a dokončím predzosík, ktorý už mám rozpracovaný.

PS: som rád, že sa ani môj Cyrus nenechal zahambiť, aj keď jeho cena bola iba polovičná oproti BVA.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2016 10:06:28    Predmet: Odpovedať s citátom

"rezanie" vysiek do usi mohol sposobovat aj zdroj signalu. Prave najvacsi rozdiel medzi prevodnikmi a PREVODNIKMI. badam v podani vysokych frekvencii.
Inak chvalim za to ze si dal na rady a zapozical si si a vypocul nieco co viaceri odporucali a nejdes si slepo nejakou iracionalnou cestou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2016 11:16:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdroj signálu je stále rovnaký , nezávisle na hlasitosti. Ak s hlasitosťou išla hore agresivita a ostrosť, tak je to jednoznačne reproboxami a sluchom, skreslenie vzniká aj v uchu pri vyššej hlasitosti.. Materiál káblov to nezmení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2016 11:44:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. Máte pravdu v tom, že moje bedne majú dosť výrazné výšky, ale asi som sa nevyjadril dostatočne presne. Neide o to, že by sa hlasitosťou agresivita zvyšovala, to nie. Výšky sú silné tak či tak, ale čím väčší je akustický tlak, tak logicky tým väčší je aj ich agresivita.

Skúste si prehrať nejakých napríklad 2kHz. Pri nízkej hlasitosti je to ok. Repro píska, ale ak poriadne pridáte hlasitosť, tak Vám začne tiecť krv z ucha. Prosím neberte to doslova. Tým som chcel len povedať, že tie výšky tam sú aj teraz a nie len pri istej hlasitosti.

Ťažko sa to popisuje. Je to aj preto, že ja mám svoje testovacie nahrávky navolené tak, že tam nemám len kvalitne znejúce pesničky. Naschvál som tam dal aj hudbu ako: Metallica - My Apocalypse z albumu Death Magnetic, čo je jedna z ich najhorších nahrávok. Prípadne Alanis Morissette - Ironic z albumu Jagged Little Pill (Acuostic), čo tiež nepatrí k jej najlepším nahrávam, ale ja mám tú pesničku veľmi rád. U Jacinthy problém nie je. Tak že je to často spôsobené aj danou neideálnou nahrávkou, ale takú Alanis si zo svojej diskografie nezmažem len preto, že neznie úplne ideálne. Radšej uberiem hlasitosť.

To BV: nerád Vám protirečím, lebo o celej problematike viete určite omnoho viac, ako ja, ale s tvrdením, že káble to nezmenia, nesúhlasím. Napríklad keď som vymenil reprokáble z lacnej dvojlinky (2x4mm) na to, čo mám teraz, tak bol počuteľný rozdieľ v okrajových pásmach. Z mojích skúseností, ktorých nemám veľa, vyplýva, že strieborné vodiče hrajú vyššie. Až zoženiem nejaké trochu lepšie medené reprokáble, tak to otestujem a výsledok napíšem. Možno sa nakoniec budem musieť za svoje terajšie vyjadrenie ospravedlňovať.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2016 11:53:41    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
"rezanie" vysiek do usi mohol sposobovat aj zdroj signalu. Prave najvacsi rozdiel medzi prevodnikmi a PREVODNIKMI. badam v podani vysokych frekvencii.
Inak chvalim za to ze si dal na rady a zapozical si si a vypocul nieco co viaceri odporucali a nejdes si slepo nejakou iracionalnou cestou.


Naslepo za skoro 2000 Eur, to chce teda poriadnu odvahu a na to ja nemám Very Happy. A hlavne, nič ma do kúpy netlačí, tak že to nechcem unáhliť.

Skúsim zohnať iný DAC, ale podľa toho, čo som počul v štúdiu, nebola to nahrávka od Alanis Ironic, ale Barbara Streisand, tak mi výšky prišli nie až tak rozdielne od toho, čo mám doma. A v štúdiu bol iný DAC aj reprá. Príde mi, že mám dosť citlivé uši na výšky. Väčšinou počujem aj šum v nahrávke, keď ostatní nie.
Skúsim polaborovať s káblami a uvidíme.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist