Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dream Theater - The Astonishing

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Heavy metal
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Št január 28, 2016 17:23:58    Predmet: Dream Theater - The Astonishing Odpovedať s citátom

Prave som dopocuval novy Dream Theater - a je to totalna nuda...ako tam je Mangini miesto Portnoya, tak idu dole vodou...a bicie maju zase zvuk plastovych kyblov...ledva som to vypocul do konca. A to som ich davnoveky fanusik.
Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 28, 2016 22:21:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Počul som len prvé cd, na slúchadlá, ale nemám pocit, že je to nudná katastrófa. Mangini je dobrý bubeník a nemyslím, že má na svedomí, ako sú tie bicie nahraté, zahraté sú dobre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Št január 28, 2016 22:29:19    Predmet: Odpovedať s citátom

toto je pohlad jedneho znameho a vystihol to presne:

"...no ako som uz aj chalanom na FB pisal a fakt potvrdzujem, je to soundtrack k rozpravke...vela vaty...aj ked to dreamaci volaju ambiciozny projekt...to progmetal ani nahodou nie je a trochu sa zdraham aj pri slove progrock. je to nieco medzi muzikalom podla Karla Svobodu a artrockom... Mozno floydistom sa pacit bude.

Schvalne som si vyhladal dnes na webe uz nejake recenzie...niektore su blizko mojmu nazoru, ine su trosku optimistickejsue, avsak zatial ani jedna nadsena...

Kurva a to som ich fan ako repa...

...Mangini je uplna tragedia, nielen ze ten chlap nenapise ani notu, nevyprodukuje pre kapelu a este hra ako slabe a lacne naprogramovane el.bicie. (asi ako na Dramatic ... tam ze Petrucci bicie naprogramoval pri skladani...a to potom nahral MM...)

Pravdepodobne najviac sklada Rudess, tolko syntipopu a orchestracii je uz dost..."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Št január 28, 2016 22:56:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Me Mangini nebavi, technicky je sice vynikajici, ale je to priserna nuda, vubec to nema gule... Portnoy byl jina kava, hlavne vyznamove pro tu kapelu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: So január 30, 2016 23:26:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Dream je tiez jedna z mojich srdcoviek a uz to tocim dnes treti krat no zatial dost zmiesane pocity.Uvidime po case ale zatial take neake moc sladke.Ale napriklad Dramatic som nemal tak rad ako ine albumy no teraz patri medzi moje top....Mne zas sem tam vadi zavyjanie Labrieho,ale co uz ...
Aj Metallica hrala kedysi metal..

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ramones
Hifista - pokročilec


Založený: 18 jún 2009
Príspevky: 267

PríspevokZaslal: Ne január 31, 2016 10:42:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdysi, když byli moji synové v pubertě a zajímali se o "prog", mi domů dotáhli pár jejich CD a já už tehdy si dovolil vyslovit názor, že je to hudba bez emocí a energie, prostě profesorsky studená, která ničím jiným, než občasným virtuózním záchvěvem nepřinese radost ani "husí kůži" za krkem Smile
Pokud jsem poslouchal jen instrumentální pasáže ... budiž, ale jakmile se ozval zpěv ...
Je to pouze můj názor a popisuji pocity z jejich tvorby. Fanouškům je nechci pomlouvat. Je to možná i tím, že obecně, co zavání exhibicionistickým pozerstvím a narcismem, mě preventivně odrazuje.
V hudbě potřebuji cítit nápad, energii celé kapely a mít z poslechu fajn pocit, ať už je jakákoliv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Ne január 31, 2016 12:19:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Každy je vnímá jinak tak jako jine kapely. Tu poslední vetu co jsi napsal, je podle mne to co v jejich hudbě prave je. Ale chapu, ze ne každému muže vyhovovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ramones
Hifista - pokročilec


Založený: 18 jún 2009
Príspevky: 267

PríspevokZaslal: Ne január 31, 2016 19:26:49    Predmet: Odpovedať s citátom

davidhighend napísal:
Každy je vnímá jinak tak jako jine kapely. Tu poslední vetu co jsi napsal, je podle mne to co v jejich hudbě prave je. Ale chapu, ze ne každému muže vyhovovat.


Ještě to upřesním (ten pocit) jinak: ... jako by hrály studené stroje
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št marec 17, 2016 11:34:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, ja ako fanusik DT sa musim zapojit do debaty.
Posledny album som pocul niekolkokrat, ale nemam to este velmi vzite. Co vyzdvihujem na albume je melodickost, v podstate sa stotoznujem s tym, co som cital na forumoch, je to album a o Rudessovi, Labriem a Petruccim. Su tam krasne klavesy , melodickost, myslim, ze spev je vynikajuci.
Samozrejme, bicie a basa sklamali trochu aj mna, resp. tych peknych prog. metal pasazi je tam menej. Myslim, ze poslednym super prispevkom v ich tvorbe bolo DVD/BD: ’Breaking the fourth wall’, kde aj MM je vyborny.

Ja to uz vsak tak neriesim, niekedy som strasne vsetko, co s nich tykalo prezival, dnes sa szanim objavovat aj ine kapely , resp. albumy, pozrite sem, napr. na posledny album od Redemption:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=7625&start=30
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Heavy metal Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist