Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zatím teorie - jakou cestou se vydat?
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Milhauzz
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2010
Príspevky: 69
Bydlisko: Dubňany

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 14:40:28    Predmet: Zatím teorie - jakou cestou se vydat? Odpovedať s citátom

Ahoj,

začínám si hrát s myšlenkou, kam se vydat a jakým směrem v oblasti reproduktorů. A protože tápu, využiju toto fórum. Za jakékoliv názory předem díky. Popíšu situaci a třeba se někam dostanem.

Současná situace:
Dělal jsem nový obyvák (kompletní rekonstrukce) a už tak trochu myslel na to, že bych mohl oživit myšlenku lepšího domácího aparátu. Rozměry obyváku 6,5x4,8 metru, podlaha vysoký koberec, snížený strop sádrokartonem s ještě jedním sníženým obdélníkem 1,5x3m. Sedačka cca 2metry od zadní zdi, kde je otevřený nábytek. Hifi komponenty mají vlastní okruh 220V s vlastním jističem. Toliko o místnosti.

Komponenty:
AV preamp Onkyo PR-SC886 - potřeboval jsem řešit HDMI, kvůli projektoru, multimediálnímu centru a dalším "hňupovinám". Nicméně má i XLR do budoucna a nemá koncové stupně - což byla podmínka. Navíc má hodně schopné převodníky.
Amp1: AMC 2445, Je to 4 kanál, můstkovatelný na dvoukanál. 4x45@4, 2x90@8
Amp2: Linn LK140, dvukanál, 2x95@8, 2x140@4
Zdroje: H/K 970HD jako mechanika pro CD a koaxem do AV preampu, WetekPlay MMC

Repro (a teď to bude teprve prdel Smile)
Kamarád mi daroval AQ881, kde jsou TEchnicky SLAbší měniče. Výšky a středy, pokud se to tak dalo nazvat, šly ven a nahradil jsem je Tonsilama, co zbyly doma v šuplíku - včetně výhybky (to co tam bylo původně, byla spíš parodie na výhybku). Středobas a výšku krimím přes AMC. Původní basáky jsem nechal a krmím je aktivně přes Linn. V premapu je strmost 24dB/oct a trochu sem si pohrál s časováním SW kanálu, protože tyhle Tesla basáky jsou prostě potvory pomalý. Vznikl takový uječený a nudný pokus polokativu, každopádně je to aspoň lepší než to bylo.

A teď jak dál. AV preamp a zesíky zatím měnit nebudu. Výhodu je, že můžu jít klidně cestou aktivu, protože 6 kanálů se na to přímo nabízí.

Varianta 1:
Nachat původní basáky, dát lepší středobas a výšku s kvalitativně odpovídající výhybkou. Jednoduchý kompromis, kde ale pořádně sfázovat střed a výšku na pasivu bude o měření a nekonečném úpravu výhybek.

Varianta 2:
Nachat původní basáky, dát lepší středobas a výšku, pořídit něco jako MiniDSP a hrát si s aktivem. Zkušenosti jsou, hlavně co se týče měření a ladění impulsní odezvy.

Varianta 3:
Oteřít okno, rozpažit ruce a pořídit "dospělé" bedny. Podmínkou bi-amp. Výhodou je, že repro můžu mít 30-50cm od přední zdi (víc už by asi žena brblala) a velikostně to můžou být opravdu velké skříně. Malý prcky s aktivním subwooferem nechci.

Varianta 4:
MiniDSP a DYI 3 pásmo. Člověka na dřevařinu se zkušenostmi výroby ozvučnic mám. Tady se naskýtají ohromné možnosti a zkušenosti ostatních a rád bych se vydal "ověřeným" projektem.

Jediný co zatím vím, že to chce čas, klid a rozvahu. Není kam spěchat. Nejsem kdovíjaký hifík, ale mám rád kvalitní poslech i když si ho nemůžu dopřát tak často, jak bych chtěl.

Jak a kam byste se v mojí situaci vydali vy? Nebo jsem úplně mimo?

Díky

_________________
Hlavně se toho nebát Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 15:32:20    Predmet: Odpovedať s citátom

S pristupom "hlavne se toho nebat" doporucujem zacat napriklad s tymto:
- http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=252038#252038

:D

Inak z hotovych ci stavebnic napr. toto:
- http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_1sl.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 15:48:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobně bych se na to vyflák Laughing


- Jestli to jsou Dubňany u Hodonína, máš to kousek k Bartolimu. Můžeš si jedny takový "dospělý bedny" dojet k němu poslechnout.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 18:18:19    Predmet: ??? Odpovedať s citátom

S tímto chybu pro začátek neduěláš.
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/bowers-and-wilkins/b-matrix-801-series-2/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 20:51:57    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Jestli to jsou Dubňany u Hodonína, máš to kousek k Bartolimu. Můžeš si jedny takový "dospělý bedny" dojet k němu poslechnout.


Načo sú mu dospelé bedne, keď k ním potrebuje aj dospelé komponenty?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 23:52:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Varianty 1 a 2 bych zavrhnul.
Jestli chceš pořádný DYI bedny, tak inspiraci najdeš tady:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=18723&start=0
Případně tady:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=209621#209621
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=209621#209621
http://basstl.blog.cz/

Komponenty ti pro začátek budou stačit, případně je časem můžeš vyměnit taky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po február 15, 2016 08:51:06    Predmet: Odpovedať s citátom

vanadoo napísal:
MaBat napísal:
Jestli to jsou Dubňany u Hodonína, máš to kousek k Bartolimu. Můžeš si jedny takový "dospělý bedny" dojet k němu poslechnout.


Načo sú mu dospelé bedne, keď k ním potrebuje aj dospelé komponenty?


...

Jestli se tim mysli ze velke bedny potrebuji velky a drahy a vykonny a stabilni zesilovac tak je to spis otazka hifi komercnich produktu typu 3p kalotova bedna s impedanci v minimu 1,5-2 ohmy.

To ale neni pripad RPM1, 1518. Tyhle bedny maji minimum impedance kolem 6 ohm a pro zesilovac nepredstavuji velkou vyzvu-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 15, 2016 11:06:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Jestli se tim mysli ze velke bedny potrebuji velky a drahy a vykonny a stabilni zesilovac tak je to spis otazka hifi komercnich produktu typu 3p kalotova bedna s impedanci v minimu 1,5-2 ohmy.

To ale neni pripad RPM1, 1518. ...

Fajn. Podle Bartoliho specifikace tedy pro 1518 postačí levný, nevýkonný a nestabilní zesilovač. Dle této specifikace by mohl vyhovět třeba Transiwatt Junior. Smile Jen mi není jasné, proč tedy Bartoli sám používá Marka Levinsona.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po február 15, 2016 11:34:53    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
Bartoli napísal:
Jestli se tim mysli ze velke bedny potrebuji velky a drahy a vykonny a stabilni zesilovac tak je to spis otazka hifi komercnich produktu typu 3p kalotova bedna s impedanci v minimu 1,5-2 ohmy.

To ale neni pripad RPM1, 1518. ...

Fajn. Podle Bartoliho specifikace tedy pro 1518 postačí levný, nevýkonný a nestabilní zesilovač. Dle této specifikace by mohl vyhovět třeba Transiwatt Junior. Smile Jen mi není jasné, proč tedy Bartoli sám používá Marka Levinsona.


...

Uz to bylo v jinem vlaknu, nicmene Mark Levinsona (400W/8ohm) vubec nepotrebujes a uz vubec nepotrebujes tyhlety superdrahe znacky jako je Mark Levinson a nebo jine podobne highend drahoty.

Ze jsem tohleto nevedel v dobe kdy jsem si Levinsona koupil je jiny pribeh.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 15, 2016 11:58:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
... a uz vubec nepotrebujes tyhlety superdrahe znacky jako je Mark Levinson a nebo jine podobne highend drahoty.


S tím se dá souhlasit. Ovšem to, že u reprosoustv si v ceně do 600 tisíc našel jenom dva akceptovatelné modely, celou věc trochu relativizuje. Smile

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po február 15, 2016 11:58:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Tedy pro 1518 staci laciny, stabilni a kvalitni zesilovac s alespon 50W/8ohmu, jako napr BV audio, DPA atd..

To je upresneni hlavne pro Krytona, protoze mam z Krytona pocit ze ma problemy s porozumenim psanemu textu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po február 15, 2016 12:05:42    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
Bartoli napísal:
... a uz vubec nepotrebujes tyhlety superdrahe znacky jako je Mark Levinson a nebo jine podobne highend drahoty.


S tím se dá souhlasit. Ovšem to, že u reprosoustav si v ceně do 600 tisíc našel jenom dva akceptovatelné modely, celou věc trochu relativizuje. Smile


...
Nepozorne ctes, ja jsem psal ze vim a znam ty konkretni dva modely - kvalitni 4p. drahe bedny Vivid + Revel.

Ale jiste jsou i jine kvalitni komercni kalotove 4p. bedny a ja je pouze neznam.

Treba jich existuje jinde nez v testech stereophile vice....koneckoncu pokud te to zajima tak hledej a jiste najdes, protoze s googlem to umis lepe nez ja.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Po február 15, 2016 13:11:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Trošku bych se dovolil vrátirt k původní otazce - a spíš asi čekám odpověď od Marcela.
K dispozici jsou dnes volně projekty 3 projektů s WG - RPM1, RPM2, 1518. Cena "víceméně" stejná u všech. Za jakých podmínek a které bys doporučil ?
nebo je to jednoznačné - nej je 1518 a ostaní nestojí za námahu:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Po február 15, 2016 13:40:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Romane,

nej je 1518. RpM-2 jsou dobré, na to jak jsou velké (malé). RpM-1 jsou už hrozně velké, na to, že mají pořád jen 10" WG. Jednoduché vodítko - osobně bych už asi nestavěl bedny, které jsou větší/širší, než použitý zvukovod. Ne, že by to vůbec nestálo za námahu, ale je jen škoda té velikosti nevyužít ještě o něco lépe...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milhauzz
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2010
Príspevky: 69
Bydlisko: Dubňany

PríspevokZaslal: Po február 15, 2016 19:58:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové,

díky za odkazy i za názory. Dobře, řekněme že jsem to mohl s výrazem "dospělé" bedny trochu přehnat. Mě úplně bude stačit, pokud se časem dostanu někam do kategorie "hifi". Highend je pro mě, už jen z finančních důvodů, věc naprosto nerentabilní a řekněme si to narovinu, nejsem až zas tak ortodoxní hifík, abych musel slyšet netopíří nářek nebo infrazvukové vrnění slona v rozpuku. Mě bude úplně stačit, když to bude hrát "solidně". Ano, s výběrem komponentů se někdy člověk unáhlí a pár přešlapů v minulosti taky bylo, dost nesmyslů mám taktéž za sebou. Abych byl upřímný, koncovýma stupněma sotva začínám a podle toho to taky vypadá. Nicméně si myslím, že na tom nejsem zase tak špatně, jak jiní zoufalci, co se snaží na diskuzních fórech přesvědčovat jiné, že zrovna jejich receiver se 4 pásmovýma bednama za desítku úžasně "duní".

Myšlenku oživení ARSek tedy posílám do háje. Až bude nástupce, dám je na aukro, tam se o ně ještě pobijou Smile

jdu študovat ony odkazy, ať se trochu nachytřím ...

Díky!

_________________
Hlavně se toho nebát Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milhauzz
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2010
Príspevky: 69
Bydlisko: Dubňany

PríspevokZaslal: St február 17, 2016 10:25:59    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Osobně bych se na to vyflák Laughing


- Jestli to jsou Dubňany u Hodonína, máš to kousek k Bartolimu. Můžeš si jedny takový "dospělý bedny" dojet k němu poslechnout.


Čau,

tak jsem u Bartoliho byl. Sice mě jeho muzika úplně neoslovuje (opera), nicméně se našly i jiné žánry (jazz, šanzon, vážná). Domluvili jsme se, že se stavím i někdy příště a donesu svá LP.

Pokud mám hodnotit zvukově, tak ze spodků a hlavně fundamentu v hlase jsem byl nadšený. Měl jsem pocit, že na mě zpěvák přímo dýchá. U šanzonu mě ta přirozenost hlasu až děsila. Prostorovost bez výtek - i když jsem hranou muziku vůbec neznal. U středů a operního zpěvu, kdy jsem byl poučen nemálo odbornými termíny a vůbec složitostí pořídit záznam takového zpěvu, jsem došel k názoru, že o této problematice nevím vůbec nic a hanba by mě fackovala dávat nějaký názor.

Suma sumárum, vynikající zkušenost.

_________________
Hlavně se toho nebát Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: St február 17, 2016 10:31:30    Predmet: Odpovedať s citátom

No vidíš Smile

citácia:
Pokud mám hodnotit zvukově, tak ze spodků a hlavně fundamentu v hlase jsem byl nadšený.
Ono se řekne "hlas", ale takový hlas dokáže znít opravdu dynamicky a zdaleka ne všechny bedny to zvládnou tak přenést. Tyhle skutečně jo.

Naposledy upravil MaBat dňa St február 17, 2016 10:34:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St február 17, 2016 10:33:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Milhauzz napísal:
U středů a operního zpěvu, kdy jsem byl poučen nemálo odbornými termíny a vůbec složitostí pořídit záznam takového zpěvu,


Na taková "poučení" bych moc nedával.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St február 17, 2016 10:44:09    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Milhauzz napísal:
U středů a operního zpěvu, kdy jsem byl poučen nemálo odbornými termíny a vůbec složitostí pořídit záznam takového zpěvu,


Na taková "poučení" bych moc nedával.


...

Jen doplnim ze diskuse o problematicnosti nahravani se tykala nahravani symfonie c.8 Gustava Mahlera. Je to tkz. symfonie tisicu, dvojnasobne obsazeny orchestr, 8 velkych solistu, 2 pevecke sbory + detsky pevecky sbor, varhany.

Celkove vyzneneni Mahlerovy 8. symfonie je znacne spektakularni a naroky / problemy spojene s nahravanim takoveto velkolepe akce jsou znacne....navic z financnich duvodu je to live snimek, pochopitelne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 11:00:13    Predmet: Odpovedať s citátom

S Milhausem jsem debatoval i o tom jak na 3p. kalotove bedny (Milhaus by chtel neco maleho a lacineho).

V kontextu 3p. kompromisu s kalotou jsem si vzpomel na zajimavy kompromis od dynaudio C5.

Je to malicke 3p. s kalotou 50mm na stredech od 1-4kHz. Nahore je klasicka 25mm kalota. Dole pak maly stredobasacek cca 7".

Celkove je to dost kompromis + je to malo citlive a nehraje to basy, neumi to hrat moc nahlas atd..

Ale stejne si myslim ze neco takoveho jako 1+2+7 dave lepsi smysl nez setup 1+7+7 co vidime u vyrobcu jako mrdkastandard kalota 3p..

Nemate nekdo odkaz na mereni dynaudio C5?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 11:15:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Právě takový menší třípásma jsou ve výhledu (akorát ne s kalotou na středech). Nic nekupovat, čekat Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 11:27:23    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Právě takový menší třípásma jsou ve výhledu (akorát ne s kalotou na středech). Nic nekupovat, čekat Laughing

To bude s tím koaxiálem?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 11:27:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to jedna z pracovních variant. A s větším basákem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milhauzz
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2010
Príspevky: 69
Bydlisko: Dubňany

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 11:31:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Mno, bedny asi chvilku počkají. Trápí mě teď akustika na basech. Mezi 60-70Hz mám na místě posluchače díru jako hrom, to samo kolem 35Hz. Asi sem si sádrokartonovým stropem omylem udělal pěkne blbě naladěnej basstrap. Nejdřív sem zkoušel se slabším Dynaudio Audience sub-30 a pak s Linn Sizmik, který fakt umí. Ale nevzdávám to, přece si nebudu kupovat sluchátka Smile
_________________
Hlavně se toho nebát Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 11:53:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Naopak sádroš a nad tím hafo vaty by mělo být menší zlo než třeba hurdisky s železobetonem Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milhauzz
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2010
Príspevky: 69
Bydlisko: Dubňany

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 11:57:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
Naopak sádroš a nad tím hafo vaty by mělo být menší zlo než třeba hurdisky s železobetonem Smile


Vnitřně jsem právě nezateploval - starý barák = tepelné mosty a možnost plísně, jak už sem se přesvědčil z praxe.

_________________
Hlavně se toho nebát Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 11:59:57    Predmet: Re: Zatím teorie - jakou cestou se vydat? Odpovedať s citátom

Ještě poznámka k tomuhle:
Milhauzz napísal:
Kamarád mi daroval AQ881, kde jsou TEchnicky SLAbší měniče. Výšky a středy, pokud se to tak dalo nazvat, šly ven a nahradil jsem je Tonsilama, co zbyly doma v šuplíku - včetně výhybky (to co tam bylo původně, byla spíš parodie na výhybku). Středobas a výšku krimím přes AMC. Původní basáky jsem nechal a krmím je aktivně přes Linn. V premapu je strmost 24dB/oct a trochu sem si pohrál s časováním SW kanálu, protože tyhle Tesla basáky jsou prostě potvory pomalý. Vznikl takový uječený a nudný pokus polokativu, každopádně je to aspoň lepší než to bylo.
Jen tak nahradit něco něčím bez adekvátního měření je cesta do pekel (nebo do kasina, jak se to vezme Laughing). Mohl jsi to klidně taky zhoršit. Možná kdybys tu stávající věc měl v cajku, byl bys překvapený, že i z toho lze dost vytáhnout. Pokud sis to odladil, tak samozřejmě beru zpět.

Jestli stojíš o můj názor, tak za mě bych být tebou šel do něčeho DIY zvukovodového viz marcelův vysvětlující příspěvek. Ve finále získáš obrovskou přidanou hodnotu a není to až zas tak těžké to dotáhnout, když necháš dřevařinu někomu udělat Wink

Jinak ten preamp ti chválím, s 885 to byl jeden z prvních dostupných HD multikanálů, na které jsem dosáhnul i já Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 12:28:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Milhauzz napísal:
Mno, bedny asi chvilku počkají. Trápí mě teď akustika na basech. Mezi 60-70Hz mám na místě posluchače díru jako hrom, to samo kolem 35Hz. Asi sem si sádrokartonovým stropem omylem udělal pěkne blbě naladěnej basstrap. Nejdřív sem zkoušel se slabším Dynaudio Audience sub-30 a pak s Linn Sizmik, který fakt umí. Ale nevzdávám to, přece si nebudu kupovat sluchátka Smile


...

Sorry ale takhle jak je to napsane je to cele nesmysl.

Jestli ti muzu radit nejmen 5x si pomalu a v klidu pust Tooleho prednasku co jsem ti poslal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milhauzz
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2010
Príspevky: 69
Bydlisko: Dubňany

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 12:45:25    Predmet: Re: Zatím teorie - jakou cestou se vydat? Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
Ještě poznámka k tomuhle:
Milhauzz napísal:
Kamarád mi daroval AQ881, kde jsou TEchnicky SLAbší měniče. Výšky a středy, pokud se to tak dalo nazvat, šly ven a nahradil jsem je Tonsilama, co zbyly doma v šuplíku - včetně výhybky (to co tam bylo původně, byla spíš parodie na výhybku). Středobas a výšku krimím přes AMC. Původní basáky jsem nechal a krmím je aktivně přes Linn. V premapu je strmost 24dB/oct a trochu sem si pohrál s časováním SW kanálu, protože tyhle Tesla basáky jsou prostě potvory pomalý. Vznikl takový uječený a nudný pokus polokativu, každopádně je to aspoň lepší než to bylo.
Jen tak nahradit něco něčím bez adekvátního měření je cesta do pekel (nebo do kasina, jak se to vezme Laughing). Mohl jsi to klidně taky zhoršit. Možná kdybys tu stávající věc měl v cajku, byl bys překvapený, že i z toho lze dost vytáhnout. Pokud sis to odladil, tak samozřejmě beru zpět.

Jestli stojíš o můj názor, tak za mě bych být tebou šel do něčeho DIY zvukovodového viz marcelův vysvětlující příspěvek. Ve finále získáš obrovskou přidanou hodnotu a není to až zas tak těžké to dotáhnout, když necháš dřevařinu někomu udělat Wink

Jinak ten preamp ti chválím, s 885 to byl jeden z prvních dostupných HD multikanálů, na které jsem dosáhnul i já Wink


Jistě, zhoršit, uznávám. Já mám holt náturu do všeho rýpat a zkoušet do zblbnutí. Porstě pokusy a omyly, na kterých si sice kolikrát vylámu zuby, ale sem tam to má přínos do praxe. DIY zvukovody josu super, ačkoliv to zrovna není designová perla, mít bonitu, beru je všema deseti. Jen je momentálně potřeba kontinuelně odlívat finance do baráku. Pučovat si nechci, nebudu si přece kupovat něco, na co nemám.

Díky za pochvalu premapu. Už sem pomalu začal mít pocit, že když opravdový hifista vidí AV preamp, tak už nemá ani sílu odpovídat Smile

_________________
Hlavně se toho nebát Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milhauzz
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2010
Príspevky: 69
Bydlisko: Dubňany

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 12:46:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Milhauzz napísal:
Mno, bedny asi chvilku počkají. Trápí mě teď akustika na basech. Mezi 60-70Hz mám na místě posluchače díru jako hrom, to samo kolem 35Hz. Asi sem si sádrokartonovým stropem omylem udělal pěkne blbě naladěnej basstrap. Nejdřív sem zkoušel se slabším Dynaudio Audience sub-30 a pak s Linn Sizmik, který fakt umí. Ale nevzdávám to, přece si nebudu kupovat sluchátka Smile


...

Sorry ale takhle jak je to napsane je to cele nesmysl.

Jestli ti muzu radit nejmen 5x si pomalu a v klidu pust Tooleho prednasku co jsem ti poslal.


Dobrá,

příště budu chvíli přemýšlet, než něco takový napíšu. Ale přiznám se, že kolikrát rád něco plácnu jen tak, protože pak se může rozjet celkem zajímavá diskuze.

_________________
Hlavně se toho nebát Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist