Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Offtopic - Fischer Audio Anthaeus
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 14:18:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Odkdy stolaři kecají do hifi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 15:01:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Sycak napísal:
MaBat napísal:
Když já mám pořád takové podezření, že tajně doufáš, že až to dáš všechno do pořádku, že to bude dobře hrát...


Svého času, asi před deseti lety, se mi to dost líbilo. Tenkrát, v daných podmínkách a s nahrávkami, které byly k dispozici. Jsem proto dost zvědavej, jak to na mě bude působit dnes a přiznávám že opravdu doufám, že to nebude (na vzdory technickým podivnostem) poslechově až tak zlé.


Ty diplomate.

Takhle okecavat ze se ti moc libila ultra mrsba.

Je to uz u Tebe setrvala poloha - opatrne popisovat pozitivni poslechove dojmy z poslechu hifijebka XYZ. Pritom z toho je vzdy citit ten strach a to technicke tapani ve tme, protoze tomu vubec nerozumis proc je treba antheus ultra mrsba a treba titany jen mrsba.

Machalik je v tomhle uprimnejsi a hrde se postavi na kopku hnoje a vsem primocare vyklada jaka je to vonavka Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 16:27:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Ty diplomate.

Takhle okecavat ze se ti moc libila ultra mrsba.

Je to uz u Tebe setrvala poloha - opatrne popisovat pozitivni poslechove dojmy z poslechu hifijebka XYZ. Pritom z toho je vzdy citit ten strach a to technicke tapani ve tme, protoze tomu vubec nerozumis proc je treba antheus ultra mrsba a treba titany jen mrsba.

Machalik je v tomhle uprimnejsi a hrde se postavi na kopku hnoje a vsem primocare vyklada jaka je to vonavka Wink


To není žádná diplomacie, pouze snaha, přistupovat k tomu bez předsudků a v širším kontextu. Například jsem slyšel Tvoje 1518 a bylo to fakt mizerný. Referenční sestava maximálně v kategorii rádiobudíků. Já ale nebudu na základě této zkušenosti psát, že 1518 jsou sračka. Nelíbilo se mi to, ale beru v úvahu, že aparát sestavoval technicky nevzdělatelnej, a dost pravděpodobně i nahluchlej hifinadšenec (už jen umatlané mechanické provedení ozvučnic dávalo tušit, že zde nemusí být všechno v pořádku), takže se poslouchalo v akusticky nevhodné holé cimře, bedny byly pravděpodobně špatně umístěné, řetězec dalších komponentů dost nesourodý, zdroj signálu neznámé kvality. Na základě takového zážitku nebudu "hrdě hlásat" jednoznačné stanovisko k 1518. Byla to sice hrůza, ale je možné (pravděpodobné), že MaBatova stavebnice je skvělá a pouze Ty jsi ji konkrétní aplikací zabil. Stejně tak nebudu nikomu vnucovat, že Anthaeusy jsou totální reference jen proto, že se mi jednou na neznámém místě s neznámou hudbou líbily. A že se mi tenkrát líbily velmi, to nepopírám. Machalík je upřímnější a rád si stoupne hrdě na kupku hnoje. Ano. S vrozenou zlomyslností Ti občas předhodí nějakou volovinu, aby ses projevil a abychom si pak měli v hospodě z koho dělat srandu. Je milé, že to dovedeš ocenit. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 16:49:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Sycak napísal:
Bartoli napísal:
Ty diplomate.

Takhle okecavat ze se ti moc libila ultra mrsba.

Je to uz u Tebe setrvala poloha - opatrne popisovat pozitivni poslechove dojmy z poslechu hifijebka XYZ. Pritom z toho je vzdy citit ten strach a to technicke tapani ve tme, protoze tomu vubec nerozumis proc je treba antheus ultra mrsba a treba titany jen mrsba.

Machalik je v tomhle uprimnejsi a hrde se postavi na kopku hnoje a vsem primocare vyklada jaka je to vonavka Wink


To není žádná diplomacie, pouze snaha, přistupovat k tomu bez předsudků a v širším kontextu. Například jsem slyšel Tvoje 1518 a bylo to fakt mizerný. Referenční sestava maximálně v kategorii rádiobudíků. Já ale nebudu na základě této zkušenosti psát, že 1518 jsou sračka. Nelíbilo se mi to, ale beru v úvahu, že aparát sestavoval technicky nevzdělatelnej, a dost pravděpodobně i nahluchlej hifinadšenec (už jen umatlané mechanické provedení ozvučnic dávalo tušit, že zde nemusí být všechno v pořádku), takže se poslouchalo v akusticky nevhodné holé cimře, bedny byly pravděpodobně špatně umístěné, řetězec dalších komponentů dost nesourodý, zdroj signálu neznámé kvality. Na základě takového zážitku nebudu "hrdě hlásat" jednoznačné stanovisko k 1518. Byla to sice hrůza, ale je možné (pravděpodobné), že MaBatova stavebnice je skvělá a pouze Ty jsi ji konkrétní aplikací zabil. Stejně tak nebudu nikomu vnucovat, že Anthaeusy jsou totální reference jen proto, že se mi jednou na neznámém místě s neznámou hudbou líbily. A že se mi tenkrát líbily velmi, to nepopírám. Machalík je upřímnější a rád si stoupne hrdě na kupku hnoje. Ano. S vrozenou zlomyslností Ti občas předhodí nějakou volovinu, aby ses projevil a abychom si pak měli v hospodě z koho dělat srandu. Je milé, že to dovedeš ocenit. Very Happy


Zapomel jsi zminit zesilovac Mark Levinson 432 - nejhorsi zesilovac na svete, jeste horsi nez DPA Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 17:04:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Dost mi to připomíná názor o jebkách 7 - 1 známých hifitvůrců.
Fischer je kokot a netřeba se slepou oddaností legendě zabývat.
Ovšem je potřeba se zabývat Toole-m a spol.

Mark Levinson je taky předražená jebka, protože xy zesilovačů (a levnějších) má mnohem lepší měření a nemusíme chodit daleko.

Takže si toho Levinsona Bartoli vybral jako okohifijebku bez předsudků, ale po všem jiném plive.

Nejvíc však sám na sebe, protože už víc se zesměšnit nemůže a divím se Machaldovi ze Syčákem, že ztrácejí s ním a jeho loutkovodičem čas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 18:15:53    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW, jak je mozne, ze se 1518 u Bartoliho nikomu nelibily, pokud jsem tedy spravne zaregistroval v diskuzi? Nahoda? Spiknuti? Vsichno jsou hlusi? Bedny jsou tak hnusny, ze okoefekt nezabral? Co na to MaBat? Co na to Jan Tleskac? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 18:50:32    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Syčák: Řekl si fuj Kolalokově limonádě. Smile
citácia:

Horác-Hogofogo: "Fuj!"
šerif: "Řekl jste 'fuj', cizinče?"
Horác-Hogofogo: "Ano, fuj."
Goodman: "Fuj, Kolalokově limonádě?"
Horác-Hogofogo: "Ano, fuj, Kolalokově limonádě."
Goodman: "Šílenec."
šerif: "Anarchista!"

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 19:52:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Celé to hodnocení kvality beden na základě jejich měření je postavené na jednom klíčovém pozorování, bez kterého by to opravdu nedávalo smysl, a které je ale soustavně zcela přehlíženo, ať už vědomě, nebo z nezájmu (boxere, ty to dál nečti, nemáš na to mentální kapacitu). To pozorování je přitom velice jednoduché - jakmile začnou lidi naslepo bedny hodnotit, kupodivu se začnou široce a konzistentně shodovat. Ne třeba nutně v absolutním hodnocení (známce) - někdo může být celkově kritičtější, apod., ale přinejenším v pořadí se shodnou téměř vždy. To je přitom zcela zásadní moment a doporučuji o tom teď chvíli popřemýšlet. No a když se to pak dá dohromady se samotným měřením, zjistí se, že ten vztah k subjektivnímu hodnocení také není náhodný.

Sto lidí sto chutí je oblíbená mantra, ale pokud jde o reprodukci zvuku, jednoduše není pravdivá. To je asi tak všechno, co má ještě smysl k tomu psát a pokusil jsem se o to nejméně konfrontačně, jak dokážu.


Naposledy upravil MaBat dňa Št marec 03, 2016 20:10:32, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:03:33    Predmet: Odpovedať s citátom

len ppznamku k tomu: hodnotenie by mal robit samozrejme kazdy individualne bez znalosti ako hodnotia ostatni. Diskusia ci konsenzus o poradi urcite nie.
Nemyslim tym teraz MaBat na to ze to tak niekto mysli ale len upozornujem mozno to tak moze niekto po tebe "precitat"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:10:44    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Sto lidí sto chutí je oblíbená mantra, ale pokud jde o reprodukci zvuku, není pravdivá. To je asi tak všechno, co má ještě smysl k tomu psát.


To si ako na to prišiel? Nepredávaš, stoja ti obchody či čo, aby si tu vnucoval takéto múdra?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:16:11    Predmet: Odpovedať s citátom

vanadoo napísal:
MaBat napísal:
Sto lidí sto chutí je oblíbená mantra, ale pokud jde o reprodukci zvuku, není pravdivá. To je asi tak všechno, co má ještě smysl k tomu psát.


To si ako na to prišiel? Nepredávaš, stoja ti obchody či čo, aby si tu vnucoval takéto múdra?

Nevšim jsem si, že by MaBat někdy něco prodával.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:16:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Už na ty stromy zpátky fakt nepolezu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:23:01    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBate, nevím jak jsi na tom mentálně dobře ty,ale přečetl jsi si po sobě, cos napsals v předposledním příspěvku?

Protože jsi popřel sám sebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:24:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Říkal jsem ti, ať to nečteš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
catmann
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2014
Príspevky: 259
Bydlisko: východ SK

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:27:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:

Nevšim jsem si, že by MaBat někdy něco prodával.


Neplatil si náhodou i ty za dokumentáciu k 1518 predtým než z toho spravil Mabat open projekt?
Nepredával Mabat výhybky k 1518?

a isto by sa našlo i zopár ďalších vecí...

Stále tu niekoho obviňujete s klamstva, ale mal by si uvážiť čo tu píšeš, lebo pravda to veru nie je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:29:25    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Sto lidí sto chutí je oblíbená mantra, ale pokud jde o reprodukci zvuku, jednoduše není pravdivá.

Trh říká pravý opak. Lidi si nekupují to, co se jim nelíbí. Prodejní čísla jsou tak rozsáhlý statistický vzorek, k jakému se v žádném slepém testu nikdy ani nepřiblížíš.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa Št marec 03, 2016 20:32:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:31:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenže to nekupují podle zvuku. Mluvím výslovně o reprodukci zvuku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:33:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Nevšim jsem si, že by MaBat někdy něco prodával.


Pri všetkých tých projektoch bol matka Tereza?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:36:55    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW, Grega Timberse nedávno vyhodili z JBL. Optikou krytona tak trh ocenil jeho skutečné schopnosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:42:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak im pošli životopis, máš jedinečnú šancu konečne niečo dokázať a nie sa srať s par desiatkami bastličov!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:43:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji, ale jsem se svou dosavadní karierou (která je v úplně jiném oboru), vysoce spokojen.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:44:26    Predmet: Odpovedať s citátom

vanadoo napísal:
Basstl napísal:
Nevšim jsem si, že by MaBat někdy něco prodával.


Pri všetkých tých projektoch bol matka Tereza?

Bingo!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:50:43    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Jenže to nekupují podle zvuku. Mluvím výslovně o reprodukci zvuku.

Lidi kupují to, co bude v jejich konkrétní akusticky kompromisní cimře na jejich konkrétní (kompromisní) aparatuře hrát způsobem, který jim vyhovuje s ohledem na jimi oblíbený hudební žánr hrát jimi preferovaným způsobem. Zároveň to musí být za jim dostupnou (kompromisní) cenu a musí to vypadat lépe než skulptura mozkomora. Jak chceš toto predikovat?

Audio je gesamtkunstwerk.

A taky platí, že to že ve slepém testu označím nějakou bednu jako lepší, ještě neznamená, že bych ji chtěl mít doma. Lidí mají v takových situacích tendence objektivizovat své subjektivní hodnocení. Označí pak to co si myslí, že je objektivně lepší a ne to, co se jim víc líbí. Byl jsem kdysi u jednoho testu, kde se takto něco vybíralo. Když jsem se potom bavil cestou domů s jedním z posluchačů tak mi řekl. Zesilovač X byl jasně lepší, ale domu bych si vzal zesilovaš Y, protože jeho zvuk byl pro mě příjemnější.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa Št marec 03, 2016 20:59:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:52:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
vanadoo napísal:
Basstl napísal:
Nevšim jsem si, že by MaBat někdy něco prodával.


Pri všetkých tých projektoch bol matka Tereza?

Bingo!


Tomu môže uveriť snáď len ... .
MaBat napísal:
Už by se nejednalo o otevřený projekt. Moje náklady a cena za práci by se rozpočítala mezi zájemce.

a nebolo ta ani tak dávno!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 20:58:17    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton: Nic z toho, co píšeš, mi nebrání označit na základě měření jednu bednu za lepší, než druhou. Ostatně sám to potvrzuješ. O ničem jiném se tady nebavíme. Navíc jako obvykle podsouváš metodiky těch testů, které tak vůbec nestojí. A už vůbec to nesouvisí s tím, co mají nebo nemají lidi doma. Tvoje posedlost trhem tě zcela odvádí od podstaty věci. Nikdo tu nikomu nerozmlouvá důvody, proč si něco koupil. Ale je klidně možné mu napsat, že si koupil "mršbu". Fakt mě nebaví se o tom donekonečna dohadovat, nemá to v tomto případě hlavu ani patu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 21:10:41    Predmet: Odpovedať s citátom

vanadoo napísal:
Basstl napísal:
vanadoo napísal:
Basstl napísal:
Nevšim jsem si, že by MaBat někdy něco prodával.


Pri všetkých tých projektoch bol matka Tereza?

Bingo!


Tomu môže uveriť snáď len ... .
MaBat napísal:
Už by se nejednalo o otevřený projekt. Moje náklady a cena za práci by se rozpočítala mezi zájemce.

a nebolo ta ani tak dávno!

Chápu, že máš z toho trauma, ale když už sis dal tu práci s hledáním, tak bys měl hledat pořádně.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=249252#249252
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 21:13:34    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
kryton: Nic z toho, co píšeš, mi nebrání označit na základě měření jednu bednu lepší, než druhou. ..... Ale je klidně možné mu napsat, že si koupil mršbu.

To ti samozřejmě skutečně nic nebrání. To s tebou souhlasím. Jen mi není jasné, k čemu to je dobré. Technický etalon kvality lze v audiu pro jakýkoliv komponent definovat jen jako nějaké minimum, které je nutné, ale zároveň nepostačující. Cokoliv nad toto minimum je již o čirém zvukovém kulinářství (v reálných podmínkách, kde je konstrukce omezena ekonomickými požadavky).

Hezky to vystihl Luděk Šroll v jednom ze svých příspěvků, když na příkladu ukázal, že v rámci kompromisních ekonomických mantinelů konstrukce, může být zřejmá technická chyba poslechovým přínosem.

Sroll napísal:
K tomu musím dodat že šlo o nedostatek pouze z mého pohledu. Odstranil jsem rezonanci výškáče na 5khz, a odpojil RLC čllánek který stahoval 5kHz o 1,5db. Došlo ke zklidnění, vyčištění a zpřesnění výšek. Ale taky k poklesu dynamiky a živosti výšek. Musel jsem dost obhajovat že po úpravě jsou detailnější i přirozenější. Pro většinu posluchačů byla lepší původní varianta. Takže myslím že seriové provedení nebyla vada ale záměr.

Původní živost se vrátila až použitím tak kvalitní vyhybky jaká nebývá ani u beden za milion. Nelze Revelu vyčítat že neinvestoval do výhybky násobek výrobní ceny celé bedny. Takže nějaké náhradní oživení bylo i potřebné...

Dále jsem odstraňoval rezonanci v komůrce pod kopulkou střeďáku.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa Št marec 03, 2016 21:18:22, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 21:15:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Kristepane Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 21:16:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Chápu, že máš z toho trauma, ale když už sis dal tu práci s hledáním, tak bys měl hledat pořádně.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=249252#249252


S tým "úspešným" projektom začal v 2014, tvoj post je z 2015. Mal viac projektov ako ten jeden, môžeš si ich dohľadať a pořádně....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 21:17:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Jdi už laskavě do prdele, vanadoo. Kdybych to všechno sečetl, budu tak v mínusu, že to radši ani nechci vidět. Naštěstí mám práci, díky které si to mohu dovolit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 2 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist