Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Jaká nejvhodnější sluchátka k mp3přehravači?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 17:41:24    Predmet: Jaká nejvhodnější sluchátka k mp3přehravači? Odpovedať s citátom

Rád bych si přečetl Vaše názory, chtěl bych koupit to nej zvukově.
Je mi jedno jestli klasická nebo špunty, akorát u špuntů vidím jako velké riziko, né vždy mohou správně sedět, mě ze špuntů napadá Shure SE530, někde jsem četl že hrají lépe než HD650, těžko se tomu věří, ale kdo neporovnal tak neví.
U klasickych bych měl vybýrat podle množství do 32ohmů? Ale zase jsem tu četl u AH-D2000 25ohm je sluchatkac stejně nutností. Jaké např. by jste mi doporučili?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DC20
Nádejný hifista


Založený: 29 september 2007
Príspevky: 93
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 18:46:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som ti z vlastnej skusenosti doporucil PX100 alebo Koss Porta Pro. Obidva typy maju odlisny charakter reprodukcie, preto odporucam pred kupou vyskusat.
_________________
No music no life
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Feri-G!
Hifista


Založený: 21 december 2007
Príspevky: 210

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 18:47:18    Predmet: Odpovedať s citátom

ešte povedz či miesto na ktorom budeš počúvať cez mp3player bude relatívne tiché (všetko okrem MHD, vlak, bus, lietadlo........), alebo hlučné(MHD, vlak, bus, lietadlo........) na hlučné odporúčam etymotic er6i(iba 16Ohm), er4
na tiché by som odporúčal aby slúchadlá mali min. 60 Ohmov (je to lepšie pre výstupné tranzistoríky(operáky), aj kvôli reálnemu odstupu signálu od rušivých napätí vo vnútri prehrávača)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 19:50:16    Predmet: Odpovedať s citátom

No já měl za to, že kvalitní sluchátka budou hrát dobře/lépe načemkoliv než horší sluchátka nebo ne? Budu poslouchat hlavně doma, venku občas určitě taky.
Co byste řekli třeba na Bose on ear, SR225? Porta, PX100 koupit nechci, az koupim nekdy zdroj tak bych byl rad aby potom byli taky pouzitelny.
A jaky je Vas nazor na ty SE530, muzou se tyhle spunty rovnat klasikam?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Feri-G!
Hifista


Založený: 21 december 2007
Príspevky: 210

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 20:17:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Grupik napísal:
No já měl za to, že kvalitní sluchátka budou hrát dobře/lépe načemkoliv než horší sluchátka nebo ne?

-s tým súhlasím

Grupik napísal:

A jaky je Vas nazor na ty SE530, muzou se tyhle spunty rovnat klasikam?[

....keď sa dobre pamätám tak SE530 sú intraurálné(do ušných kanálov) slúchadlá, takže nech oni budú hrať hocijako čisto a detailne, nikdy sa nebudú rovnať klasikám, pretože v klasikách zvuk ovplyvňuje tvar tvojích ušníc (čiže upravujú/menia zvuk ktorý vyslielajú slúchadlá) a tento zvuk je pre nás prirodzenenjší
...ale ináč budú asi špičkové slúchadlá
(ale keď už intraurálne, tak ja by som chcel iba od etymoticu er4/6 -oni sa vo fachu intraurálnych slúchadiel vyznajú najlepšie, PODĽA MŇA,
mikrofóny sú hlavnou parketou SHURE)

...aké boli najlepšie slúchadlá, ktoré si doteraz počul???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 21:15:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Sony QUALIA 010
($3,300)

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 09:34:08    Predmet: Odpovedať s citátom

4 grupik

Pokud opravdu nechceš KPP nebo Senny PX100, zkus si poslechnout iGrado nebo Ultrasone iCans. Pokud Ti nesednou ani íčka, zkus klasiku Grado SR60 nebo Sennheiser HD555, případně AKG K530. V případě, že to myslíš s lepším zvukem vážně, poslechni si Senny HD595, Audio-Technica ATH-AD700 nebo jestli objevíš AKG K 501. To jsou alternativy do cca 4200Kč. Nepředpokládám, že chceš utratit více.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 10:22:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
4 grupik

Pokud opravdu nechceš KPP nebo Senny PX100, zkus si poslechnout iGrado nebo Ultrasone iCans. Pokud Ti nesednou ani íčka, zkus klasiku Grado SR60 nebo Sennheiser HD555, případně AKG K530. V případě, že to myslíš s lepším zvukem vážně, poslechni si Senny HD595, Audio-Technica ATH-AD700 nebo jestli objevíš AKG K 501. To jsou alternativy do cca 4200Kč. Nepředpokládám, že chceš utratit více.


No já mám v plánu koupit kolem 7000+-, jaka sluchatka v tehle cenove kategorii tobe znely nejlepe na prenosnem prehravaci? vim ze ten potencial plne nevyuziju, ale bude to docasne. Skoda, ze ses nedostal ke sluchatkum Bose on ear/QC3 aspon bych vedel jestli to je propadak nebo ne, ale vypadaji moc pekne, pry on ear hraji velmi podobne neli stejne jako QC3, vzhledem k polovicni cene cca 5k neni tak hrozne, ale treba jsou opravdu Bose nic moc, ale to nevim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Feri-G!
Hifista


Založený: 21 december 2007
Príspevky: 210

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 10:37:34    Predmet: Odpovedať s citátom

mimochodom; čím lepšie slúchdlá kúpiš, tým viac budeš nenávidieť MP3 formát..... Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 10:42:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nevahaj a chod si vypocut HD595, maju kvalitny zvuk a nestoja tak vela, aby si pri buducom upgrade nadaval na kopu vyhodenych penazi Smile dobru cenu maju napr. na megafoto.cz /3930Kc/
_________________
Harman/Kardon HD970; RG62+Dexon; Casea Lyra; Beyerdynamic T70; počúvam všetko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 10:44:19    Predmet: Odpovedať s citátom

S peckami a špunty Ti neporadím.

Ale můžeš zvážit Beyerdynamic DT 880 Edition 2005 s modifikací impedance a kabelu pro přenosné přehrávače nebo přivézt pravěpodobně nejlepší dynamická sluchátka AKG K701 z USA nebo zvukově výborná jsou také Audio-Technica ATH-AD900.

Žádný z těchto modelů není ale vyloženě určen pro přenosná zařízení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 11:24:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Feri-G! napísal:
mimochodom; čím lepšie slúchdlá kúpiš, tým viac budeš nenávidieť MP3 formát..... Idea


To věřím s tim se neda nic delat, ale já mám drtivou většinu toho co posloucham v CBR320kb tak to nebude snad tak hrozny. A jeste jak si se ptal na ty sluchatka, zkousel jsem HD595 a SR125 oboje hrali pekne, ale posluchal jsem je asi 5min coz je dost malo udelat si nejaky obrazek.


Kuba4: Vím, že SR225 v testu nedopadly vůbec dobře. Na prenosnem zarizeni se muzou rovnat např. K701 nebo take ne a mel bych na ne zapomenout? Radsi koupim jen na doma, ale i ta moznost přenosu, ktera urcite u SR225 je, by nebyla obcas na skodu.

Moc děkuju všem za názory/rady moc jste mi pomohly, skvělý fórum . Ted si to vsechno poradne promyslim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 11:36:39    Predmet: Odpovedať s citátom

SR225 jsou oproti AKG K701 i na přenosném TEAC MP 111 horší. Klidně si je ale vyzkoušej. Ostatně to uděláš v každém případě, že?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Feri-G!
Hifista


Založený: 21 december 2007
Príspevky: 210

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 11:40:35    Predmet: Odpovedať s citátom

no tak, ja by som bral na tvojom mieste radšej HD595,
http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=3&graphID[]=147&graphID[]=243
jak z grafu vidno tak HD595 majú o mnoho vyšiu impedanciu, a to je pokiaľ nebudeš používať slúchatkový zosik (budeš počúvať cez mp3 player) dosť výrazný faktor, pri grado sa ti môže stať že pri vysokej hlasitosti + EQ basy poškodíš elektroniku prehrávača, takže pri grado pozor na hlasitosť a eq bass.... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 12:21:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 12:48:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Trosku off topic - Idem kupovat otcovi na narodeniny Mp3 - prehravac + "velke sluchadla" bud nekompromisna varianta akg 701 alebo kompromisna senn 555.

Ide mi teraz len o ten prehravac - z naozaj maleho prieskumu na nete mi vyslo COWON D2.

Ma niekto konkretne skusenosti z prenosnymi prehravacmi a velkymi sluchadlami? Moja jedina je nejaky HDD ipod do 555 a nehral Smile Malo to malo prudu takze to nemalo basy.

Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 12:59:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
SR225 jsou oproti AKG K701 i na přenosném TEAC MP 111 horší. Klidně si je ale vyzkoušej. Ostatně to uděláš v každém případě, že?


Pokusím se Smile ale nevím jestli mé ucho na to má udělat konečný verdikt Smile. V každém případě doporučené favority od Vás beru na první místo.

tomtom: Zkus, COWON iAudio (7 nebo D2) nebo Sony NWZ-A815.Ty by meli byt po zvukove strance nejlepsi.


Naposledy upravil knopi dňa St január 30, 2008 13:10:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Feri-G!
Hifista


Založený: 21 december 2007
Príspevky: 210

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 13:02:44    Predmet: Odpovedať s citátom

tomtom napísal:

Malo to malo prudu takze to nemalo basy.


-každý mp3 prehrávač má málo prúdu, no te ipod musel mať aj málo napätia (možno neboli baterky v dobrom stave)...

-no tak ja na starom mp3playery TEAC MP-150 vybudím aj 600 ohmomve slúchadlá (aj s bassmi a bez skreslenia, skôr by som povedal že oveľa viac im sadnú vysokohmové slúchadlá ako 16ohmove špunty, vtedy je aj badať že baterka sa raz-dva vybije (maslím pri 16 ohmoch) ),
jaj, a aj staručký mp3 discman od SONY D-NE511 má tiež napätie na rozdávanie (takže v pohode vybudím aj 600ohmy).....

no ale tie dnešné TEAC-y sú také že ráno kúpite, poobede už reklamujete...

-každopádne by som odporučil k prenosnému mp3 playeru slúchadlá s impedanciou 60ohm a viac....dôvody som už spomenul vyšie...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 19:15:05    Predmet: Odpovedať s citátom

A nejsou náhodou takhle všechny ty krámy zkratuvzdorný a provozovatelný od 32R?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 19:45:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Question Question Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Feri-G!
Hifista


Založený: 21 december 2007
Príspevky: 210

PríspevokZaslal: So február 02, 2008 17:25:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
A nejsou náhodou takhle všechny ty krámy zkratuvzdorný a provozovatelný od 32R?


sú, ale preťažiť sa dajú(raz-dva), a rozhodne im to nepadne dobre, a vedia si to aj zapamätať - Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist