Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Předozadní prostor

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne december 03, 2006 15:13:40    Predmet: Předozadní prostor Odpovedať s citátom

Dá se definovat co má vliv na podání předozadního prostoru? Trošku s tím bojuju, není to úplně jak bych si představoval.

Před tím než jsem zatlumil poslechovku mělo obrovský vliv na předozadní prostor u Primare A30.1 použití stíněné přívodní šňůry Vincent Power Cable. Totéž ovšem nemůžu říct o Audionetu, tam ta samá šňůra neměla na předozadní prostor v podstatě žádný přínos. Zatlumení poslechovky taky nepřineslo v tomto směru kýžený efekt.
Evokuje se trochu otázka, zda by podání předozadního prostoru mohlo souviset s kvalitou napájení a průniku rušení ze sítě? Ale zase že by to ovlivňovalo pouze podání předozadního prostoru? To se mi zas nezdá.

Nicméně rád bych so dopátral toho co je špatně, resp. co by mohlo být lépe ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Ne december 03, 2006 15:21:09    Predmet: Odpovedať s citátom

V signálu by to měl být poměr přímého a odraženého zvuku a časový posun mezi nimi. Takže to asi bude chtít hodně vyvážené spektrum a dobré sfázování reproduktorů.
Před časem jsem slyšel suprovou nahrávku divadelního představení a mělo to fantastický prostor. Sranda je, že to byla mononahrávka. Takže hlavně předozadní prostor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ne december 03, 2006 15:38:02    Predmet: Odpovedať s citátom

..

Naposledy upravil coffee dňa St jún 02, 2010 16:12:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne december 03, 2006 15:45:25    Predmet: Odpovedať s citátom

coffee

No já jsem jen popsal to co jsem slyšel na své sestavě u sebe doma. Přijel kamarád s touto šňůrou, že ji mám vyzkoušet. Sám jsem se tomu uculoval, že to je nějaká blbost, ovšem jen do chvíle kdy jsem ji zapojil k zesilovači - nastalo obrovské zlepšení v podání předozadního prostoru, zpěváci jakoby vystoupili před bedny, celé se to rapidně roztáhlo. To bylo s Primare. S Audionetem toto nefunguje. Proč nebo na jakém principu to zafungovalo u Primare netuším. Jen vím že to fungovalo, byl jsem u toho.

Odtud vycházela moje domněnka, že by mohlo podání předozadního prostoru souviset s kvalitou napájení. Ještě podotknu, že se bavím o podání prostoru celé aparatury, ne zda je předozadní prostor obsažen v nahrávkách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne december 03, 2006 15:47:35    Predmet: Odpovedať s citátom

vzdy ked som zrovnaval moj nad 541i s ostatnymi pristroji, mal som dojem, ze hra dopredne a naplocho...
mam predchadzajuce prispevky chapat v tomto kontexte tak, ze ked sa pohram s akustikou miestnosti, tak je predpoklad zlepsenia ?

pred casom mi p.Bunta tunil moj cdp a sucastou vysledku bolo zlepsenie S/N ratia, ale nemozem povedat ze by sa predozadne podanie vyrazne zlepsilo... podla mojho subjektivneho pocitu sa prednes mierne vycistil, ale priestor sa vyrazne nezmenil ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ne december 03, 2006 15:54:58    Predmet: Odpovedať s citátom

S tým tvrdením, že NAD xy hrá dopredne sa človek stretne skutočne dosť často... Nestačilo by posunúť si kreslo dozadu? Smile
Nie - vážne kde na to chodíte? Nie je to prebratá nejaká fráza z časopisu, kde bolo treba ešte 2 riadky aby to šlo do tlače?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne december 03, 2006 15:58:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Skipy napísal:
Nie - vážne kde na to chodíte?


Kam by som chodil ? Sedim doma.. Vsak mam usi, pocujem ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ne december 03, 2006 16:10:44    Predmet: Odpovedať s citátom

O.K. rozdiely vo zvuku CDPs sú jednoznačné. Len ma zaujala fráza o doprednej zvukovej projekcii - tzn. stage sa posunie o niekoľko metrov dopredu? Len si to u cdp ťažšie predstavujem - zmenu hĺbky priestoru prosím ale toto Rolling Eyes To sa snáď týka hlavne live nahrávky pri ktorej zrode sa poslucháč osobne účastnil... Rolling Eyes
Mám teda čo dobiehať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne december 03, 2006 16:17:43    Predmet: Odpovedať s citátom

nie, stage sa v pripade nadu nachadza pred tebou - medzi reprakmi a pred nimi..
v pripade rotelu (u BV) a primare, creek (Platan) je stage vzadu za reprakmi a rozlozeny nasiroko ..
testovane s rovnakym repro rovnakou nahravkou samozrejme ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ne december 03, 2006 16:31:16    Predmet: Odpovedať s citátom

To je normálne, že rôzne komponenty majú rôzne podanie priestoru (ktorý je v nahrávke mimochodom dosť často nelogický). Z toho tvrdenia, že NAD hrá dopredu som mal však až doteraz pocit, že sa to nevzťahuje k ost. CDPs... ale skôr k subj. norme vyjadrenia priestoru v konkr. nahrávke
(dobrá blbosť že?). Tým pádom ale Primare, Creek atď zas hrajú "dozadne". Pokiaľ som sa s niečim podobným stretol osobne, vždy som to (vy)riešil úpravou miestnosti a posúvaním reprákov - samozrejme, keď už bol doriešený zos. a bias v preamp. Aj tak si mi to aspoň čiastočne priblížil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Po december 04, 2006 12:00:50    Predmet: Odpovedať s citátom

1. fázování reproduktorů (ne polarita)
2. místnost
3. v detailech cokoliv jiného

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Po december 04, 2006 17:04:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli je důležité to sfázování, tak to mám ok. Pistole mi to proměřil a vyladil perfektně. Krásně to bylo vidět když se měřilo s otočenou fází. Na dělícím kmitočtu byla stmá díra na cháře. Při správném zapojení nebylo napojení poznat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po december 04, 2006 18:01:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Stínění nestínění silového kabelu má jednoduše popsatelný vliv. Nejde přeci jen o to, co se přivede za bordel sítí, to stínění silového kabelu na 2 posledních metrech opravdu neovlivní. Jde o elmag pole které nestíněný silový kabel kolem sebe vyzařuje v okruhu několika centimetrů, decimetrů, což při známých propletencích signálových a napájecích kabelů může vést k slyšitelnému rušení ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po december 04, 2006 18:16:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad prostor v nahrávkách.

Musíme rozlišovat prostor dodaný nahrávkou samotnou:
- vygenerovaný na nahrávkách uměle, pomocí mikroposunů fází a "času", extrémní příklad viz q-sound Waters - Amused
- nebo dodaný kvalitním sejmutím scény

a pseudoprostor vygenerovaný aparaturou:
- vlivem fázových chyb
- vlivem odrazů, časových zpoždění.
Pseudoprostorovost může být poslechově i zajímavá, přitažlivá, nic proti ní, ale podle mne se časem přejí, neboť je ve své podstatě rušivá, zavádějící, nepřirozená ...

Je zdánlivým paradoxem, že aparáty, které sami od sebe kouzlí s prostorem, většinou neobstojí například na tom Watersovi, kde cokoliv fázově, časově přidaného ubírá na efektnosti v nahrávce obsaženého q-soundu

Těžko komu radit k čemu má pocitově směřovat, já se držím suššího zvuku, o to více mně vyniknou "prostorové" rozdíly mezi nahrávkami ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Št december 07, 2006 13:12:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad fázování reproduktorů:
Ne jestli je výškač otočený elektrickou polaritou nebo ne a jak dobře elektricky fázově navazuje na středy, ale jestli celkový průběh akustické fáze je co nejrovnější. To by mělo být rozhodující.

Když otočím polaritu střeďáku, sice zaznamenám určité změny v prostoru, protože dělení nesedí, ale nic to nemění na tom, že průběh akustické fáze daného střeďáku se mění z extrému 180° na dolním konci do druhého extrému 180° na horním konci pásma. Tahle šikmost mimo jiné určije konkrétní prostor daného střeďáku.

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist