Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AKAI GX 635 D

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut apríl 12, 2016 10:36:36    Predmet: AKAI GX 635 D Odpovedať s citátom

Omlouvám se za "lama" dotazy, ale jsem kotoučové nemluvně, nikdy v životě jsem kotoučák neměl a nevím o nich vůbec nic!

Hodně se mi designově zalíbil AKAI GX635D (vyšší modely se mi nelíbí, jenom tenhle) a měl bych pár dotazů:

- jak je na tom zvukově (jestli mi stejnou hifi službu neudělá i kvalitní a dvacetkrát levnější kazeťák - třeba AKAI GX52 za tisícovku)
- jak dlouho vydrží hrát ten velký kotouč (na nějaké rozumné rychlosti, chci pouhé poslechové hifi, nechci sám sebe předhánět v parametrech)
- jak dlouho vydrží celý kotoučák (přece jenom jsou to stroje, které maji už svůj zenit za sebou a neví se u nich dne ani hodiny)
- kde ho nejlépe koupit (bazoš se mi nezdá moc seriozní)
- proč za něj chtějí takový majlant, dyť je to spíše na koukání než na hraní, si myslím. Stejně bych si udělal tři kotouče s výběry skladeb (z CD :- )))) ) a hrál ho jenom při záchvatech nostalgie.
- dá se někde koupit třeba nefunkční, ale vizuálně perfektní za zlomek ceny?

Děkuji za jakékoli info, názory, podněty, rady a zkušenosti.

LM-

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut apríl 12, 2016 11:20:25    Predmet: Re: AKAI GX 635 D Odpovedať s citátom

LJM napísal:
Omlouvám se za "lama" dotazy, ale jsem kotoučové nemluvně, nikdy v životě jsem kotoučák neměl a nevím o nich vůbec nic!

Hodně se mi designově zalíbil AKAI GX635D (vyšší modely se mi nelíbí, jenom tenhle) a měl bych pár dotazů:

- jak je na tom zvukově (jestli mi stejnou hifi službu neudělá i kvalitní a dvacetkrát levnější kazeťák - třeba AKAI GX52 za tisícovku)
- jak dlouho vydrží hrát ten velký kotouč (na nějaké rozumné rychlosti, chci pouhé poslechové hifi, nechci sám sebe předhánět v parametrech)
- jak dlouho vydrží celý kotoučák (přece jenom jsou to stroje, které maji už svůj zenit za sebou a neví se u nich dne ani hodiny)
- kde ho nejlépe koupit (bazoš se mi nezdá moc seriozní)
- proč za něj chtějí takový majlant, dyť je to spíše na koukání než na hraní, si myslím. Stejně bych si udělal tři kotouče s výběry skladeb (z CD :- )))) ) a hrál ho jenom při záchvatech nostalgie.
- dá se někde koupit třeba nefunkční, ale vizuálně perfektní za zlomek ceny?

Děkuji za jakékoli info, názory, podněty, rady a zkušenosti.

LM-

Viem je to zdĺhavé čítanie ale práve na tvojich mnoho otázok a iného nájdeš odpovede na vlákne Kotučaky,ja servisujem a rád poradím.
Len na rýchlo k tým dlžkam pásov,záleží na rýchlosti posuvu napr obvykla rých.9,19 cm za sekundu.U cievkáčov tejto triedy je ideal ta 19 ka.
pásy su v hrubkach na tieto stroje idealne s hrubkou 25 a 35 mikronov.
Príkladom na cievke priemeru 26,5cm je návin pásu 25 mikron ca.1300m čo je hraním pri rých 19 na jednu stranu asi 104min.
Pri 35 mikron je to štandard návin 1100m. čo je hracia doba 90 min na stranu.
Jednoduchý prepočet na metráž je ca.pri rýchlosti 19-12,166 meter na minutu záznamu.
potom na cievke 18 cm to je návin 25 mikron 730 m.,a 35 mkron 550m štandard.
rýchlosť 9 je taká uživateľská skôr na menej náročný posluchnapr.hovorené slovo.
Spoľahlivosť:ak sa konkretne bavíme o GX 635 stroje mechanicky väčšinou prežijú aj nás,robil som total generalky viac kusov,kontrola elektroniky aj kalibrácie,po dobe rokov treba pomeniť hlavne elektrolitu v signal cestách a sem tam aj niake tranzistory a ladiace trimre,v najhorších prípadoch aj prítlačnú-tonovú kladku-rozklad gumy.
Čo získate oproti CC kazete ? Určite väčší dynamický aj frekvenčný rozsah,nuansy v čistote prednesu,negatívom krmenie niekoľkonásobne drahším mag.materialom.
Viac ako som hovoril na začiatku v obšírnom vlákne Analog-Kotučaky.
S pozdravom Daniel,som otvorený ostatným radám,servisom aj...

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Leftfield
Hifista - pokročilec


Založený: 26 február 2007
Príspevky: 297
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut apríl 12, 2016 11:28:49    Predmet: Odpovedať s citátom

- zvukovo sú na tom oveľa lepšie ako hocaký kazetový deck - väčšia rýchlosť, širší pás....
- závisí podľa zvolenej rýchlosti, 26,5 cm pás pri 9,5 2x180 minút
- závisí podľa kvality už kúpeného stroja, ako bolo oňho postarané, či bol pravidelne servisovaný a používaný alebo iba stál v kúte a chytal prach, keď vydržal 40 rokov a nemá zjazdené hlavy (ale aj to sa dá riešiť) tak pri pravidelnej prevádzke a servise vydrží v pohode ďalších 20 rokov
ebay, marktplaats.nl, po známosti
-dtto

_________________
AKAI GX95 3x,GX75,AKAI GX77BL,AKAI GX77,TEAC V7000 2x,SONYTCKA6ES,EUMIG FL1000mP,SANSUI SC 5110,SONYTAFA5ES,SONY CD202ES,PIONEER PLX1000,TEAC CD750H,TECHNICS SHGE70, YAMAHA P3500S,CERWIN VEGA XLS215,IQ5500, BEYERDYNAMIC DT770PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut apríl 12, 2016 12:16:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za pohodové vysvetlenie.
Prečítám si vlákno o kotúčákoch a uvidím či z toho budem múdrý Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist