Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Podložka pod stlpovy reproduktor
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 10:46:06    Predmet: Podložka pod stlpovy reproduktor Odpovedať s citátom

Takže mam prvu priblblu otazku....mam repro jbl studio 270 su na hrotoch,ale mam plavajucu podlahu pod nou hruba betonova platna dom,a chcem sa spytat či ma pri tak lacnych repro vobec riešit nejaku žulovu podložku,jednak preto aby boli v 100% rovine čo sa priamo na plavačke neda a hlavne aby s reproduktormi nehrala aj plavajuca podlaha.

Dakujem vopred za fundovane odpovede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 11:00:17    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
https://www.youtube.com/watch?v=6K5OH_5oE_g
Na silikonových nožkách je zcela slyšitelné méně basů od vibračního motorku v mobilu (reprezentujícího reprobednu) - menší přenos vibrací do do stolu (reprezentujícího podlahu). Je to taková malá jednoduchá demonstrace, proč na bednách nepoužíváme hroty, ale právě silikonové nožky.

Zdroj: http://vmaudio.cz/punbb/viewtopic.php?pid=2689#p2689
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 13:21:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Lenže v prípade podložky (hrotov...) pod reprosústavy nejde len o zamedzenie prenosu vibrácií, ale aj fixovanie reprosústavy v priestore. Týka sa to hlavne reprosústav hmotnostne ľahších, štíhlych stĺpových a stojanových na stojanoch.
Skús sa dotknúť prostom hornej hrany prednej steny reprosústavy a zatlačiť. Zistíš, že niektoré dosť pružia a dajú sa ľahko rozkmitať. Mäkké podložky to ešte zhoršia. Silikonové nožičky patria napr. pod gramofón, nie pod reprosústavy.

Laminátová podlaha je pokladaná na mäkký tlmiaci materiál (mirelon...) a dokáže dosť pružiť. Ťažká podložka pod reprosústavami môže byť prínosom. Zvlášť v prípade Tvojich ľahkých, štíhlych stĺpov s basovým reproduktorom umiestneným v ich hornej polovici.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 13:31:09    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG, a to o com pises je este hifi v zmysle high fidelity? Lebo mne to tak nepripada...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 15:37:03    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
MaG, a to o com pises je este hifi v zmysle high fidelity? Lebo mne to tak nepripada...

Je to podľa mňa logické. Vzhľadom k poslucháčovi, a tým aj k okolitému priestoru, sa musí pohybovať iba samotný menič (reproduktor). Ak sa spolu s meničom bude pohybovať aj ozvučnica (celá reprosústava), tak to negatívne ovplyvní reprodukciu zvuku. A hlavne basový menič svojim piestovým pohybom s výraznou výchylkou dokáže rozvibrovať ľahkú reprosústavu. Čím je vyššie nad podlahou, tým viacej. Čím je štíhlejšia stĺpová reprosústava, či stojan pod stojanovou reprosústavou, tým viacej fungujú na malej styčnej ploche s podlahou ako páka.

Ak má niekto 50 kg "bedňu" na pevnej podlahe, tak nejaké "nožičky" riešiť nemusí. Pri ľahkých reprosústavách sú však hroty výhodou. Dokážu vytvoriť vysoký tlak (hmotnosť) na miniatúrnej ploche hrotu, a tým fixovať reprosústavu proti pohybu. Veď sa hrotom aj preto hovorí, že sú "odhmotňovacie".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 16:19:54    Predmet: Odpovedať s citátom

....ako ja nečakam nejake zmeny zvuku vylepšenia a pod ide mi iba o to vyhnut sa nejakym začiatočnickym chybam pri posluchu a v tomto pripade mi ide o to že tie samotne repro maju aj tie silikonove alebo gumenne podložky do ktorych sa v pripade potreby našrobuju priložene hroty v baleni...kedže plavačka je kriva nie sice na pohlad ale treba s tym repro trochu pošupat aby sa ustalil na všetkych 4hrotoch,takže preto som zadal dotaz či ma vyznam dat pod hroty kamennu platnu na vytvorenie roviny a platnu ešte odtlmit podložkami čo sa davaju pod nabytok tymi nalepovacimi.

......možno je to cele blbost samozrejme som si na forach niečo o tych platniach počital ale to sa riešili repro inej kvality triedy a ceny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 19:03:26    Predmet: Odpovedať s citátom

karcici napísal:
....ako ja nečakam nejake zmeny zvuku vylepšenia a pod ide mi iba o to vyhnut sa nejakym začiatočnickym chybam pri posluchu a v tomto pripade mi ide o to že tie samotne repro maju aj tie silikonove alebo gumenne podložky do ktorych sa v pripade potreby našrobuju priložene hroty v baleni...kedže plavačka je kriva nie sice na pohlad ale treba s tym repro trochu pošupat aby sa ustalil na všetkych 4hrotoch,takže preto som zadal dotaz či ma vyznam dat pod hroty kamennu platnu na vytvorenie roviny a platnu ešte odtlmit podložkami čo sa davaju pod nabytok tymi nalepovacimi.

......možno je to cele blbost samozrejme som si na forach niečo o tych platniach počital ale to sa riešili repro inej kvality triedy a ceny.


-bola by tu jedna možnosť ako by ti tie tažke žulové (ešte lepšie mramor ) podložky-bloky vylepšili zvuk –položiť ich na bedne, výrazné tým znížiš a obmedzíš rezonančny kmitočet ozvučnic a to počuť je na 100%
-kto neverí nech vyskúša... a potom sa môžete vybodnuť aj na nejaké hroty
Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 20:29:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Väčší problém, ako nerovnosť podlahy, by bolo podľa mňa pruženie laminátovej podlahy. Čo je v prípade nerovnosti podkladu vysoko pravdepodobné.
4 nožičky (hroty) by mali byť rektifikačné (výškovo nastaviteľné), aby sa dali eliminovať nerovnosti podkladu. Alebo je tu možnosť použiť 3 ks. Trojnožka je stabilná na každom podklade. Nožičky pod reprosústavy by však mali byť z tvrdšieho materiálu (tvrdá guma), nie mäkkého silikonu. Alebo spomínané hroty na pevnom podklade. Ak by mala byť (žulová...) podložka pod hrotmi podložená mäkkým materiálom, tak to stráca zmysel.

Výhodou by bolo aj zvýšenie hmotnosti reprosústav (tlaku na podložku). Tie JBL majú len 16 kg. Dobrým riešením je aj podľa môjho názoru to, čo radí Henri. Len tu som nepochopil to "obmedzenie rezonančného kmitočtu ozvučníc". Pokiaľ dobre viem, rezonančný kmitočet ozvučnice ja daný jej vnútorným objemom a prípadné rezonancie sa prejavia na väčšej ploche (dlhšom rozmere). Ale zaťažením reprosústav sa zvýši ich stabilita v priestore, o čom som už písal.

Jednoduchým testom je zatlačiť na hornú hranu prednej steny reprpsústavy a zistiť či pruží, alebo je pomerne stabilná. Ako som už písal vyššie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 20:38:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Skor nez budes davat hore zavazie, daj tam najprv lahku kartonovu skatulu. Ta ti zmeni zvuk tiez, lebo sa zmenia vzdialenosti repromenicov od hran...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 22:46:43    Predmet: Odpovedať s citátom

mimochodom, o tehlach nad repro sa tu (posmesne) diskutovalo v aprili...
- http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=258953#258953
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi jún 10, 2016 08:24:07    Predmet: Odpovedať s citátom

....tie gumenne podložky su tam original dane na pevno do nich sa šrobuju tie hroty a samozrejme su vyškovo nastavitelne

.....zatažovat to nebudem vyzeralo by to hrozne,aj ked tam nejaky vykon je nepuštam to extremne nahlas je to mala miestnost do 20m a ono ten moc hlasity posluch ako keby sa to už trieštilo a odražalo od stien a z puberty som už vyrastol Very Happy .....

......v podstate mi išlo o to podloženie či to ma vyznam nejak riešit kvoli tej plavajucej podlahe

.....ešte sa Vas priatelia spytam:
využivam internetove radio,kvoli tomu že nemam antenu a byvam v doline a niektore radia nemaju dobry prijem
...ako je to s kvalitou internetovych radii?.....mne sa to zda na posluch dobre ,ale som fakt začiatočnik....pači sa mi možnost počuvat vlastne z celeho sveta a podla žanrov je to fakt super
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1241
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi jún 10, 2016 08:31:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Hľadať rádiá s čo najvyšším dátovým tokom, radšej AAC ako MP3, najlepšie FLAC, ale tých je menej ako šafránu Sad
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi jún 10, 2016 09:40:54    Predmet: Odpovedať s citátom

karcici napísal:
využivam internetove radio,kvoli tomu že nemam antenu a byvam v doline a niektore radia nemaju dobry prijem
...ako je to s kvalitou internetovych radii?.....mne sa to zda na posluch dobre ,ale som fakt začiatočnik....pači sa mi možnost počuvat vlastne z celeho sveta a podla žanrov je to fakt super

Internetové rádiá, ktoré ma zaujímali, ma zatiaľ odradili nízkou kvalitou zvuku. Ale ak nájdeš niečo vhodné s vyšším dátovým tokom, tak by to mohlo byť použiteľné.

Tiež bývam v lokalite s problematickým príjmom FM a už dávnejšie som to vyriešil príjmom rozhlasových staníc cez satelit. Je to asi najkvalitnejší spôsob príjmu slovenských a českých rozhlasových staníc. Niečo som už písal tu:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=15789
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi jún 10, 2016 09:56:48    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
mimochodom, o tehlach nad repro sa tu (posmesne) diskutovalo v aprili...

Možné odrazy (difrakcie) od závažia nad výškovým reproduktorom, to je fakt, ktorý ma nenapadol. To by mohol byť problém.

V prípade spomínaných Focal by som ja dal dôraz hlavne na pevnosť a stabilitu podložky (police), na ktorej sú reprosústavy položené. Samotné reprosústavy sú nízke s basovým reproduktorom v dolnej časti. Ich nízku hmotnosť by som riešil radšej "odhmotňovacími" hrotmi, ako dodatočným zvyšovaním hmotnosti reprosústavy.

Karcici má však problém s nerovnosťou laminátovej podlahy a predpokladám, že aj s jej pružením. Laminátová podlaha trochu pruží vždy, aj keď je položená ideálne. Tu má preto význam zvýšenie tlaku (hmotnosti) v mieste umiestnenia reprosútav. Možných riešení je viacej. Ja osobne mám napríklad kovové stojany vyplnené pieskom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi jún 10, 2016 12:23:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Co takhle - alespoň na zkoušku - dát na podlahu co největší/nejtěžší např. betonové dlaždice podložené mirelonem/karimatkou/čímkoli pružným a na to postavit bedny s "odhmotňovacími" hroty?

P.S.: Skutečná plovoucí podlaha je toto:


Bohužel se termín "plovoucí podlaha" nesprávně používá pro nejhorší možný typ nášlapné vrstvy - lamelové - nezávisle na řešení podkladu. Pár milimetrů mirelonu položených na beton fakt plovoucí podlahu nedělá. Kdo někdy lamelovou podlahu demontoval, může vyprávět, co po pár letech z toho mirelonu zbylo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KomarD-jeay
Hifista - pokročilec


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 309
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Pi jún 10, 2016 12:42:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Skuste si tieto nozicky http://monacor.sk/product/show/2524/LAV-8
mam ich otestovane na subwooferi, efekt obmedzenia vibracii zaruceny.

Hroty su asi viac esteticke, nez prakticke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Pi jún 10, 2016 13:22:16    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG + miero napísal:
Väčší problém, ako nerovnosť podlahy, by bolo podľa mňa pruženie laminátovej podlahy. Čo je v prípade nerovnosti podkladu vysoko pravdepodobné.
4 nožičky (hroty) by mali byť rektifikačné (výškovo nastaviteľné), aby sa dali eliminovať nerovnosti podkladu. Alebo je tu možnosť použiť 3 ks. Trojnožka je stabilná na každom podklade. Nožičky pod reprosústavy by však mali byť z tvrdšieho materiálu (tvrdá guma), nie mäkkého silikonu. Alebo spomínané hroty na pevnom podklade. Ak by mala byť (žulová...) podložka pod hrotmi podložená mäkkým materiálom, tak to stráca zmysel.

Výhodou by bolo aj zvýšenie hmotnosti reprosústav (tlaku na podložku). Tie JBL majú len 16 kg. Dobrým riešením je aj podľa môjho názoru to, čo radí Henri. Len tu som nepochopil to "obmedzenie rezonančného kmitočtu ozvučníc". Pokiaľ dobre viem, rezonančný kmitočet ozvučnice ja daný jej vnútorným objemom a prípadné rezonancie sa prejavia na väčšej ploche (dlhšom rozmere). Ale zaťažením reprosústav sa zvýši ich stabilita v priestore, o čom som už písal.

Jednoduchým testom je zatlačiť na hornú hranu prednej steny reprpsústavy a zistiť či pruží, alebo je pomerne stabilná. Ako som už písal vyššie.


Ťažký kamenný blok skor doska ma dosť malú hrúbku a normálny človek ich predsa nepoloží na bedne tak aby vpredu nad meničom presahovala , skôr ju posunie mierne dozadu , ideálne oblá hrana (difrakcie)
a samozrejme som myslel "materiálovú" rezonanciu bedne , závisí od použitého materiálu, jeho hrúbky a plochy- zvýšená záťaž to obmedzuje jednak zvýšením tlaku na podložku a jednak ako prídavné závažie do rezonančného systému, výrazné sa skráti čas rezonančného dozvuku t.j. prifarbovanie zvuku bedne, problematika je ale obsiahlejšia – vrstvenie materiálov, antirezonančne materiály atd... názorné merania:
http://www.picosound.de/D_gehmat.htm

http://www.picosound.de/Span22roh.png
http://www.picosound.de/Arbeit28_1.png
http://www.picosound.de/MDF22roh.png
http://www.picosound.de/MDF22Verst.png

p.s. : pozrel som si to spominane vlakno o "tehle" ano tak vysoky a hlavne tvarovany kamen može zmeniť fr. pribeh, ale nič netreba prehanať...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: So jún 11, 2016 19:49:14    Predmet: Odpovedať s citátom

...ešte sa spytam ako je to pri počuvani hudby zo subwoferom respektive či je vhodny alebo potrebny k tomu čo mam
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1241
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So jún 11, 2016 20:36:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu sa názory rôznia a asi si ho budeš musieť utvoriť sám. Niektorý sub pre stereo nedoporučujú, iní áno. Začať môžeš týmto vláknom. Okrem rozšírenia rozsahu smerom dole môže prispieť aj k vyrovnaniu frekvenčnej charakteristiky na basoch.
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne jún 12, 2016 19:02:59    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
Hľadať rádiá s čo najvyšším dátovým tokom, radšej AAC ako MP3, najlepšie FLAC, ale tých je menej ako šafránu Sad


....tak hk3770 asi FLAC na internetovom radiu nepodporuje,teda apon sa mi nič naladit nepodarilo zo stanic ktore v tomto režime vysielaju.....cez usb samozrejme v pohode
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi jún 17, 2016 09:25:06    Predmet: Odpovedať s citátom

...tak som sa zastavil v kamenarstve z čiernej žuly 300x300mm obluky leštene hrany hrubka 30mm cca 50.-euro ks bz dph
....siva žula 20mm hrubka cca 30.- euro kus

_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne jún 19, 2016 15:20:20    Predmet: Odpovedať s citátom

......tak som toho dost počital o tom zahorovani reproduktorov,a zatial sa mi to javi tak ako keby čim viac basovali tak som už dva krat uberal na nastaveni bassov.......tak neviem či je to len pocit alebo na tom zabehnuti niečo je
_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut jún 21, 2016 15:08:03    Predmet: Odpovedať s citátom

...ešte maly dotaz ohladne reprokabelaže až zbytočne nesvinim forum a nezakladam nove vlakno,kupil som taky ten klasicky medeny reprokabel stači to alebo je treba niečo kvalitnejšie na repro jbl arena 270....dakujem
_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut jún 21, 2016 15:48:46    Predmet: Odpovedať s citátom

predajcovia reprokablov ti urcite povedia ze to nestaci...
predajcovia drevenych podstavcov reprokablov ti urcite povedia, ze je treba i nejaky ten podstavec, aby to vobec zacalo hrat...

ake mas na tom konektory? cisty kabel s odstranenou izolaciou a napevno pritiahnuty na zosilnovac i reprobedny?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut jún 21, 2016 16:10:39    Predmet: Odpovedať s citátom

.....ano su tam tie šrobovacie svorkovnice, kabel mam na konci odblankovany nepocinovany......tu je ludi s viac skusenostami ako v obchode preto si tu rad dam poradit samozrejme v ramci mojich finančnych možnosti
_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut jún 21, 2016 16:12:51    Predmet: Odpovedať s citátom

karcici napísal:
.....ano su tam tie šrobovacie svorkovnice, kabel mam na konci odblankovany nepocinovany......tu je ludi s viac skusenostami ako v obchode preto si tu rad dam poradit samozrejme v ramci mojich finančnych možnosti


.....tie podložky asi zrealižujem ked vidim ako mi baba lieta okolo tych reprakov s metlou a portvišom a obuchava ich ide ma puknut od zlosti.....ked budu trocha vačšie nepusti ju to k nim Smile

_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut jún 21, 2016 19:04:00    Predmet: Odpovedať s citátom

karcici napísal:
...kupil som taky ten klasicky medeny reprokabel stači to alebo je treba niečo kvalitnejšie...dakujem

Otázkou je, čo je "klasický" kábel? Pozor na káble z pomedeného hliníka - CCA:
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=705&pg=det&article=37293
Kábel nemusí byť drahý, ale mal by byť od solídneho výrobcu (skutočného výrobcu, nie "značky") z kvalitných materiálov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut jún 21, 2016 20:21:57    Predmet: Odpovedať s citátom

...no tak to ma ani nenapadlo ,že by to mohol byt pomedeny hlinik......tak to asi nebude dobre
_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St jún 22, 2016 15:53:53    Predmet: Odpovedať s citátom

....takže radšej pre istotu vymenim,poprosim aku hrubku kabla zvolit ked mam doporučeny vykon zosilovača 20-200W?

možem porosit o odkaz na kvalitne medene overene repro kable,...dakujem

....ma vyznam zapojit tie repro do BI-Wiring? reproduktory tuto možnost ponukaju

....spravne som pochobil ,že na to toto zapojenie mam vybrat spojovacie pliešky z reproduktorov a priviest dvoma parmi kablov zo zosilovača vystupu AaB a prepnut do režimu A+B?.....prosim opravte ma ak to tak nie je takto som to pochopil z čitania na google dakujem

_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St jún 22, 2016 21:05:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Káble, to je nekonečná téma:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewforum.php?f=6
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewforum.php?f=32

Tip na solídnu dvojlinku v dobrej cene by bol napr. Tasker C277:
http://www.vsetkookolotoho.sk/shop/reprokable/381-c277-black-2x4-627106.html
Ale možností je veľa. Môžeš vyskúšať aj štvorlinku - "krížovú štvorku".

BI-Wiring treba vyskúšať, sám si musíš zhodnotiť, či to má v Tvojom prípade prínos.
To zapojenie, ktoré si opísal, je správne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist