Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

ciba
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Ne jún 29, 2008 10:17:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
103dB tomu nevěřim ani za mák, kor ne basákům.

Cau Frantraxi , ono je to cele zajimave , cdp Audio Aero reference udava , ze na vystupu ma max. 6V , standartni hodnota pro 2V je presne -7db volume , pri mych zkouskach hlasitosti respektive hledani prahu , kdy zacinaji limitovat zesilace nebo reproduktory jsem se dostal na uroven -10db tzn. hlasitost zvuku byla opravdu vysoka , +- stejna kdy moje predchozi sloupky AudioPhysic virgo III nestihaly a jejich stredak mel tendenci opustit vlastni reproduktor a byl zcela zretelne v limitaci .. tak ted pasky nemaji viditelnou vychylku a basaky zcela minimalni , dal jsem to zatim nezkousel , preci jenom mam za sousedy starsi lidi .. k limitaci to vsak stale melo daleko . K testovani bylo pouzito cd od Reference recordings Berlioz -Kojian Symphonie Fantastique 4. vetu - zaverecne forte .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Ne jún 29, 2008 14:16:00    Predmet: a Odpovedať s citátom

Zdravím. K ( preciznimu serizeni charakteru zvuku) dochádza ako? Je tam aplikovaná ,,nejaká ´´ meracia metóda a vyladenie sústavy podľa akustických vlastností miestnosti, alebo dochadza k amatérskemu zásahu do ,,finálneho ´´ signálu? Nejde o rozladenie sústavy? Zdá sa Vám to byť v poriadku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Ne jún 29, 2008 15:15:09    Predmet: Re: a Odpovedať s citátom

sounds77 napísal:
Zdravím. K ( preciznimu serizeni charakteru zvuku) dochádza ako? Je tam aplikovaná ,,nejaká ´´ meracia metóda a vyladenie sústavy podľa akustických vlastností miestnosti, alebo dochadza k amatérskemu zásahu do ,,finálneho ´´ signálu? Nejde o rozladenie sústavy? Zdá sa Vám to byť v poriadku?

Klidne mi tykej tady je to zcela normalni , k tvemu dotazu - kazdy zakaznik , ktery si koupi tyto bedny ma od firmy Ikon akustik v cene odbornou instalaci v miste poslechu , tedy akusticka mereni mistnosti . ustaveni repro a serizeni na zjistene hodnoty atd. (podobny pristup praktikuje napr. Wilson audio) Samozrejme je take mozne "neodborne" serizovat svepomoci , na vlastni odpovednost , ale neni to bez mereni prakticky mozne . V mem pripade , kdy akustika me poslechove mistnosti nema zadny velky problem mam equalizaci vypnutou (tedy nastaveni z tovarny) a pouze jsem ubral vykonu na basech ( cca -2db) pro akustickou hudbu a lehce pridal na vyskach (+1.5db) to vse jen tak uchometricky na zaklade poslechovych mych zkusenosti tedy tak aby se mi to libilo .. Ja osobne jsem presvedcen , ze tato moznost regulace je prinosem , zejmena v akusticky slozitych mistnosti , nakonec kazdy ma jine preference ve zvuku a tady tato bedna umoznuje at uz za pomoci presneho mereni , nebo jen tak na ucho upravit zvuk k obrazu svemu , anebo ho i menit v zavislosti na druhu hudby .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2008 09:29:46    Predmet: a Odpovedať s citátom

Pochopené. Pokiaľ sa to prevádza s mierou a s,,citom´´ dá sa s tým súhlasiť. Ale aj tak, pokiaľ by bola posluchovka v ,,absolútnom ´´poriadku- čo je ilúzia, tak by najlepší výsledok mal byť s továrnym nastavením. Preto sa tu môže uplatniť dané ,,doladenie´´. Držím palce v napredovaní , spokojnosť je to najdôležitejšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 14:44:39    Predmet: CITLIVOST Odpovedať s citátom

Franta má pravdu CITLIVOST 103dB je naprostá blbina, to nemají ani vzdáleně žádné bedny(vyjma PA). U aktivu se navíc tento parametr ani neudává, nedá se určit. Ty 103 dB, které Ciba vyčetl někde v datech je maximální dosažitelný akustický tlak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 20:14:20    Predmet: Re: CITLIVOST Odpovedať s citátom

[quote="N.A."]Franta má pravdu CITLIVOST 103dB je naprostá blbina, to nemají ani vzdáleně žádné bedny(vyjma PA). U aktivu se navíc tento parametr ani neudává, nedá se určit. Ty 103 dB, které Ciba vyčetl někde v datech je maximální dosažitelný akustický tlak.[/quote
U aktivnich beden se udava citlivost samotneho reproduktoru pro kazde pasmo - v pripade Avall to je HF - 103 db (1W/1m) a pro LF - 90 db (1W/1m), potom take maximalni SPL , Ikon uvadi pro HF 120db (peak) , pro LF 126 db (peak) .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 21:00:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Franta reagoval na udanou citlivost 103dB, velmi správně. Tvé upřesnění že je to citlivost samotného výškáče je již reálnější, přesto je to nezvykle moc. Basáky mají 90, to je plně v pořádku, takže jsme u reálné hodnoty, ale ta není vůbec důležitá u aktivu, protože tam záleží na výkonu zesilovačů co jsou k tomu přišitý. Tam jsi uvedl 240W na basy. Takže jde krásně spočítat jaký akustický tlak to udělá s basákem o citlivosti 90dB/1W. Je to 114dB, takže 126dB ve špičce je nereálné, leda by ten 240W zesilovač uměl 4000W ve špičce. Musím ale uznat, že je to celé stejně nedůležité, jde jen o to jak to opravdu hraje, ale pokud již chvilku po nákupu mluvíš u aktivního zařízení za 350litrú jako o přechodném řešení před pořádnou klasickou pasivní sestavou, tak jsem z toho v rozpacích snad ještě více než jsem byl z Tvého následného jednání po Tvém telefonátu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 21:18:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Omlouvam se za mystifikaci , to LF SPL jsem opsal z datasheetu od jinych beden . Hodnota HF SPL plati .
To NA - ted presne nerozumim tve poznamce o mem jednani po tvem telefonatu (kdyz tak do SZ)

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: St júl 16, 2008 20:48:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes jsem po cestě z Práglu navštívil Cibu v jeho příbytku.Bylo to vše dost narychlo ,ale Ciba je pohodový člověk a tak vše proběhlo hladce.Tímto moc díky za ochotu se přizpůsobit(Vím ,že to není jednoduché!) a perfektní odpoledne.

K aparátu-musím říct ,že už se v tom pomalu ztrácím.Snažím se objet co nejvíc lidí v krátkém čase ,ale už toho začíná být moc!V poledne poslech a nákup velkého upgrade mého systému a pak ještě poslech u Ciby.

Cibův aparát je pro mně další ukázka jak sladit komponenty.Kdo zná aktiv ví o čem to celé je.Je to o další krok jinde než všechny ostatní standartní aparáty(Zesík+Bedniska).

Všechno je samozřejmě perfektní od spodku až po výšky(Vzhledem k ceně se nelze divit).Pár věcí ovšem vyčnívá.
Jedna věc je perfektní.Možnost přizpůsobit si zvuk k vlastní potřebě-equalizer.Naprosto famózní podání výšek z toho pásku.Žádné syčení ani zkreslení ani jednolitý rachot jak to tak většinou bývá.Famózní prostor.Záleží velice na nahrávce ,ale pokud tam je tak tento aparát to zobrazí.Spousta lidí u kterých jsem byl by si měla tohle poslechnout-takhle to podle mně má vypadat.Nikdo to takhle nemá u koho jsem byl.Možná u Hlavy to bylo podobné.

Poslední věc která vás naprosto dostane hned po pár tónech.DYNAMIKA se sakra velkým D.Šílené.Jediná věc ,kterou to chce a shodli jsme se i s majitelem-chce to větší prostor.Tyhle bedniska si to zaslouží.

Cibo díky moc a ozvi se s tím info o tom vydavatelství.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: St júl 16, 2008 21:06:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Cau Pasule, jsem rad , ze jsi vporadku dorazil a take jsem vdecny za navstevu
preci jenom nemam siroko daleko nikoho s kym bych "odborne" promluvil. Zaroven se take tesim az neco napises o tvem novem setupu respektive o jejich zvuku , to me moc zajima - jsou to nadherne kousky .. Take me moc potesilo , ze jsi byl spokojeny s poslechem u mne , skoda , ze bylo malo casu , ale treba jsi nebyl u mne naposled i pres tu dalku . Tak dej co nejdriv vedet .
ta adresa je www.marecordings.com

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: St november 05, 2008 11:17:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdar,
trochu se vratim k tematu Superb, auticka me bavi. Byl jsem ted na skok v Cechach a tak jsem vlastne poprve videl Superba in real.

Na kdy je v kalendari naplanovan facelift pokud by slo vse normalne? Mluvil jsi o mozne hrozbe daungrejdu pomoci fejsliftu (nastvany byvaly sef Audi AG). Normalne by asi byl vzhledem k periodam Skodovky dost daleko v budoucnosti.

Nejak jsem si taky nemohl zvyknout na ten zadek. Predek nadhera, vecer se zapnutyma vybojkama krasne dravy, ale zadek takovy nejaky tlusty, maminkovsky, spise Kia Opirus, nez Jaguar XF. I zadni svetla v noci sviti jako by z pulky. Jako by ta spodni cast podsviceni mela zasahovat az do te casti na viku kufru, ale praskla tam zarovka.

Superb 3,6 FSI v Amazonian green je adept cislo jedna na sluzebni priblizovadlo. V jake barve se Ti nejvice libi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: St november 05, 2008 11:54:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Párkrát jsem už tohleto auto sfouknul z cesty.A opravdu to ze zadu vypadá strašně.Předek už jsem psal,že se mi líbí.Ovšem tohleto ne.

Nový Passat CC je můj jasný favorit a ten se opravdu povedl.Neskutečné svezení a vzhled.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: St november 05, 2008 12:36:32    Predmet: Odpovedať s citátom

No CC se mi taky moc libi jenom zepredu. Zezadu se mi libi klasicky Passat vice. CC ma na muj vkus moc velke zadni svetla.

Ten sluzebni Superb ma v ceske firme castecne "czech image/support of czech workers/undercover wolf in sheep skin effect/company policy" opodstatneni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: St november 05, 2008 13:25:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
Párkrát jsem už tohleto auto sfouknul z cesty.A opravdu to ze zadu vypadá strašně.Předek už jsem psal,že se mi líbí.Ovšem tohleto ne.

Nový Passat CC je můj jasný favorit a ten se opravdu povedl.Neskutečné svezení a vzhled.

Ani me se ten zadek u Supa nelibi .. v tomto pripade jsem nevinen Smile

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: St november 05, 2008 19:52:09    Predmet: Odpovedať s citátom

sedel som v ňom. Bledá alcantra, drevo... interiér je špica. Pre mňa úplný opak exteriéru. Tie 5. dvere sú praktická vychytávka.
_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: St november 05, 2008 21:19:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon napísal:
sedel som v ňom. Bledá alcantra, drevo... interiér je špica. Pre mňa úplný opak exteriéru. Tie 5. dvere sú praktická vychytávka.


Souhlas. Opak hesla na vrch huj a vespod fuj. Tady je to navrch fuj a vespod huj. Ještě, že mám starou dvaapůlku v tipu v plné palbě v černé metle a tmavými skly:-)
ta se mi líbí dosud nejvíce ze všech SuperbůSmile
Cibo, vím, že jsi v tom možná nevinně, ale tento nový Superb, neeeee!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: St november 05, 2008 22:10:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Na druhou stranu , to je dnes jedine auto z portfolia , ktere Skoda nestaci vyrabet kvuli poptavce .. Jak je znamo ani odstavky vyroby se tohoto typu netykaji .
_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 16:03:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujali ma meniče SA8535, tak som hľadal viac info, a ak môžem vkladám sem odkaz na jeden mat. AES:

www.stage-accompany.com/download/files/aes8535.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 19:54:36    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Zaujali ma meniče SA8535, tak som hľadal viac info, a ak môžem vkladám sem odkaz na jeden mat. AES:

www.stage-accompany.com/download/files/aes8535.pdf

Diky za zajimavy material , pozoruhodny je vliv hornu na namerene hodnoty , mohu take potvrdit , ze ,,miluje,, vyssi poslechove hladiny a bez nejake degradujici zmeny, zkresleni a podobne na vyskach a stredech si stale hraje to svoje .. Jeste bych chtel pripomenout , ze u mych beden je pohanen samostatnym zesilovacem 80w a toto spojeni se mi zda byt v teto cenove kategorii naprosto idealni .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 21:07:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Musím se přiznat, že mám slabost pro kombíky... a tohle, jestli je to pravda...???? je tedy extraliga! Zdeňku, přiznej se! Very Happy









Thumbs up Thumbs up Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 21:27:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Cau Honzo , .. se taky neozves .. Potiz je v tom , ze ac ten Superb Combi je ve vsech ohledech opravdu vynikajici auto - nemuzu tady verejne rici pravdu a vysvetlit proc bude dostupne az v roce 2010 .. snad me pochopis(te)
_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 22:03:11    Predmet: Odpovedať s citátom

ciba: Jaka barva k Subu podle Tebe nejvice pasuje? Mas svou oblibenou?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 22:30:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa napísal:
ciba: Jaka barva k Subu podle Tebe nejvice pasuje? Mas svou oblibenou?

Ahoj , z meho pohledu to je Cerna Black Magic a interieur v Ivory , ovsem i Rosso Brunello kombinace s Ivory je velmi zajimava a krasna ..
Ted mam uz asi 3 roky Octavia RS Combi prave v cerne Magic metalize a jsem velkym priznivcem teto barvy . Ovsem toto je velmi individualni ...

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 03:00:55    Predmet: Odpovedať s citátom

ciba napísal:
Hasňa napísal:
ciba: Jaka barva k Subu podle Tebe nejvice pasuje? Mas svou oblibenou?

Ahoj , z meho pohledu to je Cerna Black Magic a interieur v Ivory , ovsem i Rosso Brunello kombinace s Ivory je velmi zajimava a krasna ..
Ted mam uz asi 3 roky Octavia RS Combi prave v cerne Magic metalize a jsem velkym priznivcem teto barvy . Ovsem toto je velmi individualni ...


Prosím tě, já se začínáým zrovna o tohle auto (OII COmbi RS 2,0TSFI) zajímat, dnes se na jedno jedu kouknout. Můžeš mi prozradit (třebas i do SZ), jaké eventuelní nectnosti mohou u tohoto vozu nastat (myslím např. chronické potíže typu odcházejícícho turba jako v TDI a pod...) a jaká je spotřeba při běžném ježdění, kdy se respektujé limity a jede se tzv. katolicky? Jsou zde potíže s kmitáním kol následkem kroutících se kotoučů jako u O I? Vím, že při opačném způsobu (protestantsky) může být spotřeba blízká 15 a véce l/100km.
Uvažuji o výměně právě za Superba.
Děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 07:37:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Na takové informace je myslím ještě brzy.Samozřejmě bude záležet,co výrobce použije za díly,ale já si myslím,že to bude to samé(turbo,váha vzduchu).Kroutící kotouče jsou i u VW(Passat,Golf).Dal jsem si tam ty Zimmermany Supersport a ty jsou OK.Cenově nejsou vůbec daleko od originálních.Už jsem na tohleto četl tolik teorií,že opravdu by mě zajímal názor výrobce.

S tou spotřebou se mi to nějak nezdá.Ale neznám tyhle nové motory.Jsem zvědav co na to Ciba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 11:39:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj , pokusim se na nektere otazky zodpovedne odpovedet , co se tyka brzdovych kotoucu , u RS jsou jine nez u seriove verze a protoze auto nijak nesetrim tedy ani jeho brzdy muzu napsat , ze s kroucenim a naslednym kmitanim nemam problem , ohledne spotreby - pokud jezdim s lehkou nohou a nevytacim motor vice jak 3500 ot/min da se ujet na plnou nadrz cca 400 km (57L) , ovsem v pripade vyuzivani otacek okolo 7000 /min spotreba rapidne narusta a prakticky na plnou nadrz ujedu tak 200-230 km .. samozrejme to je extrem a hrozi ztrata driver license .. Za ty roky provozu jsemprakticky mel pouze problem se spotrebou oleje , po ujeti asi 10000 km bylo potreba dolit asi 1.5 litru . Jinak to je vynikajici auto na ovladani na predjizdeni a dobre sedi v ztackach co je ale jine od seriovych verzi i Superba , je komfort (jine naladeni podvozku jeho snizeni , jine tlumice a take pruziny) , na Ceskych okreskach z vas vytrese dusi . Laughing Je potreba si to nejdriv zkusit jestli to bude clovek tolerovat ..
Jo a jeste jsem zapomnel da se dosahnout okamzite spotreby az 40L/100km Cool

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier


Naposledy upravil ciba dňa Pi november 07, 2008 11:49:06, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 11:47:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
Na takové informace je myslím ještě brzy.Samozřejmě bude záležet,co výrobce použije za díly,ale já si myslím,že to bude to samé(turbo,váha vzduchu).Kroutící kotouče jsou i u VW(Passat,Golf).Dal jsem si tam ty Zimmermany Supersport a ty jsou OK.Cenově nejsou vůbec daleko od originálních.Už jsem na tohleto četl tolik teorií,že opravdu by mě zajímal názor výrobce.

S tou spotřebou se mi to nějak nezdá.Ale neznám tyhle nové motory.Jsem zvědav co na to Ciba.

Pokud je mi znamo tak Octavia I mela jednoduche kotouce a ty trpely na sokove schlazeni , treba vodou a doslo k zkrouceni , Octavia II ma uz dvojite kotouce na predni naprave s vnitrnim chlazenim a melo by to prave zamezit tomu krouceni , ale nevim jaka je praxe .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 13:16:51    Predmet: Odpovedať s citátom

ciba napísal:
Pasul napísal:
Na takové informace je myslím ještě brzy.Samozřejmě bude záležet,co výrobce použije za díly,ale já si myslím,že to bude to samé(turbo,váha vzduchu).Kroutící kotouče jsou i u VW(Passat,Golf).Dal jsem si tam ty Zimmermany Supersport a ty jsou OK.Cenově nejsou vůbec daleko od originálních.Už jsem na tohleto četl tolik teorií,že opravdu by mě zajímal názor výrobce.

S tou spotřebou se mi to nějak nezdá.Ale neznám tyhle nové motory.Jsem zvědav co na to Ciba.

Pokud je mi znamo tak Octavia I mela jednoduche kotouce a ty trpely na sokove schlazeni , treba vodou a doslo k zkrouceni , Octavia II ma uz dvojite kotouce na predni naprave s vnitrnim chlazenim a melo by to prave zamezit tomu krouceni , ale nevim jaka je praxe .


CIBA:
ne ne, OI mám doma (TDI81kW) a má vzduchem chlazené dvojité. Ale asina váhu auta jsou poddimenzované a problém kroucení je u OI chronicky znám.
Ta spotřeba u OII-RS -- Sad Z toho asi nic nebude, to bych pak neměl drobný na hifif:-)
Jinak souhlas - naladění podvozku je oipravdu tvrdé (musí být, to je jasné), kvůli stabilitě a td. jedu se tam podívat, ale nevím, nevím. Asi si nechám Supa bude to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 13:43:16    Predmet: Odpovedať s citátom

S lehkou nohou 14 litrů na 100 km?????? Frightened To je nějaká chyba, ne? Tolik mi bere Superb 2.8 V6 (142kW), když jedu jako prase (samozřejmě v mezích toho, co jeho nesportovní jízdní vlastnosti dovolí Wink ) Jinak mám dlouhodobý průměr včetně kodrcání po městě těsně přes 10.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 13:59:36    Predmet: Odpovedať s citátom

To není chyba.To mi věř.A uměl jsem to ještě lépe než píše Ciba.Někde k 25l na 100km a s antiradarem na skle to jde zcela v pohodě.Ale ten už ztrácí smysl v takovém autě.O ubrždění na povolenou rychlost nemůže být řeč.Ale měl jsem to jen asi na týden a byl to O1 RS.Každá benzinka mává na uvítanou.A to ještě nic není proti Subaru Impreza WRX.Taky jsem se svezl.To je panečku zcela někde jinde. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 7 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist