Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Shrnutí zkušeností
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 15:20:03    Predmet: Odpovedať s citátom

jumpingjackflash5 napísal:
Samozřejmě z toho vyplývá, že pokud není nutné resamplovat tak je vhodné se další "resampling stage" vyhnout

S tím souhlasím, ale resamplingu se není možné vyhnout. Buď se provede v PC nebo v DACu. Já tvrdím, že všechny převodníky co jsem zkoušel byly v resamplingu zvukově horší než resampler v JRiveru. Navíc, pokud se v PC dělá DRC, tak je výhodnější v rámci jednoho kroku udělat i resampling (vše v rozlišení 64bit a následným převodem na 32bit s ditherem). Mimochodem dither má velký vliv. Problém foobaru je, že ho dělá chybně (respektive ho někdy nedělá vůbec) a proto je foobar pro nejvyšší zvukové nároky nevhodný. Není vše jen o SOXu.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jumpingjackflash5
Hifista


Založený: 24 február 2016
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 15:24:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Současně však věřím tomu, že např. SoX nebo jiné kvalitní SW resamplery dělají jak celočíselný, tak i neceločíselný resampling s takovou přesností, že vliv na kvalitu zvuku bude zanedbatelný, pokud vůbec nějaký (ABXovatelný).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jumpingjackflash5
Hifista


Založený: 24 február 2016
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 15:26:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano default dither foobaru je jedna z horších variant, protože je silně "noise shaped". Lepší varianta je TPDF dither nebo modified-e-weighted, případně f-weighted/low-shibata. Nicméně pro samotné přehrávání není dither většinou potřebný.

Naposledy upravil jumpingjackflash5 dňa Št august 25, 2016 15:30:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11507
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 15:27:52    Predmet: Odpovedať s citátom

hm, tak 64 bit spracovanie a prevod do 32 bit s ditheringom je uz IMHO velka ezoterika - ale nepocul som, a ani netvrdim ze nemoze mat prinos.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jumpingjackflash5
Hifista


Založený: 24 február 2016
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 15:28:49    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
hm, tak 64 bit spracovanie a prevod do 32 bit s ditheringom je uz IMHO velka ezoterika - ale nepocul som, netvrdim ze nemoze mat prinos


Také si myslím, že dither má smysl jistě v 16 bit a případně interně v 24 bit modu, většina zvukových karet co podporuje 24 bit při přehrávání dither v ovladačích nemá ani při přehrávání neočekává.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 15:33:54    Predmet: Odpovedať s citátom

jumpingjackflash5 napísal:
Ano default dither foobaru je jedna z horších variant, protože je silně "noise shaped". Lepší varianta je TPDF dither nebo modified-e-weighted, případně f-weighted/low-shibata. Nicméně pro samotné přehrávání není dither většinou potřebný.
U ASIO nejde dither ve foobaru vůbec zapnout s výjimkou převodu na 16 bitů. A už vůbec ne vybrat jeho typ. Používáš na dither nějaký plugin?

miero napísal:
hm, tak 64 bit spracovanie a prevod do 32 bit s ditheringom je uz IMHO velka ezoterika - ale nepocul som, a ani netvrdim ze nemoze mat prinos.
V JRiveru si to můžeš vyzkoušet. Včetně výběru typu ditheru. Ale je třeba dát pozor na to, že některé ASIO drivery sice pracují s 32bit slovem, ale používají z něho jen 24bitů a zbytek zahodí. U těchto DACů je třeba tuto vlastnost v JRiveru zapnout, aby byl dither správně používán. Ve foobaru je toto ignorováno a nedá se s tím nic dělat.
_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa Št august 25, 2016 15:38:56, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jumpingjackflash5
Hifista


Založený: 24 február 2016
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 15:37:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Já pokud dělám dither tak normálně SoXem z příkazové řádky, což ovšem není plugin na přehrávání. Ano ve foobaru jde zapnout jen dither na 16 bitový zvuk (zřejmě proto že se považuje při přehrávání 24 bit za nadbytečný). O pluginu pro foobar nevím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 16:00:00    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
A co ten slepy test? Nie je tazke dat nahodne do playlistu v roznom poradi a nasobnosti 2 subory a potom si spocitat kolko krat pri posluchu bol spravne identifikovany...

Takto to nepůjde. Test je třeba provádět při on-the-fly upsamplingu přímo v přehrávači, což je situace, o které tady od začátku mluvím. Zkusím něco vymyslet, jak test uspořádat bez nutnosti asistence další osoby.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11507
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 16:13:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ehm, je snad jedno ci ten resampling spravim pred prehravanim, alebo pocas...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 16:20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Ehm, je snad jedno ci ten resampling spravim pred prehravanim, alebo pocas...
Není možno dopředu vyloučit, že na diskutovanou problematiku má vliv i míra vytížení procesoru v průběhu resamplingu při přehrávání a s tím spojená proměnná velikost EMI. Navíc JRiver resampler nejde použít offline. Dej mi čas, dříve či později něco podniknu.
_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 16:42:56    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:

Od tebe bych ale Dustine očekával korektnější přístup. Zkoušel jsi například pro SOXem vygenerované signály pro 88.2 a 96kHz udělat nějaké jejich srovnání, analýzu? Když už jsou tvá tvrzení tak kategorická?


Ty jsi ten poslední, kdo tu může mluvit o korektnějším přístupu. Tvrdil jsi něco, co zabralo tak dvě minuty ukázat, že zcela jasně není pravda. Ty testy/srovnání si můžeš snadno udělat sám, já tady netvrdím, že resampling A je úplně jasně lepší než resampling B. Narozdíl od tebe, který svá zcela kategorická tvrzení nemáš podložené vůbec ničím věrohodným Svoje pocity tady pořád dokola prezentuješ jako fakta (dokonce je nazýváš FAKTA) a maximálně se oháníš tím, že to tak slyší i jiní. To jsou úplně stejné pocity jako ty tvoje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 17:16:35    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
kryton napísal:

Od tebe bych ale Dustine očekával korektnější přístup. Zkoušel jsi například pro SOXem vygenerované signály pro 88.2 a 96kHz udělat nějaké jejich srovnání, analýzu? Když už jsou tvá tvrzení tak kategorická?


Ty jsi ten poslední, kdo tu může mluvit o korektnějším přístupu. Tvrdil jsi něco, co zabralo tak dvě minuty ukázat, že zcela jasně není pravda. Ty testy/srovnání si můžeš snadno udělat sám, já tady netvrdím, že resampling A je úplně jasně lepší než resampling B. Narozdíl od tebe, který svá zcela kategorická tvrzení nemáš podložené vůbec ničím věrohodným Svoje pocity tady pořád dokola prezentuješ jako fakta (dokonce je nazýváš FAKTA) a maximálně se oháníš tím, že to tak slyší i jiní. To jsou úplně stejné pocity jako ty tvoje.

Hele. Nehrajme si tady na vědu, kterou se tady argumentuje pouze tehdy, když se to komu hodí. Kdybych měl vycházet jen z FAKTŮ, které dodají místní teoretici, tak pořád žijeme v bludu, že na digitálním transportu nezáleží a když jsou stejné data, musí hrát všechno stejně. Mám své metody a opakovaně jsem si je ve vlastních slepých testech potvrdil. Některé zjevné tisíci lidmi 1000x nezávisle na sobě potvrzené poslechové pravdy prostě pokládám za FAKTA. A je mi jedno, co si to tom kdo myslí a nebudu zalézat do kouta jenom proto, že ty nebo MaBat zapráskáte fousama, když si to ani nenamáháte poslechnout (na relevantním řetězci).

Do teorie se ti už motat nebudu. Dělám to stejně jen tehdy, když mě k tomu někdo vyprovokuje. Mým zájmem jsou praktické poslechové testy nad reálnými implementacemi. Praktické zkušenosti z poslechu si dovolím psát nadále. Nenechám se zdejší inkvizicí znechutit. Je smutnou pravdou, že zájem o nalezení teoretického zdůvodnění reálných poslechových zkušeností je mezi místními teoretiky minimální. Uvítám, když se to změní.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 17:24:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Najednou to máš potvrzené slepými testy, ještě před nedávnem jsi tvrdil, že je to (všechno co tvrdíš) tak jasně slyšet, že žádné slepé testy nepotřebuješ.

Osobně tvým pravdám/postupům/testům nevěřím ani za mák. Stejně tak nemusíš věřit ty mně, je mi to úplně fuk, nikoho přesvědčovat nepotřebuju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 17:59:57    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Najednou to máš potvrzené slepými testy, ještě před nedávnem jsi tvrdil, že je to (všechno co tvrdíš) tak jasně slyšet, že žádné slepé testy nepotřebuješ.

Osobně tvým pravdám/postupům/testům nevěřím ani za mák. Stejně tak nemusíš věřit ty mně, je mi to úplně fuk, nikoho přesvědčovat nepotřebuju.

Slepými testy nemám potvrzený úplně každý poslechový závěr. To není možné v běžných podmínkách zajistit. Ale čas od času si slepý test provedu, když už i mě přijdou některá zjištění přitažená za vlasy. Například slepý test, kdy jsem u CD přehrávače Sony dokázal poslechově rozeznat, který stabilizátor disku ze dvou různých je právě použit. Naprosto na 100%. Od té doby už se nedivím ničemu a nějaké teoretické informace, že něco není možné, mě nechávají v klidu.

To, že mi nevěříš mě nevadí. Kdybys to takhle napsal rovnou, bude to OK. Tvá víra je tvoje věc.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12764

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 18:26:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepřestává mě bavit, jak se každý takový věrozvěst okamžitě sám zdiskredituje, jakmile se ho zeptáte na cokoliv konkrétního (tzv. ho vyprovokujete).
Připouštím, že je to trochu poťouchlé, ale je to k popukání. Dokonce jsou i takoví, kteří v tu chvíli volají slova jako inkvizice Very Happy

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 18:33:14    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Nepřestává mě bavit, jak se každý takový věrozvěst okamžitě sám zdiskredituje, jakmile se ho zeptáte na cokoliv konkrétního (tzv. ho vyprovokujete).
Připouštím, že je to trochu poťouchhlé, ale je to k popukání. Dokonce jsou i takoví, kteří v tu chvíli volají slova jako inkvizice Very Happy

A jak dopadlo tvoje poslechové srovnání v aktuálně diskutované problematice? Na jakém řetězci si ho dělal? Jaké poznatky sis z toho odnesl. Je lepší dělat upasampling v DACu nebo v PC? Co v tvém konkrétním případě vychází lépe? Posílaš do miniDSP signál již upsamplovaný nebo to necháváš na MiniDSP?

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jumpingjackflash5
Hifista


Založený: 24 február 2016
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 18:51:05    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Nepřestává mě bavit, jak se každý takový věrozvěst okamžitě sám zdiskredituje, jakmile se ho zeptáte na cokoliv konkrétního (tzv. ho vyprovokujete).
Připouštím, že je to trochu poťouchlé, ale je to k popukání. Dokonce jsou i takoví, kteří v tu chvíli volají slova jako inkvizice Very Happy


Myslím, že není nutné takto měnit thread na osobní invektivy. Pokud máte něco k problematice, co jí může posunout, pak lze samozřejmě diskutovat dál. zejména by byly vhodné příklady "dobré praxe", bez ohledu na teoretické neshody.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12764

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 18:57:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro začátek bych za dobrou praxi považoval např. snahu se aspoň v hrubých rysech seznámit s tím, co to fakticky představuje dělat resampling, když už máte potřebu o tom filozofovat. Abyste tu nemuseli pořád psát taková moudra. Ale to by byl můj přístup, který se samozřemě nemusí shodovat s přístupem jiných. A očividně také neshoduje.

Docela by mě zajímalo, kolik lidí to teď udělalo, a zamyslelo se, jak to s tím celočíselným a jakýmkoliv jiným resamplingem vlastně je. Tipoval bych, že nikdo. Pletu se hodně?
Namísto toho se tu dál bezuzdně postulují velkohubá prohlášení, která nemají hlavu ani patu - tzv. bludy.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jumpingjackflash5
Hifista


Založený: 24 február 2016
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 19:25:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlasím, že některá zdejší tvrzení jsou příliš odvážná. Na druhou stranu když se vrátíme k původnímu příspěvku, pokud někdo používá jiná nastavení a má pro to dobrý důvod (ať už prokazatelný pomocí ABX nebo racionálně zdůvodněný jinak - třeba způsobem zpracování audia, grafem apod.), lze to uvést bez toho aby druhé označoval atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 19:30:01    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
Není možno dopředu vyloučit, že na diskutovanou problematiku má vliv i míra vytížení procesoru v průběhu resamplingu při přehrávání a s tím spojená proměnná velikost EMI.
Aky konkretny CPU je podla teba najvhodnejsi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 19:30:50    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
jak to s tím celočíselným a jakýmkoliv jiným resamplingem vlastně je.

Tak nás seznam s tím, jak to podle tebe je. Nezaznělo tady zatím nic co by jakkoliv teoreticky řešilo to, zda-li je nebo není optimální převzorkovávat na frekvenci, která není celočíselným násobkem.

Pokud někde je nějaká vědecká studie, která kvalitativně matematicky porovnává převzorkování na celočíselný násobek původní frekvence s převzorkováním na frekvenci, která není celočíselným násobkem a zároveň to dává do souvislosti se sadou poslechových testů, prosím o odkaz. Dokud se toto neobjeví, je nutno se spolehnout na vlastní uši. Což ovšem platí i v situaci, kdy se nějaká studie objeví. Smile

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12764

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 19:40:32    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Pro začátek bych za dobrou praxi považoval např. snahu se aspoň v hrubých rysech seznámit s tím, co to fakticky představuje dělat resampling, když už máte potřebu o tom filozofovat.

Tak teď nevím, jestli nerozumíš tomu slovu "pro začátek" nebo "snahu se seznámit", "fakticky představuje" nebo všemu z toho. Nebo jestli to prostě jen šlo jedním uchem tam a druhým ven. K tomu mě nepotřebuješ, to není žádný můj pohled na věc.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 19:58:12    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
MaBat napísal:
Pro začátek bych za dobrou praxi považoval např. snahu se aspoň v hrubých rysech seznámit s tím, co to fakticky představuje dělat resampling, když už máte potřebu o tom filozofovat.

Tak teď nevím, jestli nerozumíš tomu slovu "pro začátek" nebo "snahu se seznámit", "fakticky představuje" nebo všemu z toho. Nebo jestli to prostě jen šlo jedním uchem tam a druhým ven. K tomu mě nepotřebuješ, to není žádný můj pohled na věc.

Na to abych si připomenul tuto problematiku, ze které jsem před 30 lety skládal úspěšně zkoušku na VŠ mi stačilo 10 minut. Na závěrech z mých poslechových testů to kupodivu nic nezměnilo. Ani nemohlo. Smile Relevantní informace k tématu tohoto vlákna stejně nejsou k dispozici.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12764

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 20:00:08    Predmet: Odpovedať s citátom

To je také snad jediná věc, která mě z toho docela děsí - kdo všechno může udělat VŠ technického směru. A to bylo před 30 lety, tuším, že dnes to bude ještě o poznání horší.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 20:02:29    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Ano, to je snad jediná věc, která mě z toho docela děsí, kdo všechno může udělat VŠ technického směru. A to bylo před 30 lety - tuším, že dnes to bude ještě o poznání horší.

Rád na tu dobu vzpomínám. Zejména prospěchové stipendium přišlo na konci minulého režimu k duhu. Prostě se jen 30 let živým úplně něčím jiným, takže ne všechno se dochovalo.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12764

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 20:03:36    Predmet: Odpovedať s citátom

A můžeš čistě pro zajímavost příležitostně ofotit ty stránky s resamplingem? Se zájmem bych se podíval, jak se to před 30 lety učilo.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 20:12:00    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
A můžeš čistě pro zajímavost příležitostně ofotit ty stránky s resamplingem? Se zájmem bych se podíval, jak se to před 30 lety učilo.

Že by Prchal - Signály a soustavy? Jedno vím určitě. Problematika korelace kvality poslechu a způsobu resamplingu se tam určitě neřešila. Koneckonců jako se neřeší ani dnes. Tyhle tvoje žvásty o studiu jsou totiž jen ubohé pozérství. Z hlediska poslechu musí uživatel stejně vycházet jen z toho, co je k dispozici. Foobar, SOX, Jriver nebo nějakej Linux. To jestli je lepší převzorkvat v PC nebo DAcu mu žádná učebnice neřekne. Musí sit to prostě poslechnout s tím, co má k dispozici a vybrat si. V poslechu ale ty nejsi kovanej, tak máš mentální problém, když někdo něco k poslechu napíše.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa Št august 25, 2016 20:13:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 20:12:38    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton --> Co ten CPU? Si moj prispevok nebodaj prehliadol Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 20:15:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
kryton --> Co ten CPU? Si moj prispevok nebodaj prehliadol Question
Tys to myslel vážně? Ta otázka je blbost.
_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12764

PríspevokZaslal: Št august 25, 2016 20:18:05    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
Tyhle tvoje žvásty o studiu jsou totiž jen ubohé pozérství. Z hlediska poslechu musí uživatel stejně vycházet jen z toho, co je k dispozici.

No řekl bych, že typicky se vychází z nějakých bludných představ, spojených s iracionálním očekáváním a přesvědčením sebe sama, jak jsi tady právě exemplárně zdemonstroval.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist