Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Vintage Reproduktory - aké ?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Napster050
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Turčianske Teplice

PríspevokZaslal: So marec 18, 2017 21:36:39    Predmet: Vintage Reproduktory - aké ? Odpovedať s citátom

Ahojte,
som tu po rokoch späť a rád by som sa vás spýtal na skúsenosti so staršími bedničkami z nejakých 80tych rokov.
Teraz mám Tesly 1PF06708 a chcel by som sústavu konečne posunúť ďalej, keďže tieto repro sú asi najhoršou vecou v celej zostave Smile

Pokukoval som po nejakých starších Pioneer bedničkách z rady HPM, prípadne niečo od JBL.
Budged by bol do 500€, a fakt neviem čo vybrať, aby som z toho nakoniec nebol sklamaný. Podotýkam, že počúvam hlavne rockovú muziku, takže veľký basák je "must have".
ďakujem za rady Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: So marec 18, 2017 22:56:21    Predmet: Odpovedať s citátom

prepac ze ti neradim ohladne bedni-len poznamka-zmaz/oprav si ten link z podpisu je uz nefunkcny
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J@nik
Hifista - pokročilec


Založený: 29 december 2009
Príspevky: 272

PríspevokZaslal: Ne marec 19, 2017 12:56:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Vybikajuce repro: https://elektro.bazos.sk/inzerat/70617291/JBL-4312A.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Napster050
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Turčianske Teplice

PríspevokZaslal: Ne marec 19, 2017 20:34:49    Predmet: Odpovedať s citátom

to je už trošku cez rozpočet Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne marec 19, 2017 22:07:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Grundig BOX...?
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne marec 19, 2017 22:13:09    Predmet: Odpovedať s citátom

https://elektro.bazos.sk/inzerat/71451704/TESLA-AKR.php

Bol to môj sen...len nemám dosť miesta v obývačke.
Ono to môže vyzerať ako zájeb, no čo som mal tú česť počuť (x)tisícové Cabasse - tie 40-ročné teslácke kinobedne majú PODSTATNE korektnejší zvuk (jednu som mal doma skoro pol roka)

EDIT:
Samozrejme ak VINTAGE nieje podmienka - niektorý overený kvalitný projekt bude lepší a nebude to taká príšernosť...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 15:02:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Kup si neco ala JBL L90....se to mota kolem 400-500 euro na audiomarktu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Napster050
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Turčianske Teplice

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 15:56:35    Predmet: Odpovedať s citátom

tie vyzerajú zaujímavo, len majú také nekompaktné rozmery Smile
Počul to už niekto hrať ?
Prípadne neviete o nejakom kamennom "bazári" s takými skvostami kde by sa to dalo aj vyskúšať ? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Napster050
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Turčianske Teplice

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 16:03:34    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Samozrejme ak VINTAGE nieje podmienka - niektorý overený kvalitný projekt bude lepší a nebude to taká príšernosť...

Vintage nie je podmienkou, ale stavať sa mi to moc nechce... musel by som zase otravovať 300 ľudí aby mi narezali dosky atď...
Páčia sa mi celkom stĺpové troj a štvor-pásma od Visatonu, ale tam len samotné repro-meniče vyjdu na 500 - 1000€
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 17:18:48    Predmet: Re: Vintage Reproduktory - aké ? Odpovedať s citátom

Napster050 napísal:
Ahojte,
som tu po rokoch späť a rád by som sa vás spýtal na skúsenosti so staršími bedničkami z nejakých 80tych rokov.
Teraz mám Tesly 1PF06708 a chcel by som sústavu konečne posunúť ďalej, keďže tieto repro sú asi najhoršou vecou v celej zostave Smile

Pokukoval som po nejakých starších Pioneer bedničkách z rady HPM, prípadne niečo od JBL.
Budged by bol do 500€, a fakt neviem čo vybrať, aby som z toho nakoniec nebol sklamaný. Podotýkam, že počúvam hlavne rockovú muziku, takže veľký basák je "must have".
ďakujem za rady Smile


Rok som zil s Quadral Tribun MK IV Phonologue. Na to, ze staly 8 tis. korun vypadali naprosto dokonale (perfektne budky, dyha, menice, prevedenie) a mali hlavne skvely zvuk. Ani naznak poddekoveho a kybloveho vintage zvuku. Skvely prednes i rozlisenie. A predali sa defakto okamzite. Aj v bazaroch su ihned prec ked se tam nejake objavia. Tolko moja skusenost.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 18:39:20    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja "poučený z krízového vývoja" mám (jedným skvelým fachmanom z vedľajšieho fóra) dvojpásmo a viem, že tu doma je na vždy Smile
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jeykey
Hifista


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 221

PríspevokZaslal: Št marec 23, 2017 23:17:55    Predmet: Re: Vintage Reproduktory - aké ? Odpovedať s citátom

LJM napísal:
Rok som zil s Quadral Tribun MK IV Phonologue. Na to, ze staly 8 tis. korun vypadali naprosto dokonale (perfektne budky, dyha, menice, prevedenie) a mali hlavne skvely zvuk. Ani naznak poddekoveho a kybloveho vintage zvuku. Skvely prednes i rozlisenie. A predali sa defakto okamzite. Aj v bazaroch su ihned prec ked se tam nejake objavia. Tolko moja skusenost.

Prečo potrebujú alebo už majú takmer každé Quadral-y vymenené závesy na basákoch? Rád by som nejaké Qudral-y kúpil, ale toto ma dosť odrádza.

_________________
zosilnovac Yamaha AX-570, CD player Yamaha CDX-670, repro TVM, kable Proel Die Hard Gold Line, ASUS Xonar Essence ST --> Sennheiser HD598
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Pi marec 24, 2017 08:33:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Každé určite nie. Na Tribunoch sú na básakoch gumové vlnky a ja som ich mal v stave ako nové. A podla toho co som vypozoroval za ten rok, tak sa Tribuny vzdy predali behom par dni ked sa niekde objavily. Takže asi fungujú aj iným ludom. Zatial som nepocul, ze by mal niekdo problem s gumovym zavesom.
Ale pokial by bol zaves vymeneny dobre, tak je to ako nový reprák. Toho by som sa nebál.
Mal som na skusku i Quadral Shogun a Amun a tie sa mi zvukovo vobec nelibily. Vynikajici byly Quadral Altan a Tribun. Altan jsou ale dvoupásma tak ty jsem nakonec vymenil za Tribuny. Tribuny jsou velmi povedena bedna - ani velke, ani male, dostatek basu, perfektni stredy i vysky, cele pasmo pocitove vyrovnane. A taky krasna prace - skvele tuha bedna, samet na čelní stene, atd...

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Borek
Hifista


Založený: 14 apríl 2008
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: Po marec 27, 2017 17:59:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Off topic ! některé modely mají závěsy pěnové, ne z gumy. Pěnové závěsy se po cca 20-25 letech rozpadají. Tak se musí vyměnit. Mají to třeba i JBL ti250. Není na tom nic podezřelého. Pokud je oprava udělaná odborně, pak fungují zase jako nové. Např. Quadral provádí tento servis i u modelů starých 30 let...
_________________
jak daleko musím zajít, abych mohl říct, že jsem tam byl?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Napster050
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Turčianske Teplice

PríspevokZaslal: St marec 29, 2017 21:27:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže kúpil som JBL L80 mkII... zatiaľ som relatívne spokojný. Bass je aj na rocku celkom hlboký, výšky pekné Smile
Tie staré Tesly ale predsalen majú niečo do seba, na niektorých pesničkách vedeli zahrať lepšie ten bass... predsalen tam bol o kusok väčší basák, alebo to bolo tou uzavretou ozvučnicou, že to malo iný charakter, neviem...
Každopádne to mám teraz akoby som dal dolu deku z repro a počujem tam detaily ktoré tam predtým neboli, resp. sa zlievali do celku, takže tak... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist