Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Koncertní zážitky - pište, doporučujte, hodnoťte
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 11, 2008 13:11:58    Predmet: Koncertní zážitky - pište, doporučujte, hodnoťte Odpovedať s citátom

Vím, že obdobné vlákno již existuje bez žánrového omezení, ale tam se to v záplavě ostatních žánrů blbě hledá. Bylo by fajn, kdyby sem přispívali průběžně všichni, co mají nějaké zajímavé koncertní zážitky v oblasti klasiky. Nemusí se jednat o nějaké odborné rozbory, stačí jen vlastní dojem či srovnání s jiným provedením. A abych nějak začal, zkopíruji sem (a mírně doplním) svůj postřeh z jiného vlákna jako úvodní výkop.

V lednu jsem absolvoval ve třech dnech dvakrát Mahlerovu první - Jednou s Liborem Peškem (ČNSO) a jednou s Mácalem (ČF). Mácal byl naprosto špičkový, srovnatelný s těmi nejlepšími provedeními co znám z nahrávek (narozdíl od Mácalova provedení sedmé). Natěšilo mě to na Mahlerovu druhou, kterou Mácal uvede v květnu (mám lístky na oba koncerty ). U Peška mě zaujala druhá věta (měla výraz, dynamiku, odpich), zklamala věta čtvrtá (některé pasáže byly dost nezřetelné a některé pěkné momenty nevynikly tak jak by mohly). Celkově mně to přišlo takové "rozostřené" a ve srovnání s Mácalem nudnější a méně propracované. Tempově byla obě provedení spíše rychlejší a odpovídala zhruba Soltiho provedení s CHSO. Bernstein s RCGO hraje druhou větu výrazně pomaleji. Já spíše preferuji Soltiho.

Kdo bude další? Smile

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 11, 2008 13:54:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tento rok:

Novoroční koncert Akademie věd ČR a České filharmonie
B. SMETANA: Má vlast, cyklus symfonických básní
Česká filharmonie, dirigent Zdeněk Mácal
- Poprvé naživo! Vltavu a Tábor mám prostě hodně rád, to byl zážitek, u zbytku na mě šla trochu "Mácalovská" dřímota. 6 kontrabasů!

P. I. ČAJKOVSKIJ: Romeo a Julie, předehra - fantazie
D. ŠOSTAKOVIČ: Koncert č. 1 a moll pro housle
a orchestr
A. GLAZUNOV: Symfonie č. 5 B dur
Česká filharmonie, housle Leila Josefowicz, dirigent Walter Weller
- Čajkovskij potvrdil, že Ruský romantismus je pro mě asi nejsilnější klasika, to prostě miluju. Nehezká ale technicky fantastická houslistka udělala ze Šostakoviče zážitek. Glazunov mě moc zajímal jako Šostakovičem ceněný učitel z jeho pamětí, byl jsem střídavě uchvácen vlnami melodií i odpadával pozorností. 8 kontrabasů!

C. DEBUSSY: Předehra k Faunovu odpoledni
C. FRANCK: Symfonické variace pro klavír a orchestr
C. FRANCK: Symfonie d moll
Česká filharmonie, klavír Masako Ezaki, dirigent Ken-ičiro Kobajaši
- Pro mě neznámá hudba, ale nadšen. Ta hudba žila a klavír byl zážitek. Jsem pro Kobajašiho nekriticky nakloněn již z jeho podání Kartinek s Japonským orch. na PJ před asi 2 lety. Maďaři si vybrali výborného hlavního dirigenta pro jejich filharmonii.

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Mancubus
Nádejný hifista


Založený: 15 august 2007
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: St marec 05, 2008 09:30:30    Predmet: Turangalila Odpovedať s citátom

O. Messiaen — Turangalila.
Tento čtvrtek a pátek (6. 3., 7. 3.) v Brně.
Zbývá jen pár lístků.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: So marec 08, 2008 22:58:01    Predmet: Odpovedať s citátom

dnes, Bach, Janovy pašije, Concentus Musicus Wien, Arnold Schoenber Choir, Nikolaus Harnoncourt, Musikverein, Wien, mňam. Cool
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi marec 28, 2008 11:14:26    Predmet: Odpovedať s citátom

včera jsme byli s Coquesem na Mussorského Kartinkách v Janáčkově divadle v Brně, Filharmonie Brno, předčilo to moje očekávání, moc dobré, interpretace srovnatelná s nejlepšími nahrávkami
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi apríl 04, 2008 19:58:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Vcerajsi koncert v SVK filharmonii som si celkom uzil. Brahmsov huslovy koncert D dur hral Dalibor Karvay. Este som ho sice hrat nevidel, ale mal som pocit ze hra tak trochu "no prisiel som vam zabrnkať, niežeby sa mi nechcelo ale...", technicky hral vinikajuco, ale nemyslim ze boli uplne zohraty z orchestrom, niekedy sa husle stratili alebo ich bolo velmi tazke sledovat. Forte orchestra mohlo byt trochu mensie v pripade hry solistu, a trochu vacsie ked solista nehral, akoby to bolo obratene. Vseobecne vsak Brahms vysiel obstojne a rad som si ho vypocul.

Beethovenova symfonia č.6 ma prijemne prekvapila, a teraz neviem ci preto, lebo som ju velmi napocuvanu nemal, ale ju proste dobre zahrali. Dokonca som s nou bol viac spokojny ako z Brahmsom, dnes som ju mal cez den v hlave a mam chut si ju znovu vypocut.

ten isty koncert hrala filharmonia aj dnes, ale akurat pravdepodone skoncil...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xvlk
Hifista


Založený: 25 marec 2008
Príspevky: 190
Bydlisko: Praha+-50km

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2008 11:17:36    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
dnes, Bach, Janovy pašije

No jo, blavaci se maj...
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Alespon si to pustim z desky se Schreierem (Je to
trosku off-topic, ale DDRoni natocili Bacha nej co znam )

xvlk

_________________
Avg(uš**2)=4kTRgammaDeltaf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 12, 2008 16:55:52    Predmet: Manfred Honeck a Matthias Goerne s ČF v Rudolfinu Odpovedať s citátom

Česká filharmonie, Matthias Goerne, Manfred Honeck. 11.4.2008, Rudolfinum

PROGRAM:
R. STRAUSS: Smrt a vykoupení, symfonická báseň
K. A. HARTMANN: Gesangsszene zu Worten aus „Sodom und Gomorrha"
L. VAN BEETHOVEN: Symfonie č. 7 A dur

Zajímavý program mě nalákal na výše uvedený koncert, Nade vše vyčníval Goernův baryton. Nutno říci, že kdo ho neslyšel naživo, nemůže si z nahrávky udělat dokonalý obrázek. Jeho hlas - toť vulkán a síle několika kilotun TNT, ten se do obýváku prostě nevejde, ani kdyby se dostavil osobně naživo. Taky je na nahrávkách vždy slyšitelně "umravňován" dodatečnými zásahy mistrů zvukařů (viz "Des Knaben Wunderhorn") . Uvidíme jak to dopadne v pondělí u přece jen subtilnějšího Schuberta.

Z Honecka jsem měl dobrý pocit. U Beethovena se snažil o to, aby protlačil přes ČF co nejvíce energie, volil velmi rychlá tempa, závěrečné Allegro hrál spíše jako Presto na samé hranici fyzických možností některých hráčů. Smile Honeck si před každým dynamickým zvratem vždy dupne, že to musí být slyšet až na balkoně. Kuriozitou bylo, že část diváků tleskala po každé větě. Sad Původně jsem se těšil hlavně na Strausse, ale vrcholem večera byla nakonec Beethovenova sedmá.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 14, 2008 22:37:27    Predmet: Odpovedať s citátom

F. SCHUBERT: Zimní cesta, cyklus písní, baryton Matthias Goerne, klavír Alexander Schmalcz, 14.4.2008, Rudolfinum

Mimořádný zážitek. Provedením se to moc nepodobalo Goernově nahrávce s Brendelem. Klavírní doprovod se tempem a výrazem spíše blížil starší nahrávce s Johnsonem, jen Goernův hlas je teď o 12 let vyzrálejší (plnější, pevnější). Dynamika zpěvu byla taky větší než na Brendelovské nahrávce, kde celkové vyznění bylo temnější a depresivnější. V programu píší, že tento písňový cyklus je "o člověku, který se po marném putování po světě smířen vrací domů." To smíření tam dnes bylo rozhodně patrnější než na nahrávce s Brendelovým klavírním doprovodem. Tam slyším spíše hrdinovu rezignaci. Smile

Byl jste tam někdo? Někteří jste se přece chystali.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Ut apríl 15, 2008 10:00:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Dvojice Goerne-Schmalcz mě včera rozhodně nezklamala. Schubert to byl jímavý, jak jsem čekal a přál si.
Jak se líbil tobě, Krytone?
EDIT: aha, nevšiml jsem si, žes už psal. No mě se to také moc líbilo Smile Pokud bych měl srovnat se svou nahrávkou s Johnsonem, tak to bylo velice podobné. Snad jen v ff pasážích to víc protahoval (možná schválně kvůli delšímu dozvuku Rudolfina). Dynamika jeho hlasu je neuvěřitelná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut apríl 15, 2008 22:32:43    Predmet: Odpovedať s citátom

heute, Konzerthaus, Wien, Heinrich Schiff, půlka violončelových suit solo, ó velkého ó JSB, seděl jsem 3,5 metru od Schiffa samotného na "podium seats", naprostá mňamka. A zítra jdu na druhou půlku, heč.... Wink Cool
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St apríl 16, 2008 09:15:55    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
heute, Konzerthaus, Wien, Heinrich Schiff, půlka violončelových suit solo, ó velkého ó JSB, seděl jsem 3,5 metru od Schiffa samotného na "podium seats", naprostá mňamka.

Crying or Very sad
citácia:
A zítra jdu na druhou půlku, heč.... Wink Cool

Crying or Very sad Crying or Very sad

Schiffovu nahrávku miluju...
Povídej víc, přeháněj. Co přídavky? Hrál na Maru?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 13, 2008 09:50:38    Predmet: Mahlerovo "Vzkříšení" Odpovedať s citátom

8. a 9. května 2008
G. MAHLER: Symfonie č. 2 c moll „Vzkříšení"
Česká filharmonie, Český filharmonický sbor Brno
soprán Danielle Halbwachs; alt Renée Morloc; dirigent Zdeněk Mácal

Mahlerova druhá je jeden z mých klíčových kusů a tak jsem si to byl poslechnout pro jistotu dvakrát. Smile Řada věcí se povedla. Výborné byly vokály, spolehlivý výkon podal sbor. Velmi pěkně vyšly všechny "off-stage" záležitosti. Trubka, tympány a lesní rohy byly v levém předsálí, další skupinka byla ukrytá za pódiem (příslušné dveře zůstaly pootevřené). Efekt byl překvapivě dobrý, na žádné nahrávce to takto nevyzní. V páté větě exceloval pikolista - moc pěkné. Dlouhé crescendo v závěru první věty bylo také působivé. Žestě už tak dokonalé nebyly - ve čtvrtek bylo slyšet pár zřetelných lapsů. Celkově standardní provedení, které výrazně nezklamalo, ale ani pozitivně nepřekvapilo. Ve forte se zvuk orchestru stával trochu slitý a nečitelný, ale to může být dáno nevhodnou akustikou Rudolfina pro takto velké obsazení. Oba dva dny se konalo standing ovation. Řekl bych, že si to Mahler zaslouží. Smile

Týden předtím poskytl Mácal tento rozhovor. Dle nepotvrzených zákulisních informací ho prý potom na zkouškách hráči ani nezdravili. Hmm.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ut máj 13, 2008 11:03:13    Predmet: Re: Mahlerovo "Vzkříšení" Odpovedať s citátom

kryton napísal:

Týden předtím poskytl Mácal tento rozhovor. Dle nepotvrzených zákulisních informací ho prý potom na zkouškách hráči ani nezdravili. Hmm.


Nechci zobecnovat (nemam to rad), ale vypada to na postkomunisticke dedictvi nasi spolecnosti, ktere se nevyhlo ani kulturni sfere. Zel. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Ten clanek jsem cetl (Harmonii odebiram) a nemuzu si pomoct, maestro Macal v nem pusobil jako ukrivdeny, zneuznany umelec.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
marfik
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2007
Príspevky: 28
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 09:04:54    Predmet: Ivan Moravec Odpovedať s citátom

Včerejší koncert byl nádherný, moc jsem si to užil, pan klavírista čtyřikrát přidával a přesto mi koncert připadal moc krátkýSmile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Eric Appla
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2007
Príspevky: 406
Bydlisko: Chislehurst, Kent, United Kingdom

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 13:14:38    Predmet: Odpovedať s citátom

ze vcerejsiho koncertu Ivana Moravce mam take moc pekny dojem. On si dokaze tak krasne hrat s barvou zvuku.

Jedine co me prekvapilo ze piano ladil pan Machart a ne pan Sokol

_________________
Ich meine es Ehrlich
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
marfik
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2007
Príspevky: 28
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 22, 2008 07:38:49    Predmet: PJ Odpovedať s citátom

v úterý Rudolfinum, pan Alfred Brendel- nádhera,

Včera Obecní dům, ČF, Arming, Julia Fischer- housle,
Kabeláč- Zrcadlení, skladbu jsem slyšel poprvé a líbilo se mi to.
Dvořák- houslový koncert, houslistka hrála pěkně, zvuk jejího nástroje mi doslova lahodil, orchestr se mi zdál nějaký zastřený, ne úplně koncentrovaný
Mahler- 1.symfonie, podle mě se to moc povedlo a ČF hrála mnohem lépe než v první půlce koncertu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št máj 22, 2008 09:06:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Na Fischerovou jsem byl docela zvědavý. Lenost zase jednou zvítězila. Jaká byla? Vyprávějte, dědečku!
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 22, 2008 10:25:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Kabeláč - Zrcadlení včera bylo úchvatné!

Vitalij Berzon v pondělí hrající Beethovenův klavírní byl fantastický!

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Po máj 26, 2008 15:31:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně to nedá:

manicka napísal:
Vitalij Berzon v pondělí hrající Beethovenův klavírní byl fantastický!


Kolikrát za noc? (Dámy prominou.)

Jinými slovy, neměli byste tam ještě něco, případně ještě nějaké detaily kromě expresivních hodnocení? Ale samozřejmě mám radost, že si kolega z fóra užil - jen dychtím zvědět víc.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 26, 2008 16:41:03    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801


Naposledy upravil manicka dňa Po máj 26, 2008 17:43:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 26, 2008 16:41:45    Predmet: Odpovedať s citátom

..
_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801


Naposledy upravil manicka dňa Po máj 26, 2008 17:50:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 26, 2008 16:42:05    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
Mně to nedá:

manicka napísal:
Vitalij Berzon v pondělí hrající Beethovenův klavírní byl fantastický!


Kolikrát za noc? (Dámy prominou.)

Jinými slovy, neměli byste tam ještě něco, případně ještě nějaké detaily kromě expresivních hodnocení? Ale samozřejmě mám radost, že si kolega z fóra užil - jen dychtím zvědět víc.


Vzhledem k tvému sympatickému PPU podpisu pod čarou bych ti rád vyhověl, ale nevím, co mám víc psát, nejsem kritik. Prostě přišel, zahrál, dostal 2 kytice, dlouho jsme tleskali, přidal a (ne-nasral se) a šel. Potom jsem o přestávce odešel, aby ve mne ten dojem zůstal a nezkazil ho další program (viz web PJ). Neskutečná technika, obrovské charisma. Přestože Beethowen není moje srdcovka a Čajkovského klavírní mám radši, byl to velký zážitek.

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 26, 2008 16:42:26    Predmet: Odpovedať s citátom

..
_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801


Naposledy upravil manicka dňa Po máj 26, 2008 17:50:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Po máj 26, 2008 16:52:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jo, dík, třeba ještě někdo něco přidá. I kdyby über etwas ganz anderes.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 14:15:18    Predmet: Odpovedať s citátom

25.5.2008 - Janáčkův Máj, koncert Drážďanské filharmonie pod vedením dirigenta Rafael Frühbeck de Burgos.
Na programu byly:
Weber: Oberon, předehra k opeře
Beethoven: Symfonie F dur č. 8 op. 93
Strauss: Sinfonia Domestica
+ španělské přídavky.

Předehru k Oberonovi a Sinfonii Domesticu jsem slyšel poprvé, takže nemůžu posoudit interpretaci, nicméně obě díla mě zaujala a byla radost je poslouchat.

Pár slov o 8. symfonii - nejlepší živé provedení jakékoliv Beethovenovy symfonie, co jsem slyšel (Gardinera, Harnoncourta ani jiné esa jsem neslyšel). Orchestr hrál jako jeden muž, zvuk orchestru byl kompaktní, jednotlivé nástrojové skupiny dobře čitelné, dirigent měl symfonii propracovanou od začátku do konce a řídil své svěřence se zaujetím a péčí o detail; všechno dirigoval z paměti. Líbilo se mi vypracovaní detailů, dynamika projevu. Celkově nejlepší "zvuk" orchestru, co jsem slyšel.
Co mě velmi potěšilo, bylo zaujetí hráčů, jejich komunikace s publikem, úsměvy na tvářích ...

Španělské přídavky svou živočišnou radostí a energií vyburcovaly publikum, které bylo zcela jasně nadšené.

Vidím to na vrchol této sezóny - pro mě. Uvidíme, co v Ostravě a okolí nabídne Svatováclavský hudební festival.

Kdo byl, asi bude dlouho pamatovat.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 15:30:21    Predmet: Odpovedať s citátom

manicka napísal:
Potom jsem o přestávce odešel, aby ve mne ten dojem zůstal a nezkazil ho další program (viz web PJ).

Vidím, že Metamorfózy Eugena Suchoně Máničku nezlákaly. Smile Já jsem je absolvoval s ČF 2. května. Ne že bych je toužil slyšet, ale kvůli Prokofjevově koncertantní symfonii pro cello a orchestr, která byla po přestávce. Cello hrál Nor Truls Mörk a bylo to opravdu zadostiučení. Fantazie. Dokonce i jindy netečná ČF jakoby ožila a její cellisti byli z Mörkovi hry očividně odvázaní.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 15:55:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Byl jsem zvědavej, jestli si to někdo v programu najde a dal sis tu práci Smile

Možná jsem Suchoňovi ukřivdil, ale posluchači za námi to kritizovali mezi sebou jako nudu, tak jsem se začetl do programu a místo čehokoli srozumitelného tam našel takovej neurčitej umělecko-intelektuální blábol zavánějící povinnou úctou k národnímu skladateli (hráli Slováci).

Program do přestávky byl úžasný (vedle Berzona pochvala Slovenskému orchestru i dirigentovi!), tak jsem si ten pocit zachoval odchodem...

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 16:05:26    Predmet: Odpovedať s citátom

manicka napísal:
Byl jsem zvědavej, jestli si to někdo v programu najde a dal sis tu práci Smile
Možná jsem Suchoňovi ukřivdil, ale posluchači za námi to kritizovali mezi sebou jako nudu, tak jsem se začetl do programu a místo čehokoli srozumitelného tam našel takovej neurčitej umělecko-intelektuální blábol zavánějící povinnou úctou k národnímu skladateli (hráli Slováci).

Program do přestávky byl úžasný (vedle Berzona pochvala Slovenskému orchestru i dirigentovi!), tak jsem si ten pocit zachoval odchodem...


Já ty Metamorfózy slyšel poprvé v životě a ke konci jsem se už opravdu nudil. Ale možná, že kdybych to měl naposlouchané, tak by dojem byl lepší. Někdy je závada i na straně posluchače. Smile

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št jún 05, 2008 11:55:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nám skončilo Pražské jaro. A který, paní Müllerová? Já znal dvě...
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 1 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist