Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zmena za Dynaudio contour 1.3 mk2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mirec1
Hifista - pokročilec


Založený: 12 november 2008
Príspevky: 312

PríspevokZaslal: Po január 23, 2017 07:41:06    Predmet: :) Odpovedať s citátom

Ondrej , mal som Prima Lunu a kombinacia s Dynaudio naozaj nie je dobra. Trochu sa divim , ze nehovoris aj o vacsej ostrosti na vyskach , ale je naozaj fakt , ze PL basy kotrolovala biedne. Ak by si chcel zostat pri elektronkach , napr. Audio Research CA50 nema ziadny problem ani s Dynaudiom.
V podstate mas dve moznosti :
Ak si chces nechat Dynaudio , zmenit zosilnovac.
Ak si chces nechat PL , skusit ine bedne s neistym vysledkom.
Ja by som volil variantu jedna. Smile
DA su naozaj velmi dobre bedne , ale potrebuju kvalitny a stabilny zosilnovac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ondrejst
Nádejný hifista


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 82
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Po január 23, 2017 20:46:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Mirec,
Dík za postreh, poriešim ešte tú akustiku viac ako teraz je, inak na hifinazory som dal aj jej fotky.
pohrám sa ešte s umiestnením repro, dnes som ich posúval kade tade Smile sú to dosť veľké rozdiely a po 2 hodkách som už bol z toho magor, som to musel nechať, sa mi to už zdalo zlé aj tam kde to predtým krásne frčalo .....
Jeden záver mám, že takto ako je urobená miestnosť teraz, to bez zavretých basreflexov nedám, ale o to je to zretelnejšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So február 25, 2017 05:09:29    Predmet: Odpovedať s citátom

ja by som sa este pozrel na kable, dynaudia maju radi masivny prierez, pripadne spriatelene koaxialy OCOS, ak tam mas pavuciny, tak to duni preto
(a lepsi tranzistorak s vysokym cinitelom tlmenia nez lampy)

_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: So február 25, 2017 08:40:46    Predmet: Odpovedať s citátom

autor temy nakoniec tie Dynaudia predal takze uz nema zmysel hladat riesenia na jeho individualny dotaz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ondrejst
Nádejný hifista


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 82
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: So február 25, 2017 13:21:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Fojo, vďaka za dotaz, reprokábel bol Ocos triplet takže tam to nebolo.
Ano, bedne sú predané a už zastúpené Elac bs 403 kde je bassreflex dolu a dalo sa s tým pekne pohrať.
Som teraz spokojný a púštam postupne zbierku hudby, dodali tomu taký nový kyslík Laughing širšiu scénu a sú údernejšie a to nepíšem len tak od brucha, mal som tie bedne ešte doma spolu a tak sa často prehadzovalo. Prehadzovanie ukončila skladba od Nickelback S.E.X najskôr Contourky a potom Elacy a odvtedy na stojan už contourky nešli.
Proste na mojom aparáte tie Elac vyhrali
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: So február 25, 2017 14:01:20    Predmet: Odpovedať s citátom

parada, nech sluzia co najdlhsie a nech hudba robi radost!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po február 27, 2017 08:14:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Svojho času som nejaké podobné ELACy skúšal a doteraz si pamätám ako ma prekvapili podaním priestoru. Dovtedy a asi ani potom som niečo také nezažil. Bohužial boli nad moje finančné možnosti. Nech ti robia dlho radosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ondrejst
Nádejný hifista


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 82
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Po február 27, 2017 08:23:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej, ten priestor je naozaj široký a ďalšou veľkou výhodou je, že dokážu aj potichu zahrať pekne detailne bez nejakej straty dynamiky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po február 27, 2017 19:32:03    Predmet: Odpovedať s citátom

A takhle pak takove podobne/stejne elacy realne vypadaji:

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/162-elac-bs244

BTW ta starost o vyusteni basreflexu dolu, dopredu, dozadu?

To je nejaka nova moda ze treba basreflex dolu je lepsi nez dozadu, a proc?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 06:14:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
A takhle pak takove podobne/stejne elacy realne vypadaji:

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/162-elac-bs244

BTW ta starost o vyusteni basreflexu dolu, dopredu, dozadu?

To je nejaka nova moda ze treba basreflex dolu je lepsi nez dozadu, a proc?


Tá polština sa mi nechce lúštiť, graf je to celkom pekný(?).
Ohladom vyústenia basreflexu vpredu, dolu, či vzadu, prípadne bez, je tu toho popísaného hádam dosť. Mám pocit že si tu už dosť dlho aby si na tieto témy narazil a urobil si o tejto problematike obraz (predpokladám že máš iste aj nejaké osobné skúsenosti).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 08:41:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakonec ty elac nejsou v porovnani s konkurenci tak spatne, vubec je to cele velmi poucne projit, protoze lecjaky vyrobce co se o nem rika ze neni TOP je casto technicky lepsi nez nejaky jiny vychvalovany co ma ceny nesrovnatelne vysoko...
A je fajn ze aspon neco zmeri, je to velmi cenne podivat se na to prurezove jak kteri vyrobci delaji reprobedny. I kdyz to mereni neni uplne reprezentativni (meri jen 0°, 15° a 30°mimo osu horizontalne a vertikalne se meri jen 7°kolem osy) tak to i takhle rekne hodne o bedne jaka v realu skutecne je.

A srovnat s ruznymi dynaudio bednami to muzes sam, jen dynaudio tam ma omereno 25 ruznych beden, vyberu namatkou jednu opravdu necitlivou dynaudio uz drahou 2p. malobudku, citlivost zaujme hodnotou tak cca 79-80dB:

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/2499-dynaudio-excite-x14
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Pi jún 09, 2017 07:03:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlastním Dynaudio Contour 1.3 MK II, neviete prosím, či po tých rokoch treba nejak ošetriť gumené závesy u stredobasového meniča ? mám pocit že tento moderný asi polypropylénový záves nevyžaduje údržbu ? prípadne ako overiť ich stav (na dotyk sú makké)
Ďakujem za info.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi jún 09, 2017 09:36:54    Predmet: Odpovedať s citátom

... netreba nič ošetrovať ... pokiaľ na ne nesvieti priame slnko, tak by ťa tie Contoury mali v pohode prežiť ... moje Mk.1 kupované cca v r.1994 sú stále ako nové Wink
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Pi jún 09, 2017 11:15:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Drums to rád počujem, hrajú fantasticky , asi najlepšie regálovky čo boli kedy vyrobené, je to komercia to je pravda ale Dynaudio to umí
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: So jún 10, 2017 07:55:36    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Vlastním Dynaudio Contour 1.3 MK II, neviete prosím, či po tých rokoch treba nejak ošetriť gumené závesy u stredobasového meniča ? mám pocit že tento moderný asi polypropylénový záves nevyžaduje údržbu ? prípadne ako overiť ich stav (na dotyk sú makké)
Ďakujem za info.


Ničím na to nesahej a hlavně se nesnaž odstranit prach z kalot vysavačem, jak to udělal jeden známý (naštěstí šlo o nějaký malý potvory za pár kaček:-) Ajak se divil, když byly kaloty pryč Very Happy

Pokud nehraješ, tak na ně nasa´d přední kryty kvůli světlu a prachu. A máš navěky pokoj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: So jún 10, 2017 07:56:13    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Drums to rád počujem, hrajú fantasticky , asi najlepšie regálovky čo boli kedy vyrobené, je to komercia to je pravda ale Dynaudio to umí


DA vyrobilo i lepšíSmile Ale taky dražší...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
altea
Hifista


Založený: 26 december 2013
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: So jún 10, 2017 08:54:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj.
Porad si chrochtam pri poslechu S25 LE Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ne jún 11, 2017 14:02:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak niekde uvidím použité S25 - Twenty Five na predaj, kupim OKAMŽITE !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Po jún 12, 2017 09:06:18    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Ak niekde uvidím použité S25 - Twenty Five na predaj, kupim OKAMŽITE !


A když jsem je já prodával ve stavu nových vvčetně papírů za polovic, nikod je nechtěl...
S25 nebyla špatná bedna, ale DA vyrobilo i lepší. S25 byla velmi univerzální, od všeho něco, ale něco jí chybělo k dokonalosti. Asi trochu nafouklý bas byl ten problém...Třeba stařičké Confidence 5 byly téměř ve všech ohledech lepší, ale měly zase takový dietní bas. pro rockery to nebyla vhodná bedna (proto jsem je prodal a vyměni, za DIY projekt a jsem spokojen za 1/3 ceny).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
altea
Hifista


Založený: 26 december 2013
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: St jún 14, 2017 06:39:24    Predmet: Odpovedať s citátom

S25 jsou fantasticke monitory s vynikajicim zvukem, s citlivosti 88db, hrajici hodne dobre temer se vsim.

C5 jsem neslysel, ale 83db citlivost je predurcuje (jako drtivou vetsinu DA) pouze majitelum hodne silnych a stabilnich zesilovacu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut júl 25, 2017 11:46:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Keby že sa chcem výrazne posunúť ešte viac k dospelému zvuku - aj ked pochybujem o výraznom posune vpred ale láka ma to !! . , ČO by bola adekvátna náhrada za 1.3 MK II ?? Confidence C1 alebo S25 ... poradte či radšej už velké podlahové bedniská ?? - Bartoliho 1518?? Som v podstate spokojný ale láka má čo ešte sa dá z reprodukcie dostať
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut júl 25, 2017 12:38:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Kvalitné 3.pásmo ale asi aj u inej značky.
Napríklad http://www.adamvox.sk/produkty/p8-eilat-he-w-uwet

2 thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Ut júl 25, 2017 12:59:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ťažko takto radiť,každý musí vyberať podľa svojho gusta.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: St júl 26, 2017 13:26:02    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Keby že sa chcem výrazne posunúť ešte viac k dospelému zvuku - aj ked pochybujem o výraznom posune vpred ale láka ma to !! . , ČO by bola adekvátna náhrada za 1.3 MK II ?? Confidence C1 alebo S25 ... poradte či radšej už velké podlahové bedniská ?? - Bartoliho 1518?? Som v podstate spokojný ale láka má čo ešte sa dá z reprodukcie dostať


Tak s těmi 1518 to nemyslíš vážně, že ne? Příliš moc kontroverzní bedna navíc určená pro velmi konroverzní specifické podmínky poslechu. pročti si o nich vlákno, je tam toho bohatě.
POklud chceš dospělý zvuk (otázkou je, co si pod tým predstavujetě, Kefalín?), tak ani C1, ani S25, ale zcela jiná koncepce. Nedej na kecy o starejch krámech a zajdi si někam poslechnout JBL Ti250, nebo Ti5000, nebo BW801 (myslím starý Matrixy SII) a podobné bedny. Pokud chce bedny nechat někde postavit, obrať se klidně třeba na člena s nicekm Fifi (PAvol Chobot) a jistě najdeš řešení. Já osobně ho tam právě po DA Special 25 našel a nelituji. A to za cenu, která je ještě zaplatitelná, ovšem zvukově jde opravdu o plnohodnotné oustavy s 12´´ basovým měničem a velkým objemem, co zahrají detailná, bohatý, avšak dynamícký a "velký" zvuk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 26, 2017 15:21:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepochybuj a nieco skus. Reprobedni lepsich nez malych dvojpasmovych Dynaudio strednej rady budu mraky.

Bartoliho 1518 by som nechal nejakemu fajnsmekrovi, ktory ju dokaze ocenit :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 14:59:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky chlapi, ja som práveže DYN Contour 1.3 kupoval s tým , že sa jedná o dospelé top bedne v rámci možností regáloviek. Pred kúpou som prečítal o nich mnoho a samé pozitívne reakcie aj od ludí čo o hudbe ako takej niečo vedia, na to som dal , sú to moje prvé dospelé bedne a zistujem či by som sa mohol v kategórií regálov niekde posunúť ,, muzika z toho plynie krásna, PROBLEMOM DYNAUDII je vysoká miera citlivosti na umiestnenie a nároky na priestor posluchovky aj u tak malej bedne , neviem či to je spôsobené tým čí je dospelšia bedňa tým viac vplýva na výsledok AKUSTIKA ??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 15:14:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Do mensej "regalovky" sa vojde i kvalitne 3 pasmo, to uz ale bude narocne na vykon zosilnovaca, ako je napr. toto:
- http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_3.php

Nejaky problem s umiestnenim bude asi u kazdeho repro, napr. na stojanoch a v priestore bude hrat vzdy lepsie nez v regale a u steny.

Ako to mas ty umiestnene? Mas stojany? Dost miesta okolo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 16:54:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani sa nepýtaj, miestnosť 284 x 450 , bedne umiestnené na blízky posluch pri katšej stene podla tejto kalkulačky ,

http://www.acoustic.ua/forms/calculator1.en.html

to jest 130 cm od zadnej steny , 78 cm od bočnej , cirka 130 cm medzi repro , 110 cm kreslo od predku vyžarovania. Mám aký taký priestor a bas , do 2 r. sa budem stahovať tak potom to nabere grády , tá izba je paneláková kralikáreň. Mám koberec a holé rohy a holý strop , chcelo by to pozvať niekoho na meranie a určenie čo treba kúpiť (pohlcovače, difúzory, pasti a pod.,)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 17:35:34    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Díky chlapi, ja som práveže DYN Contour 1.3 kupoval s tým , že sa jedná o dospelé top bedne v rámci možností regáloviek. Pred kúpou som prečítal o nich mnoho a samé pozitívne reakcie aj od ludí čo o hudbe ako takej niečo vedia, na to som dal , sú to moje prvé dospelé bedne a zistujem či by som sa mohol v kategórií regálov niekde posunúť ,, muzika z toho plynie krásna, PROBLEMOM DYNAUDII je vysoká miera citlivosti na umiestnenie a nároky na priestor posluchovky aj u tak malej bedne , neviem či to je spôsobené tým čí je dospelšia bedňa tým viac vplýva na výsledok AKUSTIKA ??


Já bych to neviděl tak tragicky. Mám místnost 12,5m2 a měl jsem v ní vše možné. Nyní tam mám 100+ litrové kusy s 12´´ měničem (projek Stealth od Pavola Chobota). Rozteč je asi 1,8m a také tak daleko sedím. jelikož výškový a středový měnič jsou velmi blízko u sebe, je to absoilutně bez jakéhokoliv náznaku roztžení pásem. S basem problém není vůbec, mám hodně zatlumené rohy za bednami (dle rady RNDr. Sýkory) a za sebou mám při poslechu asi 2,m místa. Na zadní stěne je sice okno, ale asi 40kg závěsoviny:-) Měl jsem tam všechna svá DA (1,3, S25, Confidence 5 a Confidence 2 poslední edici - ty jen půjčené, dále pak Matrixy 801mkII, projek od Troelse Gravesena 3 pásmo s 2x18cm měniči a naposled teď Stealth. Na zemi je hutný 2vrsstvý kobere, postel a na stěných zatím (snad někdy bude finál) primitivní tlumení v podobě závěsného hustého koberce - nebyl čas po dobu 10 let to zlepšit:-) Kdo u mě byl, zvuk chválil. Takže velikost plochy tvé místnosti je far enough i pro slušné 3pásmo klidně i s 12´´ měničem. Znám hifistu z Bran (pokud to čte, tak zdravím), který měl v panelákovém obýváku 16m2 Mattrixy 800 s 4x12´´ měniči a žádný problém.Chce to jen laborovat s umístěním avždy najdeš kompromsiní bod, kdy je zvuk velmi dobrý. Podle mé zkušenosti, daleko větší problém se zvukem DA než místnost dělá zesilovač ba potažmo zdroj zvuku. DA vždy chce lepší zesilovač, který nemá problém uhrát malou citlivost a nízké impedance. Takže žádné lampáče z Číny za 5 litrů, jednočinná Ačka s 5W na kanál a jiné kreace. A ještě poznámka ke kabeláži. Zkusil jsem také kdeco. Moje zkušenost je, že k DA, co jsem měl, vždy sedl silid core kabel typu dvojlink a to výrazně lépe, než koaxiál, včetně OCOSu. Nyní tam mám originál (nikoliv Čínu) Audioquest Gibraltar v ceně asi 10 tisíc Kč a nemám fakt pocit, že bych mo musel vyměnit. Když jsem tam zapojil asi 5x dražší Audioquest K2 z druhé sestavy, přínos sice byl, ale ne adekvátní rozdílu 40 tisíc Kč.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 17:57:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za hodnotnú odpoved, máš sakra pravdu z laborovaním, zažil som stavy kedy vôbec "nehrali" - paradoxne ked som ich priniesol domov , žiaden priestor, čistota, otvorenosť , taka tá vyvážená pohoda, len plácačka . Mal som ich napočúvané u pôvodného majitela kde hrali fantasticky !! , až po aktuálny stav - kedy hrajú výrazne chytlavo záživne bez pocitu že mám pred sebou bedne, iste vieš čo mám na mysli.
Čo sa týka siličov, mám pocit že ich už nikdy nebudem potrebovať riešiť , štyri ktoré si občas prehadzujem , LUXMAN L-550 (50 W A trieda), LUXMAN L-11 (AB, 100W) , SONY ES TA-F555ES MK II (150W AB, navrhnutá Takashi Kanai popredným konštruktérom SONY) a VFET (triodový zvuk) 35W , zo všetkými hrajú výborne aj na basoch. Kabeláž používam práve koaxiál RG 214 postriebrený, má výborný prierez a pevný hutný prejav, teraz som skúsil páskovú dvojlinku KACSA kde je medzi vodičmi plastový válček o priereze 4 mm2 určený pod koberce a to je paráda , bas suchší presnejší a vyššie pásmo otvorené . Ono tiež záleží na tom ako si jednotlivé siliče poradia z vyššou kapacitou vedenia za použitia koaxu. Čím to živíš ty ? je prínos solid core štvorlinky v krížovom zapojení značný ? a v čom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist