Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

KRK Rokit 8 G2 - slabá citlivosť XLR vstupu

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dukat
Hifi obsluha


Založený: 12 december 2007
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: So apríl 01, 2017 06:14:29    Predmet: KRK Rokit 8 G2 - slabá citlivosť XLR vstupu Odpovedať s citátom

Zdravím,

Má niekto tak isto s tým problém ako ja? Kúpil som si tieto monitory spolu so subom KRK SUB 10S. Problém je v tom, že keď zapojím len repro bez subu cez XLR majú oveľa nižšiu citlivosť vstupu ako keď ich zapojím cez RCA, najpr som si myslel že mám zlé káble, tak som ich vymenil a problém ostal. Tak mi napadlo že je asi dodrbaný XLR vstup ale mi to nedalo išiel som do predajne kde som si nechal otestovať nové G3 a problém rovnaký. Proste pri zapojení cez XLR majú nižšiu citlivosť!
Ale na druhej strane keď zapojím sub, tak hraje úplne rovnako a je jedno či je zapojený cez RCA alebo XLR. Je to normálne? Problém je v tom, že keď ich zapojím cez RCA tak mi to robí divný "brum" (predpokladám indukciu okolo 230V rozvodu) ale nemám možnosť ťahať káble osobne, takže musia ísť spolu. Pri zapojení XLR síce nemám žiadny brum, ale zato tá celková hlasitosť je úboha. Odhadom poviem že vstup je utlmený o 10 dB čo teda nieje málo.

Navyše predtým som mal M-Audio BX6a, neskôr BX8a a tam bolo jedno aký vstup, či už XLR, alebo TRS, hralo to vždy ako besné Smile

Máte niekto nejakú radu čo s tým? je to teda normálne že vstupna citlivosť XLR je nižšia ako pri RCA a teda nemám žiadnu šancu s tým nič robiť..?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: So apríl 01, 2017 09:35:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Co znamena citlivost vstupu?
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dukat
Hifi obsluha


Založený: 12 december 2007
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: So apríl 01, 2017 09:37:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ako sa to volá správne, ale snáď každý pochopil o čo ide, či ? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: So apríl 01, 2017 09:58:44    Predmet: Odpovedať s citátom

To je správně. RCA by mělo mít -10 dBU a XLR +4dBU. Problém bude v tom zařízení kterým to budíš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dukat
Hifi obsluha


Založený: 12 december 2007
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: So apríl 01, 2017 10:43:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Či už to budím cez Pioneer XDJ-RX alebo mix Yamaha tak je to rovnaké, dokonca mám aj kábel 3,5mm jack na XLR a v mojich db technologies cromo ci rcf 735 všetko hraje dobre, takže preto tomu nerozumiem.. A navyše švagor kúpil nové KRK 8 G3 a presne ten istý problém.. Ako je toto možné..?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5933
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So apríl 01, 2017 10:54:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Však ti to gnat napísal... KRK jednoducho len dodržiava určitý "úzus", že RCA je je z oblasti spotrebnej elektroniky, kde je obvyklá úroveň -10dBu, XLR je vstup z "profi" branže, kde je obvyklá úroveň nominálna úroveň +4dBu. Keď pridáš hlasitosť (na monitore, prípadne aj na zdroji signálu -mixpult) , nedokážeš to vybudiť?

Naposledy upravil BV dňa So apríl 01, 2017 10:59:08, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: So apríl 01, 2017 10:55:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém je v tom z jakého výstupu to budíš, jak píše Gnat, RCA dává slabší signál XLR silnější, pokud zapojíš RCA- XLR bude to hrát slabě. To je normální. Pokud zapojíš XLR-XLR a hraje to slabě, pak je někde chyba.
_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dukat
Hifi obsluha


Založený: 12 december 2007
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: So apríl 01, 2017 12:26:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokiaľ zapojím hocičo (konzolu, mix, mobil) na vstup RCA hraje to bohovo, pokiaľ ako vstup použijem XLR alebo TRS tak je to proste utlmené. Pokiaľ to je urobené naschvál kvôli tým profi zariadeniam a hobby tak sú to riadny chuji.. Nikto to takto nerobí, ale ok. Mal som len pocit ze je chyba v predzosiku, alebo niekde tak. Pokiaľ je to normálne musím sa s tým zmieriť...

(edit)
Ešte doplním zapojenie.
XDJ-RX má ako hlavné výstupy ako XLR tak RCA. Čiže keď zoberiem dve káble RCA-RCA a XLR-XLR na konzole nechám rovnakú hlasitosť a do KRK zapojím do KRK na RCA tak všetko hraje super žiadny problém, úžasný zvuk. Neurobím nič iné len z KRK vyberiem RCA a zapojím XLR tak to ide potichu, to je celý problém čo riešim..

Jednoducho pokiaľ zapojím balancovaný vstup je to proste tichšie

A úplne najlepšie je na tom, že keď zapojím sub, tak hraje úplne rovnako aj cez XLR aj cez RCA, čiže toto obmedzenie citlivosti vstupov sa týka iba monitorov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist