Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Magnetické pasivní předzesilovače Music First Audio-názory,z

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jenda1
Hifi obsluha


Založený: 24 november 2007
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: St február 27, 2008 20:05:35    Predmet: Magnetické pasivní předzesilovače Music First Audio-názory,z Odpovedať s citátom

na www.tykon.cz jsem v novinkách narazil na pasivní předzesilovače Music First Audio www.mfaudio.co.uk
znáte to někdo,podle firemního webu to vypadá na šílenou hajendovku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št február 28, 2008 05:23:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Když se abstrahuji od nějakých těch jalových keců - které jsou v této branži asi nevyhnutelné - vypadá to zajímavě. Regulace úrovně pomocí transformátoru je docela dobré řešení, pokud je tranformátor dostatečně kvalitní. Není to nic revolučního ani nového, takhle byly dělané už původní (dřevěné) skříňky rozhlasu po drátě TESLA, obávám se jen, že cena asi nebude právě povzbudivá.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrL
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Št august 14, 2008 14:51:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám podobný regulátor hlasitosti Promitheus audio (asi nejlacinější hotové řešení na tomhle principu), zapojený před integrovaný zesilovač Norh SE-9, který má jako "předzesilovač" jenom potenciometr, ted' nastavený na max. Trafová regulace zlepšila celé spektrum kromě nejnižších basů. Těžko to popsat, zvuk má lepší prostor, je takový přirozenější, s menším elektronickým zabarvením, ale to se říká často... Za určitý úbytek energie basů mi to stojí. Jako výhoda se také uvádí možnost delších kabelů k zesilovači (monoblokům u reprobeden). Nevýhoda je nebezpečí útlumu na koncích spektra, záleží na konkrétních trafech. Trafa také potřebují dlouhé zahoření, řádově stovky hodin normální muziky. Velká je citlivost na nožky a podložku přístroje (vibrace). Signál by neměl mít stejnosměrnou složku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št august 14, 2008 15:04:02    Predmet: Odpovedať s citátom

JJ, zahoření...ano, trafo je jako beton do přehrad, taky potřebuje zhutnit setřásáním, že ? Laughing Ježíšikriste... Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrL
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Št august 14, 2008 17:15:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano. Magnetické vlastnosti jádra závisejí na historii magnetování a dokonce i na mechanickém namáhání (třeba při montáži plechů). Slyšet to je, resp. zvuk se během té doby nebo noci strávené na sinusovém generátoru mění.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št august 14, 2008 17:40:13    Predmet: Odpovedať s citátom

JJ...po noci strávené posloucháním sinusu z tebe bude magor...velice pravděpodobně větší než dosud...nebo už jsi takovou noc prožil ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrL
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Št august 14, 2008 19:06:05    Predmet: Odpovedať s citátom

V noci neposlouchám a většinou dokonce spím. Řekl jsem si, kolik času stráví trafa na 30 Hz nebo 17kHz při normální muzice? No moc ne, tak jsem je šoupnul na generátor, samozřejmě i se zatíženým sekundárem. Pomohlo to, jenom u basů je omezení při srovnání s potencimetrem pořád znát. Lepší už to asi nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št august 14, 2008 20:28:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslíš to vážně, nebo si děláš srandu ? Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrL
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Pi august 15, 2008 10:45:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Přísahám a at' mi na hlavu spadnou všechny trafa, co mám doma, jestli lžu. Vy ani nevěříte na zahořování elytů, uhodl jsem?

Něco o zacházení s trafy je ke konci kapitoly Audio transformers tady:
http://www.jensen-transformers.com/apps_wp.html

Problém je, že člověk nezná magnetizační křivku materiálu, zbytkový magnetismus, elektrické parametry vinutí atd. ani jejich vliv na přenos signálu (učebnicové magnetizační křivky beru jako idealizovaný model, reálné měření jsem nikdy neviděl). Proto je tohle jedna z mála oblastí hifi, kde beru vážně i různé "magické" rady přinejmenším dokud si je neověřím. Další věc, pro mě těžko pochopitelná: po výměně nepraktických dřevěných jehlanovitých nožek za obyčejné gumové zarážky dveří došlo ke zcela jasnému zlepšení zvuku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NNNTomas
Hifista


Založený: 26 apríl 2007
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Pi august 15, 2008 11:48:05    Predmet: Odpovedať s citátom

To je jasné: Jehlan ho přece tříští - ničí Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist