Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Co je to zač?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Eizo
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 09:38:42    Predmet: Co je to zač? Odpovedať s citátom

Ahojte,

mám, asi blbý, dotaz. Zdědil jsem bedny, o kterých vůbec nic nevím. Můžetet se prosím podívat na fotky a říct, co by to asi tak mohlo být zač? Nevím, jestli je ot možné vůbec poznat. Velikost beden je 33Xcca26Xcca26. Díky moc!

Mám je teď připojené k základnímu CDP od Denonu a AV receiveru SONY, celkem mi stačí, jak to hraje (pro vás asi hrozná představa, ale mě to opravdu jakžtakž stačí). Ale teď jsem přišel k nějakým prémiím a napadlo mě, že bych mohl kus pustit do těchto věcí. Jako první mě napadly právě ty bedny, nevím proč. A stereo zesilovač, já vím.

Děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2643
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 12:17:13    Predmet: Odpovedať s citátom

značka DS mi nic neříká, spodní reprák-basák vypadá české produkce..víc by asi napovědělo kouknout dovnitř na provedení výhybky a typ repro.
Kvalita reprosvorek napovídá levné provedení které na nenáročný poslech může stačit.

_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 13:14:38    Predmet: Odpovedať s citátom

--

Naposledy upravil Timerobber dňa So marec 28, 2009 20:46:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 13:22:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak to nie je nejaka domaca vyroba , trochu mi to pripomina stary Dexon.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Eizo
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 13:39:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové, moc děkuji! Takže je to obyčejný reprák, který mně, hudebně hluchému člověku zatím stačí. Snad trošinku lepší než jsou teď ty nejlevnější kousky, ale samozřejmě horší než valná většina dnešní produkce.
Možná, že jsou vyráběné. Manželka říkala, že si táta (který zemřel) nechal bedny dělat, ale myslel jsem, že ty druhé, cca metr vysoké, neuvěřitelně těžké. Ty jsou kvůli své velikosti na půdě Confused

Jinak díky za toto fórum. Celkem dost jsem tady toho přečetl, je to velmi zajímavé. I když pro začátečníky často nesrozumitelné a složité. Jako novinku jsem připojil CDP do receiveru přes optický kabel a i já, hudební antitalent a hlušec jsem slyšel ohromnou změnu k lepšímu. Neuvěřitelné. Kdyby mi to před pár týdny někdo řekl, tak bych si myslel, že je blbec.

Díky za vše!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 20:06:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Timerobber napísal:
Spodní středobas je zřejmě univerzál TVM ARX150 nebo něco takovýho, vrchní je kalota od Tonsilu, kvalitnější než byly (a jsou) kaloty od Tesly, jinak značka či výrobce DS mi taktéř nic moc neříká. Kombinace TVM basů a tohoto výškáče Tonsil byla před lety u levnějších soustav velmi častá.


Jsem rád,že jsem se trefil,taky jsem to viděl na TVM a Tonsil Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jofi
Nádejný hifista


Založený: 02 október 2007
Príspevky: 99

PríspevokZaslal: St jún 04, 2008 17:55:03    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim si ze basak je ARN 150 a vyskac je Tonsil GDWK 8-13/80 alebo tak nejak sa to oznacuje
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Polmo
Hifista


Založený: 31 júl 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: kusok od Trnavy

PríspevokZaslal: Št jún 05, 2008 09:23:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Jofi bol si blizko, ale je to GDWK 8-13/120 ( http://www.unifirm.sk/pages/repro/vyston/813120.html ) a hovori sa o tom ze je to jeden z najlepsich vyskovych repro od Tonsilu... a mal som moznost si ich vyskusat, kedze som ich mal v diy boxoch. Aj ked su frekvencne dost vyrovnane, maju svoj zvuk. Je taky plastovy a celkovy dojem je velmi zastrety no skratka keby som to velmi pritiahol za vlasi tak by sa dalo povedat ze namiesto sikania čikaju...
Teraz to vyzera ze je to uplne hnusna vyska, ale nieje to tak, urcite su aj horsie. Taketo hodnotenie vzniklo az ked som ich priamo porovnal so Seas 27TFFC...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Št jún 05, 2008 21:44:56    Predmet: Odpovedať s citátom

No ta 27TFFC je taková dost jemná, ale je pravda, že je od Seasu asi nejpoužívanější. Mně osobně líp zní 25TAFC/D. Činely zní líp a celkově víc jakby "cinká", kdežto textil spíš syčí, má jemnější přednes. To je dobrý na dlouhodobej poslech.
_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Št jún 05, 2008 22:39:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdysi tady existovala firma DS audio, ale nevím zda-li s tím má něco společného.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist