Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zesilovač podle topologie Kenwood KA-5010
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi august 11, 2017 17:35:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Je zapotřebí rozlišovat, jestli je to zesilovač se dvěma póly a nedá se to toho nějak zasahovat, nebo jestli se to tak ve výsledku chová, protože je použita dvoupólová kompenzace.
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mechanik
Hifista


Založený: 01 august 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: Revúca

PríspevokZaslal: Ne október 22, 2017 19:50:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím Vás, kde by sa dalo dočítať k čomu presne tá VAS kaskáda slúži? Diferencialny VAS používam v koncáku a mal som ho aj v predzosilňovači. Tam som mal viac variánt, 2EF výstup, diamond buffer. Tiež som sa celkom pohral s použitím prúdových zdrojov z oboch strán, v LT spice a niečo aj v realite... Ale rád by som skúsil dalšie úpravy. Každopadne predom by som si o tom rád niečo prečítal. Ďakujem za pomoc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št marec 15, 2018 10:28:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu jsou fotky finální verze :
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 15, 2018 10:35:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Na meranie s AP si uz objednany? :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št marec 15, 2018 12:03:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatím ne, zkusím cca květen.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St marec 21, 2018 08:39:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření na MSYS viz
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=25694

zelená je bez zátěže, šedá se zátěží 4 ohm, při 10Vrms.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St marec 21, 2018 09:15:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Největší rozdíl mezi zatíženým a nezatíženým koncem odhaluje meření THD v závislosti na výstupním napětí, pro zátěž 4ohm a bez zátěže. V tom předchozím měření jsem se dostal skoro do bodu, kde se ty 2 křivky prakticky protnou.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 21, 2018 09:21:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta topologie je opravdu zajímavá a výsledky měření příjemné. Jak se to chová v limitaci ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St marec 21, 2018 09:45:26    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Jak se to chová v limitaci ?


Na 10kHz/4ohm blbě, není tam žádný "antisaturační" fígl.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 21, 2018 13:16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
opa napísal:
Jak se to chová v limitaci ?


Na 10kHz/4ohm blbě, není tam žádný "antisaturační" fígl.


Škoda, tohle by mi asi vadilo. Omlouvám se za netaktní otázku, ale ona se přímo nabízí:
V čem spočívá výhoda této topologie oproti klasickému bipolárnímu DPA(220,222), které má podobné zkreslení a současně vzornou limitaci ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St marec 21, 2018 13:51:36    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:


Škoda, tohle by mi asi vadilo. Omlouvám se za netaktní otázku, ale ona se přímo nabízí:
V čem spočívá výhoda této topologie oproti klasickému bipolárnímu DPA(220,222), které má podobné zkreslení a současně vzornou limitaci ?


V pohodě. Můžeš dát link na měření THD/frekv. a THD/amp. pro DPA(220,222) pro srovnání? Nějakého hotového celého zesilovače, ne Tvého vzorku.

Co se týče limitace, můžu se zeptat, v čem je konkrétní problém odtrhu v délce 10us (mikrosekund)? Mě by to docela zajímalo. Za sebe, nepřisuzuji tomu vůbec žádný význam, pokud se v limitaci zesilovač nehroutí a hlavně nejde do inverze. Na 1kHz průběhu bys neviděl nic. Jak se poslechově projevuje ta 10us prodleva na vrcholu 10kHz sinusovky, ve srovnání s limitací bez té 10us prodlevy?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St marec 21, 2018 13:57:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkreslení není podobné, u dva dva dvojek je větší....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St marec 21, 2018 14:30:59    Predmet: Odpovedať s citátom

A je nejaký problém to "lepenie" ošetriť ? A všetci budú spokojní..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St marec 21, 2018 17:14:46    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
A je nejaký problém to "lepenie" ošetriť ? A všetci budú spokojní..


To máte úplnou pravdu, kdyby to šlo do světa, tak určitě. Takhle v tom jednom kusu mi nestojí za to se s tím párat a oblepovat hotovou desku PCB.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št marec 22, 2018 23:05:57    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Co se týče limitace, můžu se zeptat, v čem je konkrétní problém odtrhu v délce 10us (mikrosekund)? Mě by to docela zajímalo.

Tohle na 10kHz slyšet není, ale je to vidět, takže to ovlivní subjektivní dojem Smile
Horší je, když se to takhle chová na 1kHz a ještě horší, když limitace způsobí zhroucení Ube předpětí s nějakou delší časovou konstantou, pak je tam slyšet doznívání přechodového zkreslení.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mechanik
Hifista


Založený: 01 august 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: Revúca

PríspevokZaslal: So marec 24, 2018 00:29:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcel som to napísať už dávno ale zdalo sa mi to byť trochu drzé. Každopadne je to fakt a k veci tak dúfam že nikoho neurazím.

Veď základ to má zhodný so symasymom. To správanie v limitácií je za istých okolností tiež zhodné. Je to len doplnené o nejaky "fičúry" Very Happy Bohužial tie fičúry môžu zásadne zhoršiť THD. Teda myslím že VF stabilitu... Čomu by tie merania od PMA odpovedali. To THD je dosť vysoké, nie je to ktovie čo, keď sa zohladní že to má ešte k tomu aj 3EF tak je to fakt dosť mizerné.

Že len nekecám. Tak tu je meranie pre obvod ktorého základ je rovnaký a má o 1/3 menej súčiastok a THD je daleko nižšie. Slepá schéma v prvom príspevku a meranie THD dalej: http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=340853#p340853 THD je 0,00066% pri 20W/4R. Dá sa dostať aj niekam pod 0,0005%. Čím a ako je to merané je vidieť aj z fotky ktorá tam tiež je. Mám aj Lynx L22 ale tuto by jej prínos nebolo poznať a používam ju na S/PDIF out.

Bohužial s inými fičúrami a to príliš zložitými prúdovými zdrojmi a prúdovými zrkadlami nemám dobrú skúsenosť s týmto zapojením... Výsledok boli asi nejake nemeratelné problémy v rozsahu môjho 200MHz TEKu. Následkom je potom vyššie THD a to zhruba také ako má PMA.

Ale možno dosť problémov robí aj návrh dosky... Okrem toho ten zdroj s diodovým mostíkom a kondenzátormi nemáte navrhnutý dobre. Z iných fotiek bolo vidieť že je to do hviezdy a správne je to tak keď prúd donútite tiecť čo najviac cez vývody kondenzátorov, takto sú tam úbytky. Ta snaha donútiť tiecť prúd kadial má je vidieť už v servisných manualov zosilňovačov niekedy v 80s. Tak ako to je by som doporučil aspoň rozliatu zem. Inak ako kondenzátor zapojiť správne je hádam na začiatku každého článku o návrhoch DPS, na internete je ich hromada. Self alebo Cordell, teraz neviem ktorý, aj keď asi obaja, tiež nič neriešia do hviezdy, sú tam k tomu obrázky.

Mám v pláne ešte skúsil skutočne vymakanú dosku či tam náhodou nepôjde bez následkov zvýšenia THD pridať nejake prvky. Ale mám už v simulácií iný VAS ktorý sa zdá byť menej problematický než diferencialny. Inak to hore malo SR až okolo 400V/uS s vhodným osadením, môžem poslať obrázky z TEKu.

BV, Danhard, keď sa použije skutočne velmi rýchly vstup a VAS tak už tam tie prekmity niesu, ale to je jasné... Skúšal som nejake 400MHz potvory ktoré kapacitu už takmer nemali Very Happy Tú antisaturaciu stačí riešiť antiparalelnými diodami v kolektoroch vstupného diferáku? Rád by som to niekedy skúsil. Tak to majú riešené niektoré komerčné zapojenia a asi aj pár OZ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So marec 24, 2018 07:37:30    Predmet: Odpovedať s citátom

A to nevidíš, že to u PMA ukazuje THD+N ?
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mechanik
Hifista


Založený: 01 august 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: Revúca

PríspevokZaslal: So marec 24, 2018 08:10:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj na začiatku strany 2?

"THD 1kHz / 2.4ohm / 44W = 0,0031%

THD 10kHz / 2.4 ohm / 44W = 0,0038% "

Tak malý nárast THD je tiež zvlášty. Väčšinou to len niečo maskuje... Keby tam problém nebol tak by pre 1kHz išlo dole.

Nie je to tak dávno čo PMA sám písal že zložité obvody majú problémy s VF stabilitou a toto rozhodne je zložitý obvod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So marec 24, 2018 09:02:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tam ne, je to s 2,4R zátěží, leze nahoru dost druhá harmonická.
Pokud je tam nárůst zesílení ve zv mezi 10k a 1kHz, narůstá to se zatěží, tak to může být klidně proudový přeslech od napájení do vstupu.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So marec 24, 2018 09:15:44    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
A to nevidíš, že to u PMA ukazuje THD+N ?


Je to tak, jelikož program sice říká "THD", ale při výpočtu samozřejmě naráží na šumové dno karty, takže pro malé úrovně tam složku "N" nutně už dodá samotná karta. A jelikož se v průběhu měření nepřepíná citlivost, jako třeba u AP, tak pro malé úrovně jako "THD" dominuje šum karty.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So marec 24, 2018 09:23:51    Predmet: Odpovedať s citátom

mechanik napísal:
Aj na začiatku strany 2?

Tak malý nárast THD je tiež zvlášty..


Stranu 2 bych nechal být, jelikož aspoň trochu věrohodný přípravek pro měření jsem zprovoznil teprve před týdnem. Co se týče měření bez zátěže, tak to bohužel stále spíše kopíruje zkreslení karty, než že by to vypovídalo o zkreslení zesilovače. Měření se zátěží 4 ohm už je věrohodné.

Poměrně malý nárůst zkreslení se zátěží je díky 3EF (menší zátěž VAS) a dost velké ZV (i na vyšších kmitočtech). Zkreslení díky průniku z napájení přes bypass elyt na desce jsem řešil jedním přeškrábnutím na pl. spoji a drátovou spojkou. Bylo to asi 15mm společné zemní cesty s návratem od elytu a zvětšovalo to jak zkreslení, tak rušivé složky z napájení při velkém signálu.

Zkreslení prakticky přesně sedí se simulací z LtSpice. Stejně jako pro CFA zesilovač (ten by potřeboval upravit, jelikož mu zkreslení se zátěží narůstá enormně). To je dobrá zpráva. Když zkreslení nesedí, často je na vině návrh pl. spoje.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mechanik
Hifista


Založený: 01 august 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: Revúca

PríspevokZaslal: So marec 24, 2018 18:05:47    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA, ďakujem za doplnené informácie. Okrem toho, ako sám iste viete ESI julia sa dá prekúpiť za 80-100e. Meria dobre, ako je vidieť v mojich meraniach. Je takto tažké pozerať na merania keď záverom je že do toho nejako kecá karta. Každopadne šum na -120db nie je tak hrozný a to THD trčí dosť z "noise floor", nemyslím si že to THD nejako dramaticky spadne keď bude šum o 20db nižšie ako mám ja.

Robím toho sice dosť na preskáčku ale pri tom koncáku by som časom rád skúsil TMC, TPC. Lepšiu dosku, asi rozliata zem pre front end, lepšie napájanie... Som zvedavý kam sa dostanem. Ako je vidieť MOSFETy som zatial s aktuanym zapojením a doskou nedokázal skrotiť. To v odkaze je meranie pre aspoň tretiu dosku. Na tom som sa učil. Občas ma okolo DPS alebo meraní usmernil BV, za čo mu ďakujem a tiež danhardovi. Keby ma niekto postrčil na zdroj kde je vidieť v podobnom zapojení tie antisaturačné prvky bol by som tak isto vdačný. Môžem potom pri všetkých úpravách ukázať výsledky meraní na porovnanie s predošlím stavom vo "vlákne" na AW. Teda doplnil by som pred a po.

Tiež by som časom skúsil ten 3EF výstup. Hlavne na nejaku parnú verziu, skúsil by som 800-1000W/2R. Počítal som to tušim na 8 párov najvýkonnejších sankenov a ako budiče by som vybral nejake pekné rýchle kusy ako 2SA1186/2SC2837.

PMA, mohol by som poprosiť o graf PSR z LTspice? Zaujímalo by ma aké bude oproti tomu čo som staval ja.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2018 13:41:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření na 11.9Vrms do 4ohm a bez zátěže.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mechanik
Hifista


Založený: 01 august 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: Revúca

PríspevokZaslal: St marec 28, 2018 07:51:21    Predmet: Odpovedať s citátom

0,0019% mám pri 76W/4R čo je maximum pre to že koncák má cca 80W/4R. Všetko s 2EF výstupom a IPS a VAS na 2/3 zložitosti. Verím že by sa z toho dalo dostať ešte trochu viac, ale zaberá to hrozne vela času a THD ma zase až tak nezaujíma.

Mne len pripadá že sa tu stále niečo ukazuje... pri tom CW a SPA má špičkové hodnoty THD už celé roky. Ako je vidieť pri A10 sice dnes sa to už volá HYPA 10 Very Happy Nie je potrebná ani celosymetrická topologia a funguje to s pár tranzistormi a 2EF keď sa nemýlim.

Toto forum je inak zaujímavé. Nedostal som odpoveď ani na jednu vec čo som sa pýtal Very Happy

Prosím Vás PMA, aké máte PSR v simulácií v LTspiceIV na 1kHz? Zaujímalo by ma to len na porovnanie...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 28, 2018 08:17:44    Predmet: Odpovedať s citátom

mechanik napísal:
... funguje to s pár tranzistormi a 2EF keď sa nemýlim...

Z čeho tak soudíš ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St marec 28, 2018 08:50:45    Predmet: Odpovedať s citátom

mechanik napísal:

Toto forum je inak zaujímavé. Nedostal som odpoveď ani na jednu vec čo som sa pýtal Very Happy

Prosím Vás PMA, aké máte PSR v simulácií v LTspiceIV na 1kHz? Zaujímalo by ma to len na porovnanie...


Musel bych to vyhrabat na starém počítači. Ono je lehké položit dotaz, ale zdánlivě jednoduchá odpověď může vyžadovat dost času, jelikož předmět dotazu není zrovna aktuální. Takže ne vždy je dotaz zodpovězený - s tím je potřeba se smířit. Víc to nechci rozebírat.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St marec 28, 2018 09:05:25    Predmet: Odpovedať s citátom

mechanik napísal:

Mne len pripadá že sa tu stále niečo ukazuje... pri tom CW a SPA má špičkové hodnoty THD už celé roky. Ako je vidieť pri A10 sice dnes sa to už volá HYPA 10 Very Happy Nie je potrebná ani celosymetrická topologia a funguje to s pár tranzistormi a 2EF keď sa nemýlim.



Schéma HYPA je veřejné? Pokud ne, tak?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
laco
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 február 2008
Príspevky: 750
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 28, 2018 09:35:09    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
mechanik napísal:

Mne len pripadá že sa tu stále niečo ukazuje... pri tom CW a SPA má špičkové hodnoty THD už celé roky. Ako je vidieť pri A10 sice dnes sa to už volá HYPA 10 Very Happy Nie je potrebná ani celosymetrická topologia a funguje to s pár tranzistormi a 2EF keď sa nemýlim.



Schéma HYPA je veřejné? Pokud ne, tak?


mne to vychadza takto

LTP - 7 tranzistorov
VAS - 5
VBE - 1
LIMITER - 2
2EF - 4
celkovo 19 tranzistorov

_________________
K200Mv3 https://goo.gl/photos/u8XUTqYwusRXoBoD9
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St marec 28, 2018 10:38:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nenašlo by se schema u tohoto plagiátora ?
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 28, 2018 10:59:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Schemy CustomWorks najdes urcite v Litomericich a mozno by ich Pavel nejakej navsteve i ukazal :-)
- https://www.customworks.cz/kontaktni-formular/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist