Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zesilovač podle topologie Kenwood KA-5010
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 12:51:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření do zátěže 2,4 ohm

Jelikož zátěž o impedanci 8 ohm v reálných reprosoustavách prakticky neexistuje a všechny "8-ohmové" bedny padají na některých kmitočtech přinejlepším na 6 ohm ale často i na 4 ohm, měřením do lehké odporové zátěže 8ohm jsem se vůbec nezabýval. A jelikož 4-ohmové bedny padají často až ke 2 ohm, provedl jsem měření zesilovače do zátěží 4 ohm a 2,4 ohm (čisté 2 ohm nemám). Výsledky do 2,4 ohm jsou jen o trochu horší, než do 4 ohm.

Potvrzuje to dobrou funkci ZV a 3EF koncového stupně. U žádného z mých ostatních zesilovačů jsem se s takovým zvládnutím zátěže 2,4 ohm nesetkal.

THD 1kHz / 2.4ohm / 44W = 0,0031%

THD 10kHz / 2.4 ohm / 44W = 0,0038%

CCIF IMD 13+14kHz / 2.4 ohm / 29.3Vpp = 0,005%

Přinejmenším slušné, ne?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 13:18:58    Predmet: Odpovedať s citátom

THD v závislosti na kmitočtu pro výkon 44W a zátěž 2.4ohm
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 13:36:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření zesilovače (vzadu zátěž 4 odpory 10ohm/20W paralelně, daly 2.4ohm výsledný odpor) Laughing
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 15:32:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Parádní výsledky Smile Bude i nějaká výkonější verze?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 16:03:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím, moc pěkné vlákno i práce, spousta času Thumbs up .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 16:23:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak sa meralo sa pri cca 40W do 2,6 ohm, čo je asi 14Vpeak, tak tie robustné konce pracovali pri prúdoch 4-5A, kde sa ešte žiadne LSN výraznejšie neprejaví (ešte pomerne slušná linearita koncov), aj napäťový rozkmit s ohľadom na napájanie je ešte ďaleko od limitácie. Ak by sa to budilo tak 1dB pod limitáciu (cca 21-22V peak), tak by rozdiely medzi záťažou 8ohm a 4ohm (resp. 2,6) boli výraznejšie. Ten malý rozdiel nie je nejaká výnimočná vlastnosť toho zapojenia ,ale zásluhou relatívne "miernych" podmienok pri meraní. Určitú úlohu tam hrá 3EF , teda minimálna záťaž VAS. Výsledky sú "slušné" , ale nie mimoriadne ,aj s ohľadom na pomernú zložitosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 19:07:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky by mě zajímal výsledek při větším napájení, 40W je dneska málo pomalu i na budky k PC Sad

PMA: Pavle, co se tě tak strašně dotklo, že potřebuješ hned psát něco o dalším rumu atd ? Já o žádné "dlouho očekávané bezkonkurenční topologii" nežvanil pokud sis nevšiml... Rolling Eyes
Mě osobně překvapilo, že tě takovej 30 letej střep tak strašně oslnil že hned děláš simulace a desku?
Zajímalo by mě čím to, tys doteď diferákovej VAS neviděl, nebo co tě na tom tak zaujalo ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 20:44:01    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Ak sa meralo sa pri cca 40W do 2,6 ohm, čo je asi 14Vpeak, tak tie robustné konce pracovali pri prúdoch 4-5A, kde sa ešte žiadne LSN výraznejšie neprejaví (ešte pomerne slušná linearita koncov), aj napäťový rozkmit s ohľadom na napájanie je ešte ďaleko od limitácie. Ak by sa to budilo tak 1dB pod limitáciu (cca 21-22V peak), tak by rozdiely medzi záťažou 8ohm a 4ohm (resp. 2,6) boli výraznejšie. Ten malý rozdiel nie je nejaká výnimočná vlastnosť toho zapojenia ,ale zásluhou relatívne "miernych" podmienok pri meraní. Určitú úlohu tam hrá 3EF , teda minimálna záťaž VAS. Výsledky sú "slušné" , ale nie mimoriadne ,aj s ohľadom na pomernú zložitosť.


Je to 2,4ohm (změřených, uvedeno ve všech grafech), ne 2,6ohm (nikde jsem 2,6 ohm neuváděl), a je to při 29Vpp (přesně 29.3Vpp), takže 44W (a 6A peak koncovými tranzistory, rms je nezajímavé). Max. rozkmit do 2,4ohm je cca 35Vpp, takže měření je 1,5dB pod limitací. Je potřeba brát v úvahu úbytky pro 3EF, ale hlavně i na 100R odporech v RC filtrech v šínách a na tranzistorech ve VAS. Není to optimalizované na rozkmit.

3EF hraje ne "určitou", ale velkou roli. Výsledek zkreslení do 4ohm a do 2,4ohm je lepší, než by byl pro "blameless" se stejným napájecím napětím. Je to vidět jak z výsledků v knize, tak jinde na webu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Ut máj 09, 2017 21:29:18, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 21:14:25    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
Taky by mě zajímal výsledek při větším napájení, 40W je dneska málo pomalu i na budky k PC Sad
.
.
Zajímalo by mě čím to, tys doteď diferákovej VAS neviděl, nebo co tě na tom tak zaujalo ?


Při větším napájení by to dopadlo velice podobně. Zesilovače s větším napájením měří lépe, než s menším. Ověřeno na několika projektech.

"Diferákovej VAS" jsem samozřejmě viděl, je třeba v symasymu, kde je mimochodem vyřešenej blbě. Jeden z důvodů, který mě vedl k ověření symetrického VAS je toto:

citácia:
Two possible versions of the single-input-stage configuration are shown in Figure 5.9 . Here the VAS itself is also a differential pair, driven by both outputs of the first pair. This sort, which I will call Type 1, gives approximately 10 dB more O/L gain than the standard amplifier configuration, which naturally requires an increase in Cdom if the same stability margins are to be maintained. In a model amplifier, where Cdom need not be increased to achieve stability, any improvement in linearity can be wholly explained by this increase in open-loop gain, so if we are seeking greater open-loop linearity, this seems (not unexpectedly) an unpromising approach.

Similarly the balance of the input pair is likely to be poor compared with the current-mirror version. A further difficulty is that there are now two signal paths from the input stage to the VAS output, and it is difficult to ensure that these have exactly the same bandwidth; if they do not then a pole-zero doublet is generated in the open-loop gain characteristic that will markedly increase settling time after a transient. This seems likely to apply to all balanced VAS configurations, as they must have two signal paths in one way or another. Whether this is in any way audible is another matter – it seems most unlikely. If you want to dig deeper into the matter of frequency doublets – which have no connection with medieval clothing – then Dostal [8] is an
excellent reference.
The exact origin of the Type 1 configuration is hard to pin down, but it certainly became popular in 1977 as the VAS stage to drive Hitachi MOSFETs when they were introduced.


Získal jsem opakovaně zkušenost, že pokud Douglas Self nějakou topologii kritizuje (většinou z důvodu, že se odlišuje od té jeho preferované), tak stojí za to si to ověřit v reálném obvodu. Několikrát se již i stalo, že své názory korigoval v dalších vydáních knihy, např. co se týkalo lepších koncových tranzistorů a použití více párů v koncovém stupni. To už tak bývá, názory nás všech se vyvíjejí.

Pokud jde o symetrický VAS, jako je zde, považuji jeho použití za výhodu.

Určitě jsi různé topologie viděl taky, ale spíš by mě zajímalo, jaké máš konkrétní vlastní výsledky s různými topologiemi. Nemyslím teď jen stavbu přesně podle nějaké všeobecně známé stavebnice.

Podle mě má tahle topologie velice dobrý poteciál a nebyl by problém udělat vysoce výkonnou verzi při vyšším napájecím napětí a zvýšení počtu koncových párů, samozřejmě při volbě jiných tranzistorů do rozkmitu atd., tady ty jsou na hraně Vceo, což jsou ale triviality které asi nemusíme řešit. Ta topologie má podle mě vyšší potenciál, než jiné známé a stále dokola opakované.

Postavení vzorku na menší napájení, s jediným koncovým párem atd. je ekonomická cesta, jak v praxi ověřit možnosti toho kterého zapojení. Totéž platilo pro PA2 a PA4, tedy verze se 2 páry konců pro nižší napájení a 4 páry pro vyšší, mimochodem ta verze pro vyšší napájecí napětí měla i nižší zkreslení, než ta pro nižší, a to i při malých výkonech.

Tato topologie (Kennwood) by se ale dostala podstatně dál. Už jen sladění NPN a PNP v diferácích a budičích pomůže, nyní je to hrubě nesrovanané díky použití BC560C jako všech malých PNP a BC547B jako NPN. Proč? Protože byly k dispozici od prověřeného dodavatele za rozumnou cenu. Bohužel nebyly žádné rozumné "C" NPN v jiných než stovkových a větších množstvích. A v Gé eM ku nakupovat nebudu. Dnes už je problém i s malými tranzistory. I přes tu hrubou nesrovnanost bety PNP a NPN jsou výsledky velmi slušné. Když se to spáruje, tak klesne obsah nyní dominujících sudých harmonických.

Jinak si rád počkám na měření jiných zesilovačů do 4 ohm a 2 ohm (nebo 2,4 ohm pro srovnání) cca 1 - 2 dB pod limitací a zejména jsem zvědavý na oblast 10 - 20kHz a na CCIF IMD poblíž limitace (je jedno při jakém napájení).

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 21:49:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Dynaco ST-400, NE5534 a kdejakej jinej obstarožní operák, nebo zesilovač Very Happy
DPA1000 Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 23:00:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem zvědavý, co naměří původní kenwood 7010 po úpravě zesílení, kompenzací a kontrole/výměně elytů v pomocných zdrojích. Bohužel se k tomu dostanu až tak za týden...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St máj 10, 2017 08:07:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření THD v závislosti na amplitudě, na kmitočtu 1kHz

pro zátěže 2.4ohm, 4ohm a bez zátěže.

Na ose X je nezkalibrované napětí, za což se omlouvám, nicméně vždy stejné v daném bodě osy X pro všechny 3 zátěže. Je vidět, že limitace nastává ostře a je vidět, jak klesá použitelný rozkmit výstupního napětí se zmenšujícím se odporem zátěže. Je to pochopitelný důsledek zvětšujícího se úbytku napětí na filtračních kondenzátorech zdroje s rostoucím proudovým odběrem ze zdroje při menší zatěžovací impedanci.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St máj 10, 2017 08:44:54    Predmet: Odpovedať s citátom

SOA do 2ohm

I při použití "robustních" tranzistorů MJL21194/93 je na 1 pár při napájecím napětí 2 x 27V odporová zátěž 2ohm tak asi maximum, co si lze dovolit. Pro vyšší napájecí napětí by bylo potřeba udělat novou analýzu a použít nejméně 2 páry, tedy pokud nechceme použít nějaké drastické proudové omezování.

A "bezpečná zóna" pro 2 ohmy je pravda jen pro čistě odporovou zátěž. Pro komplexní zátěž s velkým výkmitem fáze už by mohla být SOA koncového tranzistoru překročena.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St máj 10, 2017 08:53:08    Predmet: Odpovedať s citátom

To je chytré, takhle to zkombinovat a dovykreslit. Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St máj 10, 2017 09:13:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Není nad ruční práci tužka papír Very Happy
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=2410&postdays=0&postorder=asc&start=122

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St máj 10, 2017 09:22:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Danhard - co je to za soft?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St máj 10, 2017 09:50:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Simulace v PSpace Smile
Ale ty popsaný obrázky mi daly už dost ruční práce.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St máj 10, 2017 10:00:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St máj 10, 2017 10:09:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Konkrétně PSpace 9.2 , je to hodně starej software, ale mám to místo kalkulačky Very Happy
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hovado
Hifista


Založený: 29 jún 2015
Príspevky: 167

PríspevokZaslal: St máj 10, 2017 11:53:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som si naroutoval (jednovrstvu) v SprintLayoute tú schému z prvého postu, idem si to učesať a vyrobiť dosku. Som silno zvedavý...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St máj 10, 2017 14:54:44    Predmet: Odpovedať s citátom

hovado napísal:
Tak som si naroutoval (jednovrstvu) v SprintLayoute tú schému z prvého postu, idem si to učesať a vyrobiť dosku. Som silno zvedavý...


Pokud by se zvyšovalo napájecí napětí, tak by bylo potřeba změnit některé malé tranzistory na typy s vyšším Vceo, konkrétně Q3, Q4, Q11, T5 a T6. Číslování součástek viz schéma z prvního příspěvku.

U kondenzátorů na některých pozicích docela záleží na typu:
C2, C20 - polypropylén (WIMA)
C3, C4, C5 - NPO/COG
C7 - NPO/COG nebo polypropylén
C8, C10 - stačí MKT (polyester)
C23 - polyester na 275Vac (kvůli dv/dt)
C6 - NPO/COG nebo fóliový
C22 - NPO/COG na 100Vac

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
hovado
Hifista


Založený: 29 jún 2015
Príspevky: 167

PríspevokZaslal: St máj 10, 2017 15:58:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám nachystané trafo, 2x21V, je to síc EI, ale celkom slušné, takže ak dám do mostu diody a nie mostík, tak by som sa mal zmestiť +/- na tých 27Volt na šínu, takže trandy ostávajú, konce som musel objednať z TME, ale na pokusy asi vyhovejú, hádam to nebudú čisté pajce.

C23 bude MKP na 250DC, bol v zásobách, C2 bude wima, ešte upravím trošku dosku, lebo tých C10 - 3u3 som našiel len v rozteči 15mm. Inak by som mal mať všetko.

Skúsim to dnes vyleptať, zajtra osadiť a pomerať. Moje meranie budú skôr len také doplnkové, učím sa. Hlavne ma bude zaujímať, či bude mať iný layout nejaký zásadný vplyv na výsledné merania, lebo ja som čo sa návrhu DPSiek týka, ešte barbar, čo sa učí. Celkom ma bude zaujímať posluch, porovnanie s mojou ubastlenou verziou DUAL-u PA5060.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St máj 10, 2017 16:37:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Určitě to bude dobrá zkušenost. 3u3 mám taky s RM15. Není to kritická hodnota kapacity, může být i 2u2 nebo 4u7.

K DPS - je dobré dodržet pár věcí. Návratové cesty (0V, GND) od kondenzátorů C14, C13, C16, C18 a od C15, C17, C19 vést mimo signálovou zem jako starr GND do bodu, kam je přivedených 0V od zdroje. Tyto návratové GND cesty od kondenzátorů vést co nejblíž u napájecích cest +Vs a -Vs, hlavně nesmí vznikat větší plochy smyček mezi +Vs/GND návratem a -Vs/GND návratem. Neobepínat smyčkami další součástky, zejména ne vstup. Do stejného bodu starr GND vést návrat od repro a R36. Signálová GND, tj. návraty od R1, R3, C2, R33 svou vlastní cestičkou do zmíněného starr GND bodu. Zpětnou vazbu do R35, R34 a C22 ze středu mezi R14 a R15, ev. kousek za ním směrem k repro výstupu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St máj 10, 2017 18:50:19    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Určitě to bude dobrá zkušenost. 3u3 mám taky s RM15. Není to kritická hodnota kapacity, může být i 2u2 nebo 4u7.

A zrovnatak tam může být 100nF, nebo elektrolyt 22uF, jako v původním schema. Cpát tam nějaký velký svitek je samoúčelné.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št máj 11, 2017 12:36:50    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Milí pánové, asi takhle. Dokud geniální konstruktéři, jako třeba Daněček, budou jen kafrat nebo maximálně ukazovat výsledky ze simulace, a budou líní něco sami reálně postavit, změřit a předvést, tak se budou oprašovat staré topologie. Ono ale které ty topologie tady nejsou 30 let staré, že.
V analogu se toho už moc nevymyslí.

To máš naprosto pravdu, Ty už v analogu opisováním topologií opravdu nic nového nevymyslíš Very Happy
Ale mohli by jste si všimnout, že tu nejde o topologii, ale o minimalizaci zkreslení v koncovém stupni (3EF) a o zesilovač s více významnými časovými konstantami. To se ale v Selfovi nedočtete.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št máj 11, 2017 12:57:20    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:

Ale mohli by jste si všimnout, že tu nejde o topologii, ale o minimalizaci zkreslení v koncovém stupni (3EF) a o zesilovač s více významnými časovými konstantami. To se ale v Selfovi nedočtete.


Což samozřejmě ví jenom Daněček, který samozřejmě tu úpravu kmitočtové kompenzace při změně zisku ze 171x na 31,55x (hodnoty C6-R19, C20, C7 a C12) provedl (a ukázal tady průběhy loopgainu, na kterých je to vidět), protože nikdo jiný to nevěděl a neuměl. Václave, ty jseš opravdu ..., no zůstávám slušný. Jenom nechápu, co tě k tomu neustálému napadání vede, to už je snad opravdu úchylka.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št máj 11, 2017 13:10:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajisté a na to to není zapotřebí ani stavět, to je z toho zapojení vidět Exclamation
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24465&postdays=0&postorder=asc&start=127
Někdy mi Macuro připadáš trapnej.
Poznámky s panákama rumu (které jsi odmazal) si nech, beru proti bolestem nějaký ty morfiny a snažím se to eliminovat Smile
Nedozvěděli jsme se ale třeba takové zajímavé informace, jako je úbytek k napájení při limitaci.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 11, 2017 13:08:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Z naprosto nepochopitelných důvodů mi tohle vlákno uniklo.
1. Skvělá práce, protože reálný zesilovač, který hraje, dá se poslechnout a proměřit.
2. Dotazy:
Jak je to se stabilitou klidového proudu ? D7-D9 jsou na desce, Q9 předpokládám na chladiči. Jak se to dohromady chová ?
Jsou na finálním provedení nějaké změny (zejména v kompenzacích) oproti schématu z prvního příspěvku ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi august 11, 2017 15:07:15    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
danhard napísal:

Ale mohli by jste si všimnout, že tu nejde o topologii, ale o minimalizaci zkreslení v koncovém stupni (3EF) a o zesilovač s více významnými časovými konstantami. To se ale v Selfovi nedočtete.

Což samozřejmě ví jenom Daněček...

Ano, v žádné z těch příruček pro blby jsem se nic nedočetl o zesilovači se dvěma významnými časovými konstantami, přitom je to v regulaci standardní model.
Nějaká zmínka je u Leache, ale tuhle příčurku jsem ještě nečetl.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 11, 2017 16:01:38    Predmet: Odpovedať s citátom

obcas niekto pouzije i viac polov, napr. v tomto diskretnom operaku: http://sparkoslabs.com/discrete-op-amps/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist