Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

A-B box pro testování výkonových zesilovačů
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11411
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 18, 2017 14:20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

uz i vzhladom na to, ze sa prepinanim pri hrani daju poskodit repro relatka, tak by som mute nenechaval na softver ... cena velkeho relatka je vacsia nez maleho :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne máj 21, 2017 22:13:12    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Nějaké novinky? Opravdu bych pro to měl velmi praktické využití...
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dhaman
Hifista - pokročilec


Založený: 07 marec 2008
Príspevky: 441
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Po máj 22, 2017 08:34:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie si sam Wink Chce to cas, Pavel urcite na tom maka..
_________________
OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x Hypa10
pasiv CW DAC1 - HYPA17 - KEF LS50 meta
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po máj 22, 2017 11:09:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak třeba to bude mít Pavel stejně až budu mít novou poslechovou místnost Smile.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po máj 22, 2017 18:11:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějaké novinky - takhle to bude vypadat, ten můj kus. Do konce týdne to bude fungovat. Můžeme to pak Martine u Tebe testnout. Dnes jsem byl většinu dne u zákazníka (9:00 - 15:00) řešit problém ve výrobě.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Po máj 22, 2017 18:14:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po máj 22, 2017 18:13:53    Predmet: Odpovedať s citátom

V pohodě, moje příspěvky chápej jako podporu, ať máš chuť do práce. Vždycky je fajn dělat na něčem, o co je zájem a k něčemu to opravdu je.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po máj 22, 2017 19:25:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Půjde synchronně s výstupama přepínat i vstupy ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po máj 22, 2017 19:46:31    Predmet: Odpovedať s citátom

A jak moc na synchronním přepínání vstupů záleží ?
Kdyby byly uschopněné trvale, nebo s časovým přesahem, tak se bude dít co ?

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 845
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Po máj 22, 2017 19:58:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Kedysi davno som nieco podobne poskladal. (nebolo to moc pekne)
Dali sa zapojit 3 koncaky,nemalo to reg. urovne.
Prepinani medzi zosikmi som riesil dialk.ovladanim s proc.,ktory kmital iba pri prepnuti,inak bol power down.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: St máj 24, 2017 13:33:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou s tím trochu problémy. Původně jsem chtěl mít 2 nezávislé zdroje, jeden pro linkové obvody a druhý pro relátka, propojené 0V obou zdrojů. Ten pro relátka byl se zalitým EI trafem Tronic 14VA (šuplíkové zásoby, vím že je moc velké, ale tahle EI trafa ruší všechna). Jenže to trafo generuje tolik elmag. pole, že to bylo uvnitř skříně naprosto nepoužitelné, spousta síťový násobků na výstupu linkové části (nutno podotknou že to měřím v nastavení 0dBFS = cca 160mV, takže s poměrně velkou citlivostí vstupu karty). Takže to EI trafo letělo ven a zůstal tam jediný zdroj ZT15VA, společný pro linkovou část a pro relé. A je klid, žádné přídavné brumové složky se nekonají, je to stejné, jako s deaktivovanými relé. Teď to ještě všechno dodrátovat Rolling Eyes
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St máj 24, 2017 14:11:19    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
... ale tahle EI trafa ruší všechna ...

Dokonce čím menší, tím je to horší, protože jsou o to více přesycené Very Happy
Vedou malá trafa na UI jádru, ideálně nesymetricky zatížené (třeba 2x12V s celovlným usměrněním dvěma dioadami).

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: St máj 24, 2017 18:26:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Linková část hraje velice pěkně jako preamp. Proč ne, Alps + OZ jako buffer se ziskem 1x. Určitě "neprzní" zvuk Smile .
S/N = 113dB/1V/bw20kHz neváženě
Zkreslení mými prostředky neměřitelné.

Zítra dopájím dráty pro repro cestu a může se začít testovat. Martine, pokud něco máš na zkoušení, tak můžeme příští týden.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St máj 24, 2017 20:17:34    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Příští týden by se něco testování kolem repro mohlo povést, ale přemýšlím, že si to nechám až do nové poslechovky. S repro je potřeba jezdit. Dvoje mají kolečka, ale třetí musím kolečka ještě udělat.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St máj 24, 2017 21:06:14    Predmet: Odpovedať s citátom

To synchronní přepínání vst/výst je z důvodu univerzálnosti celýho zařízení, aby se dalo porovnávat obé, tj. vstupní obvody ( předzesy ) i výstupní ( konce ). Časová synchronnost by asi nemusela bejt naprosto stejná, ale pravděpodobně s nějakým časovým překryvem. Celý zařízení by mělo bejt použitelný i opačně, tj. pro srovnání jeden zesilovač vs dvoje bedny. Naprosto univerzální je pak kombinace dva zesilovače / dvoje bedny....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: St máj 24, 2017 21:29:37    Predmet: Odpovedať s citátom

To "synchronní" moc nechápu. Přepne to linkovou i silovou část současně. Přepínat repro "za chodu" je ale blbost, protože to opaluje kontakty relé a slušně na nich roste zkreslení. O tom se už několikrát mluvilo.

2 zesilovače do 1 repro je standardní pracovní režim, s možností srovnat úrovně pro každý ze 2 zesilovačů.

1 zesilovač rozbočit do 2 repro to umí taky, ale pak nelze srovnat úrovně.

Je to hračka pro mě za jediným účelem - srovnávání 2 výkonových zesilovačů. Nedělal jsem to s cílem univerzálnosti a použití nějakou větší masou lidí. Tohle je tak triviální, že si to každý může udělat po svém, jak potřebuje. Pro mě je nejdůležitější, aby to nezanášelo do signálu bordel a tím nedegradovalo testy. Když jsem před asi 15-ti lety dělal čistě pasivní AB box v plastové krabici, tak to zanášelo do signálu brum a bylo to k ničemu.

Mimochodem, přepnutí na linkové úrovni je zcela "seamless", bez jakýchkoliv lupanců či kliků z beden. To už jsem vyzkoušel.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št máj 25, 2017 08:50:19    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:


1 zesilovač rozbočit do 2 repro to umí taky, ale pak nelze srovnat úrovně.



Myslel jsem že právě z toho důvodu tam bude spárovaný na každém vstupu třeba 2x attenuátor, čistě pasivní, kdy si nastavím že pro repro A je na vstupu 1 citlivost XY a pro repro B na tom stejném vstupu citlivost AB. Pak je to použitelné pro testování reprosoustav na jednom koncáku.
Pokud je to ale stavěno čistě pro porovnávání zesů pak to chápu Very Happy

Super by bylo zařízení, co umí oboje Smile Jste mě tak nadchli že to snad vyrobím Smile Regulace "citlivosti" by ale byla čistě pasivní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Št máj 25, 2017 09:37:58    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Když jsem před asi 15-ti lety dělal čistě pasivní AB box v plastové krabici, tak to zanášelo do signálu brum a bylo to k ničemu.


djrix napísal:
Jste mě tak nadchli že to snad vyrobím Smile Regulace "citlivosti" by ale byla čistě pasivní.


Tak už jsem to zprovoznil a funguje to perfektně. Naprosto žádný přidaný brum/šum, ani po připojení té kupy kabelů. Zatím jen krátký poslech zesilovačů CFA x Kenny = hraje to stejně Laughing

K té pasivní regulaci - neosvědčilo se mi to, protože proměnný výstupní odpor dost mění vlastnosti některých připojených výkonových zesilovačů. Nejen kmitočtovou charakteristiku (Rout*Cin//Ckabel), ale i zkreslení. Při regulátoru 10k je výstupní odpor až 2k5 pokud je vstup buzený ze zanedbatelné impedance. A kdyby to (regulátor) mělo odpor 2k, tak už to může být problém pro některé přehravače nebo preampy. Já to mám udělané na vst. odpor 10k a výstupní odpor 75R. Menší výstupní odpor se taky příznivě projevuje ve snížení rušivých jevů na výstupu regulátoru. Zkreslení a šum operáku se ziskem +1 jsou zcela zanedbatelné. Výhodou jsou mnohem definovanější podmínky, než s atenuátorem 10k. To je moje filozofie a zkušenost, samozřejmě si to udělej podle sebe.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Št máj 25, 2017 09:52:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Principiální schéma:
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št máj 25, 2017 11:17:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Jojo, ta pasivní regulace má taky svoje problémy, buffer za poťák by byl nejlepší,pak zas někteří špekulatnti budou tvrdit že to ovlivňuje výsledek, protože mění zvuk ten buffer Very Happy

Díky za poznatky Pavle, je jasné že to není úplně simple úloha jak by se mohlo z počátku zdát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhaman
Hifista - pokročilec


Založený: 07 marec 2008
Príspevky: 441
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Št máj 25, 2017 11:31:50    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA ako je spojena zem GNDA + AGND + GND pre OPA. Mas dva samostatne zdroje pre A a B ?
_________________
OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x Hypa10
pasiv CW DAC1 - HYPA17 - KEF LS50 meta
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Št máj 25, 2017 12:03:59    Predmet: Odpovedať s citátom

dhaman napísal:
PMA ako je spojena zem GNDA + AGND + GND pre OPA. Mas dva samostatne zdroje pre A a B ?


Je tam jeden zdroj rozbočený přes RC filtry 100R+1000uF do každého OZ zvlášť se samostatnou dvojicí filtrů. Mezi GNDA a AGND je termistor. GNDA a AGND jdou na GND přes R//C 82R//220nF. Na GND jde 0V zdroje. Je to takové oddělené neoddělené. Já mám všechny zesilovače bez propojení signálové země s PE, takže je to ve výsledku krásně "mrtvé" (tiché).

Jinak ženské buď líp slyší, nebo se dokážou koncentrovat a oprostit od ABX úvah. Manželka v pohodě rozeznala CFA zesilovač od Kennyho, na Vivaldim čtvero roč. období, DGG s Mutterkou, Track 06 Léto - Presto.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Št máj 25, 2017 12:13:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak jsem měl opravdu upřímnou snahu použít LM4562, když už mi tady zahálejí. A dopadlo to jako vždycky. Já měřím šum s kartou s mikrofonním vstupem a citlivostí cca 160mV/0dBFS plný rozsah. A LM4562 tam má v úrovni -130dBFS zase ten les bordelu čar s odstupem 10Hz, jak už jsem to ukazoval několikrát v jiných vláknech. Kdežto OPA2134 je "čistý". Na úplně jiné desce než předtím, v jiných podmínkách a při zisku +1, abychom to nehledali v dříve použitém velkém zisku. Pro mě je 4562 a její single ekvivalenty maximálně problematický operák. Co se týče zkreslení, tak při zisku 1x se nenaměří ani u jednoho nic.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11411
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 25, 2017 12:25:01    Predmet: Odpovedať s citátom

a nemas ten tvoj LM4562 nejaky poskodeny?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št máj 25, 2017 12:39:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Má jich víc a má na ně averzi Very Happy
A ta může být na základě fyziologickém, mravním nebo psychickém Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhaman
Hifista - pokročilec


Založený: 07 marec 2008
Príspevky: 441
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Pi máj 26, 2017 21:35:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte.
Dakujem Pavlovi za nakopnutie.

Zvazujem nad variabilnejsou verziou ako ma Pavel.
Ovladanie by bolo cez IR dialkove do arduina a 16x2 display.

Malo by to 3 mody testovania:
1. amp abx testing - z jedneho zdroja na jednej reprosustave by sa dali testovat 2 zosilnovace, to iste co ma teraz hotove Pavel
2. speaker abx testing - z jedneho zdroja na jednom zosilnovaci by sa dali testovat 2 reprosustavy, nezavisle nastavenie citlivosti pre A a B
3. source abx testing - testovali by sa dva zdroje na jednom zosilnovaci a jednej reprosustace, nezavisle nastavenie citlivosti pre A a B

Schema:


Do buducna by sa dal dorobit voltmeter cez arduino, aby sa dali lepsie nastavovat citlivosti. Popripade dorobit mod ze by sa z jedneho zdroja dali testovat dve zostavy zosikA + reproA vs zosikB + reproB

_________________
OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x Hypa10
pasiv CW DAC1 - HYPA17 - KEF LS50 meta
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Pi máj 26, 2017 22:34:03    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
a nemas ten tvoj LM4562 nejaky poskodeny?


Ze 3 serii v rozmezi cca 5 let. Vice dodavatelu. Vsechny se chovaji stejne. Staci jen dost citlive mereni. I NE5532 se chova mnohem lepe.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Pi máj 26, 2017 22:37:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeste poznamka. Provedeni je klicove. Nesmi to pridavat zadne brumy a zhorsovat odstup. Pak je to k nicemu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: So máj 27, 2017 10:53:42    Predmet: LM4562 úspěšně odstíněn pro zisk = 1 Odpovedať s citátom

Tak se to přece jen nějak umravnilo i s tou LM4562. Předtím jsem dělal měření bez víka krabice. Zatímco u OPA2134 je to jedno, jestli je tam víko nebo ne, u LM4562 to dělá velký rozdíl, co se týče bordelu na pozadí. Už jen to dokazuje mnohem větší citlivost LM4562 na rušivá pole. Takže změřeno s přišroubovaným víkem a je to použitelné, viz obrázky. Aspoň vidíte, že nemám předsudky, když říkám, že už je to použitelné i s 4562 Smile. Měření je vůči 168mVef, 0dB = 168mV. Pro hodnotu odstupu k standardnímu 1V přičtěte k údaji z obrázku 15,5dB.

Tento AB box umožňuje přímé srovnání OPA2134 x LM4562. Skeptici se mají na co těšit Very Happy .

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1897

PríspevokZaslal: So máj 27, 2017 11:32:34    Predmet: Odpovedať s citátom

To je dobre, ze AB-box sa da pouzit aj na porovnanie operakov - uz je z toho multifunkcne zariadenie Applause
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So máj 27, 2017 11:54:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi by bolo vhodné zmenšiť hodnoty sériových odporov vo vstupe (2k2) možno na 220-330R a úmerne zvýšiť hodnoty kondenzátorov v LP filtroch (z 220p na 1n-2n2).
Pre bipoláry to zbytočne zvyšuje šum (vysoké Rg), pre Jfet zase skreslenie na vyšších kmitočtoch (nevyrovnanie impedancie vo vstupoch).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Strana 2 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist