Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Lacné USB DAC-y

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi júl 28, 2017 16:05:08    Predmet: Lacné USB DAC-y Odpovedať s citátom

Rád by som tu rozprúdil debatu na túto tému. Zaujímal by ma váš názor na lacné čínske USB DAC-y. Napríklad niečo takéto:
http://www.ebay.com/itm/262902813912
http://www.ebay.com/itm/272207990915
http://www.ebay.com/itm/182417899135

Ide mi o to, či sú to len vyhodené peniaze, alebo majú svoje opodstatnenie. Pre mňa by napríklad dávali zmysel už vtedy, ak by ich zvukový výstup bol lepší, ako je klasický JACK výstup z PC. Ide mi hlavne o zvukový dojem a nie o meratelné/papierové hodnoty. Chápem, že základné dosky PC sú častokrát podobnej ceny, ako tieto DAC-y a tak na analógovú časť PC pripadá len pár halierov. Z pohľadu ceny sa mi preto toto porovnanie javí, ako Trabant vs. Rolls-Royce. No je možné, že aj tieto lacné zariadenia sú tak kompromisne/nevhodne riešené, že sú to skôr len elektrošroty a tým pádom je lepšie sa tejto cenovej hladine vyhnúť úplne.

Čo si o tom myslíte? Máte s týmito, alebo s podobnými zariadeniami nejaké skúsenosti?

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Po júl 31, 2017 10:11:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Určitě dávají smysl, lepší než výstup z PC to bude mít výrazně, na to vem jed. Nemám zkušenost z těmahle konkrétníma z odkazů, ale nebál bych se jich.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Po júl 31, 2017 10:23:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Objednal som toto http://www.audiophonics.fr/en/dac-without-volume/audiophonics-u-sabre-usb-dac-24bit96khz-sa9023-es9023-v22e-p-11055.html, tak až dorazí napíšem. Chcel som niečo malé a jednoduché k PC pred HYPA 1.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut august 08, 2017 21:05:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak DAC je doma a trošku som ho popočúval. Musím uznať, že to rozhodne neurazí, ale že by tam bol nejaký obrovský rozdieľ oproti integrovanému riešeniu, to sa mi nezdá. Je však pravda, že som to len rýchlo popočúval. Až to skúsim na slúchatká, napíšem. Určite to však nie je horšie ako integrovaná zvukovka.
Napájanie mám zatiaľ z USB. Žiaden brum, ani šum, ani nič z PC som nespozoroval. Výstup je riadne silný, asi to bude fakt výrobcom udávaných 1,7V. Musel som totiž hlasitosť ubrať. Výkon je dokonca dostatočný aj pre Koss Porta Pro, keď som ho pichol priamo do DAC, tak som musel ubrať na prehrávači.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MarTkoo
Hifi obsluha


Založený: 10 január 2018
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: St január 10, 2018 20:51:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj všetci, prišlo mi zbytočne zakladať novú tému keď to tu už je.
Moja otázka je do ktorého lacného DACu do 60$ (aliexpress) sa oplatí ísť. Je tam mraky verzii, na čo sa konkrétne zamerať? Moje podmienky sú iba dve, usb vstup a RCA výstup no a samozrejme čo " najčistejší" zvuk.
Ďakujem za všetky odpovede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: St január 10, 2018 21:35:58    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.head-fi.org/showcase/hifimediy-sabre-usb-dac.15325/
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MarTkoo
Hifi obsluha


Založený: 10 január 2018
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: St január 10, 2018 21:41:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevidím na tej stránke žiadnu cenu toho DACu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Št január 11, 2018 09:15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

http://bfy.tw/FzER
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
olejeoleje
Hifi obsluha


Založený: 07 marec 2010
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Št február 11, 2021 22:19:04    Predmet: fx01 Odpovedať s citátom

ahojte , tiež ma "trápi" otázka opodstatnenosti kúpy DAC. Poskladal som si zosilovač s lm3886-takže signál LINEout ide zo zvukovky ASUS XONAR DX priamo na koncový stupeň /hlasitost v prehrávači xmplayer a win7 na 90%, aby sa riadne vybudila zvuk.karta a v ceste signálu je len dorobený potenciometer hlasitosti/ a zvuk je fajn cez 4-pásmové robené reprobedne. Ide o to , že ak som pustil ten istý signál cez originál zosilovač,alebo aj druhý predávaný "hifi" zosilovač,badal som na týchto kupovaných zosilovačoch určitú stratu mikro detailov zvuku spôsobenú kopou súčiastok pred samotným koncovým stupňom zosilovačov /2*50W/. Asus xonar je dobrý, ale mám snahu čo najviac obmedziť súčiastky v signálnej ceste pre získanie čo najviac podrobností a vernosti z "dát" zvuku. Preto sa mi vidí jednoduchý,triviálny DAC ako schodná cesta. Pozeral som DAC fx01,podla datashetu obidvoch čipov v ňom,malo by to byť hodne muziky za rozumnú cenu, len je ho trochu komplikované zaobstarať, teda či sa mi oplatí s tým zaoberať. ? Viem,neprispel som k odpovedi dotazovateľa, ale aspoň máte čo čítať. Ešte pre zaujímavosť - rozsah zvuku sínusového signálu ktorý počujem je do 10500hz, no čo už, starneme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xor
Hifista


Založený: 06 november 2020
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2021 15:06:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Koukal bych na měření na ASR, jde si vyjet přehled DAC v Device Type
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?pages/Audio_Equipment_Reviews/

Občas je to překvapivé, třeba Asus Xonar U7 MKII dopadl velmi dobře a MiniDSP DAC8 podprůměrně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist