Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

KEF koaxiální reproduktory
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Ut august 15, 2017 15:47:11    Predmet: KEF koaxiální reproduktory Odpovedať s citátom

Zdravím zdejší osazenstvo.

Po dolouhodobém uvažování, laborování a poslouchání jsem dospěl k rozhodnutí, že koax je pro mě ta správná cesta.. Smile

Zatím není finálně rozhodnuto, zda použít na basech 2x8" Ciare HW204 nebo RCF L15P400. Čím menší box, tím pro mě lepší - místa není nikdy dost.

Jsem zatím ve fázi návrhu přední ozvučnice a zasekl jsem se na tom, jak ji vytvarovat:



Otázka zní, zda vsadit koaxiál do desky tímto způsobem - dle mé úvahy by "zvukovod" napojený těsně za koncem závěsu koaxu mohl pomoci na vyzařování kolem 1500 kHz. Ale nedokážu si bez měření troufnout odhadovat, co za bordel způsobí právě závěs a přechody membrána/ovučnice. Jde mi o to, jestli není zbytečné a negravírovat do desky "zvukovod" - požít pouze přírubu za a vsadit do rovné čelní desky s R na vnějším obvodu.

Přikládám ještě surové měření toho koaxu v originální bedně (neměřeno 2,83V@1m).


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po delší pomlce jsem zpět, koaxy mě ještě nepustily, nicméně se toho dost změnilo a okolnosti mě nutí udělat reprobedny co nejmenšího obsahu. Měniče z KEF Q15 a Q15.2 nejsou vůbec zvukově špatné, nicméně červíček vrtá a naskytlo se mi sehnat KEF Q300, kde je měnič zase o kousek dál. Jakmile budou reprobedny doma, provedu měření a budu zde informovat o dalším postupu. Smile

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Naposledy upravil BlackRider dňa Ut september 04, 2018 08:31:06, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut august 15, 2017 22:05:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Při napojování přímovyzařujícího měniče na zvukovod je jeden problém. Kritická frekvence membrány odpovídá hodnotě, kdy průměr se rovná dvěma třetinám vlnové délky. Takže třebas pro jmenovitý průměr 8" je to přibližně 1350 Hz. Pod touto frekvencí zvukovod může tvarovat vyzařovací charakteristiku a pokud je dostatečně dlouhý, dokáže i zvýšit citlivost na ose. Nad touto frekvencí už je chování reproduktoru určováno jen vlastnostmi měniče samotného. Uplatňují se různé parazitní jevy vlnového původu (difrakce), ale rámcově to je tak. Pro pásmo, kde vlnová délka je větší než celkové rozměry zvukovodu (především průměr), se chování zvukovodu blíží bodovému zářiči, až nakonec vyzařuje prostorově neomezenou kulovou vlnu a výsledné vlastnosti jsou opět určeny jen vlastnostmi samotného měniče. V praxi produkované zvukovody pro přímovyzařující měniče jsou většinou jen něco jako ozdoba. Slušně by v kombinaci s reprákem 8" mohl fungovat zvukovod s výstupním průměrem (nebo úhlopříčkou) aspoň tak metr, jinak to je opravdu jen paráda, která chování repráku spíš komplikuje.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St august 16, 2017 05:26:02    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
... Uplatňují se různé parazitní jevy vlnového původu (difrakce), ale rámcově to je tak.

Na druhou stranu, právě o ty difracke nakonec může jít. Tak je otázka, jestli nějaké takové oblé zapuštění nebude z tohoto pohledu lepší, než jen rovná škatule. Z mé zkušenosti to tak nakonec téměř vždy je, i kdyby se to mělo ve výhybce nějak víc dorovnávat. Právě kvůli mírnějšímu projevu difrakcí od ozvučnice*. Tedy pokud to není rovnou jako KEF Muon nebo Blade - tam už je to asi fuk. Je to koax, tam to ovlivní celé pásmo, které vyzařuje - a IMHO pozitivně zejména a právě tam, kde budou vlnové délky srovnatelné s rozměrem membrány a trochu menší.


* Opačným extrémem je zvukovod, kde je výsledná vlna po celém obvodu tak koherentní, že difrakce (byť jinak nevýrazná) od toho vyústění má naopak velmi výrazný projev v ose. Všeho moc zjevně škodí. Ale to tady asi moc nehrozí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: St august 16, 2017 08:58:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za reakce.

Při použití 8" jsem uvažoval šířku desky 275 mm.

Jestli jsem dobře počítal, tak by mně v tomhle případě "zvukovod fungoval" v pásmu 450-ti Hz. Pokud se to tak dá počítat..

Z hlediska vyzařování koaxiálu je tedy výhodnější použít 15" a tím rozšířit desku na ~ 430 mm. Reproduktor v ose Z posunout směrem do bedny a tím ø zvukovodu zvětšit.

Kdysi jsem narazil na některém fóru na program, který simuloval průchod zvukové vlny profilem, netušíte, jak se jmenoval?

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St august 16, 2017 09:06:19    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.falstad.com/ripple/ (nemusí to fungovat v každém prohlížeči)
Umí to hodně, můžeš si definovat i svou hranici, jen si nejsem jistej, jak nejlépe nasimulovat kmitající membránu repráku.
Pro získání nějaké základní intuice je to ale k nezaplacení.

Pokud se to chystáš dělit někde okolo 400 - 500 Hz, tak bych nějaké úvahy o směrovém navazování moc nedramatizoval. Takhle nízko to už navíc ani pořádně neovlivníš.



ripple.jpg
 Description:
 Filesize:  32.74 KB
 Viewed:  184 Time(s)

ripple.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: St august 16, 2017 09:23:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Super, dívám se, že to umí importovat .txt. Zkusím si s tím doma pohrát.

Dělit se bude zhruba jak píšeš.

Ještě odbočím k těm Bladeům.

Celkem mě překvapilo měření. Je to 0-75 á 15 deg. Zdroj.


Odečítání na dělíčce bas/koax způsobuje co? Moc mi to nejde do hlavy.
Od tohoto modelu jsem čekal trošku lepší výsledek.
Třeba takto.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St august 16, 2017 09:32:51    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak to bych taky čekal lepší výsledek. Z pohledu difrakcí je to super, ale jinak to tedy až tak skvěle zvládnutý není, což mi přijde trochu divný. Na dělící frekvenci středy-výšky je to celkem jasný. U té dolní je to zajímavější - a nevím, takhle od stolu. Ty repráky mi tam nepřijdou tak daleko od sebe, aby to na 450 Hz mělo tohle dělat, ale kdo ví - zase nic moc jiného v tom být nemůže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: St august 16, 2017 09:45:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Koukam na ty KEF Blade, ma to basaky z obou stran, napada me jestli se to uz na 400Hz mimo osu neodecita. V podstate je to takto usporadane jako u centru.
_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St august 16, 2017 09:54:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi jo, on tam ten dráhový rozdíl může takový být. Z těch odvrácených basáků to musí nejdřív oběhout tu bednu.
A je otázka, jak konkrétně to vypadá s dělící frekvencí, tzn. jakým způsobem do toho kecá ten střeďák.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: St august 16, 2017 10:00:51    Predmet: Odpovedať s citátom



Já bych podle fotky řekl, že je to klasický BR se čtyřmi reproduktory do společného objemu... Na tak nízké děličce by nemělo tolik záležet na pozici měničů ( pokudmožno co nejblíže).

Beru teda že jsou basáky propojeny tak, že při bateriovém testu "poleze" membrána všech čtyřech dopředu. Možná bude zrada právě v jejich zapojení?

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Naposledy upravil BlackRider dňa St august 16, 2017 10:03:21, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St august 16, 2017 10:01:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Teď už asi mluvíme každý o něčem jiném.

Basáky jsou zcela jistě zapojeny všechny se stejnou polaritou. Bedna je to pěkná, což o to. Holt to má i svoje nevýhody...

- Asi nejzajímavější mi na tom přijde, že tam je různý tlumící materiál nahoře a dole. Že by až tak? By mě zajímalo, jak tohle vzniká. Nebo jim prostě jeden došel Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: St august 16, 2017 18:01:57    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsou ovšem Kef Blade ll. , menší bedny, menší basáky, "levnější" 😁
Původní "větší a dražší" Kef Blade touto "anomálií" údajně netrpí, asi jsem asi měl i měření, ke kterému se bohužel momentálně nedostanu.
A Kef Reference1 jedna je výborně hrající, neutrální, esteticky zpracovaná kompaktní třipásmovka 👍
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Št august 17, 2017 17:42:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Vatelín si myslím, že dali co, bylo ve fabrice. Ale nechci je nějak podceňovat, bedna na prezentaci a takový šlendrián? Very Happy

ipyks> Blade two jsem postoval, poněvadž v měření klasický Blade holt není. Možná to mají zmáknutý líp, kdo ví. S Ref 1 máš vlastní zkušenosti?

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Št august 17, 2017 18:43:55    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackRider napísal:
Vatelín si myslím, že dali co, bylo ve fabrice. Ale nechci je nějak podceňovat, bedna na prezentaci a takový šlendrián? Very Happy

ipyks> Blade two jsem postoval, poněvadž v měření klasický Blade holt není. Možná to mají zmáknutý líp, kdo ví. S Ref 1 máš vlastní zkušenosti?


REFERENCE 1 - ano.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 04:06:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Konečně jsem se dokopal k tomu to hodit i sem, jestli to někoho vlastně vůbec zajímá. Smile

KEF Q300 měření a porovnávačka s KEF Q15:






Výhybka k tomuto reproduktoru, nebyla to sranda, tohle je varianta č.9 (naštěstí mám miniDSP). Originál ozvučnice moc neřeší difrakce. Nebudu tady rozepisovat zvuk jak ve S&V.
Hraje to dost dobře a s pocitem, že se tomu ještě dá pomoct lépe vymyšlnou přední deskou ozvučnice jsem spokojený.

Filtry takto:

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 05:56:15    Predmet: Odpovedať s citátom

minidsp nepoznam, ale nebude ti to limitovat na niektorych filtroch? napr. uz hned ten prvy +2.5dB
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 08:32:39    Predmet: Odpovedať s citátom

No, nějaké úpravy by to ještě sneslo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 13:51:35    Predmet: Odpovedať s citátom

miero>
Možná bude třeba stáhnout master gain kde jsou zrovna ty filtry. Nicméně na ucho zkreslení přebuzením nepozoruju.

MaBat>
Neříkám, že je to varianta finální, ale je to takhle velice poslouchatelný. I když graficky ta osovka je celkem fujtajbl Smile

Jinak se mi nepodařilo do miniDSP softu naimportovat linear-phase filtry. Dělám někde chybu, krom toho že jsem nečetl pořádně návod?

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 14:01:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslím ani tak ty výsledné grafy (a už vůbec ne cháru v ose), tam už asi těžko něco podstatně zlepšit, ale bloky toho filtru, jejich umístění a vůbec tu výhybku jako takovou. Proč třeba nedáš před výškáč pasivní propust jako základ? Když nic jiného, přinejmenším bych to tam ještě trochu pozpřeházel. Začínat zesílením, abys to o kus dál zase zeslaboval, není u digitální filtrace opravdu kdovíjak výhodné. Jinak samozřejmě nějaké předzeslabení se typicky ještě dělá hned na vstupu, to tady není naznačené, ale v praxi je to běžně potřeba udělat, aspoň o pár dB, jinak dost riskuješ limitace.


K čemu linear-phase filtry?


Naposledy upravil MaBat dňa Ut október 02, 2018 14:07:37, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 14:05:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo ty posloupnosti jsou přeházené oproti pasivní variantě (kteru zatím nemám). Nabyl jsem dojmu, že pořadí nemá vliv na fci. rostlináře. Smile Můžu to zkusit doma přeházet a porovnat filter gain průběhy.
_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 14:08:30    Predmet: Odpovedať s citátom

No je fakt, že jsem to u miniDSP taky neověřoval, nějakou výpočetní rezervu v rozsahu. Automaticky předpokládám, že maximální digitální hodnota vstupu je i strop pro veškeré následné zpracování. Teoreticky by si tam mohli pár bitů nechávat, ale nevím, jestli se to tak někde dělá, asi by to bylo spíš plýtvání. Jestli používáš digitální regulaci hlasitosti, tak je to nejspíš úplně jedno.

Pasivní základ jsem myslel jako základ pro DSP nad tím. Teď tam máš digitální útlum 7 dB - zbytečně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 15:08:22    Predmet: Odpovedať s citátom

K těm limitacím - třeba u miniDSP 4x10 píšou "28/56bit DSP Engine" a přiznám se, že mi není úplně jasné, co to v tom celém zpracování znamená. Že se vstupní data zobrazí do prostoru s větším rozsahem a pak se to pro 24bit DAC zas nějak redukuje zpátky? Pak by to zdaleka nebylo tak háklivé, jak se tu snažíme naznačovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 15:22:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, tak mozno to bude nejak takto ako v tomto SigmaDSP:
citácia:
Many of the signal processing functions are coded using full, 56-bit, double-precision arithmetic data. The input and output word lengths of the DSP core are 24 bits. Four extra headroom bits are used in the processor to allow internal gains of up to 24 dB without clipping. Additional gains can be achieved by initially scaling down the input signal in the DSP signal flow.

Zdroj: http://www.analog.com/media/en/technical-documentation/data-sheets/ADAU1401A.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 15:26:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je dobrá zpráva. Ještě by bylo dobré vědět, jak se postupuje na výstupu. Takhle by to znamenalo, že 0 dBFS na vstupu se při jednotkovém průchodu přes DSP přenese jako -24 dBFS pro výstupní DAC. Je to možné? Asi si ten datasheet budu muset někdy projít.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 15:30:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre ten ADAU to IMHO neplati. Tam pisu ze pred vystupom upravuje "digital clipper" povolenych 24dB maximum level na max. 0dB.

MiniDSP myslim pouziva iny cip, takze ten datasheet nebude 100% pouzitelny.

Napr. MiniDSP by mohlo na vystupe robit automaticku korekciu gainu na 0dB, zavisi ako to maju naprogramovane. Idealne sa asi spytat na supporte.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 15:55:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred 4mi rokmi ziaden indikator clippingu v MiniDSP nebol:
citácia:
Adding a peak hold/clip indication on the software could indeed be done in the future.

Zdroj: https://www.minidsp.com/forum/software-support/10277-digital-clipping-indication#15298
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 17:53:33    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat>
Snad si budeme rozmět, ale ten -7dB člen mám jen pro srovnání hlasitostí obou měničů. Ani z Vituixu myslím nejde pro miniDSP exportovat. Čili výsledné zisky si nakroutím na poťácích zesliovačů.

BTW po delší rozvaze jsem se rozhodl udělat výměnu NAD 319 za NAD T754, který má 6 výkonových výstupů. Teď hraju přes AZS220 ST (věřte nebo nevěřte hifisti) basy a NAD 319 vejšky. Smile
Hlavní důvod je mít všechno v jednom a dělat se mi DIY zesilovač nechce, nemám čas... A taky k tomu chcu basáky, čili rozšířit na 3p.


Co se týče toho přebuzení, zkoušel jsem hrát fest nahlas a na basch to začíná kreslit. Nevím, jestli je to tím, že nestíhá zes, nebo je problém s tím gainem na filtru(ech). Ale output meter na basové větvi mi neleze ani do 0 dB.

EDIT:
Ještě mě napadlo, co dát zdroj od miniDSP do spínaného zdroje na zesu:

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 18:03:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozumět si asi nebudem, já už aktiv opustil... Smile Ne samozřejmě principiálně, ale ta složitost realizace mě začala unavovat. O co jednodušší je udělat ty filtry, o to horší je všechno to okolo. Hlavně mě nebaví řešit ty zesilovače.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2018 04:59:00    Predmet: Odpovedať s citátom

NAD je doma a jsem spokojen jak želva. Do budoucna mě možná začne štvát, že nemá 8 kanálů - jak udělám 4-pásmo... Smile

Mám tu ARN738 ve zhruba 30-ti litrech objemu, taková ta 1PF škatule s velkým 20cm středem a papírovým vejškáčem. Sravnal jsem hrbík na basech a hraje to dohromady moc dobře. Klidně mohu prezentovat na nějaké akci. Výkonová rezerva je více než dstatečná. Kdyby to někomu vrtalo hlavou, používám jen ten 11" bas.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2018 07:00:20    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackRider napísal:
NAD je doma a jsem spokojen jak želva. Do budoucna mě možná začne štvát, že nemá 8 kanálů - jak udělám 4-pásmo... Smile

Pasivně...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist