Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Strata basov u Sennheiser HD 250 II linear

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
millan
Hifi obsluha


Založený: 20 január 2017
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2017 22:11:13    Predmet: Strata basov u Sennheiser HD 250 II linear Odpovedať s citátom

Slúchadlá mi slúžili bez problémov dlhé roky. Po čase sa začali rozpadať náušníky, tak som si ich nechal vymeniť v servise. Po výmene som si všimol, že slúchadlá nedokážu reprodukovať najhlbšie basy. Ak si mušle silno pritlačím na hlavu, basy sa zvýraznia, ale stále to nie je ako pred tým. Vedel by mi niekto poradiť, či sa s tým dá niečo robiť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne január 22, 2017 14:33:58    Predmet: tazko Odpovedať s citátom

asi ti tazko na toto niekto bude moct kompetentne odpovedat na dialku. Ak by boli poskodene membrany, je skor pravdepodobne ze by to napadlo vysky a tiez nie obe strany naraz. Ak tvrdis ze ked pritlacis membrany blyzsie k hlave a hlboke pocut, tak pravdepodobne sluchatka budu OK. Je tiez mozne ze nove nausniky drzia membrany dalej od hlavy. POcuvaj hudbu dalej a nevsimaj si to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne január 22, 2017 14:50:19    Predmet: mimo temu: Odpovedať s citátom

Ja som sa po case rozhodol schovat kable mojich regaloviek BVaudio E1.2 do nohy stojanov. Prevrtal som hore a dole drierky na male prechodky - kable nimi prehnal, popripajal a v nemom uzase som zistil ze mi to nehra tak dobre ako predtym. Tak som tie stojany dva tyzdne starostlivo zahoroval a teraz uz je to v poriadku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne január 22, 2017 17:01:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Uši si zvykli...
Ad slúchadlá - proste boli zrejme kus bližšie bubienkom, sám som včera nahodil po roku čo neboli žiadne...molitany na Koss PortaPRO (nič moc slúchadlá) no okamžite som začul, že zvuk "zmizernel". Dal som si ich dnes a už je kus lepší.
Uši si zvykli...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ne január 22, 2017 21:12:13    Predmet: Odpovedať s citátom

"zahorovať" stojany - no do prdele! A ja se divím proč máme vlády takové jaké máme a proč je svět v takové prdeli v jaké je. Už mi to začíná být jasné...
_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ne január 22, 2017 21:13:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Fuha, len aby od nich nechytil koberec! Shocked
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne január 22, 2017 21:48:18    Predmet: Odpovedať s citátom

"A ja se divím proč máme vlády takové jaké máme"
No ono debil je odjakživa najlepší volič aj zákazník...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne január 22, 2017 22:50:31    Predmet: Nepanikarte Odpovedať s citátom

Nepanikarte, to bol vtip, samozrejme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 23, 2017 00:05:33    Predmet: Odpovedať s citátom

a tie nausniky vyzeraju podobne/rovnako ako pred tym?

je mozne, ze ako si ich postupne opotrebuvaval, tak si mal sluchadla stale blizsie k usiam a postupne si si zvykol na silnejsie basy ... po vymene sa oddialili a uz je ich pocut menej

pripadne este si mozes kupit ine nausniky, napr. z ebayu:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=sennheiser+hd250ii
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cyrilsvet
Hifi obsluha


Založený: 24 január 2017
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 08:14:14    Predmet: Strata basov u Sennheiser HD 250 II linear Odpovedať s citátom

Tato sluchátka jsou dost citlivá na kvalitu náušníků a molitanového filtru. Mám těch sluchátek pár a po zkušenostech nedoporučují obyčejné náhražky z Číny. Nemají obvykle správné rozměry a ani umělohmotný prstenec, který je upevňuje. A jsou i nižší. Sehnat originální náušníky není jednoduché, ale dají se sehnat. Předpokládám, že pokud to bylo v servisu, tak tam dali originál. S přimhouřením oka lze použít originální náušníky k HD 430, které jsou lépe sehnatelné. Jsou nepatrně menší, ale sedí velmi dobře. Ale to bohužel není vše. HD 250 II mají speciální molitanový filtr, který není plochý jako u ostatních sluchátek, ale má zvláštní tvar u kraje vyvýšený. Podle zkoušek má vliv na zvuk celkem zásadní. Bohužel ten je nesehnatelný. A taky se první rozpadá. Je otázka zda v servise měnili i toto a dali tam originál. Pokud ano, pak nevím, kde by mohl být problém. A vzal bych si kontakt na servis, protože bych ty filtry rád koupil. Pokud tam originál nedali (a to je pravděpodobné), problém by mohl být zde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
millan
Hifi obsluha


Založený: 20 január 2017
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: St január 25, 2017 13:36:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem všetkým za reakcie. Problém sa mi nakoniec podarilo šťastne vyriešiť vďaka rade Mike Griersona, na ktorého som naďabil na jednom zo zahraničných fór. Akokoľvek to znie neuveriteľne, problém bol v neopotrebovanosti náušníkov. Menili mi ich v servise asi pred štyrmi rokmi, spolu s molitanovými filtrami o ktorých píše cyrilsvet. Po výmene som bol zvukom sklamaný a slúchadlá som odložil. Stále ma to však štvalo, tak som sa k nim vrátil. A práve Mike mi poradil, že mám náušníky poriadne postláčať (aj niekoľko minút), aby zmäkli. A naozaj to zafungovalo, slúchadlá hrajú tak, ako keď boli nové. Je zaujímavé, že vtedy nebolo potrebné robiť s náušníkmi nič, už v obchode ma slúchadlá upútali mimoriadne hlbokými a čistými basmi. Možno bol vtedy použitý mäkší molitan vo vnútri náušníkov. Keď to celé zosumarizujem, problém mohol byť čiastočne aj vo vzdialenosti ucha od meniča, ako písal miero, ale podľa môjho názoru keď sú náušníky nové, nedokážu sa dokonale prispôsobiť okoliu ucha a utesniť ho. Dôsledkom toho sa vytratili najspodnejšie basy.
Na záver ešte jedna perlička z autorizovaného servisu. Písal som do Nemecka, odpoveď mi prišla z Prahy v tom duchu, že náušníky nemôžu byť v žiadnom prípade príčinou straty najspodnejšieho basového spektra a že pravdepodobnou príčinou sú pokazené meniče...
A ešte dve otázky pre cyrilsvet. Nehodia sa k HD250 II náušníky z HD 530, ktoré vyzerali veľmi podobne? Alebo nebola by nejaká alternatíva z modelov používajúcich velúrové náušníky (HD560), pod ktorými sa tak nepotia uši?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cyrilsvet
Hifi obsluha


Založený: 24 január 2017
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 12:43:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Náušníky pro HD 520/530 mají trochu jiný tvar (jsou to spíše slabé elipsy). Ty náušníky z HD 430 sedí dobře a bez úprav. Jen jak jsem psal - jsou trošku menší. S přimhouřením oka by se saly použít náušníky pro HD 222. Pokud jsou k dispozici původní prstence, dají se přizpůsobit skoro jakékoliv náušníky s průměrem 105 mm. Co se týká náušníků z HD 540/560 by šly použít asi po výměně plastového prstence, který je jistí. Ale náušníky pro HD 540 jsou nesehnatelné (myslím originály), HD 560 se sehnat dají. Problém ale u těchto náušníků je právě to, že jsou velurové. Sennheiser pro všechna uzavřená sluchátka a některá málo otevřená sluchátka (např. 525, 535) používá kožené náušníky právě kvůli hlubokým frekvencím. Myslím, že výměnou by se zvuk změnil a těžko říct zda k lepšímu. Co jsem zkoušel, tak uzavřená sluchátka s velurem prostě nehrají tak dobře (myslím Sennheisery). Ovšem to je jen můj subjektivní dojem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Št marec 29, 2018 14:49:41    Predmet: Došlo na... Odpovedať s citátom

Došlo na moje slová. Zahorovať, zahorovať, zahorovať! Hlavná vec, že tu už boli sprosté komentáre na moju radu. Mne niečo hrkalo v aute a čím som starší tým je to lepšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št marec 29, 2018 18:26:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Uši sú hodne citlivé - blbo sa zahorujú Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Št marec 29, 2018 19:42:43    Predmet: Odpovedať s citátom

... kam oko dohliadne, všade samí záhoráci !
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št marec 29, 2018 19:45:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Gramatická KOREKCIA - "Zahoráci" Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št marec 29, 2018 19:48:19    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
"zahorovať" stojany - no do prdele! A ja se divím proč máme vlády takové jaké máme a proč je svět v takové prdeli v jaké je. Už mi to začíná být jasné...

Noo to nevieš aby si zvykli na rodinné pomery v priestore a prispôsobili sa aj teplotným podmienkam,jasné nie ? Rotfl

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št marec 29, 2018 19:52:25    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
... kam oko dohliadne, všade samí záhoráci !

I ja už sedlám 15 rokov po Blave v rodináči na svojem a vadý to ?Máš náku papuču na Záhorí ?Je tu pěkňe a aj chuapi majú furt o čem kecat.Kopec spolkov od rybařú cez polovnýcké družená až po babské spoleky,zábavy je tu húfa...

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist