Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Topping D50
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 12:33:27    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
@ Michal_jbl 250ti jubilee: no podľa toho, čo tu píšeš je myslím jasné, že si pyšný na to, že tvoje slepé testy sú evidentne aj hluché Laughing


Prosím zdejší puberťáky, aby neplácali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 12:42:24    Predmet: Odpovedať s citátom

... a ja by som poprosil zdejších "lokálnych matadorov", aby moc nemachrovali ... evidentne na to nemajú dôvod.
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 12:58:57    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
... a ja by som poprosil zdejších "lokálnych matadorov", aby moc nemachrovali ... evidentne na to nemajú dôvod.


A z čeho plyne ta evidence?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 13:08:18    Predmet: Odpovedať s citátom

... z výsledkov všetkých tvojich "experimentov".
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 13:49:51    Predmet: Odpovedať s citátom

No. Výsledky mých experimentů jsou čistou empirií, která potvrzuje racionální a praktické výpočty i teorie. Nikdo je nepopřel, ani nemůže popřít z logiky věci... z toho pak logicky plyne, že tvá evidence není evidencí.

99 % zdejších obyvatel nikdy nic naslepo nesrovnávala... řídí se články prodejců a výrobců či obecnými tvrzeními (v horším případě jsou to různí překupníci, doporučující vyložené nesmysly). Já srovnávám... více není třeba. Důrazně uplatňuji princip Occamovy břitvy: rozdíl na vstupu, který nedělá rozdíl na výstupu (druhdy ovšem řešení řádově prodraží) je zbytečný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 13:50:57    Predmet: Odpovedať s citátom

A znovu vyzívám kohokoliv, kdo je ochoten popřít své máty a legendy, aby zkusil přímé srovnání. Leč co to? Nikdo se nehlásí Smile))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 18:51:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem kde býva bacil2, ale určite sa tu nájde viac ľudí, vrátane mňa, ktorí sa mu vyzbierajú na cestu do Brna a späť, aby sa na vlastné ucho presvedčil, o čom hovoríš. On totiž počuje všetko. Very Happy
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 19:06:01    Predmet: Odpovedať s citátom

OK ... možeš začať Wink
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 06:57:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Neviem kde býva bacil2, ale určite sa tu nájde viac ľudí, vrátane mňa, ktorí sa mu vyzbierajú na cestu do Brna a späť, aby sa na vlastné ucho presvedčil, o čom hovoríš. On totiž počuje všetko. Very Happy


Na vlastné ucho počujeme kdeco... jenže za tím uchem je mozek a ten dělá divy... a někdy jsou naše sentimenty a předsudky velmi záludné. Včera jsem si přepínal výstup z TOPPINGu D50 a SONY SCD-1 a pořád jsem měl takový nějaký dojem, že tam přece jen nějaký rozdíl je... jenže jsem celou dobu nutně věděl, který hraje Smile Situace se změnila, když mi vstupy na zesilovači začal přepínat kamarád. V tu chvíli rozdíl zmizel... v tu chvíli to byl totiž slepý test. Buďte velmi opatrní v provádění všeho testování... nikdo sentimentu a dojmologii není imunní úplně.

Samozřejmostí, která je zcela nezbytná, a ukazuje se to především u reprobeden, je stejná hlasitost!!! Mezi výstupy D50 a SCD-1 je rozdíl asi 0,8 dB a nevěřili byste, jak to bylo při přímém přepnutí poznat... ten silnější signál hrál slovy hifistů "dynamičtěji, plněji, naléhavěji". Pokud nevyrovnáte hlasitost, je veškeré testování mařením času. Jenže k tomu je třeba přinejmenším spočítat dělič a to už málokterý hifista ví, co je Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Richard_ke
Hifista


Založený: 05 marec 2010
Príspevky: 100
Bydlisko: Kosice

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 07:21:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte. Práve včera som obdržal Topping D50. Má skutočne perfektný zvuk, momentálne ho využívam napojením na optical out s Pinnacle Soundbridge M1001 spolu so shitnými reprákmi od Logitechu resp. slúchadlami Cromo NCX-100, kedže ho mám v burn in fáze (uvedené na rôznych fórach) v práci a aj na tých lacných reprákoch a slúchadlách je už počuť markantný rozdiel medzi SMSL Sanskrit, ktorý som doposiaľ využíval. Vrelo ho odporúčam má perfekt výstup... Už sa teším keď ho pichnem doma na zosik po burn in fáze.

Rád by som sa však opýtal či vlastníci Topping D50 po prestavení PCM filter módov v menu Topping D50 počujú veľký rozdiel ? Lebo ja veľmi veľký rozdiel nepočujem Laughing


Naposledy upravil Richard_ke dňa Št august 23, 2018 20:34:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 07:28:51    Predmet: Odpovedať s citátom

OMG kam to tady spěje jeden doteď neznámej je najednou odborník na slepé testy a druhej ten krám testuje na logitechách, boha jeho Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Richard_ke
Hifista


Založený: 05 marec 2010
Príspevky: 100
Bydlisko: Kosice

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 07:39:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Správne ho netestujem, ale používam v burn in fáze... Potom dám vedieť čo to robí na starom dobrom Technics-e.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 08:02:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Na Logitechách rozdíl mezi filtrama nepoznáš, jinak ano. Předpokládm, že tam jsou klasické Sabrácké filtry, takže doporučím fast roloff jako asi nejpřesnější.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 09:47:32    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
OMG kam to tady spěje jeden doteď neznámej je najednou odborník na slepé testy a druhej ten krám testuje na logitechách, boha jeho Rolling Eyes


Nač ty urážky? Já nejsem neznámý, já jsem Michal. Reprodukcí hudby se zabývám přes 30 let... mám elektrotechnické vzdělání a nepovažuju se za odborníka na slepé testy... upřímně, není třeba velké odbornosti... postačí dodržet pár principů. Není to ale nic pro hifisty, protože to popírá zdrcující většinu jejich mýtů. J8 proti sběratelství nic nemám, ale neztotožňujme je s touhou po věrném zvuku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 09:56:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee

Tak ty jsi vlastníkem "1518"? Jsou to ty co se tady víc jak rok snažil prodat Bartoli?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 10:56:46    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Hmmm ... moja otázka potom je: "kde udělali soudruzi z NDR chybu?" Wink

Tí "súdruhovia z NDR" nám nadelili pomerne nedokonalý sluch, ale o to väčšiu fantáziu a niektorým aj mimoriadnu dávku domýšľavosti a prehnanej sebadôvery. Ale tá nejako mizne, ak sa má podrobiť overeniu. To je tá "chyba".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 11:15:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee

Tak ty jsi vlastníkem "1518"? Jsou to ty co se tady víc jak rok snažil prodat Bartoli?


Jsou i nejsou. Mají novou, větší bednu. Zvětšili jsme ji na cca 110 litrů. Jinak vše stejné. Doplním si to jako option i aktivním řešením na přepínač. Sám jsem té koupi původně moc nebyl nakloněn, přece jen s tím bude dost práce s finalizací povrchu... a čekal jsem, že to bude hrát možná jinak, ale ne výrazně lépe... ale když pak hrály bok po boku s JBL 250ti Jubilee, s přepínáním bez pauzy... nebylo sporu o tom, co hraje lépe... nečekal jsem rozdíl tak zřetelný a na tak širokém spektru nahrávek. Po zvětšení hrají suverénně bez subjektivně vnímaného poklesu až do cca 30Hz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 11:27:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrá story.

"1518" ked boli normálne sa nemohli predať ked sa zmenšili sa predali aby sa potom znova zväčšil objem.

Very Happy Rolling Eyes Rotfl Rotfl

http://onlinesvet.sk/6-veci-ktore-ma-obsahovat-kazda-dobra-business-story/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 11:32:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Osudem Bartoliho 1518 už je dostat se do každého vlákna Smile

To je vidět, jak hlubokou stopu tu ty bedny zanechaly...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 13:03:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je snad jasné, že na Bartoliho prodej beden "1518" za 60tis co měří jako BW šneci a Vivid G1 nelze zapomenout.

Opožděně tímto gratuluji novému štastnému majiteli beden "1518".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 13:04:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Fór je v tom, že to tak je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 13:28:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri, a uz si nejake repro s dobrym zvukovodom a tlakovym driverom pocul? Vsak porovnat ich s Vividmi by pre teba nemusel byt taky problem... :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 19:22:32    Predmet: Re: Výborný nejen v měření Odpovedať s citátom

Jiri napísal:


Naprosto nesouhlasím s tímto tvým obecným tvrzením o zázračném čínském High-End zvuku za 5tis Kč. Laughing



Nikdo netvrdí že to nějaký High-End ,ale měření i zpracování je skvělé a pro normálního člověka do normální sestavy to může mít kvalitní zvuk (což se potvrzuje).

Ale je jasné že pro některé lidi je ta cena nevhodná, když to nestojí 50tis. nemůže to přece hrát ! Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 20:19:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Opravdu si myslíš, že čínský DAC za 200USD je adekvátní zdroj pro top reprosoustavy kategorie "1518" , B&W Nautilus nebo Vivid G1?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 20:39:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano. Hraje stejně jako píčoviny za statisíce. Pokud někdo pochybuje, ať přijde, rád ho přesvědčím. Bydlím v Brně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 20:44:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli mi chceš ukazat ten 20let starý Sony SCD-1 tak tomu věřím, že to hraje stejně ale ten teď nestojí statisíce 😊
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 21:59:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Milý příteli. Projdi si měření těch krámů a pak si o tom promluvíme. Doporučuji jako výborný zdroj web stereophile. Pak přines krám za sto, za dvě stě a uděláme férový test... to je celé. Jinak jsou to plky... a marníme čas.

Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa Št jún 28, 2018 08:04:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 23:17:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Abych nezapomněl, ještě jsem slepě napřímo se SONY SCD-1 srovnával Arcam CDS27 s převodníkem TI/Burr Brown PCM1794... high-end převodník s vynikajícími měřeními... opět bez jakéhokoliv slyšitelného rozdílu Smile Vrátil jsem ho, protože děsně hlučela mechanika... uvědomte si že se jedná o úhrnné zkreslení o tři až pět řádů nižší než produkují běžné reproduktory, soustavy ani nemluvě.

Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa Št jún 28, 2018 08:07:12, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 08:06:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Super, ještě si porovnával nějaké další přehrávače "za statisíce" který hrajou stejně jako čínský DAC za 200EUR? Teda kromě kromě 20let starýho Sony a Arcamu za 1tis EUR...

Před 12lety jsem si po super ohlasech zde na fóru koupil levný CD přehrávač Harman/Kardon HD970 (osazeno super D/A čipy AD1955 a skvělé měření) a myslel jsem si jak jsem "na to vyzrál". No vystřízlivěl jsem po pár návštěvách u jiných hifistů, kteří již měli kvalitnější CD přehrávače a já je tam přímo porovnal s mým HD970.
Tím chci říct, že tvoje vyjádření jak číňan DAC za 200EUR hraje stejně jako přehrávače "za statisíce" je potřeba uvést na pravou míru, tzn. na jaké sestavě se poslouchalo, jaká byla akustika poslechové místnosti, jaké nahrávky, s čím se porovnávalo atd.

Chci ušetřit zklamání potencionálních kupců zázračných levných strojů co si myslí jak "na to vyzrajou"...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 08:29:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Super, ještě si porovnával nějaké další přehrávače "za statisíce" který hrajou stejně jako čínský DAC za 200EUR? Teda kromě kromě 20let starýho Sony a Arcamu za 1tis EUR...

Před 12lety jsem si po super ohlasech zde na fóru koupil levný CD přehrávač Harman/Kardon HD970 (osazeno super D/A čipy AD1955 a skvělé měření) a myslel jsem si jak jsem "na to vyzrál". No vystřízlivěl jsem po pár návštěvách u jiných hifistů, kteří již měli kvalitnější CD přehrávače a já je tam přímo porovnal s mým HD970.
Tím chci říct, že tvoje vyjádření jak číňan DAC za 200EUR hraje stejně jako přehrávače "za statisíce" je potřeba uvést na pravou míru, tzn. na jaké sestavě se poslouchalo, jaká byla akustika poslechové místnosti, jaké nahrávky, s čím se porovnávalo atd.

Chci ušetřit zklamání potencionálních kupců zázračných levných strojů co si myslí jak "na to vyzrajou"...


Na čem jsem testoval? Už jsem to psal výše... takže projev aktivitu. Nahrávky mám různé, použil jsem jen ty vysoce kvalitní (vůbec to nekoreluje s Labelem... v poslední době má pozoruhodně kvalitní nahrávky například Supraphon), především vážná hudba... ale i testovací signály.

Netuším, proč by měla cena zařízení něco říkat o kvalitě, když máme dnes za pár desítek korun čipy jako ES9038Q2M a zesilovače o nadpozemské kvalitě jako TI OPA1612 http://www.ti.com/product/OPA1612# Smile Obojí je v onom Toppingu D50 za 250 doláčů.

Udělat zařízení typu DAC nebo zesilovač nad možnosti lidského slyšení je dnes (už dávno) možné za pár korun, buď se s tím smíříte, nebo budete dál utrácet vysoké částky za honbu za větrem. Highend a hifi má možnost ve variacích na různá balení, leštění, pičičandy… ovládání a podobně. S kvalitou zvuku to už nemá co do činění... na trhu bude pravděpodobně dalších několik destítek laciných převodníků s úplně stejný (nezkreslujícím) zvukem (a možná i mnohem horšími technickými parametry).

Chápu, že je velmi těžké přiznat si: "mám doma drahý krám zcela zbytečně" Smile Já si tím taky prošel... ono SCD-1 mě stálo 60 tis. a dnes je nahradí nějaký CD přehrávač za cca 5,5 tis. jako transport do Toppingu za stejnou částku Smile

Ještě naposledy k onomu testování: nutností je okamžité přepínání vstupů, krátké ukázky a časté přepínání, srovnání na shodnou výstupní úroveň signálu a použití HD beden! jinak to nemá žádný smysl... především v úrovni signálu je zakopaný pes mnoha srovnávání. Porovnejte výstupní úroveň různých výrobců... Esoteric je tím pověstný... o fous vyšší úroveň a hned to "hraje líp"... co na tom, že tvarově jsou ty signály stejné Smile))

Já znova nabízím: přijďte ke mně, zapojíme, srovnáme úrovně a budeme přepínat... a pak vyhodnotíme, kdo co poznal a co hrálo lépe Smile)))) D50 od krámů za statisíce prostě neodlišíte...

Jen na okraj měření D50: https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-topping-d50-dac.2403/ mimochodem, povšimni si kvality sinu - 90 dB a srovnej Smile))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Ďalšia
Strana 2 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist