Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Počúva ešte niekto MC kazetky?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Počúvam kazety
aktívne ešte počúvam aj nahrávam
17%
 17%  [ 11 ]
občas z nostalgie pustím aj nahrám niečo
9%
 9%  [ 6 ]
občas prehrám, ale nenahrávam už
17%
 17%  [ 11 ]
kazety a deck zapadajú prachom
26%
 26%  [ 17 ]
nemám deck ani kazety
28%
 28%  [ 18 ]
zbieram kazety pre zábavu
1%
 1%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 64

Autor Správa
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 15:08:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:

bazálna úroveň je úroveň nad úrovňou bacila - jeho nedostižná méta

Vy, "chlapci kazetoví", potrebujete evidentne mentálne nejako vyniknúť ... ak Vám na to postačí bacil, tak v pohode ... nech sa páči!
Rotfl

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 15:13:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Každý typ záznamu má nějaké nectnosti. Co já osobně absolutně nechápu, je záměrné sčítání více různých typů nectností:
2mato napísal:
A inak, chystam sa nahravat priamo z Vinilu na chromky, pripadne este je v plane digital 24bit cez kvalitnejsi prevodnik priamo na kazety.

To jako že když se ve studiu spáchá digitální záznam, ten se následně "zanaloguje" a vylisuje na gramoplacku, a nakonec se to z glamplacky přehraje na kazetu, tak to bude hrát líp než digitální záznam?


RedBaron napísal:
Ja mam skusenosti s tym, ze kazeta v dobrom slovazmysle je zvukovo lepsi pocin ako lacny digital...

Laciná kazeta přechroustávaná v laciném kazeťáku ale taky není dobrá, ne? To, že dobrá (čti drahá) kazeta na dobrém (čti drahém) kazeťáků může hrát líp než třeba zvukovka integrovaná na základní desce, je lichý argument.

a pre toto slovanet stratil mnoho členov -Smile)) a aj stráca - nejde o lásku k muzike ale žabomyšie preťahovačky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 15:19:39    Predmet: heh Odpovedať s citátom

už druhýkrát som sa sem po čase vrátil - reku hádam sa to zlepšilo - nie !
Je tu zopár jedincov, čo nie sú schopní akceptovať iný názor a aspon držať tlamu - ale musia vŕtať ... už tretí krát sa nevrátim - bojujte tu medzi sebou a hoňte si tu ego kto má väčší, drahší ... s menej tisícinami skreslenia, ťažší ... bye bye -Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 15:25:05    Predmet: Odpovedať s citátom

To, že dobrá (čti drahá) kazeta v dobrém (čti drahém) kazeťáku ....


dobrá (čti drahá) -Smile))))))))))))))) bye bye slovanet - tlupa mamonárov - viac pásikov, viac adibas ... sú vlhkí len pri logu ES a champagn prevedení ... a cene s mnohými nulami

(česť výnimkám! - sú tu aj skvelí ľudia ochotný pomôcť / poradiť)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 16:03:33    Predmet: Odkaz Odpovedať s citátom

pre jadro slovanetu

HIFI NIE JE O PRACHOCH !!!


Kedy to už tupci pochopíte ????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 16:05:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch:
To jako že když se ve studiu spáchá digitální záznam, ten se následně "zanaloguje" a vylisuje na gramoplacku, a nakonec se to z glamplacky přehraje na kazetu, tak to bude hrát líp než digitální záznam?
- cisto z tech hladiska ano, ak mas doma D/A prevodnik za 400€ tak asi nebude lepsi ako ten v studiu, z ktorého sa 24bit master prehra a vylisuje na platnu co myslis ? Tym padom aj ked je platna z 24bit digital suboru, tak bude vyrobena cez ´´trochu´´ kvalitnejsi prevodnik, ale celkovo mastering pre vinil aj zvuk vinilu je iny a nahrat to z ihly priamo na kazetu je zaujimava moznost,,,, pre mna, na vyskusanie



Laciná kazeta přechroustávaná v laciném kazeťáku ale taky není dobrá, ne? To, že dobrá (čti drahá) kazeta v dobrém (čti drahém) kazeťáku může hrát líp než třeba zvukovka integrovaná na základní desce, je lichý argument - ja som napisal konkretne porovnanie v rovnakej cenovej kategorii, takze tvoje porovnanie je spatne a nespravne... za cenu Technics M04 nekupis lepsie hrajuci player, ale zbytocne sa o tom bavit, kazdy ma ine zvukove preferencie, niekto radsej bude pocuvat impotentny zvuk z lacneho CDP a bude sa tesit tomu, ze to hlavne nesumi a da to 20kilo na vyskach... pre takých tie CDP su Very Happy

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 16:53:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Jistě - studiový DAC může být lepší než domácí DAC. A úplně stejně může být studiové vybavení lepší než domácí gramofon, domácí kazeťák nebo domácí kazeta. Já jsem ale neřešil kvalitu konkrétních zařízení. Psal jsem o tom, že každý typ záznamu má nějaké nectnosti - tím jsem myslel nectnosti dané typem záznamu - neboli jakýsi kvalitativní strop, přes který se nelze dostat ani na nejlepších zařízeních daného typu. A když se zvuk "prožene" třemi různými typy záznamu, tak se nectnosti všech tří typů záznamu sečtou. Toto jsem nemyslel jako kritiku konkrétně kazeťáku, ale spíš jsem narážel na principiální problém toho, že pokud posloucháš záznam z kazeťáku, tak to v drtivé většině případů není záznam pořízený na kazetu přímo ve studiu. Čili při poslechu kazeťáku většinou současně posloucháš i nectnosti jiných typů záznamu.

S tou cenovou kategorií jsem to asi špatně pochopil. Pokud se Technics M04 v dobrém stavu běžně prodává do 1000 Kč:
https://archiv.aukro.cz/technics-m04-pekny-vintage-stereo-tape-deck--i3347446599
a je mezi kazeťáky opravdu špička, tak mu žádný CD přehrávač do 1000 Kč asi konkurovat nemůže. Do 1000 Kč se většinou prodávají šmejdy s "přižhaveným" laserem apod. Spíš mi přijde zvláštní, že by se opravdu dobrý kazeťák prodával za cenu šrotu. O dobrých strojích se většinou ví, že jsou dobré, a jejich cena tomu taky odpovídá.

Jinak kupovat laciný CD player je samozřejmě nesmysl. Pokud chce člověk investovat do zdroje zvuku jen pár tisíc Kč, tak je podle mě nejlepší pořídit USB DAC a hrát z PC nebo notebooku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 17:18:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Jistě - studiový DAC může být lepší než domácí DAC. A úplně stejně může být studiové vybavení lepší než domácí gramofon, domácí kazeťák nebo domácí kazeta. Já jsem ale neřešil kvalitu konkrétních zařízení. Psal jsem o tom, že každý typ záznamu má nějaké nectnosti - tím jsem myslel nectnosti dané typem záznamu - neboli jakýsi kvalitativní strop, přes který se nelze dostat ani na nejlepších zařízeních daného typu. A když se zvuk "prožene" třemi různými typy záznamu, tak se nectnosti všech tří typů záznamu sečtou. Toto jsem nemyslel jako kritiku konkrétně kazeťáku, ale spíš jsem narážel na principiální problém toho, že pokud posloucháš záznam z kazeťáku, tak to v drtivé většině případů není záznam pořízený na kazetu přímo ve studiu. Čili při poslechu kazeťáku většinou současně posloucháš i nectnosti jiných typů záznamu.

S tou cenovou kategorií jsem to asi špatně pochopil. Pokud se Technics M04 v dobrém stavu běžně prodává do 1000 Kč:
https://archiv.aukro.cz/technics-m04-pekny-vintage-stereo-tape-deck--i3347446599
a je mezi kazeťáky opravdu špička, tak mu žádný CD přehrávač do 1000 Kč asi konkurovat nemůže. Do 1000 Kč se většinou prodávají šmejdy s "přižhaveným" laserem apod. Spíš je přijde zvláštní, že by se opravdu dobrý kazeťák prodával za cenu šrotu. O dobrých strojích se většinou ví, že jsou dobré, a jejich cena tomu taky odpovídá.

Jinak kupovat laciný CD player je samozřejmě nesmysl. Pokud chce člověk investovat do zdroje zvuku jen pár tisíc Kč, tak je podle mě nejlepší pořídit USB DAC a hrát z PC nebo notebooku.



Presne tak som to myslel ako pises... a celkovo moje reakcie ani toto vlakno nie je o tom, ze kazera je lepsia ako digital... to si nedovolim tvrdit, ani si to nemyslim, ozaj dobry digital tym myslim nie len nahravku, format ale i prevodnik je velmi dobra vec... ved aj ja vacsinu casu pocuvam muziku cez TIDAL + D/A, potom Tuner/CD/Kazeta...

M04 zachovalu s dobrymi hlavami kupis tak za 1500 kc a mas pravdu, lacne CD sa fakt neoplati, jednoznacne je cesta nejaky DrgonFLY a podobne USB Dac, ktore pri dobrom playeri a suboroch ponuknu vyborny pomer cena/vykon... ine to ale je, pokial nechces mat furt zapnute PC... to su uz otazky priorit, pre mna je dolezita rozmanitost zdrojov zvuku, ak dlhsiu dobu som nuteny pocuvat len cez jedno D/A zunuje sa mi jeho zvuk... ked si obcas pustim nieco z CD, Tunera, Kazety tak sa to prijemne obohacuje a kazdy ten pristroj hra inac co hladi na dusi Wink Ked sa vratim k M04, je jeden z mala playerov, ktory kombinuje novsie hlavy tj aspon 18k na vyskach a tranzistorove pre-ampy ... vacsina aj starsich prehravacov vyuziva operacne zosilnovace a to aj starsie rady technicsov. nakamichi, yamah a podobne.. vysvetlenie nepoznam, nedava to vyznam, ale M04 je unikatna vo svojej koncepci na danu dobu a neviem to uplne zaradit ani odovodnit vzhladom na portfolio Technicsu... ja napr vzdy studujem datasheet a servisny manual pristrojov ktore kupujem a sledujem ake maju zvukove cesty, osadenie a zapojenia... M04 je nenapadny cierny kon a k jeho skumaniu ma motivoval hlavne jeho zvuk, nevedel som moc pochopit preco tak dobre hra... a to este pouziva kvalitne elity od Nichiconu a Nippon Chemiconu, v tej dobe sa uz celkom zlacnovalo a setrilo sa hlavne na elytoch, takze velmi dobra kupa... je pravda, ze este nedoceneny pristroj nejakej vynimocnejsej kvality sa hlada tazko, casto krat nahoda, alebo nekonecne luskanie na forach, debaty a posluchy u typkov co dealuju audio... nakoniec to mas tak, ze ak chces mat nieco extra bud mas prachy, alebo vedomosti Laughing pripadne stastie, alebo kombinacie Smile

Napr aj Tuner je sice analog pokial sa bavime o FM a v studiach to dnes az na vinimky/porady vsetko ide z digitalu... ale aj tak, prevodnik v studiu nejakého radia, alebo CD player za tazke love pripadne vinyl ti cez ten tuner domov donesu kus kvality a rozmanitosti... samo cez dobry tuner, nie hociaky... preto ma pre mna vyznam urobit vinyl RIP priamo na kazetu cez dobry kazetak, lebo lebo... chces nieco ine a nakoniec to aj dobre hra a budem to mat radsej na kazete ako na vypalenom cd z DVD vypalovacky z môjho notebooku Rolling Eyes

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 21:03:33    Predmet: Re: Odkaz Odpovedať s citátom

Designer napísal:
pre jadro slovanetu

HIFI NIE JE O PRACHOCH !!!


Kedy to už tupci pochopíte ????


... mentálny tupec bacilovho typu to už vie dávno ... na roziel od Vás sofistikovaných analógových onanistov
http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto.php?photo=28611&ppuser=92836

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 21:52:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi spamätajte sa, musíte sa vyjadrovať ku všetkým linkám tohto fóra? Otázka znela, či tu ešte niekto počúva kazety. Je za to, že ich počúva horší, ako Vy? Celé ste to tu rozosrali (tu to nie je nič nové). Pokiaľ mu to prináša uspokojenie a radosť, prečo mu to kaziť? Nerozumiem tomu. Ak nepočúvate kazety, tak načo mu tu píšete tie "múdra"?
2mato vykašli sa na tie duchaplné "komenty", je kopa hudby, ktorá je len na vinyloch a nahrať si to na kazety je dnes jedna z možnosťí (pre vrtákov, ano, ide to aj zdigitalizovať cez pc), ako sa s tou hudbou doma potešiť.
Ja som kazeťák nemal, len kotučáky B400, B113, B115 a nakoniec to bola tuším TC377 od sony (teraz je u synovca, ten s ňou nahráva nejaké cirkevné zhromaždenia). Doma mi zostali "spomienkové" pásky nahraté na 19-tke. Možno si ich niekedy z nostalgie ešte pustím. Keď počúvam staré veci (napr. gramo), tak si spomeniem na dobu, keď som tie platne kupoval, alebo dostal ku sviatku. Je to pre mňa výborná obnova spomienok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 22:06:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa, ved v pohode ja sa snimi snazim normalne debatit Very Happy
Nostalgia, pocity a spomienky su silna vec, ja som uz dieta digitalu, kazeta ma stihla pri walkmanoch, par som ich obohral.. u mna je to momentalne o tom, ze si plne uvedomujem vlastnosti tych formatov a snazim sa najst v nich to dobre, za mne dostupne financie Wink

jako je smutne, ze sem hned nabehne par hejterov a vyzuria sa tu, ale tak si vo fore, troll je uz povinna zlozka, ostrielany alebo aspon cielavedomy diskuter sa nenecha hned rozhodit Laughing

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2018 22:11:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa napísal:
Chlapi spamätajte sa...

A prečo? Mňa to práve teraz začína baviť!

Pokiaľ niekomu prináša uspokojenie a radosť počúvať kazety, tak proti tomu v zásade nič nemám, ale keď tu (a pozerám, že paralelne aj na iných weboch) sa bude nasilu snažiť na túto tému nabaľovať ďalšiu hipstersko-imidžovú snehovú guľu, tak nech sa láskavo nečuduje že narazí na odpor.

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: St jún 20, 2018 06:48:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Bože, to jako přestává být diskusní fórum? Kazeta je z hlediska zvukové kvality naprosto regulérní SHIT a my se máme to bát napsat? Takové téma muselo vzbudit kontroverzi a zakladatel to musel vědět, takže je možný jen chodit kolem a hladit mu to témátíčko jako plyšáčka? Laughing
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St jún 20, 2018 07:21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si myslím, že s tým, ak vyjadríš svoj názor, nikto problém nemá. No na to stačí jeden príspevok a nemusí sa sem v každom druhom príspevku dokola písať, aký to je shit, ala bacil2. Kto chce, ten pochopí aj z jedného príspevku a ten kto nechce, tomu takéto príspevky len zasierajú jeho "vysnené" vlákno.
Na sebarealizáciu si tu každý môže založiť vlastné vlákno a tam písať, ako kráča s dobou, aký je cool a hate-ovať ostatných, prípadne iné technológie.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: St jún 20, 2018 07:58:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Ja si myslím, že s tým, ak vyjadríš svoj názor, nikto problém nemá. No na to stačí jeden príspevok a nemusí sa sem v každom druhom príspevku dokola písať, aký to je shit, ala bacil2. Kto chce, ten pochopí aj z jedného príspevku a ten kto nechce, tomu takéto príspevky len zasierajú jeho "vysnené" vlákno.
Na sebarealizáciu si tu každý môže založiť vlastné vlákno a tam písať, ako kráča s dobou, aký je cool a hate-ovať ostatných, prípadne iné technológie.

noo veru, ale tak motivacia hatera a jeho komplexy byvaju silnejsie ako vydrz niekoho vzdorovat trollingu Wink

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St jún 20, 2018 08:00:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazety som pouzival v 80.rokoch, potom prisla stolova napalovacka CD a kazetaky aj kazety som predal. Po case som sa ale k nim znova vratil a tesim sa z toho. Obcas si nieco nahram, obcas si nieco vypocujem. Je to nostalgia. Ako ked mate novy model auta, ale niekedy si idete zajazdit na starej skodovke len tak pre radost a pre spomienky na mladost. Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-79, AKAI GX-67, AKAI VS-F 1000, AKAI AT-57, DENON DP-23F, SAMSUNG BD-D 5100, PIONEER DV-430, PIONEER MJ-D 508, SONY DVP-NS 900V, SONY STR-DB 830, SONY RDR-HX 950, S-VHS SANYO VHR-S 700 G, CANTON GLE 407 + 455, SENNHEISER HD 558 + RS 85
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St jún 20, 2018 08:04:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Samo.
Viacerym neide o zvuk.
Niektorym o posramotene ego. Very Happy

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: St jún 20, 2018 08:08:03    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
Kazety som pouzival v 80.rokoch, potom prisla stolova napalovacka CD a kazetaky aj kazety som predal. Po case som sa ale k nim znova vratil a tesim sa z toho. Obcas si nieco nahram, obcas si nieco vypocujem. Je to nostalgia. Ako ked mate novy model auta, ale niekedy si idete zajazdit na starej skodovke len tak pre radost a pre spomienky na mladost. Very Happy

ad nostalgia, ja som mal pozicane 2x cd B-sides Oasis, take single a veci od Noela Gallaghera a zadelil som vyber z oboch cd na jednu Maxell 90tku Laughing jak kedysi na zakladnej, pozicas cd original za tazkych 800 sk a jeb ho na kazetu Shocked Wink
Z playera Rotel RCD 975 to celkom dobre funguje na tie pasky Smile

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: St jún 20, 2018 08:09:47    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Samo.
Viacerym neide o zvuk.
Niektorym o posramotene ego. Very Happy

nic nove, aspon to vies vyselektovat celkom rychlo Very Happy
Pozeram ze Akai AM69 oblubeny Smile

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St jún 20, 2018 09:29:31    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
... Co som vsak pocul u Kapra (uz sem tusim nechodi) spickove kazetaky Nakamichi, Tascam a Technics RSB965 ...

... predpokladám, že máš na mysli túto zostavu:
[/quote]
"Kapro" (nick "Kubo") bol pomerne vzácny prípad. Viedli sme spolu debaty na rôzne témy vrátane kazeťákov ... bohužial sme to už nedodebatovali ... pred pár rokmi nás totiž navždy opustil Crying or Very sad

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St jún 20, 2018 09:31:59    Predmet: Odpovedať s citátom

RedBaron napísal:
Bože, to jako přestává být diskusní fórum? Kazeta je z hlediska zvukové kvality naprosto regulérní SHIT a my se máme to bát napsat? Takové téma muselo vzbudit kontroverzi a zakladatel to musel vědět, takže je možný jen chodit kolem a hladit mu to témátíčko jako plyšáčka? Laughing

Možno by stačilo napísať, že Ty to nepočúvaš, lebo je to podľa Teba "sračka", pre toto a pre toto. Načo to stále dokola rozoberať? Neprestáva to byť diskusné fórum, ak máš niečo prínosné tak to napíš, ale osobné urážky do toho myslím nepatria. Nikto Ťa nenúti niekomu niečo hladiť, stači sa len zamyslieť, či si niečo nehladíš Ty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: St jún 20, 2018 09:40:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa napísal:
RedBaron napísal:
Bože, to jako přestává být diskusní fórum? Kazeta je z hlediska zvukové kvality naprosto regulérní SHIT a my se máme to bát napsat? Takové téma muselo vzbudit kontroverzi a zakladatel to musel vědět, takže je možný jen chodit kolem a hladit mu to témátíčko jako plyšáčka? Laughing

Možno by stačilo napísať, že Ty to nepočúvaš, lebo je to podľa Teba "sračka", pre toto a pre toto. Načo to stále dokola rozoberať? Neprestáva to byť diskusné fórum, ak máš niečo prínosné tak to napíš, ale osobné urážky do toho myslím nepatria. Nikto Ťa nenúti niekomu niečo hladiť, stači sa len zamyslieť, či si niečo nehladíš Ty.


robis zakladnu chybu, ze na neho vôbec reagujes... ked vidis sam, ze je to uplne mimo, tak necha sa bavi sam so sebou Wink

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St jún 20, 2018 09:41:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Idea

Naposledy upravil Designer dňa St jún 20, 2018 10:34:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St jún 20, 2018 09:56:41    Predmet: Odpovedať s citátom

2mato, neboj sa, nebudem tu už reagovať. Len ma čas d času chytí "rapel", prečo sa ľudia navzájom správajú takto ku sebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: St jún 20, 2018 09:59:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa napísal:
2mato, neboj sa, nebudem tu už reagovať. Len ma čas d času chytí "rapel", prečo sa ľudia navzájom správajú takto ku sebe.


ja som si zvykol, roky tréningu na forach ma nechavaju chladnym, i ked taky cisty cocotizmus od kosti to sa tazko ignoruje, chapem Very Happy
radsej si pusti nejaky starý kotúč Laughing Wink

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St jún 20, 2018 14:36:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Bacil2: to ma v kancli, tu som nepocul. Pocuval som unho doma na Dynaudia a Thiel-y
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 05:59:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Bože to je zase diskusia. Nech si počúva kto chce čo chce a ako mu vyhovuje.
To že niekto nie je schopný počúvať kazetu (LPčku / rádio / CD / MP3 / digitál / elektrónky a neviem čo ešte - dosaď te si podla lubovôle), neznamená že niekomu inému to problém nerobí a kupodivu môže mať z toho aj radosť.
To mi príde ako keď milovník blondínok nechápe ako sa niekomu môže páčiť brunetka.
Ja používam LP, CD, tuner, kazeťák a občas aj kadejaké komprimované formáty v PC a telefóne. Rozlišujem prakticky iba komfort obsluhy. Jasné že sú tam rozdiely v kvalite, ale idem viac po obsahu.
Ale úprimne - keby sa mi pokazil kazeťák, už by som do tejto technológie moc neinvestoval. Pokial by nebola drahá oprava, tak by som ho asi dal do servisu, ale do nového by som už nešiel. Možno bazár. To isté s VHSkou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 07:10:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslouchání a radování se z poslechu je ale přece něco úplně jiného než otevřená debata o poslechu a radování se. Tak jako různí lidé poslouchají různé věci, tak se radují z různých věcí. Takže je snad logické, že se v otevřené debatě vyjadřují různé názory. Očekávat, že se otevřené debaty budou účastnit jen stejně smýšlející lidé a/nebo kývači, a že ostatní buďto neexistují, nebo že alespoň budou mlčet, je dost naivní. Např. jednomu bývalému členovi tohoto fóra tak strašně vadilo, že nemůže odlišné názory mazat a diskutéry s jinými názory blokovat, až si na Atlasu Hub založil skupinu, kde může své diktátorské choutky do sytosti ukájet.

Zjednodušeně řečeno: na slušném vyjádření odlišného názoru nevidím nic překvapujícího ani závadného.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 07:28:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Zjednodušeně řečeno: na slušném vyjádření odlišného názoru nevidím nic překvapujícího ani závadného.

No veď o tom je to.
Dá sa slušne dať na známosť že napríklad - mne už nevyhovoval posluch kaziet lebo ..... , preto som všetko vyhodil a prešiel na ......
Ale bohužial niekto to môže dať aj v štýle "kazety počúvajú len hluchí debili".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 08:14:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Kouzousch, normalna vymena nazorov a nazorova diverzita je vitana, o to islo aj v tomto pripade, no nemyslim si ze sa to podarilo a to je ten problem, uroven diskutujucich v niekt. pripadoch.

Venujme sa teme radsej, zbytocne to rozpytvavat...

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 2 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist