Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VEĽKÝ SUBJEKTÍVNY TEST KAZIET - CC (Tape review -cassette)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 63, 64, 65  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:43:38    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar napísal:
Aj dvojhlavy deck moze mat kalibraciu a to celkom bezne...

Ja ti nerozporujem ze saxs je tazko prekonatelna len vravim, ze ak ma niekto nastaveny (INTERNAL) deck na BASF IEC, tak saxs bude hrat uplne mimo a taky majitel decku moze hladat killer pre BASF a tiez neviem co by som mu na to povedal.

Ale tak ak si to este neskusal tak daj tam tdk ar a poriadne to osoľ na niektorych deckoch aj + 10VU
A jednoznacny vytaz pomer cena vykon tdk dsx, mozno vzhladom na vyskyt a cenu aj saxs killer

ja sa fakt nehadam ani ine dogmy ... ide o poučenie a zábavu - hobby - nejdeme sa biť za nejakú kazetu - rozumiem čo si chcel zdeliť.
Ponuka platí. Ak chceš vyskúšať SA-XS, pošlem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:49:04    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
Tak existovali kalibračné kazety pre normu IEC I tú vlastnil Basf, normu IEC II z pravého chrómu tú tiež vlastnil Basf, ktorú neskôr nahradili pseudochrómom, typ III ktorú vlastnil Sony a typ IV ktorú vlastnil TDK
paradoxne všetky tieto kalibračné pásky vychádzajú zo základných modelov a tie lepšie sa potom odchyľujú od normy.
pre porovnanie je vhodné si pozrieť rozdelenie Basf chrome tape aj s popisom http://www.vintagecassettes.com/_info/basf_formulations_2.htm

Ja predpokladám že máš deck nastavený od výrobcu, že si nič nemenil, výrobca občas doporučí v návode vhodné kazety, ak nie je treba testovať čo mu sadne najlepšie.
Je pravda že od TDK je SA-XS najvyšší model v triede high, tj trojvrstvový Avilyn, ich technológia cobaltom dopovaného oxidu železa v troch vrstvách kde je každá inej jemnosti vhodná pre pokrytie frekvencií v troch pásmach, kdežto model SA-X je dvojvrstvová páska Avilyn. Toľko marketingové keci.
Preto ja chcem vyskúšať každú kazetu na každom stroji čo mám doma, vždy je tam rozdiel, ale kvalitné pásky si dokážu rozumieť z väčšinou prístrojov.
Pre porovnanie medzi výrobcami z vrchnej vrstvy triedy II by som použil TDK SA-X, SA-XS, Maxell XLII-S, Basf CMII, TPII, Sony UX-Pro.

Stredná trieda kvality zase zahrňuje TDK SA, Maxell XLII, Basf CSII, Sony UX-S

Základná TDK SF, Maxell UDII, Basf CEII, Sony UX

Môžeš skúsiť zohnať všetky tieto modely a spraviť veľký porovnávací test, do budúcna ho napríklad zopakovať ak budeš mať k dispozícii ďalší tapedeck. Taktiež by bolo vhodné dodržať čo najviac zhodu rokov vybraných kaziet.
EZ


Díky - super hodnotný príspevok.
OK - niečo z toho by sa mohlo nájsť a niečo ešte príde. Takže bude ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:51:53    Predmet: Re: Objasnenie Odpovedať s citátom

nstar napísal:
Designer napísal:
Ahojte, tu by som chcel opísať
ako som volil referenčnú kazetu.

Od kamarátov zneli slová ako "TDK SA je dobrá". Tak som ju skúsil a nahral nejaké pesničky len tak na počúvanie vo walkmane aj na decku.
Hralo to fakt slušne. Takže dal som len na skúsenosti niektorých z vás. Nahlucho. Potom opišem logiku ďalej. Reku, keď SA hrá dobre, doma ležali čerstvo prišlé SA-X a SA-XS. Metalky vylúčime zatiaľ aby to nebolo tak ťažké ... možno časom - keď sa dopiluje metodika a získajú skúsenosti.
Ta zvolím si (zase bez posluchu) z chromiek TDK to naj ne? Šak TDK pokial viem už vyššie ako SA-XS nemala nič (? - opravte ak je to chyba - človek je tvor omylný) v chromkach. Tak teda bez toho aby som niekedy v živote počul TDK SA-XS som ju nahlucho zvolil ako referenčnú (teda ako porovnávaciu vzorku) - nevedel som či bude alebo nebude fakt najlepšia. Preto zatiaľ nie je ani hodnotená. Ukazuje sa priebežne, že hrá fakt super. Ale to som nevedel - a tento deck nie je nastavený na žiadnu konkrétnu pásku. Každý deck by mal mať nastavenú nejakú referenčnú hodnotu podľa normy IEC nie?
Normal na nejakú referenčnú normovanú hodnotu, chrom tiež ... atd.
Výrobcovia kaziet sa teda mali trafiť do tejto normy - hlavne tými ich vlajkovými loďami ... veď existovali aj kvalitné decky bez kalibrácie - hlavne v prvej polovici decko a kazetománie - nie??


Ak nemal deck "vonkajsiu kalibraciu" bolo najvyhodnejsie pren kupovat pasky na ktore bol nastaveny.
Takze ak je tvoj deck fabricky nakalibrovany na Tdk Sa tak to hralo fakt slusne ako si napisal a mozno sa ti paci nejaky ten zdvih na vyskach, mozno basoch ja neviem, no a preto SaXs znie tak paradne aj tomu verim ze ano
Nemam skusenosti s SaXs ale stavim sa ze ta je mimo IEC absolutne ale je krasna chcel by som par

Netuším ako a na čo je deck nastavený z výroby. Vonkajšiu kalibráciu nemá - to má model vyšší od 750-ky. Teda 850ka a tá má tuším aj 3 hlavy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:52:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
nstar napísal:
Aj dvojhlavy deck moze mat kalibraciu a to celkom bezne...

Ja ti nerozporujem ze saxs je tazko prekonatelna len vravim, ze ak ma niekto nastaveny (INTERNAL) deck na BASF IEC, tak saxs bude hrat uplne mimo a taky majitel decku moze hladat killer pre BASF a tiez neviem co by som mu na to povedal.

Ale tak ak si to este neskusal tak daj tam tdk ar a poriadne to osoľ na niektorych deckoch aj + 10VU
A jednoznacny vytaz pomer cena vykon tdk dsx, mozno vzhladom na vyskyt a cenu aj saxs killer

ja sa fakt nehadam ani ine dogmy ... ide o poučenie a zábavu - hobby - nejdeme sa biť za nejakú kazetu - rozumiem čo si chcel zdeliť.
Ponuka platí. Ak chceš vyskúšať SA-XS, pošlem.


Presne ale neposielaj ja tomu verim ze hra fajnovo este potom taku budem chciet
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:57:11    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar napísal:
Aj dvojhlavy deck moze mat kalibraciu a to celkom bezne...

Ja ti nerozporujem ze saxs je tazko prekonatelna len vravim, ze ak ma niekto nastaveny (INTERNAL) deck na BASF IEC, tak saxs bude hrat uplne mimo a taky majitel decku moze hladat killer pre BASF a tiez neviem co by som mu na to povedal.

Ale tak ak si to este neskusal tak daj tam tdk ar a poriadne to osoľ na niektorych deckoch aj + 10VU
A jednoznacny vytaz pomer cena vykon tdk dsx, mozno vzhladom na vyskyt a cenu aj saxs killer

Dík - TDK AR mám doma.
Nahrávam s rovnakým vybudením - extrémne špičky max +3 dB aby to bolo fér aj pre chromky - tým väčšinou neodporúčajú prebudiť to nad +2 +3 dB. V kompilačke sú aj dve pesničky ktoré sú kúsok hlasnejšie nahraté - (špičky sem tam strielajú k 6 dB) - aby sa ukázalo, ktoré kazety sú schopné sa s tým vyrovnať. Deck má stupnicu tuším do +8 dB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:00:32    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar napísal:
Designer napísal:
nstar napísal:
Aj dvojhlavy deck moze mat kalibraciu a to celkom bezne...

Ja ti nerozporujem ze saxs je tazko prekonatelna len vravim, ze ak ma niekto nastaveny (INTERNAL) deck na BASF IEC, tak saxs bude hrat uplne mimo a taky majitel decku moze hladat killer pre BASF a tiez neviem co by som mu na to povedal.

Ale tak ak si to este neskusal tak daj tam tdk ar a poriadne to osoľ na niektorych deckoch aj + 10VU
A jednoznacny vytaz pomer cena vykon tdk dsx, mozno vzhladom na vyskyt a cenu aj saxs killer

ja sa fakt nehadam ani ine dogmy ... ide o poučenie a zábavu - hobby - nejdeme sa biť za nejakú kazetu - rozumiem čo si chcel zdeliť.
Ponuka platí. Ak chceš vyskúšať SA-XS, pošlem.


Presne ale neposielaj ja tomu verim ze hra fajnovo este potom taku budem chciet


Laughing Laughing Cool
Ak ťa bavia kazety, tak si určite takú zožeň.
Ako písal Erik, že podľa marketingových kecov to má 3 rôzne vrstvy (a SA-X len 2) - tak asi tam bude pes zakopaný - a funguje im to sakra dobre. Temer žiadny šum a vinyl pocit. Danamika jak prasa.


Naposledy upravil Designer dňa Št júl 05, 2018 08:03:58, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:00:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
nstar napísal:
Aj dvojhlavy deck moze mat kalibraciu a to celkom bezne...

Ja ti nerozporujem ze saxs je tazko prekonatelna len vravim, ze ak ma niekto nastaveny (INTERNAL) deck na BASF IEC, tak saxs bude hrat uplne mimo a taky majitel decku moze hladat killer pre BASF a tiez neviem co by som mu na to povedal.

Ale tak ak si to este neskusal tak daj tam tdk ar a poriadne to osoľ na niektorych deckoch aj + 10VU
A jednoznacny vytaz pomer cena vykon tdk dsx, mozno vzhladom na vyskyt a cenu aj saxs killer

Dík - TDK AR mám doma.
Nahrávam s rovnakým vybudením - extrémne špičky max +3 dB aby to bolo fér aj pre chromky - tým väčšinou neodporúčajú prebudiť to nad +2 +3 dB. V kompilačke sú aj dve pesničky ktoré sú kúsok hlasnejšie nahraté - (špičky sem tam strielajú k 6 dB) - aby sa ukázalo, ktoré kazety sú schopné sa s tým vyrovnať. Deck má stupnicu tuším do +8 dB.


Nevies nahodou co u neho znamena 0db?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:04:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď nad tým premýšľam, všetci milovníci kaziet považovali za najlepšiu chromku Sony UX-Pro ako majstrovské dielo a potom Maxell XLII-S a TDK bolo asi až na treťom mieste ak nie ďalej, ač je to vysoký model, kalibruje sa obtiažne a naozaj nie každému decku sadne.
Ako som písal predtým, že kazety starnú tak aj ich pôvodné parametre uvedené na obale sa menia k horšiemu. Môj najlepší zdroj informácií o výrobe a zložení a všetkom o kazetách je fórum tapeheads.net kde píšu veľké kapacity z kazetovej oblasti a jeden z príspevkov hovoril že dvojvrstvové pásky sú problém v zmysle, kde každá vrstva starne rozdielne a časom sa ich kalibračné parametre navzájom odchyľujú a preto je ťažšie na staršie modely niečo dobre nahrať, kedže SA-XS je trojitá porcia je to už umenie. Mne v teste popravde SA-XS 1992 nevyšla tak dobre, ale verzia 1994 už bola excelentná.
Ja z mojích deckov mám dva na ktorých každá dobrá kazeta dosiahne svoje maximum, ale ako tu píšu ostatný hifisti, je naozaj veľký až extrémny rozdiel v kalibrácii na pravý chróm a na ferrocobalt. Pravý chróm sa vyskytoval len u málo značiek, u Basf do roku 1995cca, u Philipsu, Agfy, u prvotných Sony, dokonca existovali aj Maxell a TDK s pravým chrómom. Vzhľadom k tomu že si Basf hodil licenčné poplatky za túto technológiu, každý si radšej vyvinul pásku na základe oxidu železa do ktorej primiešal kobalt, ktorý nazval každý výrobca po svojom (Maxell Epitaxial, Black Magnetite, Sony Uniaxial, TDK Avilyn, Fuji Beridox)
A potom sa nájde veľa periel a rariít (metal tape for high typ II position), výnimiek a príjemných nezmyslov (Denon DX3 typ III ferrochrom bez chrómu a pod)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:04:49    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar napísal:
Designer napísal:
nstar napísal:
Aj dvojhlavy deck moze mat kalibraciu a to celkom bezne...

Ja ti nerozporujem ze saxs je tazko prekonatelna len vravim, ze ak ma niekto nastaveny (INTERNAL) deck na BASF IEC, tak saxs bude hrat uplne mimo a taky majitel decku moze hladat killer pre BASF a tiez neviem co by som mu na to povedal.

Ale tak ak si to este neskusal tak daj tam tdk ar a poriadne to osoľ na niektorych deckoch aj + 10VU
A jednoznacny vytaz pomer cena vykon tdk dsx, mozno vzhladom na vyskyt a cenu aj saxs killer

Dík - TDK AR mám doma.
Nahrávam s rovnakým vybudením - extrémne špičky max +3 dB aby to bolo fér aj pre chromky - tým väčšinou neodporúčajú prebudiť to nad +2 +3 dB. V kompilačke sú aj dve pesničky ktoré sú kúsok hlasnejšie nahraté - (špičky sem tam strielajú k 6 dB) - aby sa ukázalo, ktoré kazety sú schopné sa s tým vyrovnať. Deck má stupnicu tuším do +8 dB.


Nevies nahodou co u neho znamena 0db?

?? nerozumiem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:07:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Fuha - tdk dsx som ešte nevidel.
Erik ?
Nebola to špeciálka určená na rýchlonahrávanie ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:09:24    Predmet: Odpovedať s citátom

pre nstar
Ak máš dsx, tak obetujem jednu SA-SX výmenou za DSX Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:09:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevidim na displayi dolby logo takze odhadujem asi ze 0db na tvojom kazetaku znamena 0db VU, teda iba - 4 db povedzme na Sony Tcka6es. To by mohlo znamenat ze ak tam das tdk ar nebude ti stacit display☺

To by bola z mojej strany kradez vymenit dsx za saxs, dsx je pravdepodobne ar v lacnejsom shelle
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:11:45    Predmet: Odpovedať s citátom

TDK DS-X je niečo ako AR pre USA trh. medzi kazetami bolo veľa modelov, ktoré mali rôzne šialené názvy a je ťažké sa v tom vyznať.
Oni to na obale síce píšu o rýchlo kopírovaní, ale tento spôsob nepoužívam, hraje dobre aj pri štandardnej nahrávke, skôr mi to príde ako marketingový nezmysel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:13:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Väčšinou sa orientujem podľa zloženia aby som zaradil kazetu, DS-X má častice NP Avilyn rovnako ako AR.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:14:16    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar napísal:
Nevidim na displayi dolby logo takze odhadujem asi ze 0db na tvojom kazetaku znamena 0db VU, teda iba - 4 db povedzme na Sony Tcka6es. To by mohlo znamenat ze ak tam das tdk ar nebude ti stacit display☺

To by bola z mojej strany kradez vymenit dsx za saxs, dsx je pravdepodobne ar v lacnejsom shelle

Tak ukradni ak máš DS-X Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
Väčšinou sa orientujem podľa zloženia aby som zaradil kazetu, DS-X má častice NP Avilyn rovnako ako AR.

ako dobre že si sem prišiel ... Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:17:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
EZ647 napísal:
Väčšinou sa orientujem podľa zloženia aby som zaradil kazetu, DS-X má častice NP Avilyn rovnako ako AR.

ako dobre že si sem prišiel ... Razz


áno ja viem, zachviľu nás zabanujú za spam a pošlú účet za nový HDD Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:19:10    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar napísal:
Nevidim na displayi dolby logo takze odhadujem asi ze 0db na tvojom kazetaku znamena 0db VU, teda iba - 4 db povedzme na Sony Tcka6es. To by mohlo znamenat ze ak tam das tdk ar nebude ti stacit display☺

To by bola z mojej strany kradez vymenit dsx za saxs, dsx je pravdepodobne ar v lacnejsom shelle


Takže vlastne môžem aj pridať ? Ale to by sa zmenil test za pochodu - môžem urobiť v nejakom súboji lepších kaziet, že sa urobí až do 8 dB napr - teda kolko deck vládze Very Happy
Chudáčik starček v roku 1979 ani netušil aké technologické skvosty sa budú doňho neskôr vkladať Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:21:22    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
Designer napísal:
EZ647 napísal:
Väčšinou sa orientujem podľa zloženia aby som zaradil kazetu, DS-X má častice NP Avilyn rovnako ako AR.

ako dobre že si sem prišiel ... Razz


áno ja viem, zachviľu nás zabanujú za spam a pošlú účet za nový HDD Laughing



Tak pri Slovanete by som sa ani nečudoval hehe Cool
Volakedy dávno som mal od nich net a zaviedli ako jedni z prvých FUP. Odišiel som s tým že nikdy viac Arrow
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:23:48    Predmet: Odpovedať s citátom

dnes bude reparát zelenej sonky HF-S - iný kus a možno aj TDK AR
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:33:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre tak netreba ich pokúšať.

Napíšem niečo o svojích tapedeckoch postupne:

To najlepšie čo mám doma je vlastne len stredná trieda:
Akai DX-57 trojhlava s klasickými Hard Permaloy hlavami, už dosť ohratý, dual capstan, kde som jednu kladku musel vybrať a spraviť tak z neho single capstan, a novú sa mu nepodarilo zohnať.
Ručná kalibrácia Bias v rozsahu +/- 20% je dostatočná na všetky slušné kazety, ale tie najkvalitnejšie kazety sú vtedy ak je bias 0 alebo plus.
Nahraje dobre každú kvalitnú kazetu, zvukovo veľmi príjemný.
K testom na ňom si píšem vybudenie koľko zvládne na danej kazete, bias, poruchovosť a kolísanie a krátky popis dojmu zvuku, a samozrejme dátum testu.

A druhý deck Sony TC-KE600S je tiež stredný deck s troma hlavami typu Hard Permaloy v pomerne dobrom stave, s menenou novou originálnou kladkou.
Zvukovo excelentný, často predčí Akai o malý kúsok, taktiež nahraje veľmi dobre každú kvalitnú kazetu. To najlepšie čo som kedy videl je manuálna kalibrácia, ktorou tento stroj disponuje.
Na zabudovanom generátore signálu sa dá nastaviť zhodná odozva biasu a úrovne a myslím že je to najlepšia voľba než nejaká automatika.
U tohto stroja si k testom zapisujem namiesto biasu len hodnotu nastavenia pri ktorej páska dosiahla zhody so zdrojovým signálom.

A o ďalších deckoch inokedy Smile
EZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 08:56:22    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
Tak to si asi už u mňa našiel, mám len tie katalógy, kde som pridal aj Sony od Teba.
http://ez647.sk/cc/c/katalog.html

By si mohol aj sem občas prsknúť volačo na oživenie a spestrenie ... a pomoc.
Máš nejaký svoj svätý grál ? Žeby som prekutral krabice, možno sa nájde ... Very Happy
Na výmenu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 09:06:30    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
Keď nad tým premýšľam, všetci milovníci kaziet považovali za najlepšiu chromku Sony UX-Pro ako majstrovské dielo a potom Maxell XLII-S a TDK bolo asi až na treťom mieste ak nie ďalej, ač je to vysoký model, kalibruje sa obtiažne a naozaj nie každému decku sadne.
Ako som písal predtým, že kazety starnú tak aj ich pôvodné parametre uvedené na obale sa menia k horšiemu. Môj najlepší zdroj informácií o výrobe a zložení a všetkom o kazetách je fórum tapeheads.net kde píšu veľké kapacity z kazetovej oblasti a jeden z príspevkov hovoril že dvojvrstvové pásky sú problém v zmysle, kde každá vrstva starne rozdielne a časom sa ich kalibračné parametre navzájom odchyľujú a preto je ťažšie na staršie modely niečo dobre nahrať, kedže SA-XS je trojitá porcia je to už umenie. Mne v teste popravde SA-XS 1992 nevyšla tak dobre, ale verzia 1994 už bola excelentná.
Ja z mojích deckov mám dva na ktorých každá dobrá kazeta dosiahne svoje maximum, ale ako tu píšu ostatný hifisti, je naozaj veľký až extrémny rozdiel v kalibrácii na pravý chróm a na ferrocobalt. Pravý chróm sa vyskytoval len u málo značiek, u Basf do roku 1995cca, u Philipsu, Agfy, u prvotných Sony, dokonca existovali aj Maxell a TDK s pravým chrómom. Vzhľadom k tomu že si Basf hodil licenčné poplatky za túto technológiu, každý si radšej vyvinul pásku na základe oxidu železa do ktorej primiešal kobalt, ktorý nazval každý výrobca po svojom (Maxell Epitaxial, Black Magnetite, Sony Uniaxial, TDK Avilyn, Fuji Beridox)
A potom sa nájde veľa periel a rariít (metal tape for high typ II position), výnimiek a príjemných nezmyslov (Denon DX3 typ III ferrochrom bez chrómu a pod)


Toto pôjde ako vodítko uložené bokom - veľmi to pomôže pri ďalšej orientácii.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 09:06:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
EZ647 napísal:
Tak to si asi už u mňa našiel, mám len tie katalógy, kde som pridal aj Sony od Teba.
http://ez647.sk/cc/c/katalog.html

By si mohol aj sem občas prsknúť volačo na oživenie a spestrenie ... a pomoc.
Máš nejaký svoj svätý grál ? Žeby som prekutral krabice, možno sa nájde ... Very Happy
Na výmenu


Tak z kaziet som zohnal kusy o ktorých sa mi ani nesnívalo, takže ma teraz nič nenapadá, ohľadne katalógov by bolo ideálne mať čo najväčší záber, ale tie skenované sú všetko dobové čo som mal alebo mám doma a z netu som nič iné nepreberal.
Moje zberateľské zameranie je hlavne na kazety typu IV a kazety značky Axia, či Japan trh rôznych značiek a kazety ktoré nie sú bežne videné na nete, ako napríklad Maxell Message v mojom poslednom update, prostá normálka, ale zároveň rarita. A kazety Axie Japan či už normal, high, alebo metal vyrážajú dych v testoch aj dnes a málokto si to uvedomuje, čo ľudia nepoznajú to moc nechcú aj keď sú často v ,,rozumnejších,, cenách než niektoré zabalené kazety veľkých značiek.

Ešte ma napadlo, Sony vyrábalo kazetu UX Turbo s vyššiou tepelnou odolnosťou, ktorá sa občas dá zohnať, ale kto nájde aspoň obrázok zabalenej kazety Sony Metal Turbo je frajer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 09:07:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak k deckom

Yamaha kx493 pomerne dobra autokalibracia, fabricky nastaveny na tdk sa, zneju vyborne
Normalky: tdk ar/ dsx spica
Tdk fe super
Tdk d slabe paradoxne novsie Sony hf su vyborne
Maxell ur nove su vyborne hlavne na nahravky z menej kvalitnych zdrojov - pekna koloracia

Typ II: tdk sa skvela
Tdk sf a derivaty slabe a bez iskry
Maxell xl2 tenka akoby niekto dal prec spodky
Basf record 2 paradoxe skvela

Typ IV: moc nepouzivam, mam pocit ze to pre tu yamahu neni nejako ale Sony xr vyborna

Po nakalibrovani moznost kolorovat rucne biasom
Pri prehravani play trim skvela vec
Basf kazety tomu vobec nesvedcia az na spomenutu inak upne mimo a true chrom by lepsie nahrala moja zehlicka ako tento deck

Inak zvuk vyborny nie len na svoju triedu


Naposledy upravil nstar dňa Št júl 05, 2018 09:16:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 09:12:51    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
Dobre tak netreba ich pokúšať.

Napíšem niečo o svojích tapedeckoch postupne:

To najlepšie čo mám doma je vlastne len stredná trieda:
Akai DX-57 trojhlava s klasickými Hard Permaloy hlavami, už dosť ohratý, dual capstan, kde som jednu kladku musel vybrať a spraviť tak z neho single capstan, a novú sa mu nepodarilo zohnať.
Ručná kalibrácia Bias v rozsahu +/- 20% je dostatočná na všetky slušné kazety, ale tie najkvalitnejšie kazety sú vtedy ak je bias 0 alebo plus.
Nahraje dobre každú kvalitnú kazetu, zvukovo veľmi príjemný.
K testom na ňom si píšem vybudenie koľko zvládne na danej kazete, bias, poruchovosť a kolísanie a krátky popis dojmu zvuku, a samozrejme dátum testu.

A druhý deck Sony TC-KE600S je tiež stredný deck s troma hlavami typu Hard Permaloy v pomerne dobrom stave, s menenou novou originálnou kladkou.
Zvukovo excelentný, často predčí Akai o malý kúsok, taktiež nahraje veľmi dobre každú kvalitnú kazetu. To najlepšie čo som kedy videl je manuálna kalibrácia, ktorou tento stroj disponuje.
Na zabudovanom generátore signálu sa dá nastaviť zhodná odozva biasu a úrovne a myslím že je to najlepšia voľba než nejaká automatika.
U tohto stroja si k testom zapisujem namiesto biasu len hodnotu nastavenia pri ktorej páska dosiahla zhody so zdrojovým signálom.

A o ďalších deckoch inokedy Smile
EZ


Máš asi všetky kazety čo si len kto spomenie, máš trojhlaváky, vieš teoreticky podopĺňať k už urobeným testom poznatky aj z tohto uhla pohľadu. Aby to nepridávalo tie príspevky sem nakonec a nebol v tom bordel, pošli mne - a urobím update alebo doplnenie priamo v danom okne testu.
Fajn tip tie Axie a Maxell Turbo - zatial nič z toho nemám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 09:59:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Pripravuje sa


DSCN6969.jpg
 Description:
Basf CMII
 Filesize:  63.71 KB
 Viewed:  46 Time(s)

DSCN6969.jpg



DSCN6967.jpg
 Description:
Philips MC-II
 Filesize:  65.93 KB
 Viewed:  45 Time(s)

DSCN6967.jpg



DSCN6966.jpg
 Description:
Sony UX a Sony UX-S
 Filesize:  77 KB
 Viewed:  43 Time(s)

DSCN6966.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 10:02:00    Predmet: Odpovedať s citátom

alebo toto


DSCN6972.jpg
 Description:
Cassette Intersound FE60
 Filesize:  61.91 KB
 Viewed:  45 Time(s)

DSCN6972.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 10:05:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Basf CMII 100 patrí do kategórie po roku 1996 môže aj nemusí byť už s Kobaltom alebo chrómom, od toho závisí úplne iný výsledok testu pri oboch verziách. Prosím napíš mi sériové číslo na spodnej hrane kazety.

Philips bude asi real chrome, Sony základná UX uniaxial, predpokladá sa ferrocobalt, pomerne slušná kvalita pre základnú chrome triedu, a Intersound predpokladám nízku kvalitu Made in China
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 10:10:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Hľadá sa

Basf TPII, Sony UX-Pro

Ak viete ponúknuť po jednom kuse na výmenu alebo do testu ...



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 63, 64, 65  Ďalšia
Strana 4 z 65

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist