Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Itirawa
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2018 17:48:35    Predmet: Itirawa Odpovedať s citátom

Nežádám žádnou diskuzi, chci se jen pochlubit a očekávám pochvalu. Otázky se připouštějí, ale jen v duchu předchozí věty Smile

Výška 1 m, šířka 35 cm, hloubka a váha neznámá.

More to come...



Itirawa.jpg
 Description:
 Filesize:  86.71 KB
 Viewed:  181 Time(s)

Itirawa.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2018 18:59:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Podobné tu už dávno je a vačšie https://www.musicandvideo.it/4-en-36791-avalon-isis-speakers-system.php

http://www.moremusic.nl/avalon/isis.html

http://www.lotushifi.co.uk/avalon/

Very Happy

http://www.avalonacoustics.com/models_tesseract.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2018 19:24:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle bude za hubičku. Teda jestli někdo nařeže to dříví. Ručně bych to řezat nechtěl. I když kdo ví, třeba bych to s maflem a patřičnou trpělivostí taky dokázal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2018 19:25:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekne su, len ci budu aj stabilne a nepadnu pri silnejsom stuchnuti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2018 19:26:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Spadnout? Tohle? To se musí kolíbat jako kuželka, těžiště bude nízko, ten vršek nebude vážit skoro nic.
Napadá mě na fréze vyřezat základní 2D tvary a pak to vzít maflem už jen kolem dokola. S nějakým přípravkem na přesné úhly a to by bylo, aby to nešlo.

Potřebuju tam akorát ještě nějakej pěknej basák. Dobře vypadá třeba Satori 9,5". Z těch 10" je to všechno takový divný. Zvažoval jsem i nějakej Dayton. Větší to nechci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2018 19:56:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Akú to bude mať smerovú charakteristiku?
V čom bude výhoda, či nevýhoda, oproti úzko a konštantne smerujúcej dvojpásmovej koncepcii so zvukovodom?

Rezať to s okružnou pílou (maflom) od ruky, to by nebolo veľmi presné.
S okružnou (zanorovacou) pílou s vodiacou lištou, to by šlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2018 20:04:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Hodně širokou, v tom je celá myšlenka toho zužujícího se těla a těch nezvykle malých repráků (taky proto tam jsou po dvou). Nahoře to vychází na šířku jen okolo 6 cm. Vertikálně to nějak dopadne. Bude to hrát líp, nebo pro někoho příjemněji, v o něco více zatlumeném prostoru a mělo by to vytvářet větší ambienci, na úkor přesné lokalizace - větší "mlha", obvlášť na klasiku. V méně zatlumeném prostoru to bude dost nepoužitelné, leda dostatečně daleko od stěn. Jediná skutečná výhoda, ovšem ne zvuková, je v tom, že je to hezky malá bedna. Na čtyřpásmo dost malá.

Mafla mám samozřejmě s vodící lištou, tak jsem to myslel. Musel bych to ale nejdřív natrénovat. Ponornou pilu nemám. To má nějakou výhodu?


Naposledy upravil MaBat dňa Pi október 05, 2018 20:29:24, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2018 20:29:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Zanorovacia píla (okrem možnosti zanorenia, čo v tomto prípade nie je potrebné) umožňuje presné nastavenie hĺbky rezu a ľahkú a rýchlu zmenu jej hĺbky.
Ja mám na stolárske "hobby" Makitu SP6000 s vodiacou lištou a dá s ňou rezať presne a s predrezom. To je dôležité pri rezaní vrstvených materiálov - laminovaných, dyhovaných, preglejky..., ale zíde sa aj pri iných materiáloch. S predrezom sa dá urobiť vždy obojstranne hladký rez. Predrez a plný rez si viem rýchlo striedať pomocou jednej zarážky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2018 20:33:14    Predmet: Odpovedať s citátom

A bude to konštantne smerové?
Pri širokej smerovosti by mala byť frekvenčná vyrovnanosť odrazov dôležitá, nie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2018 20:39:59    Predmet: Odpovedať s citátom

No přirozeně, že to je cílem. Ale už se tu ten termín trochu bojím psát, navíc mu tu beztak málokdo rozumí.

Dalo by se to udělat i s basákem zboku, ale přijde mi, že už to nemá ten šmrnc -



Itirawa2.jpg
 Description:
 Filesize:  79.24 KB
 Viewed:  169 Time(s)

Itirawa2.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2018 22:12:51    Predmet: Odpovedať s citátom

S tim Satori WO24 vydrz, mozna bude par na prodej. Do dvou tri tydnu. Budu misto toho zkouset NE265W, a jestli to vyskladam ze soucastek co tu mam, tak budu mit jasno rychle.
_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2018 22:32:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty to hledáš do dvoupásma?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Pi október 05, 2018 22:44:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Nene, ted je to ve 3p, a budu zkouset i NE265, pokud se mi vic zalibi Vifa, tak tam i zustane. Je to sotva rozehraty, nepajeny.
_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tela
Hifista


Založený: 09 október 2012
Príspevky: 165
Bydlisko: košice

PríspevokZaslal: So október 06, 2018 06:15:03    Predmet: Odpovedať s citátom

radím sa do radu chváličov. a najme "designy" ti idú tiež výborne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So október 06, 2018 06:49:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky díky, tak jsem si to představoval. Je vidět, že to jde. Pak, že je to forum k ničemu. Very Happy

- Mám tu totiž asi 10 ks dvanáctiohmových 4" Peerlessů, které jsem kdysi odkoupil asi za tisícovku. To mě částečně motivovalo, potřebuju se toho začít zbavovat, je trapné mít to roky ve skříni. Akorát nemůžu dohledat už ani žádnej datasheet (je to 834925), tak doufám, že to aspoň citlivostně vyjde. Mělo by Laughing Pamatuju si jen, že jsou hezky hladký, jak ty Peerlessy bývaly.

Původně jsem jich na to chtěl zužitkovat osm, tj. mít to symetricky celé (mám tu taky 8 ks 7" basáků, dva nad a dva pod), ale bylo by to už hodně vysoké a úzké, konstrukčně komplikované.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So október 06, 2018 15:21:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Stačil jsem nahrubo aspoň ověřit ty citlivosti a napěťově je to přibližně stejné pro 4" i ten 2", reálně by se to mohlo pohybovat okolo 83-84 dB/2,83V (jednotlivě), což mi přijde ještě v pohodě. Paralelně to bude o 6 dB víc. Ten 2" (ono je to spíš menší) je slušnej dříč, účinnost má sice mizernou, ale jde fakt nízko. Nedivím se Linkwitzovi, že se mu tak zamlouval. On to měl ale v aktivu. V pasivu už se dá s těma dvěma žít. Aspoň doufám.

2" AuraSound: https://www.parts-express.com/aurasound-nsw2-326-8at-whisper-2-extended-range-speaker-driver-8-ohm--296-252
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So október 06, 2018 16:58:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Středovýšková sekce z toho, co se nabízí. Výškáč jsem chtěl 1", na menší rozměr se už IMHO nedá dobře jít. Můžu si dokonce vybrat ze dvou Smile
Rozteč těch krajních měničů je do 10 cm. Teď by mě zajímalo, na jakou dělící frekvenci by s tím kdo šel.

Ten textilní výškáč je Audax TM025C1: http://www.audax.com/archives/tm025c1.pdf
Ten kovový je cosi, o čemž nemám téměř žádné informace. Koupit se to dá jako náhradní díl do beden Electro-Voice.

Tohle jako sestava by od nějakých 700 - 800 Hz mohlo fungovat jako poměrně kompaktní zdroj zvuku.



10060840.jpg
 Description:
 Filesize:  227.15 KB
 Viewed:  181 Time(s)

10060840.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne október 07, 2018 07:39:23    Predmet: Odpovedať s citátom

2x4" Peerless. Bude to ještě sochařina. Ta předchozí část by šla udělat i jako TMM. Asi nezbude vyzkoušet, než jak se to obojí chová, nebo zvítězí estetika.


10070849.jpg
 Description:
 Filesize:  219.1 KB
 Viewed:  156 Time(s)

10070849.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne október 07, 2018 17:57:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour napísal:
...pokud se mi vic zalibi Vifa, tak tam i zustane. Je to sotva rozehraty, nepajeny.

Dělal jsem větší průzkum basáků a WO24P-8 mi tam vychází pořád nejlíp, nemůžu si pomoc. Takže jestli se jich budeš chtít zbavit, klidně se můžem domluvit, netrvám na nových.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Ne október 07, 2018 18:27:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ha, ja mam 4ohm verzi. Vyjde ti to citlivostma? Muze pripadne byt?

MaBat napísal:
Kocour napísal:
...pokud se mi vic zalibi Vifa, tak tam i zustane. Je to sotva rozehraty, nepajeny.

Dělal jsem větší průzkum basáků a WO24P-8 mi tam vychází pořád nejlíp, nemůžu si pomoc. Takže jestli se jich budeš chtít zbavit, klidně se můžem domluvit, netrvám na nových.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po október 08, 2018 07:05:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakonec, šlo by to asi taky. Ještě to promyslím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po október 08, 2018 08:27:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Zařazuji se do fronty chváličů... Very Happy
Jinak k řezání:
Už pár let používám ponornou pilu makita a oproti maflu je s ní o dost jednodušší a přesnější práce. Řez hladkej a přesnej jako z formátovací pily. Akorát se časem ojede gumová lišta na pravítku a je potřeba s tím počítat.
Mám 3 různě dlouhý pravítka + spojku. Jsem tak schopnej udělat řez dlouhej i přes 2,5m.
Ty gumový samolepící lišty se dají koupit náhradní. Když potřebuju extrémně přesný řezy, tak nalepím novou, 1. řezem jí srovnám a mám v podstatě nový pravítko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po október 08, 2018 08:55:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak už vím, co myslíte tou vodící lištou. Až takhle to tam opravdu nemám, ale vždy mi stačilo to k nějaké vodící hraně prostě přitlačit. Dělal jsem si dřevěné parapety a překvapilo mě, jak to šlo dobře a poměrně přesně. Ani to nebylo nijak okousané - to je hlavně věc kotouče, ne? Možná teda i nějakého seřízení. Tudíž se toho nebojím.

Spíš přemýšlím o materiálu, jestli překližku nebo MDF, která mi přijde taková blbuvzdornější, ale zas je s tím blbá práce ve všech dalších ohledech, hlavně co do povrchové úpravy. To by znamenalo odvézt to někam na stříkání, ale i to je možnost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po október 08, 2018 09:23:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Oboje má svoje pro a proti.
Překližka je hezká a potřebuje jen nalakovat bezbarvým, nebo navoskovat.
Jsou na ní ale vidět všechny kazy a chyby (včetně vyteklýho lepidla). Může se po obvodu při obrábění štípat.
MDF je blbovzdorná a když jí necháš nalakovat u profíka, tak je s ní i dobrá práce. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Po október 08, 2018 09:59:16    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Jak píše Basstl, tak u té překližky hrozí dost problémů a to navíc takových, které nejde dost dobře opravit. A u tohoto tvaru, kde to je všechno pod nějakým nepravoúhlem, tady to bude ještě mnohem horší. Navíc ta dýha na překližce vzhledově bude zaostávat za dýhou určenou k dýhování. Já bych dal přednost MDF a to jak pod lak, tak i pod dýhu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po október 08, 2018 10:28:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednou mi řekl dobrej známej (a kvalitní) truhlář, že dobrej tluhlář se od špatnýho pozná pole toho, že umí líp zamaskovat chyby. Very Happy
Já bych k tomu ještě dodal, že je dobrý tomu předcházet a dělat to tak , aby byla co nejmenší šance ty chyby udělat. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po október 08, 2018 10:59:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně by se líbil i černý lesklý lak (nechci psát klavírní, poněvadž nevím, co to znamená), ale někde jsem četl, že už je to dneska z módy a vypadá to lacině. Tak nevím Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Po október 08, 2018 12:43:34    Predmet: Re: Itirawa Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Nežádám žádnou diskuzi, chci se jen pochlubit a očekávám pochvalu. Otázky se připouštějí, ale jen v duchu předchozí věty Smile

Výška 1 m, šířka 35 cm, hloubka a váha neznámá.

More to come...


-aby si bol dostatočne „trendy“ mal by si tam buchnúť tie vyskáče aspoň 2- ešte lepšie 3... Twisted Evil (aspoň sa ich rýchlejšie zbavíš )
...ale inak máš moje sympatie pretože ten tvar bedne pripomínaná peknú baňatú fľašku Drunk



slivka_s_ornamentami.jpg
 Description:
 Filesize:  40.58 KB
 Viewed:  120 Time(s)

slivka_s_ornamentami.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po október 08, 2018 12:51:58    Predmet: Re: Itirawa Odpovedať s citátom

Henri napísal:
-aby si bol dostatočne „trendy“ mal by si tam buchnúť tie vyskáče aspoň 2- ešte lepšie 3... Twisted Evil (aspoň sa ich rýchlejšie zbavíš )

Aby tu nedošlo k nějakému nedorozumění, dělám to s tím, že by to mělo taky trochu slušně hrát Smile
Jako flaška to úplně nebude, protože z boku to bude vypadat jinak, jako křídlo, ale s tím pořád ještě zápasím. Chce to aspoň papírový model.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Po október 08, 2018 13:57:22    Predmet: Re: Itirawa Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Henri napísal:
-aby si bol dostatočne „trendy“ mal by si tam buchnúť tie vyskáče aspoň 2- ešte lepšie 3... Twisted Evil (aspoň sa ich rýchlejšie zbavíš )

Aby tu nedošlo k nějakému nedorozumění, dělám to s tím, že by to mělo taky trochu slušně hrát Smile
Jako flaška to úplně nebude, protože z boku to bude vypadat jinak, jako křídlo, ale s tím pořád ještě zápasím. Chce to aspoň papírový model.


Ok. Robím si len srandu, bolo mi hneď od začiatku jasne, že to bude niečo ako zmenšene
“Ante Supersonic One“
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Ďalšia
Strana 1 z 11

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist