Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

in-ear do 200 Eur ?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Št november 22, 2018 12:12:47    Predmet: in-ear do 200 Eur ? Odpovedať s citátom

Kto dá dobrý tip na in-ear sluchátka do 200 Eur ? (najlepšie aj s osobnou skúsenosťou )
Môj favorit je FiiO F9 Pro
https://www.muziker.sk/fiio-f9-pro?gclid=EAIaIQobChMI8JiqjO7T3gIVq5ztCh2u_QMgEAAYAiAAEgIdI_D_BwE
Test
https://www.audigo.cz/Tema/Recenze-a-testy-30/Test-in-ear-sluchatek-FiiO-F9-Pro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št november 22, 2018 16:23:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Vieš ich zvukovo porovnať s KZ acoustic ZS5?
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=292420#292420
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ramones
Hifista - pokročilec


Založený: 18 jún 2009
Príspevky: 267

PríspevokZaslal: Št november 22, 2018 21:26:46    Predmet: Odpovedať s citátom

KZ ZS10
Vlastní zkušenost, zvukově srovnatelné s klasickými sluchátky do 15 000,- Kč.
Důraz věnovat výběru nástavců aby dobře těsnily.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Pi november 23, 2018 14:04:09    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Vieš ich zvukovo porovnať s KZ acoustic ZS5?
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=292420#292420


Ahoj, áno mam KZ ZS5, ale ešte tu 1.verziu s lepšími, menej ostrými výškami, striedam ich s mod. Sennheiser IE 80 (mod. na spresnenie basov s vyváženejším- menším objemom)
Ja to vidím (počujem) takto : KZ ZS5,(ak na chvíľu zabudnem na ich srandovnu cenu oproti ostatným ) ma dostatočne detailne výšky, ale nie tak čisté a presne ako kvalitnejšie tlakače, stredy sú mierne potlačene,
žiaľ bas je plochy malo štruktúrovaný a nejde moc hlboko (zvyčajne sa to označuje ako stejnobas. ) Celkovo by som reprodukciu hodnotil ako svetlejšiu so slabšou dynamikou, menej presnú, viac pohodovú.
Bas sa dá mierne korigovať do plusu štupľami s širším otvorom.
IE 80 ako 1- meničové sluchatka majú odlišný temnejší zvuk. A po úprave už skoro z akcepovatelnym objemom neskutočne štruktúrovaných basov a ich hlavná sila je famózna dynamika.
Podanie výšok je zastreté, menej konkrétne (to už aj Koss the plug ich ma viac )Proste sluchatka pre bassofilov.
FiiO F9 Pro sú niekde uprostred, bas nie až tak objemný ale presný a rýchli, dobre naviazaný na stredy, ktoré sú menej vyrazne, ale je ich tak akurát.
Výšky sú trochu prezentnejšie, ale neprekážajú a neunavujú. Sú výnimočné čisté a detailne. Celkovo je prednes F9 Pro veľmi vyvážený.
Testovane na 1. Galaxy A5(2017) : tu je všetko menej čisté a ostrejšie
2. Shanling m0 : zvuk je čistejší ale zároveň dynamickejší, plus veľmi kultivovane, neúnavné výšky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Št december 27, 2018 21:19:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred par dnami mi prisli KZ ZS10. Vysli ma 32,- Eur (nove). Dnes som ich prvy krat orientacne pocuval a konstatujem ze in eary su pre mna trochu otrava a doma si pustil Mahlera 5.symfoniu s Tokyjskymi filharmonikmi na bedne k vyrazne vyssej spokojnosti.
Bol som prekvapeny ako otrasne to hralo s najmensimi nadstavcami, o nieco lepsie so strednymi a zasadne lepsie s najvatsimi. (myslel som ze mam male usi) Proti iPhonackym a Koss Porta Pro to je posun asi v kazdom smere, takze v podstate za danu cenu spokojnost. Pocuvam Tidal Hifi v iPhoneX
Porovnavali ste ich niekto s KZ ZS5 a ZS6?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi december 28, 2018 00:29:33    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
... Bol som prekvapeny ako otrasne to hralo s najmensimi nadstavcami, o nieco lepsie so strednymi a zasadne lepsie s najvatsimi. (myslel som ze mam male usi) Proti iPhonackym a Koss Porta Pro to je posun asi v kazdom smere, takze v podstate za danu cenu spokojnost...

... milujem takéto "postrehy" s rôznymi lo-endovými IEM

Osobne si myslím, že napríklad aj Philipsy SHE 3590 sú výrazne lepšie ako KPP ... hlavný je vždy "psychoakustický rozmer" takéhoto posluchového testu.
Vzhľadom na miniatúrne rozmery IEM meničov a spôsobu ich aplikácie do zvukovodu ucha sa dá dosiahnuť "super zvuk" aj s meničom za pár desiatok eur, ktorý je správne navrhnutý ... na druhej strane nie je veľký problém dosiahnuť mizerný zvuk s mnohonásobne drahším viacmeničovým zázrakom Laughing

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Pi december 28, 2018 15:21:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepochopil som co si prispevkom chcel povedat? To ze tieto konkretne sluchadla povazujes za zle ( vyraz lowendove to v sebe zahrna) tym padom nech si dam akekolvek redukcie to bude blbe resp adekvatne “lowendu” alebo narazas na nieco ine? (“milujem taketo...”)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi december 28, 2018 16:21:54    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja som zas nepochopil ten Tvoj predchádzajúci príspevok ... tak som si dovolil rozviesť tému absurdnosti subjektívnych postrehov pri hodnotení IEM ešte do väčšej "dokonalosti"
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: So december 29, 2018 18:53:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Blesku- zkus si ještě jednou přečíst odpovedˇod Bacila. Já vím, že jeho odpovědi jsou takové svérázné, ale zkus to. A ty Bacile- nadhoď tazateli nějaká ta sluchátka. Není tu podle mě větší a znalejší "kus" přes sluchátka jak ty, tak se toho zhosti Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: So december 29, 2018 19:35:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám možnost porovnat KZ ZS6 a ZS3 s Etymotic ER4-SR (případně s Sennheiser HD600). Obojí KZ slyšitelně zkreslují na středech a hlavně na výškách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Po december 31, 2018 16:41:31    Predmet: Odpovedať s citátom

ipkys dik, zvuk Senheiser HD600 poznam este tak z pred 15-20-tich rokov a prisiel mi v ramci cenovej kategorie do cca 350,- Eur najlepsi (o chlp boli lepsie HD650). Tiez to tak vidim, ze kvalitu reprodukcie stredov a vysiek urcite tie KZ ZS10 nedosahuju. Objednal som ich viac menej zo zvedavosti na blind. Sluchadla su u mna uplne podruzny posluch
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist