Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

CD + DAC + Headamp

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kokin
Hifi obsluha


Založený: 22 február 2010
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Pi december 28, 2018 15:53:54    Predmet: CD + DAC + Headamp Odpovedať s citátom

Dobrý den, rád bych požádal o radu s nejlepším řešením. Jelikož vlastním velkou sbírku CD, řeším otázku nákupu nového přehrávače. Podmínkou jsou digitální vstupy (PC) a zároveň plánuji poslech na sluchátka. Bohužel, rozpočet je +/- 40 tisíc. Existuje několik variant a řešení, cílem je nejlepší analogový výstup.

1. Vše v jednom - např. Creek Evolution 100CD
2. CD/DAC + ext. Headamp - např. Audiolab 8300CD, Creek Evo 50CD + Arcam rHead
3. CD transport + ext. DAC/Headamp - např. CA CXC + Mytek LIberty

Které z těchto řešení a variant je nejvýhodnější s ohledem na kvalitu zvuku? Jde mi spíš o výhodnost systémového řešení, konkrétní přístroje jsem uvedl čistě pro příklad.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi december 28, 2018 17:27:02    Predmet: Odpovedať s citátom

V CD playeroch sa veľmi neprientujem, aj keď sám mám Sony SACD prehrávač a kopu CD.
Ak nepožadujete analógový výstup z CD prehrávača, tak by som bol za CD + DAC + Headamp. Určite nie všetko v jednom. Hlavne pri takom rozpočte. Predsa len je AIO značne obmedzené možnosťou upgrade-u.
Takže nejaký slušný DAC, kľudne aj s Headamp a k tomu nejaký, kľudne aj základný CD prehrávač. Mohli by ste aj ušetriť. Ja som napríklad s RME spokojný a ako použitý by ste ho mohli mať okolo 20. Predpokladám, že za ďalších 20 si už vhodný player vyberiete.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Pi december 28, 2018 20:06:38, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi december 28, 2018 19:53:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Píšem výlučne svoj pohľad (názor).
Osobne som všetky naše CD gaboval do PC vo FLAC a počúvam ich Foobarom prevažne cez USB DAC slúchadlami, niekedy cez optiku-SPDIF a zosilňovač.
Občas zapnem(e) no málokedy aj CD prehrávač.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi december 28, 2018 20:11:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiež počúvam CD-čka len minimálne. Aj ja ich grabujem a dokonca zálohujem ich image. No žiaden z možných riešení nevylučuje počúvanie cez PC. Čo som pozeral tak Creek z bodu jedna má aj digi výstup. Súhlasím však, že CD prehrávač, je už prežitok a škoda investovať. No ak to Kokin chce, prečo nie..?
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kokin
Hifi obsluha


Založený: 22 február 2010
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Pi december 28, 2018 20:18:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Popravdě, jsem línej to grabovat ani není čas. Tip na levnější kvalitní transport se spolehlivou mechanikou?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi december 28, 2018 23:34:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím si, že samotné transporty sú zbytočne predražené. Takže hlasujem za klasický CD prehrávač používaný ako transport. Značku neporadím, no môj minimálne 10 rokov starý Sony SACD prehrávač konzumuje disky s prehľadom. Musel som vymeniť len gumičku pohonu.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
enregistree
Hifista


Založený: 02 december 2009
Príspevky: 241
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi december 28, 2018 23:44:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Kenwood x9010 nebo 8010. (Ebay)
_________________
L_u_k_a_s
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 30, 2018 15:14:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Líbí se mi rozhodnutí autora vlákna ponechat si jako zdroj hudby přehrávání kompaktních disků. Také se dodnes vyhýbám používání hard disku nebo streamování, a to hlavně ze sběratelských důvodů - zkrátka mě upřímně a už přes 20 let těší postupně hromadit disky.

Z nastíněných možností bych doporučil jít cestou oddělení transportu od DAC/zesilovače, tedy nejspíš variantu 3, především kvůli snadnému upgradu DAC, který relativně nejrychleji morálně zastarává. Pokud jde o vliv transportu na zvuk, domnívám se (a tento názor nikomu nevnucuju), že je naprosto zanedbatelný. Ve své sestavě bych s největší pravděpodobností nedokázal ve slepém testu rozeznat rozdíl mezi Sony X779ES a levným blue-ray přehrávačem Panasonic. Proto bych většínu peněz raději investoval do kvalitního DAC/zesilovače (samostatný zesilovač lze posléze dokoupit v případě používání náročnějších sluchátek) a jako transport bych zvolil starší CD přehrávač s rychlou mechanikou a dobrým komfortem ovládání - kladné zkušenosti mám např. s přehrávači Philips CD930/940 (s výbornou mechanikou Philips CDM-9), vyššími Technicsy (SL-PS7 nebo PS670) nebo Sony ES.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marantz
Hifi obsluha


Založený: 31 január 2019
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ut február 12, 2019 15:19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím,jestli nemáš extrémně kvalitní sluchátka,ale toho creeka bych se opravdu nebál. Cd prehrávačů s takhle dobrým sluchátkovým výstupem je jako šafránu. Mě takto slouží sluchátkáč v cd marantz k naprosté spokojenosti. Samozřejmě jsem pred koupí řádně naposlouchal a nezklamal jsem se. Ten creek jsem na sluchátka slyšel též,je ještě o chlup lepší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist