Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hroty - hifi nabytok

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daalarna
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2017
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Pi január 25, 2019 22:20:35    Predmet: Hroty - hifi nabytok Odpovedať s citátom

Ahoj, rozhodol som sa pre zostrojenie stolíka s ktorým mi pomôže môj známy, stolár. Rozhodol som sa pre celkom jednoduché riešenie. Stolík bude pozostávať zo 4 políc alebo poschodí, ktoré budú na sebe uložené na súboroch podložka + hrot (vid obrázok) Potreboval by som ale poradit pri vybere hrotov a podloziek v slušnej kvalite za reálne peniaze.
Za pomoc a reakcie vopred ďakujem Smile



IMG_20190125_222307.jpg
 Description:
 Filesize:  67.99 KB
 Viewed:  126 Time(s)

IMG_20190125_222307.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: So január 26, 2019 06:58:55    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=200217064&initiative_id=AS_20190125215611&SearchText=loudspeaker+spikes
_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So január 26, 2019 17:24:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Takéto riešenie bude mať malú priečnu stabilitu. Celú "stabilitu" bude zabezpečovať len malá styčná plocha "nožičiek" pod doskami (policami). Samotné hroty nebudú mať žiaden funkčný prínos. Vyššia stabilita by mala.

Spodná doska bude cca 10 cm nad zemou? Čo na ňu položíš?
Ja som spodnú dosku z prednej strany zakryl a dal som na ňu rozvodku (prepäťovku) a je tam schovaný "zhluk" napájacích káblov.
Skús sa zamyslieť, ako ten regál bude vyzerať a slúžiť v praxi, keď v ňom umiestniš komponenty aj s množstvom káblov, vrátane napájacích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 26, 2019 17:30:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Když už něco takového vyrábět, vyprdni se na hroty, ale udělej to ze silných trubek, které budou zezadu částečně vyříznuté, aby se do nich schovaly ty kabely.
Nejlépe na jedné straně napájecí a na druhé straně signálové, aby se omezilo rušení.
Hroty u komponentů jsou naprosto k ničemu.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So január 26, 2019 19:00:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ony sú k ničomu u čohokoľvek...
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So január 26, 2019 20:36:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak pro koho. Pro věřícího mají sakrální předměty velkou hodnotu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So január 26, 2019 20:38:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po január 28, 2019 11:36:17    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Ony sú k ničomu u čohokoľvek...

Lukostrelci by Ťa hnali, keby si im chcel zobrať hroty. Rýchlo by si pochopil, k čomu slúžia Very Happy

Aj v "akustike" môžu mať svoj význam, napr. kontrabas, či violončelo používajú bodec.
Ale pri elektronike a nábytku sú prevažne na ozdobu. A v tomto prípade aj na úkor funkčnosti (stability).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daalarna
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2017
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: So február 16, 2019 22:38:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj! Ďakujem Vám za názory. Poučil som sa a ostal som pri návrhu, ktorý som nejak svojpomocne vypracoval iba pri spodných hrotoch, ktoré by mali spĺňať zrejme iba estetickú stránku veci. Určite sa teda zaobídem aj bez nich. Chcel by som Vás ale poprosiť, ak sa nachádza niekto medzi Vami kto má vzťah k drevu alebo poznáte šikovného stolára, ktorý by bol schopný vyrobiť niečo ako je na obrázkoch s návrhom, prosím o správu Smile

Mal by som záujem aby bol stolík zhotovený z masívu (dub, možno orech), alebo z kvalitnejšej podýhovanej MDF v prípade ak by som dostal po kalkulácii s použitím masívu od stolára konečnou sumou po papuli Smile

- sivou je naznačená zadná stena z nejakej preglejky s otvormi pre vedenie káblov
- čiernou je naznačené tvrdené dymené sklo - hrúbku som do návrhu neuvádzal; neviem aká hrúbka bude potrebná

- takisto som neuvádzal ani hrúbku dreva keďže neviem aký materiál bude použitý

A ako by to malo držať pohromade? Páci sa mi toto riešenie, neviem ale do akej miery je to stabilné. https://www.youtube.com/watch?v=0SeL-Gc_xOs

Návrh: Pohľad zpredu: https://imgur.com/0DDVHZ5
Pohľad zboku: https://imgur.com/iIG8Oor
Pohľad zhora: https://imgur.com/a/S8OmrS3
-do dreva vyfrézovaná priehlbina; do priehlbiny umiestnit sklo o patricnej hrubke

Čo na to hovoríte? Vylepšili by ste niečo alebo niečo úplne nahradili?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne február 17, 2019 10:21:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je to zlé, len nechápem to frézovanie pre sklo. Veď v nákrese je každé poschodie položené na skle. Ja by som radšej volil komplet rám z dreva a sklo by som len vsúval. Takto ti totiž spodné sklo bude niesť váhu všetkých ďalších poschodí. Nehovoriac o tom, že ak to bude zošrúbované zhora nadol, tak bude sklo poriadne napäté a pri menšom pohybe, deformácii, rámu, to môže prasknúť. Jasné, centimetrové sklo niečo vydrží, no aj tak si myslím, že je to dosť nešťastné riešenie.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ne február 17, 2019 10:46:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je cisto iba esteticka zalezitost. Pri 1cm skle by to nemal byt problem aj ked to bude vyfrezovane.

Skor ma zaraza, ze na miestach, kam isla ta zavitovka vobec nedavali ziadnu ochranu na to sklo - vzhladom na to ako je cely stolik krivy, tak verim tomu, ze pri nejakom pohybe by to mohlo urobit minimalne losnu do toho skla ak nie aj zaprask. Pritom tam staci dat obycajnu gumennu hadicku.

Dalsia vec je to, ze cely ten stolik je dost siroky a je vidiet ako sa v strede to sklo ohyba - verim tomu, ze pri nejakom tazsiom monobloku alebo receiveri by to bolo este horsie.

Daalarna tam ma uzsiu tu skrinku, tak by to mohlo byt OK. Jedine, co bude problem ak by sa nahodou poskodilo to sklo, tak to bude dost drahe. V tom ma Soaron pravdu, ze jednoduchsie a lacnejsie je vyfrezovat drazku do dreva ako dieru do skla Wink

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daalarna
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2017
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Ne február 17, 2019 22:55:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som sa asi zle vyjadril.. chcem vyfrezovat dieru do vrchnej police drevenej aby sa tam osadilo sklo. Chcem aby gramofon stal na skle. Myslíte, že by bolo dobré aj spodnú policu urobiť z dreva?

Ak hovoríte o dierach pre tyče, ktoré držia konštrukciu, tak beriem späť. Nechcem ale iba zasúvacie police a takisto nechcem aby bocna stena pozostavala iba z jedneho velkeho kusu dreva. Ak by som casom chcel pridat nejake police bol by to problem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist