Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Music streamer RPi + Volumio
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DIY realizácie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 18:12:09    Predmet: Music streamer RPi + Volumio Odpovedať s citátom

Music streamer RPi + Volumio

Mám v pláne postaviť si streamer na základe RPi a OS Volumio. Projekt bude podrobne popísaný, aj keď to nebude žiaden hardcore. Môže však pomôcť menej skúseným borcom, ktorí sa vydajú podobnou/rovnakou cestou. Nebude chýbať ani fotodokumentácia.

odkaz: Raspberry Pi
odkaz: Volumio
odkaz: bloková schéma
odkaz: všetky súbory

Ciele projektu

  • audio streamer s RPi + Volumio
  • webové rozhranie
  • čo najviac voľných GPIO portov
  • informačný displej, môže byť dotykový
  • vyvedené konektory z RPi (USB a LAN)
  • digi výstup, analóg už nemá zmysel
  • IR diaľkové
  • nejaké ovládacie prvky na prednom panely
  • nejaké rozumné zapínanie/vypínanie
  • viacero zdrojov, podľa potreby
  • Hi-Fi rozmery a rozumný dizajn


Podrobnejšie
Takže základ je jasný. Použijem RPi 3 Model B V1.2 z roku 2015. Mám ho doma a výkonovo, proti staršej verzii, dostačuje. OS som už za roky, odkedy RPi existuje, pár vyskúšal a preto som sa rozhodol pre Volumio.

Webové rozhranie je súčasťou OS Volumio, takže sa tu tiež nemusí nič špeciálne riešiť. Jediné, čo mi s istotou nebude vyhovovať je rozhranie pre malý displej. Ten sa budem musieť určite prispôsobiť, keďže informácie by mali byť dobre čitateľné aj z miesta posluchu, čo momentálne rozloženie prvkov s určitosťou nesplňuje. O tom však neskôr.

Displej by mal byť čo najmenší, t. j. aby prístroj nemusel byť príliš vysoký, zato aby bol dobre čitateľný aj z 1-2 metrov. Rozlíšenie najväčšie možné, ale pod FullHD, aby sa dalo webové rozhranie jednoducho prispôsobiť a to len tým, že sa prispôsobia použité štýly pre menšie rozlíšenie. Tak by sa na PC aj v telefóne/tablete zobrazovalo základné rozhranie, no na displeji prispôsobené. Pripojenie cez HDMI je nutnosť, aby sa ušetrilo, čo najviac GPIO portov. Displej má slúžiť primárne ako informačný, t. j. dotykový byť nemusí. Ak by bol, tak je to len čerešnička na torte a mal by fungovať cez USB port (ušetrené GPIO).

Vyvedenie konektorov na zadný panel sa niekedy môže hodiť, aj keď momentálne neplánujem ich použitie. Určite tam budú 3 USB a LAN konektor. Jeden USB pôjde na predný panel. Vzadu bude ešte digitály výstup, 3 kolíkový napájací EURO konektor, mechanický vypínač na úplné odpojenie prístroja a poistkové puzdro. Konektor pre Wi-Fi anténu by tiež nebol na škodu, no ten by sa musel dobastliť.

Audio výstup bude len v digi forme. Analóg už z môjho pohľadu nemá zmysel. DAC má už skoro každý a riešiť upgrade DAC v prístroji fakt nehodlám. Určite však použijem nejaký už existujúci S/PDIF digi projekt. USB mi stačiť nebude. Optiku by som momentálne zavrhol a sústredil sa skôr na koax. Galvanické oddelenie považujem za nutnosť. Zvukovka sa k RPi pripája cez GPIO, práve preto je dobré s týmito portami šetriť.

Hi-Fi zariadenie bez DO je pre mňa nepredstaviteľné, takže sa zapracuje aj IR ovládanie. Mám viacero prístrojov, takže sa určite použije univerzálne diaľkové. IR prijímač používa GPIO.

Aj keď je ovládanie Volumio cez web dostatočne prívetivé, bolo by dobré niektoré funkcie ovládať aj elektromechanicky z predného panela a to aj bez dotykového displeja.

Vyriešenie zapínania/vypínania je skutočný oriešok. Pri zapínaní len stačí pripojiť napájanie, ale... Pri vypínaní zasa stačí len stačí poslať správny príkaz, ale... Problémov je viac, no skúsim jeden načrtnúť. IR prijímač je pripojený a spracovávaný v RPi a ten keď je bez prúdu, tak sa nedá zapnúť. Takže zapínanie/vypínanie sa bude musieť riešiť separátne.

Oddelené zdroje sú v Hi-Fi nutnosťou. Určite chcem mať oddelené napájanie minimálne pre RPi, displej a audio. Presný počet aj parametre sa vykryštalizujú pri vývoji. Počas stavby však budem, pre zjednodušenie, využívať len jeden zdroj.

Keďže to má byť prístroj do obývačky, tak by mal mať štandardné rozmery. Pretože sa použije displej, tak je zrejmé, že výška 2U je nutnosťou. Aj keď sa priznám, že 1U pre mňa vyzerá viac sexy a použité komponenty by zrejme vošli aj tam. Najjednoduchšie bude použitie Modu Galaxy krabičky, no je možné, že sa nakoniec použije niečo iné. Predný panel bude frézovaný, hrubý hliník v prírodnej farbe. Žiadny elox ma nezaujíma. Výzorovo by sa mi páčilo niečo ako Cambridge Audio Azur 851N.

Postup
odkaz: inštalácia OS a nastavenie
odkaz: výber dipleja - Waveshare 5" HDMI LCD (H)
odkaz: výber dipleja - Waveshare 4" HDMI LCD
odkaz: nastavenie dotykového rozhrania
odkaz: kalibrácia displeja - pokus 1
odkaz: otestovanie zvukovej kary
odkaz: upgrade na RPi 4 a Volumio 2.773
pokračovanie...

HOTOVO
- OS je nainštalovaný a funkčný. Wi-Fi nastavené, zásuvný modul pre displej nainštalovaný a SSH zapnuté.
- Zatiaľ 1:0 pre displej. Waveshare 5" sa neosvedčil. Skúsim teda nejaký 4" s HDMI. Tu už však veľký výber nebude a budem dosť limitovaný. Pár vecí ohľadne zobrazovadla sme diskutovali vo vedľajšom vlákne tu:http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=315739#315739 a ďalej.
- Waveshare 4" sa osvedčil. Má dostatočne dobé pozorovacie uhly, no dotyk zatiaľ nefunguje. Ovládač pre dotyk odporúčam neinštalovať! Výber displeja považujem týmto za ukončený a o spojazdnenie dotyku sa budem pokúšať ďalej. Stále je tu však možnosť, že sa to bude používať bez dotyku.
- Dotykové rozhranie je plne funkčné, no bolo by dobré ešte vyriešiť presné skalibrovanie.
- Prebehol prvý pokus o kalibráciu, no zatiaľ neúspešne.
- Bloková schéma.
- Otestovanie zvukovej karty.
- Prechod na RPi 4 a Volumio 2.773. Odladenie zobrazenia na novom jadre pre RPi 4.
pokračovanie...

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Ne máj 10, 2020 17:34:49, celkom upravené 43 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 19:45:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to ma zaujíma.
Ja používam RPi2 s DAC Allo Piano 2.1 zapojenom cez Allo Kali reclocker. Komponenty mám v tmavej akrylovej "skrinke" od Allo. Takejto, len namiesto Sparky je tam RPi:
https://www.audiophonics.fr/24252-thickbox_default/allo-sparky-kali-piano-21-case-sparky-kali-piano-21-case-black.jpg
Systém je Volumio, ale nie posledná verzia, lebo tej chýbajú niektoré ovládače pre Allo. Ale všetko, čo potrebujem, funguje, takže neriešim.
Súbory prehrávam len z pripojeného externého harddisku, ktorý mám pripojený cez aktívny hub (s napájaním), lebo RPi jeho odber priamo nezvláda.
RPi je do siete pripojený cez FTP LAN kábel a ovládam ho z PC, notebooku, alebo "patlafónu". Displej mi na ňom nechýba, väčšinou si pustím nejaké album a viacej ovládanie neriešim. Ale nejaké jednoduché DO by sa niekedy zišlo. Len nejaká "pauza", či preskočenie skladby dopredu, alebo dozadu.
Najbližšie chcem k nemu riešiť napájanie. Mám jeden nevyužitý lineárny zdroj, len zatiaľ nemám k nemu vhodnú skrinku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 20:06:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. zvažoval som aj tekéto minimalistické riešenie, no chcem klasický prístoj.

Chválim výber zvukovky aj reclocker, tiež som to zvažoval, no nakoniec usúdil, že mi stačí digitálny výstup. Nech to bude sebelepšie riešenie, aj tak časom príde novší, lepší, krajší DAC a takto mi bude stačiť vymeniť len DAC, ktorý aj tak používam, lebo v systéme mám viacero digitálnych zdrojov. Zatiaľ koketujem s Allo DigiOne S/PDIF. No výber je hudbou bodúcnosti.

Ja asi tie porty ani nebudem používať, no ak už tam sú, tak ich prečo nevyviesť. To je jasné.

DO je jednoduché, tak to skús. Stačí pripojiť prijímač na 3 piny z GPIO a nainštalovať Lirc. Ak sa dobre pamätám, tak som ani neinštaloval Volumio plugin. IR popíšem inokedy.

Ak máš taký drahý DAC, tak si to určite zaslúži aj lepšie napájanie. Už len preto, aby sa ti lepšie spalo.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa St október 24, 2018 11:39:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1897

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 21:07:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto si inak videl?

https://www.kickstarter.com/projects/1626717193/audiophile-touch-audio-player-raspberry-pi-3-sabre

Vyzera, ze audoiphonics to maju celkom slusne zmaknute a nevyzera to uplne ako kuchynska vaha Wink

Ten box sa da kupit aj samostatne:

https://www.audiophonics.fr/fr/boitiers-diy-boitiers-divers/rasptouch-kit-diy-chassis-pour-dac-es9038q2m-et-reclocker-allo-kali-noir-p-12448.html

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 21:28:36    Predmet: Odpovedať s citátom

K tomu zapínání přes DO - co TSOP kromě GPIO pinů RPI připojit i k stále napájenému arduinu nano za 35Kč a v něm si odchytávat hotovými knihovnami povel pro zapnutí -> zapnout třeba relátkem či jinak napájení RPI.

K nedostatku GPIOs - arduino nano s CH340 USB za 50Kč, stáhnout a nahrát standard firmata firmware https://github.com/firmata/arduino/blob/master/examples/StandardFirmata/StandardFirmata.ino , připojit k usb a hned je k dispozici 14 dalších pinů, ovládaných přes libovolného klienta firmata https://github.com/firmata/protocol . JS klientů je několik. Budu takhle řešit GPIOs na x86, které žádné interní piny nemá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
50MHz
Hifista


Založený: 02 apríl 2012
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 22:00:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ačkoli je Raspberry Pi podporována pro instalaci Volumia, sám mám velice špatné zkušenosti s touto konfigurací. Možná ti to pojede na 44.1K a necháš to hrát, ale zapomeň na reclocking. Jakmile pošleš více instrukcí, zamrzne to a jedině po vypnutí a zapnutí to znova pojede. Jsou problémy s USB portama a processor se zahlcuje a nestíhá. USB a ethernet jsou tuším sdílené. Raspberry Pi je prostě nedostatečný hardware pro Volumio. Lepší je mini ITX nebo podobná platforma.

Naposledy upravil 50MHz dňa Ne október 21, 2018 22:07:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 22:06:16    Predmet: Odpovedať s citátom

moses áno, toto poznám, ale ten výzor...? Nehovoriac o cene. Predpokladám, že do tej ceny sa zmestím aj ja a bude to nakoniec také, aké chcem. Pritom sa trošku zabavím.

https://www.audiophonics.fr/en/network-audio-players-rasptouch/rasptouch-digione-touch-screen-reader-with-digital-output-p-12429.html

dustin jj. vidno, že sme na jednej vlne, lebo nad Arduinom na zapni/vypni tiež uvažujem, no bude potreba odpojiť všetky nepoužívané veci, ako aj ledky a stabilizátory, aby to malo čo najmenší odber.

Chcel by som totiž, pošpekulovať aj nad tým, či by sa pri vypnutom prístroji dalo dosiahnúť to, aby bolo celé zariadenie bez odberu zo zásuvky. Takže použiť nejaký aku, prípadne ešte lepšie superkondenzátor na napájanie základného obvodu, ktorý by regoval na zapínací povel. To však budem musieť odmerať, koľko to vlastne reálne vydrží bez prípojky. No ako som písal, zatiaľ to ešte neriešim, len teoretizujem.

50MHz úplne s tým nesúhlasím. S prehrávaním nemám najmenší problém, možno nezaťažujem RPi až tak ako ja, no zatiaľ sa mi nestalo, že bu sa sekol. Ako som písal, DAC bude cez GPIO, takže s USB to nebude mať nič spoločné. Prípadne mi nebude vadiť ani to, ako by to šlapalo len na 44,1. Nemusí to byť High-End, len Hi-Fi. Na kvalitnejšie veci, tu mám PC.
PS: to, čo popisuješ som mal pred 3 rokmi, na RPi jedničke. Teraz mi Volumio šlape bez problémov.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Ne október 21, 2018 23:04:30, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
50MHz
Hifista


Založený: 02 apríl 2012
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 22:10:57    Predmet: Odpovedať s citátom

I2S přes GPIO je taky problém, který je popsaný třeba zde a ne jenom zde, stačí hledat. Nejsem sám který se na RPI vybodnul.
https://www.amb.org/forum/zeta1-on-raspberry-pi3-t3827.html#p35691
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 22:14:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. chápem, ale ja s tým problém nemám. Síce mi to nebeží 24 hodín denne a ani to nepoužívam denno denne, no čo som skúšal, tak to bolo dostačujúce. Ak by to však nevyšlo, tak sa to časom môže prerobiť na inú platformu. Very Happy
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 22:17:08    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.ebay.com/itm/5V-2-1A-Charge-Discharge-Boost-Protection-3-7V-4-2V-Battery-DC-DC-UPS-DIY-Module/232582707819 + jakýkoliv li-on z mrtvého zařízení

Arduino s odletovanou ledkou a 5V regulátorem, arduinu stažené hodiny na pár set kHz, možná IR knihovnu, která pro vstup používá interrupty, aby nejel polling ve smyčce a musí to utáhnout spoustu dní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 23:09:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem, možno z toho bude nakoniec PIC a nie Arduino, aby som minimalizoval odber.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut október 23, 2018 20:43:42    Predmet: Odpovedať s citátom

50MHz napísal:
I2S přes GPIO je taky problém, který je popsaný třeba zde a ne jenom zde, stačí hledat. Nejsem sám který se na RPI vybodnul.
https://www.amb.org/forum/zeta1-on-raspberry-pi3-t3827.html#p35691

Myslím si, že to, čo spomínaš, je opísané v týchto článkoch:
http://www.dimdim.gr/2014/12/the-rasberry-pi-audio-out-through-i2s/
http://www.dimdim.gr/2017/03/mamboberry-ls-dac-vs-boss-dac-vs-piano-2-1-hi-fi-dac-with-and-without-kali-fifo-reclocker/
Problém sa týka DAC-ov v slave mode priamo pripojených k RPi. Pri vyšších nárokoch sa používa DAC v master móde, alebo "reclocker" (Allo Kali) a k nemu pripojený slave DAC.

LAN port je zdieľaný s USB, ale streamovanie audiosúborov to zvládne "s prstom v nose".

Každé riešenie má svoje klady aj zápory, aj pri RPi existujú kompromisy. Keď som však uvažoval o riešení prehrávania audio súborov, ako prvý som vylúčil MS Windows. Na rozdiel od jednoúčelových prehrávačov je RPi veľmi variabilný, umožňuje veľa kombinácií (rôzne DAC...) a výber softvéru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut október 23, 2018 20:55:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokiaľ ide o zapínanie/vypínanie RPi, nevyhovovalo by toto?:
http://rpishop.cz/vypinace/566-remotepi-vypinac-pro-pi-3-externi-ir-a-led.html
https://www.msldigital.com/pages/more-information

Ja osobne pri takýchto jednoduchých systémoch nevidím problém aj s vypnutím "na tvrdo", keď bolo prehrávanie ukončené. Nie je tam spustených množstvo (zbytočných) procesov, aplikácií, automatické aktualizácie..., ako vo Windows.
Keďže RPi ovládam cez PC..., tak ho vo väčšine prípade cez PC aj vypnem. Ale ak nemám zapnuté PC, tak ho po skončení prehrávania vypnem odpojením napájania. Nikdy to nespôsobilo žiadne problémy a pamätá si aj posledné prehrávané súbory (aktuálny playlist).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut október 23, 2018 21:42:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Za 800 Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
50MHz
Hifista


Založený: 02 apríl 2012
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ut október 23, 2018 23:29:12    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
50MHz napísal:
I2S přes GPIO je taky problém, který je popsaný třeba zde a ne jenom zde, stačí hledat. Nejsem sám který se na RPI vybodnul.
https://www.amb.org/forum/zeta1-on-raspberry-pi3-t3827.html#p35691

Myslím si, že to, čo spomínaš, je opísané v týchto článkoch:
http://www.dimdim.gr/2014/12/the-rasberry-pi-audio-out-through-i2s/
http://www.dimdim.gr/2017/03/mamboberry-ls-dac-vs-boss-dac-vs-piano-2-1-hi-fi-dac-with-and-without-kali-fifo-reclocker/
Problém sa týka DAC-ov v slave mode priamo pripojených k RPi. Pri vyšších nárokoch sa používa DAC v master móde, alebo "reclocker" (Allo Kali) a k nemu pripojený slave DAC.

LAN port je zdieľaný s USB, ale streamovanie audiosúborov to zvládne "s prstom v nose".

Každé riešenie má svoje klady aj zápory, aj pri RPi existujú kompromisy. Keď som však uvažoval o riešení prehrávania audio súborov, ako prvý som vylúčil MS Windows. Na rozdiel od jednoúčelových prehrávačov je RPi veľmi variabilný, umožňuje veľa kombinácií (rôzne DAC...) a výber softvéru.

Už si to přesně nepamatuju kde všude jsem o tom četl. Osobně jsem I2S nepotřeboval, šlo mi jenom o USB připojení s DACem. Pokaždé mi to zamrzlo. Problém není v samotném přehrávání. Problém nastane, až to zahltíš příkazema, dáš 3 4 příkazy rychle zasebou, třeba budeš vybírat různé tracky apod., tak se to prostě sekne. Lidi mi radili ať tomu dám dostatečný zdroj, ten jsem měl co dával 2.5A, ale nepomohlo to. Asi to nebylo dobře odladěné v Linuxu nebo nevím co. Fakt je ale jeden, dal jsem to nalevnou platformu Intel Celeron a jede to bez problémů. Už to tak mám pár měsíců a ani jednou se to neseklo, a jede to na 192kHz upsample v high modu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: St október 24, 2018 07:49:18    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Pokiaľ ide o zapínanie/vypínanie RPi, nevyhovovalo by toto?:
http://rpishop.cz/vypinace/566-remotepi-vypinac-pro-pi-3-externi-ir-a-led.html
https://www.msldigital.com/pages/more-information

Ja osobne pri takýchto jednoduchých systémoch nevidím problém aj s vypnutím "na tvrdo", keď bolo prehrávanie ukončené. Nie je tam spustených množstvo (zbytočných) procesov, aplikácií, automatické aktualizácie..., ako vo Windows.
Keďže RPi ovládam cez PC..., tak ho vo väčšine prípade cez PC aj vypnem. Ale ak nemám zapnuté PC, tak ho po skončení prehrávania vypnem odpojením napájania. Nikdy to nespôsobilo žiadne problémy a pamätá si aj posledné prehrávané súbory (aktuálny playlist).

Vďaka za rady a odkazy na príslušenstvo. No ako som už písal, napájanie zatiaľ neriešim, lebo ani presne neviem, čo od toho budem chcieť. Nejaké dielčie myšlienky už v hlave mám, ale musím si ich napísa a nakresliť. Až potom sa vykryštalizuje, čo to vlastne bude musieť vedieť.

Čo som čítal o Arduino, tak sa so spotrebou dá dostať na pár uA, čo je už slušná hodnota, ktorá sa dá utiahnúť aj gombíkovým článkom. Nechcem však predbiehať.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa St október 24, 2018 11:24:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St október 24, 2018 08:00:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak arduino je obyčejné AVR, akorát s nahraným bootloaderem přes USB. Díky té smyčce loop() mívá vyšší spotřebu a mikroampéry se dost složitě nahánějí. Ale IMO s obyč lionkou to nemá cenu hrotit, kapacitu má dost velkou. A nebo klasický firmware bez pohodlí arduina.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: St október 24, 2018 11:21:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. uA neriešim, ale je dobré vedieť, že sa to dá dosiahnuť. Mne bude v pohode stačiť, ak sa to bude pohybovať v desiatkách mA.

Ak by to totiž malo fungovať na aku, tak mesačná výdrž je pre mňa minimum. No teraz to neriešme. Len pekne poporiadku. Riešme radšej displej. Very Happy

Večer sem hodím nejaké info, no väčšinu sme už preberali tu: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=315739#315739 a ďalej.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St október 24, 2018 11:29:22    Predmet: Odpovedať s citátom

30 dní x 24 hod x 50 mA = 36Ah. To už není málo Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: St október 24, 2018 11:35:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som počítal 10mA a 5 tisícku článok.
Ešte som rozmýšľal, že na vrchu by to mohlo mať fotočlánok, ktorý by aspoň trošku predĺžoval výdrž, ale to by už bolo trošku "ujeté".

PS: High-End prístroj musí byť ťažký. Autoaku to vyrieši. Very Happy

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St október 24, 2018 11:51:40    Predmet: Odpovedať s citátom

1mA https://arduino.stackexchange.com/questions/9862/ir-receiver-interrupt-and-arduino-sleep-mode
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2018 19:59:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Inštalácia OS a nastavenie

RPi s Volumiom najnovšej verzie 2.457 je nainštalované. Nie je to nič zložité. Stačí stiahnuť obraz OS a vhodným programom, ho nakopírovať na microSD kartu. Na to používam program Win32 Disk Imager.

odkaz: Volumio - Get Started
odkaz: SourceForge - Win32 Disk Imager

Potom už len stačí zastrčiť kartu do slotu a pripojiť napájanie. Prvotný nábeh trvá trošku dlhšie. Nasledujúce spustenia sú už potom v rámci možností dostatočne rýchle.

Funguje to super a nie je ani potreba nič zložito nastavovať. Volumio je použiteľné od prvotnej inštalácie. Prístup k zdieľanému disku, displej, IR a pod. sa samozrejme nastavovať musia. RPi používam cez Wi-Fi, takže ten sa musím nakonfigurovať. Tvorcovia OS mysleli aj na túto možnosť, takže UTP kábel nie je potreba. Ak sa totiž Volumio po zapnutí nedokáže pripojiť do žiadnej siete a to aj do už nakonfigurovanej, tak sa po čase automaticky prepne do AP režim, ku ktorému je možné sa pripojiť a tak spravovať celé zariadenie. Názov siete je Volumio a heslo volumio2.

Pri otvorení webového rozhrania musíme preklikať šesť krokov konfigurácie. Je tu aj konfigurácia bezdrôtovej siete. Základné nastavenie nebudem popisovať. Na nete sa toho dá nájsť viac než dosť a radšej sa sústredím na špecifické veci, ktoré potrebujem ja.

Touch Display Plugin
Po reštarte sa presunieme do nastavení a tam pod záložkou Plugins nainštalujeme Touch Display Plugin. Tento zásuvný modul pridáva funkcionalitu, ktorá dokáže cez pripojený displej zobraziť rozhranie programu. Inštalácia trvá dosť dlho a po dokončení, je potrebný reštart. Volumio rieši zobrazovanie trošku neštandardne. Človek by očakával, že displej pripojený priamo k RPi, bude zobrazovať rozhranie OS. Treba si však uvedomiť, že Volumio je tzv. headless, čo znamená, že nemá grafické užívateľské rozhranie. Modul tak v podstate len nainštaluje webový prehliadač Chromium, ktorý sa po nabehnutí systému spustí na celú obrazovku a načíta danú webovú stránku. Tak jednoduché a prosté. Má to však jeden háčik. Všetky povely sa totiž rovnako, ako z rozhrania otvoreného na inom zariadení, odosielajú na webový server. Tento musí požiadavku spracovať, predať systému a následne odoslať odpoveď. Toto spôsobuje menšie oneskorenie, ale nie je to nič, s čím by sa nedalo žiť. Je to daň za systém bez UI.

SSH
Ako je už zvykom, tak ani tu sa pri niektorých nastaveniach nezaobídeme bez príkazového riadka. Preto je dobré mať zapnuté aj SSH, aby sme sa na RPi mohli pripojiť vzdialene. SSH je z bezpečnostných dôvodov na Volumio vypnuté, ale aktivovať sa dá aj cez webové rozhranie. Skrytá stránka sa zobrazí po navštívení stránky http://IPAdresaZariadenia/dev/. Na vzdialený prístup používam nástroj zvaný Putty.
login: volumio
heslo: volumio

odkaz: Putty

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Pi november 16, 2018 00:54:24, celkom upravené 8 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2018 20:36:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Výber dipleja - Waveshare 5" HDMI LCD (H)

Nad výberom displeja som dosť dlho špekuloval, resp. ešte stále špekulujem. Ako som písal v prvom príspevku tak je pre mňa aspoň stavový displej dôležitou súčasťou prehrávača. Volumio má krásne grafické rozhranie, takže moja voľba padla logicky na grafický displej. Predáva sa však také kvantum týchto zobrazovadiel, že človek sa v tom len ťažko vyzná. Nakoniec zistí, že väčšina z nich je to isté, len s iným názvom. Veľkosť bola viac-menej daná. Pre dobrú čitateľnosť požadujem aspoň 3,5" a maximum je ohraničené vnútornou výškou 2U krabičiek, čiže nejakých 5". Rozlíšenie okolo 800x480 mi pripadá na toto použitie, ako ideálne. Menšie nechcem a FullHD tiež nie.

Po nejakom čase mi do oka padli displeje od firmy Waveshare. Tieto sú dostupné aj v našich eshopoch, takže sa nemusí na dopravu z Číny čakať mesiac a majú aj dotykové rozhranie. Tým, že som lenivý človek, tak som sa rozhodol pre najjednoduchšie riešenie a to pre HDMI pre obraz a USB pre dotyk. Navyše som chcel, keď už bude s dotykom, kapacitnú technológiu snímania. Nakúpil som preto typ Waveshare 5" HDMI LCD (H). Je to 5 palcové LCD s rozlíšením 800x480. Výška však bola len tak-tak, ale riskol som to.

odkaz: Waveshare 5" HDMI LCD (H)

Displej dorazil dobre zabalený a príslušenstvo obsahuje všetko, čo je potrebné na pripojenie. Vlastne tento displej sa dá vďaka HDMI a USB rozhraniu pripojiť k ľubovoľnému OS. Po pripojení k RPi funguje ihneď a nemusí sa inštalovať ovládač. Dokonca ani pre dotykové rozhranie. To je super, lebo sa človek vyhne príkazovému riadku a šetrí si aj svoje nervy. Musí sa vyriešiť len jedna maličkosť a tou je zobrazované rozlíšenie. Systém to totiž v základe nastavuje na 576 riadkov a tak je obraz neprirodzene roztiahnutý. Zároveň sa na webovej stránke použijú štýly pre nižšie rozlíšenie a tak je rozloženie ovládacích prvkov odlišné od toho, čo môžeme vidieť na FullHD monitore, prípadne na mobile.

Rozlíšeniu pomôžeme tak, že microSD kartu pripojíme do počítača a na koniec súboru config.txt, ktorý sa nachádza v koreňovom adresári, pridáme tento kus kódu. Dá sa to aj z príkazového riadka. Ak je totiž microSD karta v RPi, tak sa koreňový adresár nachádza v adresári /boot. Takto sa nastaví požadované rozlíšenie, ako aj to, že displej bude zobrazovať naležato.
kód:
sudo nano /boot/config.txt

kód:
framebuffer_width=800
framebuffer_height=480
hdmi_group=2
hdmi_mode=87
hdmi_cvt  800  480  60  6  0  0  0
#display_rotate=1 #1: 90; 2: 180; 3: 270

Súbor uložíme a RPi reštartujeme. Teraz už viem, že som urobil chybu. Ani rozmerovo, ani použitým panelom mi toto LCD nesedí. Bol som totiž pri čítaní technických parametrov taký unesený, že som si nevšimol, že tento displej nie je IPS-kový. Z toho vyplýva, že pozorovacie uhly sú pre moje použitie nevhodné. V prípade, že sa pozerám kolmo, je všetko v poriadku. Pri pohľade zhora, však farby blednú, ako keby som pridával jas, no to sa ešte dá. Odklon po horizontálnej rovine je v poriadku, no musím byť nad stredovou priamkou. Avšak pri pohľade zdola a to i len o pár stupňov, obraz prechádza do akéhosi negatívu a to dosť razantne. Viem, že sa na to zdola asi pozerať nikdy nebudem, no predsa. Radšej zvolím menší kompromis a displej vrátim.

odkaz: pohľad na displej - priamo
odkaz: pohľad na displej - zdola

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Ne február 10, 2019 20:30:00, celkom upravené 9 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2018 21:54:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Update príspevku s nastavením. Doplnená aktivácia SSH.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=316950#316950

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa St október 31, 2018 08:48:34, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Ut október 30, 2018 21:46:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Výber dipleja - Waveshare 4" HDMI LCD

Tak nový displej je konečne doma a musím povedať, že som s obrazom príjemne prekvapený. Prínos IPS je evidentný a tak je čitateľnosť veľmi dobrá z každého uhla. Pri odklone je vidieť mierna zmena farby, no oproti predošlému je už tento displej použiteľný.

odkaz: Waveshare 4" HDMI LCD

Jedná sa o 4 palcový displej. Tento typ má oproti predchádzajúcemu dva nedostatky. HDMI síce zostalo, ale dotyková vrstva je "len" rezistívna a dotyk sa rieši cez GPIO. Spojenie zaberá viac, ako polovičku konektora, no podľa dokumentácie, sa nepoužívajú všetky kontakty. Na testovanie nasadzujem zobrazovadlo priamo na RPi. V konečnej podobe však budú prepojené káblom a to len tie kontakty, ktoré budú skutočne potreba. Prekvapilo ma, že obraz funguje aj bez ovládača. Ten je zrejme potreba len pre dotykové rozhranie. Dokonca funguje aj dotyk, ale nesprávne a nepresne.

Pre správne zobrazenie musíme opäť upraviť konfiguračný súbor config.txt. Stačí tam pridať tento kus kódu. Upozorňujem, že na RPi mám čistú inštaláciu s prvotným nastavením, takže aj konfiguračný súbor je pôvodný, bez nastavení z 5 palcového displeja.
kód:
sudo nano /boot/config.txt

kód:
hdmi_group=2
hdmi_mode=87
hdmi_cvt 480 800 60 6 0 0 0
dtoverlay=ads7846,cs=1,penirq=25,penirq_pull=2,speed=50000,keep_vref_on=0,swapxy=0,pmax=255,xohms=150,xmin=200,xmax=3900,ymin=200,ymax=3900
display_rotate=3 #1: 90; 2: 180; 3: 270

Súbor uložíme a RPi reštartujeme. Počas prvej inštalácie ovládača dotyku, podotýkam, že som postupoval presne podľa Wiki výrobcu https://www.waveshare.com/wiki/4inch_HDMI_LCD#Method_1._Driver_installation, mi RPi zamrzlo a už som ho nemohol pustiť. Musel som teda nahrať a nastaviť systém znovu. Preto odporúčam po každej úprave, pred každou väčšou zmenou, hlavne keď sa to rieši cez príkazy, systém zazálohovať. Win32 Disk Imager dokáže urobiť aj zálohu. Nasledujúci pokus skončil rovnako. Takže odporúčam tento ovládač neinštalovať! Výber displeja považujem týmto za ukončený.

odkaz: pohľad na displej - priamo
odkaz: pohľad na displej - zdola

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa So máj 09, 2020 21:00:20, celkom upravené 10 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Št november 01, 2018 23:43:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Nastavenie dotykového rozhrania

Tak som sa k tomu dotyku vrátil a zistil, že vlastne Volumio pre tento 4 palcový displej, žiaden ovládač nepotrebuje. Po pripojení na HDMI a GPIO funguje všetko, t. j. obraz je v poriadku a displej na dotyk reaguje. Problém je len v tom, že sa kurzor hýbe iným smerom, ako by sa mal. Po krátkom hľadaní som zistil, že sa dotyk musí nastaviť aj vzhľadom na to, že je displej o -90 stupňov otočený. Je viacero možností, ako nastavenie previesť, resp. viacero konfiguračných súborov, do ktorých sa toto môže zapísať. V Linuxe sa nijak zvlášť nevyznám, takže netuším prečo je nutné editovať práve ten, ktorý súbor, ani to, prečo je to možné spraviť na milión miestach, ale to je jedno. Hlavné je, že to funguje. Súbor do ktorého treba zapísať správne parametre sa volá 40-libinput.conf. Takže príkazom súbor otvoríme.
kód:
sudo nano /usr/share/X11/xorg.conf.d/40-libinput.conf

Na koniec pridáme konfiguráciu.
kód:
Section "InputClass"
   Identifier "calibration"
   MatchProduct "ADS7846 Touchscreen"
   Option "TransformationMatrix" "0 -1 1 1 0 0 0 0 1"
   Option "SwapAxes" "0"
EndSection

Súbor uložíme a RPi reštartujeme. Po reštarte voilá. Dotyk funguje v správnom smere. Problémom však zostáva, že na krajné časti displeja sa momentálne nedostanem. Síce sa aj takto dá všetko ovládať, ale je to trošku nepraktické, lebo na krajné ovládacie prvky sa musí človek doslova triafať a častokrát stlačí niečo, čo ani nechcel. Chybná bude s najväčšou pravdepodobnosťou kalibrácia, t. j. nepresné nastavenie hodnôt v TransformationMatrix.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Ne december 02, 2018 17:31:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: St november 28, 2018 22:28:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Kalibrácia displeja - pokus 1

Štve ma nepresnosť dotyku a tak som sa rozhodol skúsiť kalibráciu. Kalibrácia je grafický program, tak som pre tento úkon nainštaloval Raspbian. Postupoval som podľa popisu na stránkach výrobcu.

odkaz: Touch Screen Calibration

Jediným rozdielom bolo to, že sa spomínaný súbor 99-calibration.conf nachádza na inom mieste. Výsledkom bol nasledujúci konfiguračný súbor, ktorý v Raspbian fungoval perfektne.
kód:
/usr/share/X11/xorg.conf.d/99-calibration.conf

kód:
Section "InputClass"
   Identifier "calibration"
   MatchProduct "ADS7846 Touchscreen"
   Option "Calibration" "3838 197 283 3757"
   Option "SwapAxes" "1"
   Option "EmulateThirdButton" "1"
   Option "EmulateThirdButtonTimeout" "1000"
   Option "EmulateThirdButtonMoveThreshold" "300"
EndSection

Po zazálohovaní tohto súboru som sa vrátil späť k Volumio a dané nastavenie skopíroval na miesto pôvodných nastavení do súboru 40-libinput.conf a zariadenie reštartoval. No po nabehnutí systému som sklamane zistil, že sa nič nezlepšilo, ba práve naopak. X a Y osi boli prehodené, tak sa to nedalo používať. Skúšal som všetko možné. Nastavil hodnotu SwapAxes na 1, skúsil som tam nechať obidve hodnoty TransformationMatrix aj Calibration, dokonca som laboroval aj s poradím tých 4 čísel v Calibration, no všetko bez úspechu. Tento pokus o kalibráciu nevyšiel. Budem pátrať ďalej, prípadne uvítam nejaké Vaše pripomienky.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Ne február 10, 2019 20:25:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Doplnená bloková schéma (bude sa upravovať) + adresár s fotkami do prvého príspevku.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=316571#316571

Všetky fotky z vlákna odstránené a prelinkované na GDrive. Odteraz budú sprístupňované len takto!

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mpasztor
Hifi obsluha


Založený: 20 február 2012
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2019 15:32:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Práve som narazil na toto vlákno. Koncom leta mi skrsla v hlave myšlienka postaviť na RPi+Volumio takú hraciu skrinku pre malú dcérku, aby si sama mohla púšťať rozprávky + presničky na niečom, čo by mohlo hrať prirodzene, a na čom by si mohla sama objavovať aj svet náročnejšej hudby, až by ju to zaujalo, ak aj nie tak tato si našiel zábavku ktorá ho celkom baví.
Použil som toto:
RPi3 + Volumio + Waveshare 4" touch HDMI + HifiBerry Amp2 + TangBand W3-1878 širokopásmové meniče.
Zatiaľ to je len taký koncept, ktorý už hrá pospájaný v papierovej krabici.

Špekulujem nad ozvučnicou 3" meničov, asi najlepšie vychádza modifikácia doporučenej ozvučnice TL čo má na stránke výrobca meničov.
Bude potrebné ešte vymyslieť ako to celé napájať, zap/vyp, otočný regulátor hlasitosti , nejaké DO a iné vychytávky.
A teraz som našiel tento projekt, čo ma veľmi pošilo.

Držím palce !!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 505
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2019 20:09:15    Predmet: Odpovedať s citátom

soaron super, no ako OS sa mne viac vidí moode.
Kuk:
kód:
 https://moodeaudio.org/


Je to len tip.....

_________________
Ubuntu 22.04->JRiver MC27 (64bit)->USB Diy ->Topping E50-> BVAudio PRE1 -> BVAudio PA300SSE -> BVAudio PA300SE ->BVAudio F3B
3kW oddeľovák á la BUBUXIN
Sony CDP-XA30ES mod. by Casea, Pro-Ject Xtension 9 Evolution
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DIY realizácie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist