Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Velký neposlechový test nesymetrických linkových kabelů
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mumu
Hifista - pokročilec


Založený: 14 január 2011
Príspevky: 280

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 12:18:40    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Miroslav Láb příspěvek ke kabelům ve Stereo & Video 3/2019 v recenzi SPaudio A400 - tohle považuju za velmi rozumný názor na roli kabelů a napsal ho audio recenzent, takže nutno smeknout, rozumný přístup je u audio recenzentů velkou výjimkou.


Z tohoto si ale pravoverní vyvodia jediný záver: Nie je kábel ako kábel, a majú vplyv na zvuk.
Všetko ostatné taktne prehliadnu, a kára sa veselo pohne ďalej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 14:06:32    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. napísal:
A proč jsi se nevyjádřil k:

"A k tomu návrhu putovní sada kabelů, když ty kabely budou navenek naprosto stejné, jen označené písmeny, proč by to musela přehazovat manželka? Když nevím o vzorku zhola nic, co je uvnitř tak nemůžu být ovlivněn cenou, značkou, technickým řešením, tak si je může každý přehazovat a porovnávat mezi sebou. Pak napíše jestli slyšel rozdíl a pokud ano, popíše přesně jaké ( Třeba, že A měl nápadné basy, bylo jich u něj nejvíce, B měl naopak zvýrazněné výšky, tahalo mě to za uši, C byl někde mezi, zdál se vyvážený.) A když mi stejný popis dají 3-4 lidi tak je naprostá jistota, že rozdíly museli slyšet jinak by se nemohli jejich popisy shodovat, ne?"



K tomu jsem se přece už vyjádřil:

Kozousch napísal:
...Ale zvednout a nést ji (hozenou rukavici) - to už práci dá. Takže jsem zvědav na toho kritika, jestli uspořádá slepý test podle jeho představ. Protože proč by jeho představy měl realizovat někdo jiný?


-----------------------------------------------------------

EDIT: Už jsem zase při tahání obsahu starého příspěvku příspěvek omylem zeditoval. Pak jsem ho ale uvedl do původního stavu:


Naposledy upravil Kozousch dňa So marec 09, 2019 08:15:29, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 16:04:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch,

tak přesně takové testy jsem v posledních třech letech dva uspořádal, a dostal od testovaných osob v podstatě shodný popis, jeden kabel nápadné basy, druhý naopak výšky a třetí vyrovnaný. Na tomto se shodly 4 osoby u sebe doma na svých aparátech. Celé to trvalo měsíc, a test jsem zorganizoval prioritně pro zjištění, jestli i ostatní uslyší bezpečně rozdíly, a jestli se na nich i shodnou. Chtěl jsem ze vzorků vybrat svůj nový produkt, a nechtěl jsem výběr dělat pouze z mého poznatku, ale vnést do toho objektivitu. Tak mě napadlo udělat takovýto slepý test, a výsledky mě ohromily.
Pokud se všichni čtyři shodli, že A je výrazný na výškách, B na basech a C je vyrovnaný tak to máme 3x4=12x shodu. Naprosto průkazné, a proto se mi nikdo nedivte, že o jasně slyšitelném vlivu kabelů nemohu ani náhodou pochybovat. Prohazovat si dva, nebo tři vzorky a hledat mezi nima rozdíl na své sestavě a za podmínek které si každý zvolí sám je totiž naprosto přirozené.
Muset 10x po sobě určit slepý vzorek je jiná a vyloženě matousí disciplína, ať se to komukoli může zdát jako stejné.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 16:32:12    Predmet: Odpovedať s citátom

V čem se tak výrazně poslechově odlišné kabely lišily konstrukčně a měřenými parametry ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mumu
Hifista - pokročilec


Založený: 14 január 2011
Príspevky: 280

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 16:42:10    Predmet: Odpovedať s citátom

NA dotiahol demagógiu do nového levelu. To, čo má v podpise samozrejme platí, ale okrem business activity.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 16:44:03    Predmet: Odpovedať s citátom

To co napsal Miroslav Láb bych klidně podepsal. Tvrdím a vždy jsem tvrdil to samé. Kabel může zvuk pouze zhoršit, nikoliv zlepšit. Proto je třeba věnovat jeho výběru pozornost. Za pár stovek lze sehnat kabel, který je neutrální a technicky bezvadný. Zrovna tak lze za stejné peníze sehnat kabel, který zvuk zabarvuje a tedy zhoršuje.

Je to velmi prosté a nevím, proč z této věci dělají někteří lidé bulvární téma a přihřívají si na něm svojí polívčičku. A to jak výrobci nesmyslných, drahých a často technicky nekvalitních kabelů, tak samozvaní chroničtí vymítači mýtů.

Jen tak na okraj. Miroslav Láb je spojen s firmou Inton, která se živí hádejte čím? Prodejem audio kabelů (mimo jiné). Ha ha.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 16:48:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen tak na okraj, Inton prodej kabelů neživí ani z jednoho promile, a Lába vůbec.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 17:30:13    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. napísal:
A k tomu návrhu putovní sada kabelů, když ty kabely budou navenek naprosto stejné, jen označené písmeny, proč by to musela přehazovat manželka? Když nevím o vzorku zhola nic, co je uvnitř tak nemůžu být ovlivněn cenou, značkou, technickým řešením, tak si je může každý přehazovat a porovnávat mezi sebou.


N.A. napísal:
tak přesně takové testy jsem v posledních třech letech dva uspořádal, a dostal od testovaných osob v podstatě shodný popis, jeden kabel nápadné basy, druhý naopak výšky a třetí vyrovnaný...


N.A.: Takže na všechny ty testované kabely byly navlečeny nějaké neprůhledné "punčošky", se kterými nebylo možné nějak manipulovat bez poškození nějaké plomby apod.?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 17:34:57    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA, lišily se pouze materiálem kovu vodičů. Tím co se u kabelů běžně měří se od sebe nelišily.

Mumu, neví co to cizí slovo které použil znamená, natož aby ho uměl vhodně použít.

Kozousch
jak jsem uvedl, stejné kabely-black boxy

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 17:46:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud je to tak jak píšeš, tak je to výsledek opravdu pozoruhodný - o tom žádná.

Já jsem se zúčastnil několika testů kabelů - pravda neslepých - ale ani při nich jsem nebyl schopen rozpoznat žádné rozdíly. A občas to byly dost rozdílné kabely - např. u linkových kabelů klasický koax vs. pomlázka ze zvonkáčů apod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 18:03:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Zde je shrnutí toho čerstvějšího testu s třemi vzorky:
První osoba:
A světlejší podání s výraznějšími nižšími výškami a méně nápadným rychlým basem.
B trochu temnější podání, zejména při porovnání s dvojkou, s plnějším spodním středem a basem .
C nemá výraznější nižší výšky jako A, ani takovou tu hřejivost a měkkost na spodním středu a basu jako B. Je vysoce dynamický, strhává k podupávání si do rytmu, má sytější bas než 2.

Druhá osoba:
A mierne vynikali vysky ale neboli jedovate
B bol v mojom retazci dost basovy
C je asi najlepsi z trojice. vyrovnany ale u mna dost dynamicky


Třetí osoba:

A u některých nahrávek zvýrazňuje sykavky a nemá tak plný spodek.
B je frekvenčně vyrovnaný, ale trochu jakoby zastřený
C jakoby kombinace předešlých, jednoznačně nejvyváženější kabel.
Netlačí tak na výšky jako A a nemá tak syté podání spodku jako B.


Čtvrtá osoba:
A temperamentnější zvuk s vyrovnanými pásmy, v některých nahrávkách zdůrazněné sykavky
B temnější charakter zvuku, není to „deka“ ale v porovnání s ostatními vzorky je slyšitelný posun zvuku
„dolů“, zejména u vyšších středů
C jednoznačně kabel, proti kterému nemám v zapojení před filtrací vůbec nic, prostě zvuk, který mi naprosto vyhovoval – tvrdé konturované basy, prokreslené středy a čisté výšky, krásný prostor, paráda

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 18:35:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Takhle výrazné změny frekvenční charakteristiky by měly být změřitelné, ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 18:41:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Čím mizernější sestava, tím víc se projevují kabely, když odhlédneme od neoddělitelné psychoakustiky (solidní ABX test se evidentně nedělal). Já jsem "vliv kabelů" vnímal na své sestavě nejvíc před cca 15-ti lety. A opravdu bych se k ní nechtěl vracet.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 19:05:43    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. asi úplne nechápete, čo sa Vám tu vysvetluje. Nejde o to, že by rozdiely medzi káblami neboli počuteľné. Ak bude medzi nimi dostatočne veľký rozdiel, tak to samozrejme môže byť počuteľné. Ak Vám dám dva navlas rovnaké káble, ale do jedného dám výhybku (RLC člen), tak rozdieľ merateľný aj pčuteľný bude.

Nám ale nejde o to, aby sme používali káble s "výhybkou", ale naopak, aby sa používali káble bez "výhybky". Ak je totiž rozdiel medzi nimi minimálny, tak nebude počuteľný. No hlavne tvrdíme, že ak je to počuteľné, tak je to aj merateľné. Opačne to však nemusí platiť.

Zároveň sa javí, že na cene úplne nezáleží a že kábel za cenu zlata je z technického hľadiska blbosť. Proste kábel nie je žiadna alchýmia a stačí len dodržať základné pravidlá a bude to hrať rovnako dobre, ako voodoo kábel za milión. No a na záver je evidentné, že drahé spletané káble budú fungovať na hovno a to aj napriek tomu, že majú okolo seba veľa marketingových kecov.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Št marec 07, 2019 19:16:07, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 19:15:34    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo - jenže N.A. psal toto:
N.A. napísal:
Lišily se pouze materiálem kovu vodičů. Tím co se u kabelů běžně měří se od sebe nelišily.

Takže o nějaké "výhybce" v některém z kabelů nemůže být řeč.

A s největší pravděpodobností by takovéto kabely měly být minimálně hodně podobné i z hlediska odolnosti proti VF rušení, protože podle toho popisu musely mít stejnou konstrukci kabelu a stejné konektory - tedy kromě jiného i stejné přechody kabel/konektor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 19:17:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem či je to zrejmé, ale v tom teste čo uvádza N.A. sa pri tých výrazných rozdieloch zvuku jednalo o sieťové káble... Rolling Eyes
https://www.hifiroom.cz/post199121.html#p199121


Naposledy upravil BV dňa Št marec 07, 2019 19:19:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 19:17:41    Predmet: Odpovedať s citátom

A už tu zase máme zaklínadlo ABX, co jiného se také dá na výsledky mého testu říci, pokud dotyčnému boří jeho světonázor, že.
Ještě k tomu slyším, neslyším rozdíl kabelů, je to jako se vším, nikdo nemá stejné slyšení a už vůbec ne mozkové zpracování slyšeného. Takže pustíme muziku třem lidem a budou to zrovna dost rozdílně nastavení lidé, ale všichni budou mít kladný vztah k muzice. Jeden řekne po skončení skladby, že to mělo slité a dunící spodky, druhý, že kytaristovi to několikrát ujelo a udělal falešný tón, a třetí řekne, že to je vykradení toho a toho interpreta z toho a toho období. Každého mozek si ve stejné hudbě najde naprosto jiný problém a ty ostatní nebude vnímat. Takže pokud se pomine rozdílné citlivosti aparatur na rušení naindukované přes kabeláž, různý stupeň rozlišovací schopnosti sestavy tak tu máme ještě ten lidský faktor. Jeden z účastníků testu se nedokázal v kabelech zorientovat, a nepodal takto konkrétní popisy rozdílů jako ti ostatní. Tak jsem jako error jeho účast vyřadil. Daný člověk si může kapitolu kabeláž odškrtnout a nemusí se jí zabývat. A Vy jež nechcete věřit na existenci rozdílů, nechcete ani sami kabely zkoušet udělejte v klidu totéž, ale nevnucujte těm co bezpečně rozdíly vnímají protože jim to rozlišení sestavy a nastavení mozku dovoluje, že Vy neslyšíte, změřit se to taky pořádně nedá, tak to nemůže existovat.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 19:18:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
No jo - jenže N.A. psal toto:
N.A. napísal:
Lišily se pouze materiálem kovu vodičů. Tím co se u kabelů běžně měří se od sebe nelišily.

Takže o nějaké "výhybce" v některém z kabelů nemůže být řeč.

A s největší pravděpodobností by takovéto kabely měly být minimálně hodně podobné i z hlediska odolnosti proti VF rušení, protože podle toho popisu musely mít stejnou konstrukci kabelu a stejné konektory - tedy kromě jiného i stejné přechody kabel/konektor.

Tak na to môžem napísať len to, že tomu neverím. Proste platí to, že ak sa to nedá odmerať, tak to nie je ani počuť a na tom sa asi zhodneme.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 19:24:25    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Neviem či je to zrejmé, ale v tom teste čo uvádza N.A. sa pri tých výrazných rozdieloch zvuku jednalo o sieťové káble... Rolling Eyes


A co jako? ten výsledek je faktem, a pohledy a názory skeptiků a technokratů na to nemají nejmenší vliv, jak by jako mohly? Zpochybnit to tím, že to podle člověka XY prostě není možné nejde? Já ty tři vzorky vnímám úplně stejně, mam si říkat, nene, to jsou halucinace, BV, PMA, Merhaut......... tvrdí, že to podle jejich rozumu není možné, tak zapoměň na to co sám osobně vnímáš, a i na výsledky korektně provedených testů které byly provedeny.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 19:25:25    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. Vy vlastne popierate všetky technicky známe skutočnosti. Vy ako konštruktér, technik, to sa mi nechce veriť. Proste popierate všetko, čo momentálne vieme. To už je na lieky.

To je ako keby ste tvridli, že nemáme dostatočne citlivý mikroskóp, preto nevidíme najmenšiu časticu sveta a My tvrídme, že máte pravdu. Potom ale jedným dychom dodáte, že OK, ale Vy túto časticu voľným okom vidíte.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Št marec 07, 2019 23:46:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 19:35:13    Predmet: Odpovedať s citátom

To je to "iné nastavenie mozgu".. Wink
Toto je "pekné"
citácia:
Jeden z účastníků testu se nedokázal v kabelech zorientovat, a nepodal takto konkrétní popisy rozdílů jako ti ostatní. Tak jsem jako error jeho účast vyřadil

Pre test sú použiteľní len "vhodne nastavení" jedinci a želaný výsledok.


Naposledy upravil BV dňa Št marec 07, 2019 19:40:36, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 19:38:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron

Já přesně chápu co se v Tobě a dalších zde děje, je to krajně nepřijatelné, co tu píšu odporuje to zásadně vašim představám o světě a lidském poznání.
Nevěříš tomu co jsem napsal, protože to nejde změřit. No a jak vysvětlíš výsledky toho testu, tu shodu popisů, jak je to možné, věříš snd na telepatii, jiné vysvětlení mě nenapadá.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tela
Hifista


Založený: 09 október 2012
Príspevky: 165
Bydlisko: košice

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 19:38:14    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Neviem či je to zrejmé, ale v tom teste čo uvádza N.A. sa pri tých výrazných rozdieloch zvuku jednalo o sieťové káble... Rolling Eyes
https://www.hifiroom.cz/post199121.html#p199121

Rotfl Rotfl Rotfl tak už je to jasné...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 19:43:49    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A,
. Ak tu niekto žije vo svete predstáv ,ktoré sú v rozpore s poznaním, tak "skeptici" to nie sú..


Naposledy upravil BV dňa Št marec 07, 2019 19:52:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 19:48:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to story s těmi kábly jistě nebude problém několikrát zopakovat a publikovat v odborném tisku, ne? Smile Dneska článek v JAES, za pár let třeba i ta Nobelovka, což?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 19:51:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Stačí zmeniť označenie tých káblov a nechať "počujúcim" identifikovat, ako sa označenie zmenilo. Pri takých rozdieloch to musí byť malina, nie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 20:35:53    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Čím mizernější sestava, tím víc se projevují kabely, když odhlédneme od neoddělitelné psychoakustiky (solidní ABX test se evidentně nedělal). Já jsem "vliv kabelů" vnímal na své sestavě nejvíc před cca 15-ti lety. A opravdu bych se k ní nechtěl vracet.


Práve naopak,čim kvalitnejšia zostava tak je viacej počuť zmenu pri výmene už aj len poistky. Very Happy Aj kvalitné stieťové káble aj repro aj prepojovacie. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 20:41:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Např. základní schopnosti degustátorů se testují takto: každý dostane 3 různá piva rozlitá do 6 sklenic a jeho úkolem je vzorky spárovat. Analogicky by kablotester měl dostat 6 kabelů a spárovat k sobě dvojice se stejným kovem vodičů. To by bylo protažených ksichtů... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 22:30:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen technická: N.A. není konstruktér.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Št marec 07, 2019 23:56:29    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. napísal:
Soaron

Já přesně chápu co se v Tobě a dalších zde děje, je to krajně nepřijatelné, co tu píšu odporuje to zásadně vašim představám o světě a lidském poznání.
Nevěříš tomu co jsem napsal, protože to nejde změřit. No a jak vysvětlíš výsledky toho testu, tu shodu popisů, jak je to možné, věříš snd na telepatii, jiné vysvětlení mě nenapadá.

Ja to vysvetlovať nechcem. Je tak málo vecí na svete, ktoré ja dokážem vysvetliť, že určite by som sa nepúšťal do niečoho takéhoto. Hlavne tak, že som u toho ani nebol a neviem, čo sa tam stalo. To by som len špekuloval. Nehovoriac o tom, že Ja ani netvrdím, že rozdiely nepočuli. No ak je to všetko pravda a počuli, tak sa to dá aj odmerať. To, čomu ja neverím a o tom si môžete myslieť, čo chcete je, že ľudský sluch je lepší ako laboratórny prístroj.
Mimochodom, ak už sme pri tom, dala by sa mikrofónom odmerať zmena na reprodukovanej hudbe v závislosti od použitého kábla? Nemyslím však na rozdiel, ktorý je sluchom jednoznačne identifikovateľný 99 percentami populácie, ale skôr na zmeny, ktoré tu rozoberáme, že sú pre nás rozporuplné.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Pi marec 08, 2019 15:25:36, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Ďalšia
Strana 8 z 11

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist