Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DPA220 - trunek

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: St november 28, 2012 17:51:52    Predmet: DPA220 - trunek Odpovedať s citátom

Aby nedošlo na úvode k omylu, tak vysvetlenie:

Predstavujem mnou navrhnutý DPS a vlastne celú konštrukciu DPA220 podľa pôvodnej schémy v Amare. Ako koncáky som použil darlingtony MJ11015/16 iba preto, že som ich mal doma. DPS je jednostranka, doma robená a neplánujem žiadne ďalšie šírenie. Nejedná sa o návrh p. Dudka (uvádzam to preto, aby nevznikli nejaké reči a aby bolo jasné, že to je môj návrh a nie sú to originál dosky). Vzhľadom k tomu, že schéma je free a konštrukciu som urobil pre rodinného príslušníka bez akejkoľvek finančnej odmeny, neporušil som žiadne autorské práva (aspoň si teda myslím).

Tak a späť k téme. Viac aj tak vyvpovedia fotky


A trošku parametrov:

DPA220 konštruovaná ako Dual Mono. Napájanie je dvoma toroidmi Talema, pričom každý má 2x24V/120VA. Viem, že to je na 100W/4R málo, ale to nebolo ani úmyslom. Toroidy boli doma, takže sa iba použili. Výkon cca 70-80W/4R mi bohate stačil a tak nejako som vzhľadom na napájanie aj očakával a v tejto konštalácii sú trafáky s dostatočnou rezervou.

Moduly ochrán som použil svoje ( http://svetelektro.com/Forum/moduly-pre-audio-maduda-t26893.html ) tieto boli ešte len na prototypových doskách, tak isto aj SoftStart. Aj zámerne som použil iné rozloženie súčiastok a aj schémy zapojenia, aby bolo jasne a hneď vidieť, že sa nesnažím okopýrovať niečo. Soft riadi procesor, schéma zapojenia je moja. Soft reaguje na externý Remote signál od 2,5 do 30VDC ľubovolnej polarity, či už na externý impulz alebo na trvalé napätie.
Ochrany sú z kníh p. Selfa. Doplnené o možnosť pripojenia tepelného rozpínača (bimetál) a aj možnosť poskytnúť 24VDC pre externé zariadenia pre prípadnú komunikácie (ledka DC Error, displej....ktoré pripravujem).
Antivandal je s bielym podsvietením (tie modré nemôžem ani cítiť) a ladí to k čierno/bielej kombinácii.
Všetko AL mám z Gama Alumínium až na plechy (vrch a spodok). Tak isto aj čierny a prírodný biely elox. Popisky sú robené lasérom ( www.laserovanie.eu - chlapík je veľmi ochotný a cena je smiešna, do budúcna ani inak nerozmýšľam).

Prípadné otázky sa budem snažiť zodpovedať. Snáď sa Vám to bude páčiť aspoň tak ako mne


Naposledy upravil trunek dňa St november 28, 2012 18:14:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: St november 28, 2012 17:52:59    Predmet: Odpovedať s citátom

ďalšie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: St november 28, 2012 17:55:12    Predmet: Odpovedať s citátom

....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: St november 28, 2012 17:57:10    Predmet: Odpovedať s citátom

.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: St november 28, 2012 17:58:13    Predmet: Odpovedať s citátom

...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: St november 28, 2012 17:59:02    Predmet: Odpovedať s citátom

...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: St november 28, 2012 17:59:58    Predmet: Odpovedať s citátom

...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: St november 28, 2012 18:02:50    Predmet: Odpovedať s citátom

a posledná foto

Kto by mal záujem http://svetelektro.com/Forum/dpa220-by-maduda-f27-t25934-start100.html tu nájdete viacej fotiek (na strane 6) a od prvej strany kompletne celá stavba (od DPS, cez diely, po bloky končiac celou škatulou). Foto sú tam troškuk s lepším rozlíšením.

Prípadné dotazy na meranie odkazujem na to isté vlákno, sú tam foto samotného merania
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2638
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St november 28, 2012 19:54:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš to velmi pěkně provedeno. Některé fotky jsou ale téměř totožné, přebytečné jsou např. 1,5,8,9. Některé jsou neostré nebo nepříliš štastně nasvícené..
Jako koncáky jsou jsou lepší orig. darlingy Tesla (ft 7MHz)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: St november 28, 2012 20:26:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie darlingtony si plne uvedomujem, ale tieto som mal doma. Vzhľadom na menšie ft som aj upravoval kompenzácie. Meranie je v linku, ktorý je spomenutý vyššie. Povedal mi to aj p. Dudek, keď som mu posielal 1x fotky, a potom som poslal aj merania a nie je to zlé.

Fotky - originál majú 3-4MB a kompresiou (aby sa to dalo dať na fórum) sa to stráca. Ak by si mal záujem, tak ti pošlem foto v plnej kvalite, ale myslím, že to nie je potrebné. Neboj, nič tým nemaskujem. Na tom druhom fóre sú foto od začiatku a je to tam pekne vidieť (fotilo sa to iba doma a nie som profifotograf)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist