Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Goldmund Mimesis 3
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predám
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: St máj 15, 2019 12:19:23    Predmet: Goldmund Mimesis 3 Odpovedať s citátom

Mám na predaj legendu medzi zosilňovačmi Goldmund Mimesis 3. Mám 2 stereo konce , tým pádom je jeden na predaj. Prevedenie je nezvyklé. Transformátory sú v jednej skrinke a elektronickã časť v druhej prístrojovej skrinke. Jednovstupový, ovládanie hlasitosti odporovým atenuátorom.Pre najnáročnejších ,,audiofilov" s adekvátne kvalitným zbytkom reťazca.Možné vypočuť na Slovensku. Tel. 0905757823
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Ne jún 16, 2019 10:38:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcem reagovať na niekoľko telefonátov , ktoré som mal. Zosilňovač je označovaný ako World's Best Amplifier. Takže je skutočne určený do najkvalitnejších audiozostáv o čom sa môže presvedčiť každý potenciálny záujemca.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Ne jún 16, 2019 14:49:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Zarezervovaný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne jún 16, 2019 19:08:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle je zapojení toho nejlepšího zesilovače na planetě ???

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Ne jún 16, 2019 20:11:14    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix ,vďaka za reakciu. Áno, nepýtajte sa prečo. Ja som sa pred časom pýtal ,,povolaných " technikov aj z tohto fóra. Na moje prekvapenie všetci reagovali pozitívne. Nenašli v danej schéme nedostatky dokonca sa vyjadrovali ,že je to vymyslené ,,poctivo" . Ale že nevedia ,prečo by to malo byť výnimočné. Ja som si dal tú námahu ,že som si bol produkty firmy Goldmund vypočuť priamo vo firemnej posluchovke. Nakoľko mi tri zo štyroch detí žijú vo Švajčiarsku aj s rodinami tak som tam skoro ,,stále" 😉. Vo vestibule je aj po 30 tich rokoch na čestnom mieste delený zos. Mimesis2 a Mimesis3. Prečo asi? Viem že to ,,isté" zapojenie používajú aj iné firmy . Naposledy som počul ML. Ale zvuk je dosť odlišný. Nakoľko mám z minulosti veľké množstvo známych ,ktorým záleží na kvalite reprodukovaného zvuku ,tak som ich oslovil a pozval aby si prišli tento zosilňovač v kvalitnej zostave vypočuť. Aj tí ktorí boli v minulosti najkritickejší a stále z niečím nespokojní ticho počúvali a bol problém ich ,,vyhnať". 😉
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne jún 16, 2019 21:29:56    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix

Zasahovat do prodejního vlákna je prasácké. Ať si o prodávaném zboží myslíš co chceš.
Založ si na kvalitu Mimesimu vlákno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Ne jún 16, 2019 21:48:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne to v tomto prípade nevadí. Zosilňovač je prakticky predaný mňa aj po 9 mesiacoch používania a priameho porovnávania s množstvom referenčných zosilňovačov zaujíma v čom to je ,že to tak výnimočne hrá. Niekde tam musí byť finta ,ktorú mi zatiaľ nikto s technikov neobjasnil. Len pre upresnenie nezbavujem sa ho. Mám 2 kusy . Druhý v žiadnom prípade nepredám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po jún 17, 2019 13:46:51    Predmet: Odpovedať s citátom

OT..2djrix
Je to schéma klonu, originál má výstup laterály Hitachi. Je to zapojenie spred 30 rokov, na dobu vzniku bolo zapojenie "poctivé", podobné ako schémy z Elektoru..Ale určite nebude neutrálny, a typický zvuk možno mnohým vyhovuje. Známe merania neexistujú, takže objektívne nie je známe nič, aj keď podľa zapojenia sa dá povedať dosť, dalo by sa to aj pomerne presne nasimulovať. V prípade záujmu majiteľa je možné tú "fintu" objasniť meraním.. Wink A videl som na webe aj názov "Goldmouth" mimesis..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Po jún 17, 2019 18:47:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Super. Ďakujem za ponuku. Veľmi rád uvítam možnosť zmerania. Ja samozrejme už merania mám aj s vyjadrením človeka, ktorý ho previedol. Osobne som zvedavý na porovnanie meraní ,prípadne vyjadrenie aj pána Buntu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut jún 18, 2019 16:32:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Bunto, vážně Vám připadá, že budit dva páry laterálů s kapacitou dohromady přes 1,5nF budiči v TO92 je OK a poctivé ? Na těch trandech, za předpokladu, že konce mají optimální klidový proud se peče už naprázdno asi půl wattu na každém....těžko říct, jak to měl originál, pokud tohle je schéma klonu,nějak mi tam nesedí napětí na jaké jsou elyty pro frontend. Pravda je, že před 30ti léty se to tak prostě dělalo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut jún 18, 2019 17:20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

2djrix
Nenapísal som(ani si to nemyslím) že je to OK a napísal som "poctivé", s úvodzovkami. Vtedy sa to tak bežne robilo, priečne prúdy a rýchlosť sa zase až tak neriešili. Frontend je napájaný zo zdvojovača, to je dosť mäkký zdroj, za tým je výkonový odpor, na tom bude tiež nejaký úbytok, nijako podrobne som sa tým nezaoberal....A nie je to schéma originálu,takže nevieme čo je tam naozaj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: St jún 19, 2019 18:33:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Beriem na zreteľ aj tieto názory, ale možno je to celé ešte ,, zložitejšie". Čo takto urobiť merania kľudne aj so zverejnením. Následne slepý porovnávací test 30 ročného riešenia a toho moderného. Menil by sa v zostave len zosilňovač. Identické nahrávky v náhodnom poradí , so stručným vyjadrením zúčastnených. Identita zúčastnených buďto anonymná,alebo verejná. Celé sa to dá doladiť po dohode zúčastnených.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 19, 2019 20:06:07    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:

Wink A videl som na webe aj názov "Goldmouth" mimesis..


Laughing

_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Št jún 20, 2019 18:19:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlási sa niekto na slepý test? Kľudne do ss. Môžu aj ,,neverci" 😉.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Pi jún 21, 2019 17:49:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Predané.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: St júl 03, 2019 11:51:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďalšie kolo testov pripravené . Od piatku do štvrtka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Po júl 15, 2019 18:24:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Slepý test úspešne prebehol.Ďakujem všetkým účastníkom za námahu a venovaný čas. Aj vďaka veľkému výberu prinesených zosilňovačov sa dalo zmysluplne zorientovať a bez väčších pochybností určiť ,, rebríček" podľa zvukového prejavu. Víťaz je jasný, samozrejme po anonymnom ,,hlasovaní". Aj zvukové prepadáky boli určené bez väčších rozpakov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
NeumannKalt
Nádejný hifista


Založený: 27 február 2017
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: Po júl 15, 2019 18:31:23    Predmet: Odpovedať s citátom

... no tak keď sa raz už takto zanáša predajné vlákno (príspevkami patriacimi do iného vlákna...) - tak aspoň sem tie výsledky vyveste aj pre nás ostatných Smile ... lebo už zvedavosť mi nedá spať ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Po júl 15, 2019 19:12:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Vy by ste to urobil? Ja nezanášam žiadne predajné vlákno,využil som túto možnosť na fóre k realizácii slepého testu po ktorom sa tu roky volá a ku ktorému sa nikto neodhodlá. Je to tu len ,,mlátenie prázdnej slamy" . Po dohode so zúčastnenými nič zverejňovať nebudeme. Nemáme záujem na tom ,aby sa tu spustil ďaľší ,,idiotfest". Ak máte skutočný záujem sa niečo dozvedieť a nejde Vám o konfrontáciu tak sa mi ozvite do ss.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Ut júl 16, 2019 10:23:42    Predmet: test Odpovedať s citátom

Test bez symfonického orchestra, teda okamžite snímaného v jednej miestnosti a ihneď reprodukovaného v druhej, extrémnych kvalitných radiátorov, teda najslabšieho článku reťazca nie je test. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut júl 16, 2019 11:06:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Je možné popísať metodiku testu? Zdroj signálu, rôzne skladby/stále rovnaká, stále presne rovnaká zmeraná hlasitosť alebo možnosť voľne manipulovať s hlasitosťou, stále rovnaké boxy, presne rovnaká poloha poslucháča a pod?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ut júl 16, 2019 12:08:26    Predmet: Odpovedať s citátom

sounds77 napísal:
Zosilňovač je označovaný ako World's Best Amplifier. Takže je skutočne určený do najkvalitnejších audiozostáv o čom sa môže presvedčiť každý potenciálny záujemca.


Tak to je opravdu extrémně nadnesená charakteristika. Chápu, že je to prodejní vlákno, na druhou stranu slovanet není server placené inzerce, je to diskusní fórum a tudíž existuje svoboda se vyjádřit. Zesilovač podle schématu je maximálně průměrný a nikoliv nejlepší na světě. Pod pojmem "nejkvalitnější audiosestava" si pak můžeme představit skutečně cokoliv.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Ut júl 16, 2019 14:19:09    Predmet: KVALITA Odpovedať s citátom

Presne tak, ako píšete a za druhé na com by ste to chceli predvádzať, keď radiátory, teda reproduktory sa nevyrábajú, ako majú vypadať ideálne reproduktory opísal v jednom článku člen VB /BS/ a ja sním úplne súhlasím, tak žiadne nevypadajú a vypadať najmenej sto rokov nebudú... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: So júl 20, 2019 08:00:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Vajnorhifista viete definovať prípadne opísať ,ako by takéto reprosústavy mali vypadať? Čo musí byť splnené? BV nastavenie na rovnakú úroveň hlasitosti. Zdroj signálu PC, Audirvana, Aquila od Cesea, napájaná akumulátorom, DAC Chord Dave a Qutest ,tiež napájaný akumulátorom, použitý Chord M Scaler. Sekundovala Nagra,ale prednosť dostal Chord. Bola použitá vzorka 6 skladieb . Koncové zosilňovače Nagra Classic AMP. Accuphase A75, Accuphase P 7300, Chord Etude - 2x, Nakamichi PA7 STASIS,Hegel H4SE. BV Audio PA 300SSE, Pre1. 12 účastníkov ,prístroje zakryté,výsledok jednoznačný. Doporučujem niečo podobné absolvovať prípadne zorganizovať. Ja som mal tiež pred testom pochybností a predsudky, dokonca som išiel do toho s tým , že sa podarí zrúcať mýtus. Podotknem , že nikto si nič nenamýšľal -aj tým sa argumentuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: So júl 20, 2019 09:30:16    Predmet: Odpovedať s citátom

sounds77 ked to už nemáš pedajné vlákno ale diskusné tak sa pýtam:


Rozpíš detailne aké boli použité všetky káble , presne aká značka, typ, dlžka
( repro,sieťove,prepojovacie ) v tej zostave (poistky v pristrojoch) a aj filtracia , velkosť miestnosti (dĺžka x šírka x výška ) a či je upravená akustika alebo nie (idealne dať grafy merania miestnosti ) a aké su to tie referenčné reoprosustavy.



Poprípade foto ludí z posluchu a samozrejme minimálne foto pristrojov v tej zostave a minimálne celkové foto toho posluchu.

Zaujíma to určite aj dalších pisatelov fora vidieť a možno potom aj si vypočuť v akcii:

"Koncové zosilňovače Nagra Classic AMP. Accuphase A75, Accuphase P 7300, Chord Etude - 2x, Nakamichi PA7 STASIS,Hegel H4SE. BV Audio PA 300SSE, Pre1."

Dakujem.

BB Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So júl 20, 2019 15:01:16    Predmet: Odpovedať s citátom

BB: Netreba napísať aj čo poslucháči jedli, pili a čo mali oblečené? Prípadne ich hmotnosť a výšku... či mal niekto zlaté zuby, alebo len amalgámové blomby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: So júl 20, 2019 16:12:41    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin Ty si robíš z toho srandu ale ja to myslím vážne. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So júl 20, 2019 17:08:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Však preto si robí srandu..A zabudol si na druh dreva podložiek káblov a iné zásadné veci s rozhodujúcim vplyvom na zvuk. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2965
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So júl 20, 2019 17:39:03    Predmet: Odpovedať s citátom

A aj farbu momentálneho osvetlenia miestnosti - isto má neprekonateľný význam na poznanie zvukovej kvality (...)
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bubu
Hifi obsluha


Založený: 05 apríl 2019
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: So júl 20, 2019 17:57:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemohlo by sa sem napísať aspoň, kde sa ten test konal, prípadné kto z tohto fóra tam bol? Ak by to nebolo ďaleko odo mňa a ešte by sa konalo niečo podobné , rád by som sa zúčastnil...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predám Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist