Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

rušenie gramofónu
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2019 12:35:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobne mi ta prenoska len nesedela vyskami, pri niektorych zanroch som musel neustale pracovat s nastavenim vysok a vo vysledku mi ten zvuk uz uplne nesedel. Ano detaily, kazdopadne mam vzhladom na pracu lepsi pristup k tymto veciam za rozumnejsi peniaz, tak som to proste skusil a aktualna goldring mi sedi analogovym zvukom o nieco lepsie a vysky , basy mam viacmenej na nule a hraje to vyborne. Potom ked odide ihla upgradnem to na najvyssi model. Mozem povedat, ze prestal som pocuvat CD, lebo ten zvuk je niekde inde pri gramofone. Hlavne som rad, ze sa vsetky problemy s rusenim stratili a konecne si to len uzivam. Kazdopadne Ortofon nedehonestujem, ono to chce studio svoju zostavu , mat moznost vyskusam 10 prenosiek a porovnavat. Pravda je vsak taka, ze k takemuto komfortu pristup nemame a vacsina profesionalnych obchodov ponuka len tie svoje jednu dve znacky. Verim, ze niekedy to trva aj roky kym clovek narazi na to prave. Do MC prenosky si myslim nikdy nepojdem a 1000€ a viac za to tiez nikdy nedam, pretoze to si radsej doprajem nieco pre svoje zdravie vo forme lepsieho bicykla. Na poriadnu akustiku potrebuje clovek aj miestnost a to si dovolim tvrdit ma len hrstka ludi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2019 13:13:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Porovnávať prenosky je dosť komplikované, lebo tam veľa robí práve tá spomínaná kapacita. Výhodou je predzosilňovač s možnosťou nastavenia.
Niečo som o tom už písal tu:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24727
Aj v Tvojom prípade je možné, že si tá kombinácia len "nesadla".

Ja osobne mám gramofón len kvôli zbierke starších LP platní. Za kvalitatívne lepšie považujem CD, alebo dnes už rovno (hi-res) súbory, ale tie staré nahrávky sú znehodnotené remastrovaním (Loudness War).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Ne jún 23, 2019 14:18:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Suhlasim s Tebou. Mam zbierku hires hudby a sacd, ale aj tak sa mi ten LP zvuk paci viac. Urcite nedokonalosti pri LP oproti hires vnimam, ale tak to uz ovplyvnuje prenoska, ihla, predzosilovac. Tie remastered je uplna smrt hudbe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Po október 26, 2020 23:59:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte, chcel by som opatotvorit tuto temu. Rozhodol som sa pre vymenu gramofonu a dnes mi pristal na stoliku MoFi Studiodeck+...stroj bez debaty krasny a asi to naj v cenovke do 1000€ z aktualnych modelov, ale aby sa nepovedalo stary kamos brum je tu zase. Staci pripojit 220v kabel , aj ked je gramo vypnute a uz prebija brum do signalovych kablov. Mam svoje van den hul a pouzil som aj original dodavane ku gramu a to iste. Skusal som zapojit gramo aj ma inu zasuvku a podobne nic nepomaha. Mam filter noble audio a prednim ups. Zaujimave je, ze ked odpojim napajanie a necham bezat zostavu z baterii je to ciste. Jedine mi prichadza do uvahy rozvod siete...som uz v koncoch a uz to cloveka demotivuje akakolvek snaha nieco riesit. Samozrejme , ze ten brum pocut az za umernou hodnotou hlasitosti, ale je tam. Najviac clovek hneva, ze na 30 rocnom grame som to eliminoval presunom napatovych kablov, tienenia a signaloch kablov k ramienku, ale pri tomto som to necakal. Ma niekto nejaky napad ? Dakujem za cokolvek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Ut október 27, 2020 12:07:00    Predmet: Odpovedať s citátom

zatial som vyhodil PEN vodic na kabli napajania gramofonu...pomohlo, ale stale to tam je...to asi v nasich modernych sietach clovek nedosiahne co hlada a gramofon nachyta vsetko svinstvo zo siete...predpokladam, ze uplne oddelena zasuvka so svojim isticom by bolo mozne riesenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: Ut október 27, 2020 20:52:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud je to zemní smyčka, tak ti oddělená zásuvka nepomůže-naopak ještě to zhorší. Nic nepíšeš o spojení zemí gramo-zesilovač, jak dlouhé jsou kabely, jestli vše napájíš z filtru, je zesilovač integrovaný a ve třídě I nebo II, nevím co dělá filtr NA(oddělovací trafo?). Bez takových informací ti nikdo na dálku správně neporadí, řešilo se to tu mnohokrát a vždy na spoustu stránek.
_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Ut október 27, 2020 21:38:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne, moja vina. Takze zosilnovac Yamaha A-s1100 trieda 1, gramo prepojene so zosilnovacom zemniacim medenym vodicom. Dlzka signaloveho kabla 1m . Napajacie kable, zosilnovac 1,2 m gramo 1,8 m pouzite ViaBlue x-25... vsetko je napojene v emi/rfi filtry noble audio sunrise. Ten je pripojeny cez ups do zasuvky. Skusal som odpojit gramo od filtra a mimo ups nepomohlo, menil som napatove kable, signalove kable ziadna zmena. Jedine co zredukovalo brum bolo odpojenie PEN vodica na gramo sietovom kabli. Este som emal cas skusit odpojit PEN na zosilnovaci. Potrebujem vyskusat vyhodenie UPS zo zostavy. Z filtra som odpojil vsetky napajacie kable inych zariadeni , so zosilnovaca komplet signalove kable okrem gramo, nic... jedine co znizi uplne brum je odpojenie gramo zo siete. Stary gramec vobec neprepustal brum, ale zase nemal PEN vodic. Ja viem, ze hladat riesenie je tazke a uz som cital fora a nemam dojem, ze by nieco pomohlo. V budove sa robila elektrika na novo s medenymi kablami a s oddelenym pen a N vodicmi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: St október 28, 2020 17:52:07    Predmet: Odpovedať s citátom

U mě: gramec Rega, Pro- ject (je jedno jaký), Mo-Fi (na zkoušku) vše přes předzes do zesilovače, při zapnutém cd přehrávači byť ve stand-by hukot. Nedělá to čtyřicet roků starý Dual. Při úplném vypnutí cedla (ze sítě ne ze zesíku) absolutní ticho u všech gramofonů. Poslouchám tedy při odpojeném cedlu. Zes a cedlo Primare- tedy nic laciného Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: St október 28, 2020 18:33:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Cez vikend to cele rozoberiem, aktualne neviem co skor v robote. Zabezpecil som si iny filter na skusku plus pre istotu online UPS a vyskusam. Zvuk pri MoFi grame sa posunul daleko, len ten brum ma prekvapil , lebo DUAL to nerobi. Rozhodoval som sa medzi planar 6 a tymto Studiodeckom, ale konstrukcia hovorila jasne za MoFi plus dostal som cenu, ktora sa neodmieta...
Zatial som to skusal len na preampe v Yamahe, ale mam tmofi studio preamp, len tu dorabam plosak na napajanie z baterii a verim, ze to bude potom o inom.
Lampy by som rad pocul, neviem si predstavit ich zvuk pri elektronickej hudbe.
K Primare ma uz jeden pan nahovaral, vsetko ma svoj cas Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: St október 28, 2020 18:44:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám úžasný lampový předzes (https://www.pzwak.eu/tubes/TPA21.html ) Škoda že nemůžem přes hranice.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: St október 28, 2020 18:56:19    Predmet: Odpovedať s citátom

co dodat Smile som dost casto v CZ nakolko mam priatelku moravacku, len teraz sme si dali vlastny gol...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: St október 28, 2020 19:13:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Úplně off top, ale odkud je ta tvoje kočka?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: St október 28, 2020 19:38:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Prostejov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: St október 28, 2020 19:40:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Počkáme až pomine ten kurvid....... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Pi október 30, 2020 00:19:41    Predmet: Odpovedať s citátom

tak dnes som dal tomu dve hodiny a ta Yamaha je teda poriadne citliva na napajanie. UPS isla von, ta robila tiez svoje, miesto UPS som zaradil Audioquest pg2, zan som dal Noble audio. Jedine zariadenie, ktore ma PEN je gramofon a ten robi najvacsi bordel. PEN vodic musel ostat odpojeny. Aj ked som vytiahol komplet signalove kable aj z gramofonu a nechal zapnuty len zosilnovac prepnuty na PHONO vstup a zapol gramofon do elektriky, bez singalovych kablov, brum sa objavil okamzite. Dal som gramofon tri metre od zosilnovaca, bez pripojenych signalovych kablov, pripojil do toho isteho rozvodu elektriky - brum sa objavil...jedine na co som uz nemal chut bolo zapojit gramo do uplne inej izby na iny rozvod, ratam, ze to by pomohlo. Filtre, ochrany, priame pripojenie do zasuvky, nic nepomohlo odstranit brum na nulu. Este aj sietovy kabel do streamera robil rusenie, isiel von a musel som aktivovat len wifi prenos. Sietarina je cat6, tienena...niet co dodat. co som vedel urobit, urobil som. Jedine kedy pocut jemny brum je na okrajovej hlasitosti co znesu reproduktory. pri inych zariadeniach brum nie je.
Este budem dalej skumat a hladat riesenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: Pi október 30, 2020 15:34:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Gramofonové vstupy nemůžeš nechat viset v luftě-uzavřít zkratovaným cinchem jinak je to dobrá anténa na bordel, pak můžeš laborovat. Zkus změřit napětí mezi zemními svorkami gramo a zesu, a ještě otočit vidlici zesilovače v zásuvce.
_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Pi október 30, 2020 15:50:00    Predmet: Odpovedať s citátom

skusim zmerat to napatie a otocit vidlicu ma veru nenapadlo, ked je to robene bez moznosti otocenia. ked su von kable zo zosilnovaca je phono vstup skratovany automaticky.
Dik za rady
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: So október 31, 2020 00:54:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak otestovane a oprava. Prehodenie polov na vidlici neprinieslo zmenu. Poodpojeni signalovych kablov od gramo rusenie zmizlo, nastalo az po pripojeni signalovych kablov. Na gramofone nie je spojena zem cinchov so zemou gramofonu, zaroven zem gramofonu nie je prepojena s PE gramofonu. Predzosilnovace maju automaticke gnd a zem cinchov prepojene.
Inak medzi zemou zosilnovaca a zemou gramofonu tecie 443mV.

Doplnenie, aktualne uz napajanie 220v gramo nevytvara ziadne dalsie rusenie v reproduktoroch. Popri sume sa objavuje slaby napatovy brum, ktory bude ratam sposobeny nedokonalym zemnenim. Ine zariadenia ho nesposobuju, lebo vsetko je von a odpojene a aj po ich pripojeni sa nic nemeni. Predpokladam, ze tato forma rusenia je uz asi neriesitelna a jedine ju moze ovplyvnit napajanie phono predzosilnovaca.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: St november 04, 2020 18:49:03    Predmet: Odpovedať s citátom

tak mal som tu na skusku VDH D-501 Silver, Audioquest Cougar a svoj VDH D-502 Hybrid. Ja neviem ci som hluchy, ale veru rozdiel som nepocul nech som to pustal pri akejkolvek hlasitosti a snazil sa sustredit len na nahravky roznych interpretov.
Kazdopadne Audioquest ma absolutne nedostacujuce tienenie, prenieslo mi do reprodukcie neskutocne rusenie pocutelne aj pri nizsej hlasitosti dokonca.
Inak brum sa podarilo eliminovat uplne primitivnym sposobom. Oddelit zemniaci kabel od signalovych kablov a razom nastalo ticho a sum...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tibor86
Hifista


Založený: 03 október 2016
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Št november 05, 2020 14:20:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemal si spojene PE zasuvky - kolik s kostrou gramofonu ? Ako mas zapojene zasuvky ? Lebo ak mas do zasuvky privedene dva kable fazu a nulak a nulak spojeny s kolikom a ten nasledne pripojeny na kostru gramca no bodaj by to nebrumelo. A snad nemas high-end kabel napajaci Very Happy To su vyhodene peniaze. A kable do zasuvky ? Tiez vedu zlate kable z elektrarne do zasuvky ? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Št november 05, 2020 14:46:18    Predmet: Odpovedať s citátom

PE a kostra na gramci nie je prepojene, to som hned meral. zasuvky su zvlast L, N a PE, nie je PE a N prepojene. V tejto chvily to ale je jedno, lebo zosil nema PE a gramec som odpojil PE vodic. Cakam na servisny manual ku od MoFi nech si pozriem v scheme vyznam PE vodica. Napajacie kable hi-end v ziadnom pripade nemam, mam urobene Viablue kable co urcite staci, kedze ako pises elektraren pri bytovke nemam a nejaky specialny obvod pre audio za tisice eur nehodlam vyrabat s oddelenymi transformatormi...signalove kable pouzivam Wireworld a VDH...napriklad Cougar bol na skusku, kedze som chcel eliminovat chybu pri mojom vyrobenom kabli voci znackovemu...
napajacie kable som menil, lebo tie mali vplyv praveze na gramo, ale v digitalnej ceste som teda nepocul ziadne rusenie.
Zase ten brum nie je taky, ze sa neda pocuvat hudba.
Je to pri fakt vysokej hlasitosti, kedy ta sused v bloku vypali ked mu to takto utnes.
Nemenovany predajca hi-end techniky mi raz povedal, ze to je zial pri gramofonoch bezne a aj absolutny hi-end gramofon nema dokonaly vystup bez nachylnosti na rusenie, comu aj rozumiem... osobne si myslim, ze tu kde teraz byvam je pofiderna elektrika, alebo presne tam kde mam stolik s technikou je vstup do pekla. V mojom byte si nepamatam tieto problemy pri gramofone.
zavidim v tejto chvily ludom co to maju v poriadku a nemusia riesit tieto chobotiny, ktore ma tak akurat unavuju a uz neviem kde hladat chybu.
pristoje nemam na meranie vystupu signalu, mozem maximalne nahrat zvuk rusenia pri tej vysokej hlasitosti. Kazdopadne medzi zemniacimi kolikmi ako som uz pisal je AC napatie 443mV pri 50Hz...takze nieco niekde prebija...bud gramo alebo Yamaha...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tibor86
Hifista


Založený: 03 október 2016
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Št november 05, 2020 15:22:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Jhaaaj, no a ked odpojis gramec od zosika a das volume tak do polky aj tak pocujes brum ? Ci to brumi az ked pripojis gramec ? To samozrejme brumet bude, chyta indukciu po kabloch atd... s tym neurobis nic. Ale skus toto: Oddel od seba napajacie a signalove kable... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Št november 05, 2020 15:37:10    Predmet: Odpovedať s citátom

ked odpojim signalove kable od zosilnovaca je to ciste a pocujes len sum, co je pri phono normalne, brum tam nie je, az ked pripojim signalove kable vtedy je tam brum, tak ako pises ked to otocim za polovicu stupnice.
signalove aj napatove kable su od seba cca 60cm , to som si pekne poukladal.
Preco to vobec riesim, mam aj stary DUAL a ten nepustal brum, len svrlikot ked som rukou behal okolo ramienka, co robi aj tento MoFi Very Happy, aj ked je to menej citlive, aby som nezhadzoval. Ale zase to MoFi hraje krasne, je to iny zvuk s tou istou prenoskou a kablom oproti Dual. Maximalne to prekablikujem dakedy na stiebro a hotovo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tibor86
Hifista


Založený: 03 október 2016
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Št november 05, 2020 16:07:08    Predmet: Odpovedať s citátom

A este skus toto: Signalove kable do gramca nechaj zapojene a odpoj gramo zo zasuvky 230V ci to tiez bude brumiet Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Št november 05, 2020 16:47:44    Predmet: Odpovedať s citátom

To som uz skusal, po kompletnej revizii kablovej casti sa tento druh rusenia vyriesil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist