Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kovy s nízkou teplotou tání - levná náhrada za ChipQuik
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 12:22:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak už sme u tých malých pidi vývodoch. Myslíte si, že je reálne v domácich podmienkach s dobrou mikropákjou a tavidlom zaspájkovať niečo takéto?
https://www.amb.org/audio/sigma78_sigma79/
Ten malý QFN-20 obvod mi je dosť sympatický.

Mimochodom viete poradiť nejaké dobré tavidlo? Čo tak nejaká čína?
https://www.ebay.com/itm/143331913001
https://www.ebay.com/itm/123522475408
Ten Mechanic je vidieť aj na YT a nevyzerá zle.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 12:39:54    Predmet: Odpovedať s citátom

To bez zapečení nedáš, má zespodu chladicí plochu, kterou je potřeba připájet.

Ale prodávají se hotové moduly se všemi piny vytaženými. Vyjdou levněji, než objednávat jen čip lokálně někde na eshopu + lokální poštovné.

https://www.ebay.com/itm/TPS7A4700-Low-Noise-RF-Power-Supply-Module-3V-3-3V-5V-12V-15V-1A-Adjustable/332663515579

https://www.ebay.com/itm/new-TPS7A4700-Low-Noise-RF-Power-Supply-3V-3-3V-5V-12V-15V-1A-Adjustable/323035917925
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 17:50:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale co by nedal, dá to v pohodě. Pokud ta DPS je udělaná tak jak má být k tomuhle obvodu, do toho thermalpadu samozřejmě vedou prokovy, kterýma to zapájíš. Já tyhle šváby pájím do svejch zdrojů co chvíli, kein problem.

EDIT: Jo, je vidět že tam jsou prokovy.

EDIT2: AMB použil verzi toho švábu s ADJ vstupem, nikoliv tu s selektorem zkratováním pinů. Kouzlo toho jeho udělátka je v tom, že se to dá osadit místo třínohejch LM stáblů.


Naposledy upravil djrix dňa Ne august 25, 2019 17:52:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 17:52:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Pochlub se postupem, ať se něco naučíme, díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 17:54:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tom není čím se chlubit, prostě to propájím zespodu cínem,nejdřív do těch prokovů prdnu trochu tavidla, pak pájím cínem, krásně se to zapájí, cín durch přes prokovy navzlíná až na thermal pad IO.

Samozřejmě to počítá s tím, že na to designér myslel, a prokovy nejsou z druhé strany komplet zamaskované, ale jsou odkryté i s částí plochy. Desku od AMB jsem z druhé strany neviděl, takže máš možná pravdu, že to bez horkovzduchu nedá.


Naposledy upravil djrix dňa Ne august 25, 2019 17:59:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 17:59:11    Predmet: Odpovedať s citátom

A ty bezvývodové piny pak dáš ostrým hrotem?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 18:06:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Donutils mě ti to vyfotit. Smile Vývody na QFNku vedou vždycky trochu i na bok pouzdra, tj se slušným tavidlem kein problem zapájet. Já používám většinou již zmíněnou minivlnu.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 18:25:31    Predmet: Odpovedať s citátom

No máš to krásný, díky moc. Minivlnou myslíš plochý hrot?

Když jsme u toho čipu - čím se liší tvé zdroje od těch, co jsem linkoval na ebayi? Má to nějaké háčky/nekvalitní součástky/kostlivce ve skříni atd.?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 18:35:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky, mohlo to být lepší, už delší dobu si říkám, že si musím koupit mikroskop na práci, občas mě to už štve, na tu drobotinu je blbě vidět.

Hrot je tento:
https://cpc.farnell.com/weller/lt-gw1/tip-lt-gullwing-2-3mm/dp/SD01255

Je to šikmá špička, ve které je zepředu důlek/dutina, jak pájíš, dávkuje se na spoje přirozenou vzlínavostí cín z té dutiny.

Přiznám se, že z ebaye jsem zdroje s tímto IO ještě nikdy nekupoval, tak vůbec netuším, jak jsou na tom co do kvality komponentů. To na fotce je DIY projekt z DiyAudio s názvem OLDO, kde se daly stáhnout i podklady na výrobu DPS, ty jsem si nechal udělat a obvody koupil na mouseru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 19:05:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky, přišlo mi to velice podobné. Je možné, že ty číny jsou klony onoho projektu z diyaudio, stává se to docela často. Přijde mi, že za 180Kč je to celkem zajímavé...

Stereo mikroskop jsem kupoval (starší) před pár lety, docela rozumný Olympus, ale nakonec stejně skoro vždycky používám lupobrýle s LED lampičkou a páskem kolem hlavy https://www.ebay.com/itm/Magnifying-Glass-Lens-LED-Light-Lamp-Visor-Head-Loupe-Jeweler-Headband-Magnifier/153604860656 (je jich spoustu různých druhů, ty moje docela tlačí na nose). Většinou nepotřebuju zvětšení mikroskopu a s brýlemi se mi dělá mnohem líp.

Ještě tak před dvěma roky jsem na drobotinu viděl napřímo, teď jdou oči fofrem do kytek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 22:23:46    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix ďakujem za povzbudivú správu. Mohol by som ešte dostať odkaz na rozumné tavidlo? Čo tie čínske?

PS: Tie obvody mám doma už dlhšiu dobu, tak som si povedal, že by som ich skúsil niekam zaspájkovať. Som zvedavý, ako sa to podarí.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po september 02, 2019 18:44:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Dneska dorazila páječka, tentokrát z Izraele. Hroty má už ČP, ale ta si klasicky dává načas. S dodaným kůlem Včkem nemám moc možností otestování. Teplota se šteluje točením po stisknutí enkodéru. Bez stisknutí je doleva standby (200st), znovu doleva sleep (bez vytápění). Doprava boost (default 330st), celkem praktické, všechny typy teplot jsou nastavitelné. Nahřátí je opravdu jen pár sekund, při dosažení teploty pípne, uváděná teplota docela drží, reál jsem neměřil. Je to malinkaté, jako dlaň, největší je síťový kabel. Displej maličký, ale na tom nesejde. Tak uvidím, jak vydrží, každý den nepoběží Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist