Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

zosilnovac

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
oksamot
Hifi obsluha


Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 6
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St apríl 09, 2008 23:05:51    Predmet: zosilnovac Odpovedať s citátom

Zdravim vsetkych Hi-Fi-stov!

konecne som nasiel forum, kde snad nenajdem kopu rozhadanych diletantov ako na podaktorych pocitacovych forach, ale ludi ktori mi budu vediet zasvatene pomoct... vyzerate ze sa vyznate takze hor sa do toho (snad vas neodradi dlzka textu a budete ochotni pomoct):

na uvod by som rad povedal, ze som HiFi lama, takze akukolvek hlupost poviem, neberte ju smrtelne vazne... Len mam hudbu a jej kvalitny posluch rad, preto som sa postupne prepracoval od spuntov pribalenych k discmanu (ktore hned putovali do zasuvky) k Sennom PX100, ked sa mi na nich na velke nestastie zlomil kabel a opravari boli akosi velmi zaneprazdneni (sam by som to nedokazal, ved hovorim ze som lama) tak som si na mesacny vylet v anglicku zaobstaral Kossy Porta Pro. Nehrali zle, no radsej som sa vratil k tym Sennom - pocuvali sa mi prijemnejsie. Po dlhom zvazovani, setreni a hladani na internete som dospel k zaveru, ze nastal cas sa posunut kusok vyssie - a do zbierky mi pribudli Senny HD 595.

Ibaze vtedy nastal problem, moja hlava si akosi neuvedomila ze nie vzdy to funguje tak, ze drahsie, vacsie, krajsie = automaticky lepsie. Skusal som vsetko, kde boli predtym s velkou spokojnostou pichnute predchadzajuce sluchadla (mp3 player, PC a dalsie rozne zdroje zvuku co sa v byte nasli) a bol som veru dost sklamany... Samozrejme som sa vnutorne presviedcal, ze je to kus lepsie, no cakal som asi privela a kruto som doplatil. Teda aspon som si to myslel.

Potom vsak prisla velka chvila, kedy som s malou dusickou pichol konektor HD 595 do veze JVC starsej nez som ja sam (nie o vela, ale predsa) a vysledkom bol priam orgazmicky stav, kedy som dnu hadzal jedno cd-cko za druhym a vychutnaval, co z toho dokaze vyliezt... Pri patrani, preco je na tom tento dedusko o tolko lepsie ako jeho modernejsi rovesnici som narazil na jeden maly, nevyrazny, no predsa zrejme podstatny napis - AMPLIFIER. To a kratka navsteva tohto fora ma usvedcila v tom, ze je to asi naozaj podstatna vec bez ktorej si hudbu z inych zdrojov velmi nevychutnam... Preto sa konecne dostavam k otazke:

Aky zosilnovac by ste mi odporucili k sluchadlam Sennheiser HD 595 v cene do 3000?

Viem, je to dost dost malo a zazraky sa zrejme v tejto cenovej hladine nekonaju (a ak za tu cenu nezozeniem nic normalne radsej mi to na rovinu povedzte), avsak uz samotna kupa tychto sluchadiel ma dost financne vystavila (tzv. kapitola neplanovane vydavky) a tie 3 tisicky su taka realna hranica, ktoru este som schopny nejak utrhnut od huby... Ide mi len o to aby som sluchadla aspon priblizil k vykonu podobnemu tomu aky podavaju s tou staruckou vezou. Teda pri PC, mp3 prehravaci a tak nech nebeham po CD jak splaseny... (len prosim nerozputavajte vojnu o kvalite mp3).

P.S.: kedze nemam ani potuchy ako by sa dalo take cosi pripadne vyrobit (ale ak by to tak vyslo lacnejsie a samozrejme lepsie, tak poznam schopnych ludi, ktori by to zvladli), kludne poslite aj nejake DIY projekty v tejto cenovej hladine...

VOPRED DAKUJEM!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: St apríl 09, 2008 23:19:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Za tu cenu sa da kupit Project Headbox.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: St apríl 09, 2008 23:20:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Také řeším stejný problém.Líbí se mi tenhle Emmeline (350,-USD)
http://www.6moons.com/audioreviews/emmelinehornet/hornet.html
http://www.raysamuelsaudio.com/products/hornet
je na baterky a přenosný,dle recenzí dobrý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2008 07:28:50    Predmet: Odpovedať s citátom

ak by si bol ochotny trochu prekrocit rozpocet, na 4200SK je tu BVaudio headamp http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=1721 , ja som s nim velmi spokojny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AIR
Hifi obsluha


Založený: 18 jún 2007
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2008 08:31:10    Predmet: Odpovedať s citátom

mám nějaké přebytky. poslal jsem mail.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2008 09:17:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlasujem za slovensky vyrobok....BV Audio Headamp, PS: zazraky mozes cakat, je to obrovsky skok oproti mnisystemom, mp3 playerom a podobnym vyrobkom....zvuk ta urcite prijemne potesi aj ked po case zatuzis po niecom este lepsom.....vlastne, hmm, aky mas prehravac diskov???
_________________
Harman/Kardon HD970; RG62+Dexon; Casea Lyra; Beyerdynamic T70; počúvam všetko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
oksamot
Hifi obsluha


Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 6
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2008 11:40:36    Predmet: Odpovedať s citátom

no nad tym bv vazne uvazujem... vyzera fajn, aj podla toho co som si mal moznost tu precitat. no co, este chvilku budem setrit Smile

neviem teraz ci bola prehravacom diskov myslena ta starucka veza, ale ak ta, tak je to nasledovna zostava (kupovana otcom asi pred 22 rokmi v tuzexe, vraj bola 4x drahsia ako vsetky ostatne co tam vtedy mali Very Happy ):

zosilnovac A-K11
tuner T-K11L (ten dostal raz pri pade mierne na hubu, az sa chudak zlomil, ale aj napriek mojmu technickemu antitalentu som ho dal dokopy Laughing )
kazetak KD-V11
a neskor k nim pribudol cd-ckac XL-V131

Vsetko JVC, hra to perfektne, jedine pri regulacii hlasitosti to dost chrapci a pri pokoji sumi, ale to bude asi tym vekom...

a k comu boli tie sluchadla este pripojene - kuchynska miniveza Technics HD55, pc s kartou SB Audigy SE tusim a mojmu novemu milaciku, mp3 playeru Sony NWZ-A808, ani jeden si vsak s tymi HD 595 nerozumie tak dobre ako ta veza. Jo a este som to skusal pripojit len tak zo srandy aj ku gitarovemu zosilnovacu co mam, nehralo to az tak zle... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2008 11:58:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Navrhuji zkusit Project HeadBox II za 2,5k.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
oksamot
Hifi obsluha


Založený: 09 apríl 2008
Príspevky: 6
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2008 12:19:22    Predmet: Odpovedať s citátom

veru, aj nad tym som rozmyslal... len som kdesi na zahranicnom fore nasiel ze to je skor "only show and no go", ako hovoria anglicania... jednoducho ze to pekne vyzera na stole, ale ktovieako to nehra... ma tu niekto s nim skusenosti? alebo, cisto teoreticky, ak by som sa vybral sem

http://www.duban.sk/dcc/kontakt.php

myslite ze by mi to tam dali vyskusat? cenu tam maju 2500 skk...

EDIT: uz som to tu na fore nasiel, no teraz neviem... asi by som si to mal fakt ist radsej skusit, len ci sa da...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2008 17:06:05    Predmet: Odpovedať s citátom

oksamot napísal:
veru, aj nad tym som rozmyslal... len som kdesi na zahranicnom fore nasiel ze to je skor "only show and no go", ako hovoria anglicania... jednoducho ze to pekne vyzera na stole, ale ktovieako to nehra... ma tu niekto s nim skusenosti? alebo, cisto teoreticky, ak by som sa vybral sem

http://www.duban.sk/dcc/kontakt.php

myslite ze by mi to tam dali vyskusat? cenu tam maju 2500 skk...

EDIT: uz som to tu na fore nasiel, no teraz neviem... asi by som si to mal fakt ist radsej skusit, len ci sa da...

kvaliza zvuku odpovida cene , v tomto pripade .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 23:14:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Na http://www.head-fi.org/ je asi nerozsirenejsi tento:

http://www.ibasso.com/

Taky zacinam davat dohromady retizek do kanclu. Uz nemuzu mit bedny, tak musim do trojkombinace discman - amp - sluchatka. Potrebuju neco, co pri nizsi urovni hlasitosti dlouhodobe neunavuje. Proste to potrebuju mit celou sichtu na hlave. Jakekoliv napady a poznatky vsech velmi vitam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 11:03:19    Predmet: Odpovedať s citátom

A nejlepe hodnoceny pak tento:

http://www.raysamuelsaudio.com/products/tomahawk

Docela by me lakalo slozit portable variantu. Discman, Tomahawk, SE530. Vsechno by to slo udelat za pri dnesnim dolaru za 11k. To je ovsem cena BVa HeadAmp a HD595 a jeste zbyde na 7 CDecek. Jedno jde vzit do letadla, druhe asi bude pohodlnejsi na delsi dobu poslechu. No, jeste pouvazuju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist