Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Bontonland to pomaly bali...

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Štúdiá , e-shopy, časopisy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut október 01, 2019 13:43:58    Predmet: Bontonland to pomaly bali... Odpovedať s citátom

https://byznys.ihned.cz/c1-66650050-hudba-se-uz-neprodava-jeji-nejvetsi-prodejce-firma-bontonland-pujde-dobrovolne-do-likvidace?fbclid=IwAR0EAyAj1LTtzueX6x7nl3F2rtrLmr-LwzvYhUxg9Xh7Y_Se290_y14RcLk
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut október 01, 2019 14:07:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Trend je jasný, kameníci postupně skončí, zbudou CD/LP/BR speciálky/zásilkovky pro zbyvší fajnšmekry. I ty to ale budou mít těžké, nové generace sběratelů nejsou a nebudou. Poslední zhasne ...
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut október 01, 2019 14:31:20    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.rollingstone.com/music/music-news/vinyl-cds-revenue-growth-riaa-880959/

citácia:
This trend continues in RIAA’s 2019 mid-year report, which came out on Thursday. Vinyl records earned $224.1 million (on 8.6 million units) in the first half of 2019, closing in on the $247.9 million (on 18.6 million units) generated by CD sales. Vinyl revenue grew by 12.8% in the second half of 2018 and 12.9% in the first six months of 2019, while the revenue from CDs barely budged. If these trends hold, records will soon be generating more money than compact discs.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut október 01, 2019 17:30:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Skor by som sa priklonil k dustinovi - ten predaj moze kludne stupat. Staci pozriet aj statistiky na discogse (aj ked tam to je predsa len viac o zberateloch). Predpokladam, ze pre Bontonland uz proste nie je rentabilne prevadzkovat kamenne predajne a tak sa radsej presunu vyhradne na internet.

Mimochodom, zaznamenal som aj zaujimavy trend, kedy niekolko novych nahravok vyslo aj na kazetach, co uz je podla mna total uchylne ale evidentne je stale trh aj pre ne. Osobne poznam mladeho chalaniska, ktory sa vyziva v tom, ze pouziva stary walkman a na nom si pusta veci Very Happy

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut október 01, 2019 18:07:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Současný prodej hudebních nosičů, v jehož rámci se odehrávají ony statistické nárůsty, je plus minus jedno procento objemu prodejů v osmdesátých letech. Říká se tomu bouře ve sklenici vody.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut október 01, 2019 21:22:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Současný prodej hudebních nosičů, v jehož rámci se odehrávají ony statistické nárůsty, je plus minus jedno procento objemu prodejů v osmdesátých letech. Říká se tomu bouře ve sklenici vody.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St október 02, 2019 09:45:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tím linkem jsem nechtěl říct, že by vinyly nastartovaly prodej nosičů, jen mi to přišlo zajímavé. Nika to bude už nafurt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St október 02, 2019 19:20:57    Predmet: Odpovedať s citátom

S Loudness War zlikvidovali kvalitu CD a teraz sa čudujú, že ich ľudia nekupujú?
Čo vlastne vydával Bontonland? Podporil aj nejakých hudobníkov, alebo len predával to, čo vydali iní?

Predaj nových LP je iracionálna módna záležitosť. U starších LP je dôvodom Loudness War na CD. Perspektívu tomu nedávam, móda je vrtkavá. Predpokladám, že racionálna stránka nakoniec preváži.

Budúcnosť vidím v predaji audio súborov, a to hlavne v Hi-Res. Hi-Res nahradí aj LP a uspokojí aj náročnejších poslucháčov hlavne z oblasti "menšinových" žánrov. Tí hudbu státle nakupujú. Cena úložísk klesá a rýchlosť internetu stúpa, takže komprimovať stráca zmysel.

Komerčný brak (hity) si konzumenti hudobného priemyslu kupovať nebudú, po pár mesiacoch po nich aj tak ani pes neštekne. Pre "hity" sú určené streamovacie služby, kde bude konzument za mesačný poplatok vždy "in". Ich potenciál je samozrejme širší, ale konzum sa sústredí práve tu.

Predaj súborov si vydavateľstvá vedia zabezpečiť sami, takže sprostredkovateľov veľmi nepotrebujú. Ak Bontonland nemal čo ponúknuť, tak je logické, že končí. Všeobecné závery by som z toho nerobil. Takému Supraphonu to určite nehrozí. Ponuka kvalitných Hi-Res u nich stále pribúda.
Aj malé vydavateľstvá majú čo ponúknuť:
https://animalmusic.cz/katalog
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St október 02, 2019 19:45:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Streamingové služby dnes nabízí i tituly na CD prakticky nesehnatelné, čili vrcholový nekunzum.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: St október 02, 2019 19:53:53    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
tituly na CD prakticky nesehnatelné


Když po něčem není poptávka, tak se toho ani nikdo neujme aby to vyráběl. (minimální náklad, distibuce atd) Naproti tomu, nakopírovat na server digitální data, to nestojí v podtstatě nic a majitel práv k dílu má alespoň těch pár haléřů za přehrátí každé skladby - opakuji: s nulovým jeho vlastním vstupním nákladem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St október 02, 2019 19:57:11    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Streamingové služby dnes nabízí i tituly na CD prakticky nesehnatelné, čili vrcholový nekunzum.

S tým samozrejme súhlasím, veď som napísal, že majú širší potenciál.
Ale "konzum" sa presunul práve sem. To je už vidieť na rôznych štatistikách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St október 02, 2019 20:04:42    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
Naproti tomu, nakopírovat na server digitální data, to nestojí v podtstatě nic a majitel práv k dílu má alespoň těch pár haléřů za přehrátí každé skladby - opakuji: s nulovým jeho vlastním vstupním nákladem.

Nakopírovť digitálne dáta na server však nestojí v podstate nič ani vydavateľstvo. A predať audio súbory je oveľa výhodnejšie, ako ich streamovanie cez nejakú službu.
A ak poskytne v Hi-Res pôvodné nahrávky bez Loudness War (ako to robí Supraphon), tak si ich kúpia aj tí ktorí si už v minulosti kúpili CD, či LP.

Práve preto v tom vidím perspektívu. Náklady na distribúciu zanedbateľné a možnosť ponúknuť vyššiu kvalitu, ako na CD nosičoch.

Streamovanie už kritizovali viacerí hudobníci, toto som narýchlo našiel:
https://style.hnonline.sk/kultura/529189-spevak-radiohead-stiahol-albumy-zo-spotify-a-kritizuje-ich


Naposledy upravil MaG dňa St október 02, 2019 20:09:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: St október 02, 2019 20:08:56    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:

A ak poskytne v Hi-Res pôvodné nahrávky bez Loudness War (ako to robí Supraphon)


Supraphon nabízí Hi-Res nahrávky v původním vydání bez Loudness War ? Máš nějaký příklad ?
Koupil jsem u nich digitální verzi alba asi 5x, pokaždé to, co bylo "Hi-Res" respektive FLAC, byl jen prachsprostý konvert stejného masteringu v 44.1.
A pokud si pamatuji, tak původní produkce fyzických nosičů od Supraphonu byla dosti tragédie, v porovnání se zahraničím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St október 02, 2019 20:26:30    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
Supraphon nabízí Hi-Res nahrávky v původním vydání bez Loudness War ?

Jednoznačne! Už som si s Hi-Res začal nahrádzať niektoré LP.
A máš to tam aj uvedené - napr. tu:
https://www.supraphonline.cz/album/341651-dialog-s-vesmirem/hi-res
Keď si rozbalíš popis, máš tam uvedené: "Originální přepis původních studiových pásů."
Keď si prepneš vľavo hore FLAC, tak to tam uvedené nie je. FLAC je to isté, ako CD, aj s Loudness War.
A keď si prehráš rovnakú ukážku pri ponuke v Hi-Res, a potom FLAC, CD..., tak budeš počuť odlišný zvuk a uvidíš aj inú vizualizáciu súboru.

Čo som si všimol, tak Hi-Res všetkých starších nahrávok je v pôvodnej kvalite bez Loudness War.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: St október 02, 2019 20:35:22    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, takže 40 let stará věc, zdigitalizovaná kdo ví jak z analogových pásů...to je ten Hi-Res ? Shocked
Měl jsem namysli nějaký současnější album, tam jsem tedy nenašel ani jedno, u kterého by vůbec možnost pro stažení Hi-Res byla, vše jen MP3/FLAC a tam mám ověřeno, že FLAC=MP3.
Supraphon nabízí v Hi-Res celkem 260 titulů, prošel jsem jich jen pár a všechno jsou to 25-40 let staré věci vydané jako reedice !
https://www.supraphonline.cz/vyhledavani/alba/stazeni-hi-res

Žádná novější věc není nikde k dispozici lepší než 48k a s katastrofálním DR. A 260 alb v hires z těch kvant toho co vyšlo a každý rok vychází, je zoufalé. Tím víc, že by člověk čekal, že na dnešní technice by mělo být pořízení kvalitnějšího zvuku snazší, oni raw data možná i parádně kvalitní mají, ale musel by někdo z nich zaplatit znovu mastering v lepší kvalitě s lepším DR, ne modifikaci pro blůtůt repráky a mobily a to evidentně nidko nechce udělat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St október 02, 2019 20:54:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Coby rockového gurmána mě primárně zajímá hudba. Nejvíc jsem ji pro sebe (nové i staré, a ve slušné zvukové kvalitě) našel na Tidalu, a to píšu jako celoživotní sběratel CD/LP.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St október 02, 2019 21:02:50    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
OK, takže 40 let stará věc, zdigitalizovaná kdo ví jak z analogových pásů...to je ten Hi-Res ? Shocked

Samozrejme. Ako inak môže vzniknúť Hi-Res zo starších nahrávok? Idea
A zdigitalizované sú kvalitne, to ti môžem potvrdiť z toho, čo už mám. Hrá to ako pôvodné LP, ale bez nedostatkov LP. To je predsa zmyslom Hi-Res, alebo nie?

Nové nahrávky neviem posúdiť. Ak je zmixovaná nahrávka mizerná (s nízkym DR...), tak Hi-Res ju nevylepší. Napíš im, napíš komentár do diskusie. Priestor k zlepšeniu tu je.
Niečo mám aj od Animalmusic a tam som s kvalitou nových nahrávok spokojný.
Ak však kvalita zvuku nie je ideálna, tým skôr nie je dôvod kupovať drahší CD nosič. Pri Hi-Res máš aspoň predpoklad, že kupuješ maximálne možnú kvalitu nahrávky. Ak potrebuješ komprimovaný súbor, ľahko si ho skonvertuješ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St október 02, 2019 21:38:53    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Coby rockového gurmána mě primárně zajímá hudba...

To je úplne v poriadku, ale sme na Hi-Fi fóre, takže by som tú kvalitu nijak neodsúval do úzadia.

MaG napísal:
... Hrá to ako pôvodné LP, ale bez nedostatkov LP. To je predsa zmyslom Hi-Res, alebo nie?

No neviem, ale ja by som očakával od Hi-Res, aby to bol skutočný Hi-Res a nie aby to znelo ako LP, bez povedzme praskania. Hi-Res má oveľa väčšie možnosti, ako LP.

Inak ja vidím hlavný problém v tom, že sa nám tu roztrhlo vrece s Hi-Res nahrávkami. Pritom nám nikto negarantuje kvalitu, ba práve naopak. Často sa jedná len o upsamplované nahrávky. To však ja nepotrebujem, ak chcem upsamplovať, tak si to spravím doma sám. Ja by som radšej uvítal nejaké relevantné/garantované info o tom, odkiaľ nahrávka pochádza a že to nie je len nejaký MP3hack.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Št október 03, 2019 14:54:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St október 02, 2019 21:45:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Starý analogový master pás je zpravidla skvělým hi-resem.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 03, 2019 08:28:27    Predmet: Odpovedať s citátom

A hlavně, ta 40 let stará muzika se občas dá i poslouchat. Ta současná už méně...
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št október 03, 2019 09:15:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Zřejmě mám jinou představu o významu označení Hi-Res (high resolution, vysoké rozlišení) , staré analogové pásy zcela jistě prostor pro vysoké rolišení neposkytují, protože pokud mám využít bitovou hloubku toho vysokého rozlišení, měl by signál splňovat nějaký odstup od šumu, což 40 let stará technika s nahráváním na analogové pásy jistě neumožňuje.
To je to, na co celou dobu narážím, ta samoúčelnost Hi-Res v těchto případech.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št október 03, 2019 09:24:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Evidentně jsi neslyšel prvotní studiový analogový záznam na pás.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št október 03, 2019 10:15:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj, to bude ono. Very Happy a obzvlast ty kvalitne ulezele po 40 letech. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št október 03, 2019 21:26:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
No neviem, ale ja by som očakával od Hi-Res, aby to bol skutočný Hi-Res a nie aby to znelo ako LP, bez povedzme praskania. Hi-Res má oveľa väčšie možnosti, ako LP.

V tomto prípade si ale treba uvedomiť, že hovoríme o starých nahrávkach. Pre tie bola hlavným nosičom LP platňa a k LP sa vtedy pristupovalo s vážnosťou. Cieľom zvukárov bolo dosiahnuť maximálnu možnú kvalitu zvuku (Loudness War nebolo) a finálnym výsledkom bola LP platňa. Od nej lepší bol už len štúdiový "master" analógový záznam, ktorý slúžil pre vytvorenie matrice na lisovanie LP. Čo iné môže byť vhodnejšie pre digitalizáciu v Hi-Res rozlíšení, ak nie práve tento analógový (spojitý) záznam?
Odstránenie nedostatkov LP znamená nielen odstránenie praskania a šumu, ale aj zlepšenie presluchov, frekvenčného rozsahu, frekvenčného priebehu, opotrebenia...

Ak zvuk digitálneho súboru znie ako LP, znamená to, že na ňom nie je aplikovaný Loudness War, a tiež, že znie analógovo - spojito. A to je predsa cieľom každej kvalitnej digitalizácie zvuku, aby výsledný zvuk pri reprodukcii bol čo najviac podobný tomu pôvodnému - analógovému (spojitému). To platí (malo by platiť) aj pre nové nahrávky, lebo vždy sa digitalizuje nejaký analógový signál - z mikrofónu, linkového výstupu elektronického hudobného nástroja...

Hi-Res kvalitu pôvodnej nahrávky nezlepší, v tomto smere nemá s kvalitou zvuku nič spoločné. Len znižuje straty pri AD/DA prevodoch. A dnes je to v mnohých prípadoch aj možnosť, ako sa vyhnúť nahrávkam znehodnoteným rematerovaním s Loudness War.

Ak sa vrátim k téme, tak predaj audio súborov namiesto nosičov umožňuje aj zbaviť sa štandardu CD-A. A je príležitosťou aj k ústupu od Loudness War, ktorý je spojený práve s rozšírením CD nosičov. Vydavateľstvám nič nebráni ponúknuť súbory komprimované, aj nekomprimované, a nech si zákazník vyberie.


Naposledy upravil MaG dňa Pi október 04, 2019 15:12:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št október 03, 2019 21:35:48    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
...staré analogové pásy zcela jistě prostor pro vysoké rolišení neposkytují, protože pokud mám využít bitovou hloubku toho vysokého rozlišení, měl by signál splňovat nějaký odstup od šumu...

To ale predsa s rozlíšením nijako nesúvisí. Aj šum môžeš mať vo vysokom rozlíšení. Hi-Res nerieši kvalitu pôvodnej nahrávky, ale len spôsob jej digitalizácie.
Aj staré štúdiové nahrávky však majú vysoký odstup šumu. Legendárny album Kind of Blue bol natočený v roku 1959 a šum rozhodne nie je jeho problém. A to má pri vysokej dynamike aj značne tiché pasáže.

Problém využiť bitovú hĺbku majú práve nové nahrávky s DR 5 - 10.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So október 05, 2019 01:06:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Avizovaná likvidace sítě Bontonland mě sice nepřekvapila, ale zároveň vůbec nepotěšila. Díky své široké nabídce patřily tyto obchody k místům, kam jsem se během uplynulých více než dvaceti let velmi rád vracel prohrabovat se kompaktními disky a popustit uzdu sběratelské vášni. Obzvlášť nostalgické vzpomínky mám na dnes již zaniklou pobočku na Náměstí Svobody v Brně. Koncem 90. let měla ve druhém patře velké samostatné oddělení pro klasickou hudbu, kam málokdo zavítal. Panoval tam vždy takový až nadpozemský klid a cítil jsem se jako v ráji, když se na mě smály žluté disky od Deutsche Grammophon, Philipsy s červeným pruhem nebo modročerveně označené nahrávky Decca. Sice jsem pak odcházel domů tak maximálně s "Best of XY" za 99 Kč, ale to bezbřehé nadšení a prahnutí po nepoznané hudbě nemohla nijak pokazit ekonomická realita středoškoláka.

To, že si ekonomická realita nakonec došlápla i na samotný Bontonland, jsem plně pochopil až letos, jakmile jsem vkročil do jejich největšího obchodu na Václaváku a tupě zíral na... oblečení. Všude visely jakési podivné hadry na věšácích, zatímco kýžené CD, DVD a vinyly se smutně krčily v dolních patrech, smrsknuté do menšího prostoru. Prodavači pesimisticky sdělili, že se už pouze doprodávají skladové zásoby.

Takže teď už definitivní konec, sbohem, těšilo mě, hezké vzpomínky zůstanou.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: So október 05, 2019 07:42:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som tam bol asi dva tyzdne dozadu kvoli priatelke pretoze si chcela kupit jedno CD ale na webe Bontonlandu vobec neboli skladove zasoby obchodu v Palaci Koruna. Ked sme sa o tom bavili s predavacmi, tak iba sucho konstatovali, ze ich proste odstrihli a ze vobec nevedia, co sa deje. Na hlavnom poschodi je nastahovany zoot a nebyt toho, ze obcas medzi handrickami dali reklamny stojan so zopar nahravkami, tak si pomyslime, ze uz je to iba obchod s handrami.

Inak podobne spomienky mam na Bontonland v Bratislave, kam som obcas zasiel ako maly chalan - obrovitanska predajna s obrovskym vyberom medii aky som dovtedy nevidel vratane hier a potom ju zrazu zavreli a zmizli...

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Štúdiá , e-shopy, časopisy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist