Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Co vylepsit v zostave
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Gorin
Nádejný hifista


Založený: 21 október 2019
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Po november 11, 2019 21:56:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Potrebujem radu, ps3 mam zapojene cez hdmi kabel do tv, z tv ide opticky kabel do av receiveru,tak to mam uz od zaciatku odkedy mam ps3, da sa to zapojit aj nejako inak ,lepsie? Skusal som hdmi z ps3 do av receiveru,ale nefungovalo to,skusal som aj optiku z ps3 do receivera a hdmi do tv ale tiez to neslo, Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut november 12, 2019 06:11:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Při správném nastavení by měly fungovat všechny varianty. Ovšem co by měla změna zapojení vylepšit, opravdu netuším...


Gorin napísal:
Skusal som hdmi z ps3 do av receiveru,ale nefungovalo to

Dřív opravdu existovaly levné AV Receivery, které sice měly HDMI vstupy, ale neuměly z nich "brát" zvuk. Např. Sony STR-DG510. Tvoje Yamaha HTR-2067 to ale umí.


Gorin napísal:
skusal som aj optiku z ps3 do receivera a hdmi do tv ale tiez to neslo

Spousta přístrojů neumí posílat zvuk po HDMI a současně po S-PDIF (optice či koaxiálu). Takže předpoklám, že když u PS3 vypneš zvuk do HDMI, tak začne fungovat po optice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gorin
Nádejný hifista


Založený: 21 október 2019
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Ut november 12, 2019 14:12:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch ahaa vdaka za rady,skusim sa s tym pohrat este.. ale ked dam z ps3 signal cez hdmi do receiveru..tak ako pojde signal z ps3 do tv.. nejak to nedava logiku. Tv ma len opticky vystup nie vstup.takisto ma len hdmi vystupy..nie vstupy..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut november 12, 2019 15:55:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě že to dává logiku a je to naprosto standardní zapojení. Ve tvém případě bude místo Bluray přehrávače PS3:

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gorin
Nádejný hifista


Založený: 21 október 2019
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Ut november 12, 2019 17:45:35    Predmet: Odpovedať s citátom

No uz mi je to jasne,,len potrebujem este jeden hdmi kabel.. a co tym dosiahnem oproti tomu zapojeniu ako to mam teraz? Teraz je to ps3 do tv cez hdmi a tv do av rec. cez opticky kabel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut november 12, 2019 19:39:32    Predmet: Odpovedať s citátom

To musíš vědět ty, čeho chceš tím laborováním dosáhnout...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gorin
Nádejný hifista


Založený: 21 október 2019
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Ut november 12, 2019 19:48:35    Predmet: Odpovedať s citátom

No podla mna tym nedosiahnem nic,zvuk bude rovnaky,obraz tiez..akurat budem mat jeden kabel navyse natiahnuty.ale pisal si ze je to standardne zapojenie blu ray prehravaca do receiveru,potom to zapojenie br.prehravaca do tv a nasledne z tv do receiveru je nestandardne? Malo by to byt rovnocenne,aspon si myslim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut november 12, 2019 20:54:18    Predmet: Odpovedať s citátom

V poslední době je standardem netahat zvuk zpět z TV do AV receiveru optikou, ale využívá se zpětný ARC kanál HDMI. Takže kabel navíc potřeba není. U 5.1 je to ale celkem jedno. HDMI je nutné až od 7.1 výš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gorin
Nádejný hifista


Založený: 21 október 2019
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Po november 25, 2019 12:58:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte,chcem si zalozit zbierku cdčiek, sk cz rock,heavy a power metal,svetovy rock,queen,rhcp,guns n roses,metallica,iron maiden,nightwish helloween a podobne, mozem ich prehravat bud na ps3 (toto moc nechcem lebo by som musel zapinat tv) alebo na dvd playery samsung,nejaky zakladny model, prepojene by to bolo cez cinch signalove kable do av receiveru yamaha htr 2067, do buducna ho chcem vymenit za stereo zosilovac denon pma600 ne alebo yamaha as301, ale zatial to nieje aktualne,chcem sa spytat ci si mam zohanat nejaky cd prehravac,alebo mi staci ten dvd player,a ps3, a dolezity je ten receiver alebo stereo zosik.. naposledy som pocuval cd niekedy v 2001 na vojne z diskmenu..preto sa tak blbo pytam Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gorin
Nádejný hifista


Založený: 21 október 2019
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: St november 27, 2019 20:19:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som nakoniec skoncil s analogom,,uz druhy krat, predal som gramec aj predzosilnovac, nove platne su drahe jak svina,kupil som si z antikvariatu,vraj dobry stav,dal som ju do gramca, a cez tretinu prvej piesne bohemian rhapsody skrabanec jak hovado,kazde 4 sekundy lupanec,no nervy hned, platna vratena,peniaze vratene, na to aby mi gramec a platne hrali lepsie ako cd,by som musel mat gramec,prenosku,zosilovac a repraky za ovela viac penazi,takze som skoncil u cd diskov..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11493
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 27, 2019 20:25:41    Predmet: Odpovedať s citátom

A nechces skusit nejaky streaming? Poplatok je od 150 Kc/mesacne a za to mas pristup do obrovskeho archivu hudby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: St november 27, 2019 21:05:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Gorin napísal:
... na to aby mi gramec a platne hrali lepsie ako cd,by som musel mat gramec,prenosku,zosilovac a repraky za ovela viac penazi,takze som skoncil u cd diskov..


A vies o tom ze novodobe platne t.j. uz od nejakeho 1988 roku aj u nas su mastrovane digitalne ? Takze pocuvas na analogovej platni uz nieco co preletelo cez digitalne zariadenie Cool

Na tvoju obhajobu ale musim priznat ze medzi DAC prevodnikmi, respektive ich vystupnymi digitalnymi ci analogovymi filtrami su tak obrovske rozdiely
ze aj analogova platna namastrovana digitalne moze zniet pri kvalitnom analogovom retazci lepsie ako na retazci digitalno-analogovom.
Nuz clovek sa uci cely zivot Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gorin
Nádejný hifista


Založený: 21 október 2019
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: St november 27, 2019 21:12:46    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
A nechces skusit nejaky streaming? Poplatok je od 150 Kc/mesacne a za to mas pristup do obrovskeho archivu hudby.
miero streaming asi nie, chcem mat nejaky fyzicky nosic v ruke,.aj teraz mam na hdd stovky pesniciek vo flac formate,ale nebavy ma to pocuvat..nie je to ono..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gorin
Nádejný hifista


Založený: 21 október 2019
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: St november 27, 2019 21:16:03    Predmet: Odpovedať s citátom

BK napísal:
Gorin napísal:
... na to aby mi gramec a platne hrali lepsie ako cd,by som musel mat gramec,prenosku,zosilovac a repraky za ovela viac penazi,takze som skoncil u cd diskov..


A vies o tom ze novodobe platne t.j. uz od nejakeho 1988 roku aj u nas su mastrovane digitalne ? Takze pocuvas na analogovej platni uz nieco co preletelo cez digitalne zariadenie Cool

Na tvoju obhajobu ale musim priznat ze medzi DAC prevodnikmi, respektive ich vystupnymi digitalnymi ci analogovymi filtrami su tak obrovske rozdiely
ze aj analogova platna namastrovana digitalne moze zniet pri kvalitnom analogovom retazci lepsie ako na retazci digitalno-analogovom.
Nuz clovek sa uci cely zivot Very Happy
bk ano cital som o tom,ze nove lp.platne robia z digitalneho zdroja.. to uz je aka obrblbost.. asi je to jednoduchsie a lacnejsie ako to robit z kotucovych pasok,z analogovych zdrojov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: St november 27, 2019 21:31:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes sa jednoducho pracuje v digitálnej doméne a nie je na tom nič zlé. Problémom je to, ak sa master LP mrší rovnako, ako master CDčka, resp. ak sa LP lisuje z CD mastra. Zhoršenie kvality nemá nič spoločné s tým, či je nahrávka analógová, alebo digitálna.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Št november 28, 2019 18:50:32, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St november 27, 2019 21:47:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidíš Gorin, písal som Ti to hneď na začiatku:
MaG napísal:
K prehrávaniu staršej zbierky LP to však nie je zlá voľba. Nové (súčasné) LP nemá význam kupovať, je to viac marketingom podporovaná módna záležitosť, ako racionálna voľba. Výhodou "starých" LP je absencia Loudness War, ktorá sa rozšírila s masovým nástupom CD.

Gorin napísal:
...ano cital som o tom,ze nove lp.platne robia z digitalneho zdroja...

V tom problém nie je, digitálne sa hudba nahrávala už v 80. rokoch a zvuku LP to pomohlo.
Problém je súčasný mastering a Loudness War (dal som Ti odkaz na zaujímavý článok o problematike).
Vo väčšine prípadov sa dnes umelo "zvyšuje" kvalita zvuku LP zámernou degradáciou kvality zvuku na CD. Mastering pre LP je väčšinou iný, s vyšším dynamickým rozsahom.

Neviem, akú hudbu počúvaš, ale perspektívou je predaj Hi-Res súborov. Napr. pre staršie nahrávky Supraphonu a Pantonu je to najkvalitnejšie riešenie:
https://www.supraphonline.cz/vyhledavani/alba/maingenre.1-version.999
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: St november 27, 2019 21:54:48    Predmet: Odpovedať s citátom

https://diit.cz/clanek/road-to-hell-aneb-jak-vydavatele-poskozuji-technickou-kvalitu-hudby

Toto hore je jedna vec ale ja som mal na mysli cisto technicky prevedenie digitalneho signalu do analogovej formy - tu su diametralne posluchove rozdiely tiez.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gorin
Nádejný hifista


Založený: 21 október 2019
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Št november 28, 2019 12:06:12    Predmet: Odpovedať s citátom

A viete mi poradit nejaky cd prehravac? A hlavne ci by som si nim polepsil zvukovo oproti prehravaniu cd v dvd prehravaci a v ps3, alebo kym nekupim nejaky stereo zosilovac a lepsie repro,tak je to jedno..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11493
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 28, 2019 12:23:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ma ten DVD prehravac opticky alebo koaxialny vystup so SPDIF signalom? Ak ano, tak by som ti doporucil si ho nechat a dokupit DA prevodnik s regulaciou hlasitosti a ten pouzit bud na sluchadla, alebo do nejakeho vykonoveho zosilnovaca.

Prevodnik napr. tento:
- https://www.audiophonics.fr/en/dac-with-volume/topping-dx3-pro-v2-dac-2x-ak4493eq-headphone-amplifier-tpa6120a2-bluetooth-ldac-xmos-xu208-32bit-768khz-black-p-14048.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11493
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 28, 2019 12:28:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozeram, ze tie tvoje reprobedny Yamaha NS F51 nebudu velka slava. Je dost mozne, ze kym ich nevymenis ze nejake lepsie, tak to nema zmysel riesit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gorin
Nádejný hifista


Založený: 21 október 2019
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Št november 28, 2019 13:55:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Na DVD přehrávači Samsung DVD-P171 dokážete přetáčet rychlostmi 2x, 8x , 32x, 128x. DVD přehrávač Samsung DVD-P171 pracuje s video převodníkem DAC 12Bit/108MHz.Záď

SCART Connector 1
Componentní výstup 1
S-Video výstup 1
Compositní Video výstup 1
Audio výstup (L/R) 1
Digital audio výstup (Coaxial) 1 toto je ten dvd prehravac, ma digitalny vystup coaxial.. ja ho mam napojeny cez pravy a lavy cinch do receiveru.. ano viem ze tie repro niesu ziadne hifi, chcem ich vymenit,pozeram bazos,hifibazar,na fejsbuku som v skupine hifi bazar,inzercia.. nasiel som repro jamo d-165 su lepsie ako tie moje yamahy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11493
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 28, 2019 14:06:14    Predmet: Odpovedať s citátom

nevyzeraju na to, ze by boli lepsie

kolko do toho by si mohol investovat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gorin
Nádejný hifista


Založený: 21 október 2019
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Št november 28, 2019 16:11:13    Predmet: Odpovedať s citátom

No ak sa mi podari predat tie yamahy tak nejakych 260€. A ma ten dvd prehravac opticky koaxialny vystup so spdif signalom?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11493
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 28, 2019 16:24:13    Predmet: Odpovedať s citátom

jj, ma ... si predsa sam pisal:
citácia:
Digital audio výstup (Coaxial) 1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gorin
Nádejný hifista


Založený: 21 október 2019
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Št november 28, 2019 18:33:03    Predmet: Odpovedať s citátom

A aky je rozdiel medzi digitalny audio vystup coaxial a medzi cinch signalovym vystupom r-l? Lebo mne sa zdaju rovnake,aj tie vystupne dierky v dvdčku vyzeraju rovnako.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Št november 28, 2019 18:48:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Aký je rozdieľ medzi digitálom a analógom..? To som fakt zvedavý, kto sa ujme odpovede. Very Happy
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11493
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 28, 2019 19:05:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Z digitalneho audio vystupu idu po jednom kabli oba kanaly zakodovane tak, abych ich externy DA prevodnik vedel dekodovat do sterea vo vyssej kvalite, nez to dokaze CD/DVD prehravac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Št november 28, 2019 19:05:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Aký je rozdieľ medzi digitálom a analógom..? To som fakt zvedavý, kto sa ujme odpovede. Very Happy


V rozsahu napati? Very Happy

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gorin
Nádejný hifista


Založený: 21 október 2019
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Št november 28, 2019 19:58:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaaajha nedocvaklo mi ze je to digitalny vystup a analogovy Very Happy takze ja by som mohol zapojit cinch kabel aj do toho digitalneho coaxialneho vystupu, a druhy koniec kabla do av receiveru audio in ako to mam teraz? Ale ktory cinch dat do coaxial vystupu cerveny alebo biely? No nerozumiem sa tomu preto sa tak blbo pytam Smile alebo to prepojit len jednym cinch kablom? Nie v pare? Takze by som tym vlastne asi dosiahol kvalitnejsie stereo ako z analogovych r-l vystupov?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11493
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 28, 2019 20:06:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, pri digitalnom prepojeni staci jeden kabel. A je uplne jedno ci pouzujes biely alebo cerveny, ale potrebujes na oboch stranach rovnake farby :-)) Moze to byt lepsie, ale i nemusi. No rozhodne stoji za vyskusanie :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist