Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Bachovy kantáty ("komplet")

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
petrL
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Pi október 25, 2019 11:53:31    Predmet: Bachovy kantáty ("komplet") Odpovedať s citátom

Rád bych pokračoval diskuzí http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=22407
v tomhle samostatném vlákně.

Nakonec jsem koupil nový box set Warner s 60 CD z prostorových důvodů (nezabere moc místa) https://www.amazon.com/Bach-Sacred-Cantatas-Complete-1-199/product-reviews/B000RZOR2U/ref=cm_cr_dp_d_hist_1?ie=UTF8&filterByStar=one_star&reviewerType=all_reviews#reviews-filter-bar

Zpracování a nahrávky pro mě perfektní, intonace rodilých mluvčích má taky něco do sebe. Nejhorší závady popisované na Amazonu se mi naštěstí nepotvrdily, i když jsem zatím nestihnul systematicky přehrát všechno. Trochu mi vadí, že v bookletech (2 brožury) chybí texty kantát a jsou tam k nim jenom nějaké historické poznámky.

Jenže jsou tu technické nedostatky zvuku. Srovnáním 1 CD z boxu se zvukem dříve samostatně vydaného CD je box set horší - "rozmazanější" zvuk, jakoby víc jitteru. Rozdíl je znát jenom přímým srovnáním, není tedy naštěstí velký. Zatím nejhorší je ale občasné zkreslení sólových hlasů podobající se zkreslení LP, takový jako praskot v určitých místech (neřekl bych přímo ve "špičkách"). Pro mě je tenhle druh zkreslení velmi nepříjemný. Pozoroval jsem to zatím na CD č. 8, 9. Např. na CD 9 se více nebo méně vyskytuje ve všech kantátách. Takže to patrně nevzniklo při nahrávání, ale až při nějakém masteringu ve Warneru. Jako kdyby to nahrávali z LP. Pro mě je to obrovské zklamání.


To DO PRDELE v týhle debilní době už ani neumějí vydat CD, aby hrálo normálně?!!! To už nikdo neumí odvést svoji práci bez chyb, nikdo není za nic zodpovědný? Kde to jsme??? K čemu všechny ty HD milion bit nesmysly, když neohlídají ani tohle???

Zajímalo by mě, jestli někdo nemá zkušenosti s původním vydáním od Teldecu
https://www.amazon.de/dp/B01K0C05SO/ref=sr_1_2?keywords=bach+sacred+cantatas&qid=1571999972&sr=8-2
Předpokládám, že matrice CD byly jiné a z pásků se vyráběly na jiných strojích než ve druhém vydání Warneru, takže to zkreslení tam nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi október 25, 2019 17:32:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Skús si otvoriť tie isté skladby z rôznych CD v programe Audacity a porovnať.
Nebol na horšie hrajúcom CD znížený dynamický rozsah (použitý "Loudness war")? Nehrá to horšie nahrané CD hlasnejšie pri rovnakom nastavení úrovne hlasitosti?
To by mnohé vysvetľovalo.

Ja osobne som sa vždy vyhýbal nejakým "výberovkám", či kompiláciám. Rozdielne nahrávky nahrávané v inom čase (v inom štúdiu...) mali vždy odlišný zvuk. A tie rozdiely sa vydavateľ (takmer) vždy snažil potlačiť a zvuk "zrovnať", čo bolo vždy na úkor kvality.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi október 25, 2019 19:35:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Stačí aj vo Foobare Dynamic Range Meter (po ich grabnutí)
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrL
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: So október 26, 2019 10:28:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám z tohohle cyklu v jiným vydání jenom 2 CD, ale zrovna ne to praskající. Jinak to hraje cca stejně hlasitě, řekl bych až stejně kromě toho asi jitteru. Pokud bude těch šmejdů víc, tak to budu reklamovat, jenže to je samo o sobě problém. Vymění to a hledejte na 60 CD chyby znova... Navíc to je zřejmě chyba masteringu, takže výměna nepomůže. Spíš bych radši koupil první vydání Teldec, ale potřeboval bych vědět, jestli ten problém nebyl už tam. Vsadil bych se, že ne, ale...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist