Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Předzesilovač pro gramofon

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jimmy
Hifi obsluha


Založený: 11 apríl 2008
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2008 15:06:51    Predmet: Předzesilovač pro gramofon Odpovedať s citátom

Mám gramec Tesla NC 430 kam dám OMB5 přenosku. Jaký byste doporučili předzesilovač k tomuto přístroji a jaký v případě, že se v budoucnu rozhodnu pro upgrade na nějaký z levnějších Pro-Jectů ?
Zesilovač: Audiolab 8000S , Repro: Wharfedale Evo2-10

Díky za radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2008 15:14:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Dokud budeš používat NC-430, postačí jakékoliv levné phono (třeba obyč krabička za 600,- od AQ, nebo starší phono od Tesly - viz Aukro, bazary). Následný upgrade phona by měl odpovídat kvalitě nově pořízeného gramofonu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2008 15:35:34    Predmet: Odpovedať s citátom

A nebo si rovnou postavit Actidamp 4.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2008 20:35:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrá, leč trochu knížecí rada. Věřím, že Actidamp IV. je kvalitní phono, ale kde se k němu nebastlíř má šanci dostat? Před časem jsem i sondoval, zda by mi ho někdo nebyl ochoten postavit a nebyl. Nepamatuji se ani, že by byl někde v inzerci, max. verze II. (a navíc v od pohledu nic moc provedení). Pokud se pletu, budu moc rád za opravení a konkrétní tip.

Pokud by byl někdo ochoten zapůjčit ho k porovnání, vřelé díky. Recipročně nabízím k testu svůj Cambridge Audio 640P. Jsou to malé lehké krabičky, které lze snadno a bez rizika poslat poštou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jimmy
Hifi obsluha


Založený: 11 apríl 2008
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2008 20:42:09    Predmet: Odpovedať s citátom

díky, jsa opravdu nabastlíř tak se asi tedy porozhlédnu ve stáji Pro-Ject nebo AQ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So apríl 12, 2008 07:56:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
Dobrá, leč trochu knížecí rada. Věřím, že Actidamp IV. je kvalitní phono, ale kde se k němu nebastlíř má šanci dostat? Před časem jsem i sondoval, zda by mi ho někdo nebyl ochoten postavit a nebyl. Nepamatuji se ani, že by byl někde v inzerci, max. verze II. (a navíc v od pohledu nic moc provedení). Pokud se pletu, budu moc rád za opravení a konkrétní tip.

Pokud by byl někdo ochoten zapůjčit ho k porovnání, vřelé díky. Recipročně nabízím k testu svůj Cambridge Audio 640P. Jsou to malé lehké krabičky, které lze snadno a bez rizika poslat poštou.


actidamp som prave dokoncil, nezda sa mi to az take komplikovane - manualna praca - spajkovanie je uplne bez problemov, caka ma este osadenie do krabice ...
ak sa mi to podari bez nejakych vaznejsich problemov tak sa potom ozvem a mozeme sa nejako dohodnut s tym zapozicanim, resp. zbastlenim - vydrz este tak mesiac, ok ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut apríl 15, 2008 16:21:08    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc
O.K., jsem pro. Do té doby už snad budu taky mít odpovídajícín gramo pro porovnání. Phona se dají snadno pořádně zabalit a posílat (jsou lehká). Pokud bys měl chuť postavit jeden Actidamp IV. na zakázku, budu moc rád za nabídku (cca). Nechceš-li zde - možno i do pošty nebo mailu.

Současně je slušností, zeptat se původního autora (P.D.) - nebude Vám to vadit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 13:33:45    Predmet: Riaa- phpno pre Odpovedať s citátom

Pro jednoduché MM gramo mohu poskytnout tovární preamp GRAETZ.
jde o samostatný modul- bez zdroje a krabičky. zapojení- diskrétní zpětnovazební klasika. jak hraje- jako skoro všechno z doby před 30- ceti lety ( lépe, než tehdejší operáky). Cena- 300 Kč. Můžu dobastlit i krabici a zdroj, ale cena by se tím zdvojnásobila( podle použitých konektorů). příp zájemci - kontakt do pošty Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 13:36:09    Predmet: Předzesilovač pro MM přenosku Odpovedať s citátom

Máte seriózní zájem o předzesilovač pro MM přenosku?? Cca před 2 lety jsem vyvinul takový jednoduchý předzesilovač, včetně jednostranného PCB s maskou. Ja to na bázi OPA2134. Tak co, udělat z toho výrobek?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 14:28:42    Predmet: Re: Předzesilovač pro MM přenosku Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Máte seriózní zájem o předzesilovač pro MM přenosku?? Cca před 2 lety jsem vyvinul takový jednoduchý předzesilovač, včetně jednostranného PCB s maskou. Ja to na bázi OPA2134. Tak co, udělat z toho výrobek?


To me zajima ...
Muzete dodat vice informaci?

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 17:00:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi před 2 lety jsem potřeboval nahradit letitý bastl podle AR, na PCB nevalné kvality, s nevalnými součástkami. Vzniklo standardní zapojení kolem OPA2134, PCB je na obrázku. Nemá to žádné aktidampování ani jiné podobné fígle. Je to jen pro MM. Nicméně výsledek je přinejmenším slušný, hraje to pěkně. Naměřené zkreslení na 1kHz je 0.0008%, které je na hraně mých měřicích možností. OZ byl vybraný s ohledem na eliminaci průniku radiostanic a dobrý zvuk, z cca 5 typů. Kdybych dodělal stabilizátor a dal to do krabičky, byl by to kompletní výrobek. Trafo bych viděl oddělené, adaptér na síťové vidlici, kvůli minimalizaci brumu.


phono.jpg
 Description:
 Filesize:  40.74 KB
 Viewed:  441 Time(s)

phono.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 17:46:14    Predmet: Odpovedať s citátom

To si na všetko nechávate robiť obojstranné DsPS s maskou? Very Happy Nerýpem, obdivujem závidím.. Crying or Very sad Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 19:09:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Tato je jednostranná, asi jediná jednostranná zo posledních X-let, co jsem udělal. Ty dvojstránky, i pro jednoduché obvody, mají výhodu v trvanlivosti při odsávání.

Je fakt, že i jediný kus na odzkoušení dělám většinou jako dvoustranný s maskou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
angrygerm
Hifi obsluha


Založený: 22 apríl 2009
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2009 19:50:18    Predmet: Odpovedať s citátom

este mne prosiim pomozte Very Happy
potrebujem rozhybat gramec s prenoskou ortofon om 10 super, a co mam zatial k dispozicii je toto: http://www.alza.sk/reproduktory-genius-home-theater-sw-hf-5-1-5005-d80918.htm
no a potreboval by som poradiť co medzi tieto veci dam. neaky velmi jednoduchy predzosik s cinchovymi vstupmi/vystupmi, kludne aj homemade, nech to aj vyzera hrozne Very Happy ale nech mi to usetrii peniaze.
alebo tesla a podobne veci taketo existuju?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2009 10:07:53    Predmet: Odpovedať s citátom

předzesilovač pro gramofon s magnetodynamickou přenoskou. Napájení 9-20V (konektor přiložen). Vstup i výstup je na 2 konektory CINCH.

http://www.voves.eu/

viz sekce - finální výrobky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist