Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AKG K812 vs AKG K872
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: Po november 11, 2019 17:52:19    Predmet: AKG K812 vs AKG K872 Odpovedať s citátom

Zdravim
Rozhodujem sa medzi tymito dvomi sluchadlami stym ze AKG K872 mozem mat o 100 eur drahsie ako K812. Stoji ten priplatok zato??

a len tak pre info. k872 alebo 812 su konkurent skorej k senn HD800? alebo dokazu HD600-650 efektne konkurovat AKGckam k872 alebo 812?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sszorin
Hifi obsluha


Založený: 12 november 2019
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ut november 12, 2019 11:27:11    Predmet: Re: AKG K812 vs AKG K872 Odpovedať s citátom

Nadzi napísal:
Zdravim
Rozhodujem sa medzi tymito dvomi sluchadlami stym ze AKG K872 mozem mat o 100 eur drahsie ako K812. Stoji ten priplatok zato??

a len tak pre info. k872 alebo 812 su konkurent skorej k senn HD800? alebo dokazu HD600-650 efektne konkurovat AKGckam k872 alebo 812?


Ani jedno - K812 a K872. Majú zle naladené vysoké frekvencie. Zničia ti sluch.
Nepodal si dostatočné informácie o sebe.
Akú hudbu počúvaš, aký máš vek [senzitivita na vysoké frekvencie závisí od veku], či uprednostňuješ presné zobrazenie zvuku alebo či preferuješ "zafarbené" zobrazenie [obvykle s napumpovanými frekvenciami basov] a aký máš rozpočet na reťaz audia.
Na domáce poslúchanie alebo na prenosné alebo vysoko kvalitné na oboje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: Ut november 12, 2019 12:22:14    Predmet: Odpovedať s citátom

chcem to hlavne k hernej konzole.

mam SMSL M3 ako DAC prevodnik a zosilovac Hifiman EF-5

co sa tyka kvality zvuku tak ked som porovnal ako zneju AKG K872 oproti HD600-650 tak su o 2 kategorie lepsie.

Maju krasny priestor nehraju tzv v hlave krasne basy a vysky sice su ostre ale tak to su ostre aj na K701

preto som napisal ci mozu konkurovat HD600/650 pretoze ich mozem mat za UPLNE ROVNAKU cenu ako AKG K812/872 za cenu 280Eur. AKG je vlajkova lod a podla mna zneju paradne ale tie vysky su ovela ostrejsie ako v pripade HD cokolvek co mi vyhovuje.

Priestor je lepsi ako na HDckach a chcem mat detailny zvuk. Teda ked zbran vystreli chcem vediet aka je ta zbran a nie len splet zvukov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11483
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut november 12, 2019 13:07:48    Predmet: Odpovedať s citátom

a co tak skusit nove K371?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: Ut november 12, 2019 13:58:45    Predmet: Odpovedať s citátom

mno to neviem urcite budu dobre ale neviem ci sa daju porovnovat 1190eurove AKG K872 s 160eurovymi sluchadlami Smile

Mam doma este HiFiMANy HE-560 a tie hraju o kategoriu lepsie ako HD 600/650 aspon podla mna. Maju lepsi priestor hraju viac mimohlavy co mozno niekomu nemusi sadnut ale na AKGcka sa aj tak nechytaju.

mne sa pacia tie AKGcka ale zase si necham poradit nechcem ich o pol roka menit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St november 13, 2019 07:40:12    Predmet: Re: AKG K812 vs AKG K872 Odpovedať s citátom

sszorin napísal:
Ani jedno - K812 a K872. Majú zle naladené vysoké frekvencie. Zničia ti sluch...

Zrodil sa nám tu nový sluchátkový troll Laughing

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sszorin
Hifi obsluha


Založený: 12 november 2019
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: St november 13, 2019 11:12:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Nadzi napísal:
chcem to hlavne k hernej konzole.

mam SMSL M3 ako DAC prevodnik a zosilovac Hifiman EF-5

co sa tyka kvality zvuku tak ked som porovnal ako zneju AKG K872 oproti HD600-650 tak su o 2 kategorie lepsie.

Maju krasny priestor nehraju tzv v hlave krasne basy a vysky sice su ostre ale tak to su ostre aj na K701

preto som napisal ci mozu konkurovat HD600/650 pretoze ich mozem mat za UPLNE ROVNAKU cenu ako AKG K812/872 za cenu 280Eur. AKG je vlajkova lod a podla mna zneju paradne ale tie vysky su ovela ostrejsie ako v pripade HD cokolvek co mi vyhovuje.

Priestor je lepsi ako na HDckach a chcem mat detailny zvuk. Teda ked zbran vystreli chcem vediet aka je ta zbran a nie len splet zvukov.


Nevyjadril si sa presne, chcel si povedať že môžeš dostať K812/K872 za 280 Euro ? Nejak sa mi to nechce veriť. Ak je tak potom sú zrejme dosť použité.
Keď chceš slúchadlá k hernej konzole tak potom nemá zmysel sa veľmi zaoberať kvalitou zobrazenia zvuku hudby. V tomto prípade si kúp jedno z AKG K812/K872. Cena je dobrá. Keď stoja viacej tak potom je iná a lepšia možnosť.
Kúpiť jedno z týchto slúchadiel na počúvanie hudby by nedalo zmysel.
K812 je dôkaz toho prečo firma AKG zbankrotovala a zanikla ako nezávislý výrobca slúchadiel a audiovej elektroniky. V posledných rokoch firmy AKG alebo nebol dobrý vedúci inžinierského tímu alebo manažment firmy nebol schopný riadiť a ohodnocovať výskum a vývoj techniky vo firme, alebo nebol ochotný na to dať dostatočné množstvo peňazí.
Reproduktor K812 má zle kontrolovaný modálny rozpad [modal break-up] vytváraných akustických vĺn. Určité vysoké frekvencie sú produkované so zvukovými deformáciami, to znamená že "rinčia". Sú zvukovo nepríjemné.
K812/K872 sú prijateľné na videové hry.
Pošli mi odkaz keď sa rozhodneš jedno z nich kúpiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: St november 13, 2019 13:35:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som kúpil AKG K872 za cenu 280 eur

Tu je nane inzerát

https://hudba.bazos.sk/inzerat/104421405/akg-k872.php

A tu je inzerát na AKG K812


https://hudba.bazos.sk/inzerat/104060848/k812.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sszorin
Hifi obsluha


Založený: 12 november 2019
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: St november 13, 2019 14:25:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Nadzi napísal:
Tak som kúpil AKG K872 za cenu 280 eur

Tu je nane inzerát

https://hudba.bazos.sk/inzerat/104421405/akg-k872.php

A tu je inzerát na AKG K812


https://hudba.bazos.sk/inzerat/104060848/k812.php


Prosím ťa, pozri sa na tvoj zosilňovač Hifiman EF-5 a povedz mi značku a číslo elektróniek ktoré sú v ňom. Možno budeš musieť použiť iné pre K872.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: St november 13, 2019 15:21:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre a ako mám vymontovat tu elektronku aby som niečo nepoškodil?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: St november 13, 2019 15:22:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre a ako mám vymontovat tu elektronku aby som niečo nepoškodil?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 16, 2019 10:04:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten EF5 jsem dřív měl (příjemně to hrálo a hezky na to koukalo) elektronku jen opatrně vytáhni, pokud tam neni zaražená tak by to mělo jít v poho.

edit: já neřikám, že je dobrej vůbec nepamatuju jak to hrálo už Smile, ale vypadalo to zajímavě.


Naposledy upravil knopi dňa Ne november 17, 2019 15:30:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tela
Hifista


Založený: 09 október 2012
Príspevky: 165
Bydlisko: košice

PríspevokZaslal: So november 16, 2019 12:01:57    Predmet: Odpovedať s citátom

nejak tomu nerozumiem! to je nejaká zvláštna hra, alebo schizofrenia?

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=330311&highlight=#330311

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=328793&highlight=#328793
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tela
Hifista


Založený: 09 október 2012
Príspevky: 165
Bydlisko: košice

PríspevokZaslal: So november 16, 2019 12:16:57    Predmet: Odpovedať s citátom

a ak sa neurazí pán nadzi a ssorozin, nie ste úúúúúúúplnou náhodou zo senca?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: So november 16, 2019 22:45:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie niesom ale K872 som kupoval od nejakeho pana zo senca. a inzeraty stale platia.

co sa tyka toho zosilovaca asi je fajn ale oproti SMSL M3 subjektive necitim ziadny rozdiel ale som novacik do takychto veci takze mozno casom budem pocut alebo tenSMSL M3 uz je tak dobry ako ten Hifiman ktory je uz dost stary ale s AKG to hraje tak ci onak pekne ale setrim na nejaky novy lepsi takze mozno casom sem zase napisem o radu zosilovaca.

Bol som si vypocut a porovnat AKG K872 so Sennheiser HD800 v obchode a to co pisal pan vyzsie ze maju deformovany zvuk pri vyskach... neviem ale tieto dvoje sluchadla hrali veeelice podobne skusal som ich v obchode hifisluchadla v Bratislave.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tela
Hifista


Založený: 09 október 2012
Príspevky: 165
Bydlisko: košice

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2019 08:37:22    Predmet: Odpovedať s citátom

aj tak to neviem nijak pochopiť! cestuješ v čase?

Nadzi napísal:
august 20, 2019 14:02:25 mam zaujem vymenit AKG K812 za Senn HD650......

október 17, 2019 17:56:41 Mam zaujem o vymenu sluchadiel AKG K872 za vase.....

november 11, 2019 17:52:19 Rozhodujem sa medzi tymito dvomi sluchadlami stym ze AKG K872 mozem mat o 100 eur drahsie ako K812. Stoji ten priplatok zato??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2019 15:36:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo sa týka toho cestovania v čase.
Mal som pred mesiacom AKG k872 ktoré som zamenil za hifiman HE-560 a zosilovač hifiman EF-5. Zvuk bol horší ako AKG a tak som predal Hifimany a chcel kupit HD800 ale mesiac som nic nevedel zohnat tak som naspet kupil K872 ale pokial by som niekoho nasiel kto by vymenil K872 za HD800 tak ten inzerat stale plati Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2019 18:29:04    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den


Naposledy upravil bacil2 dňa Po november 18, 2019 07:57:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2019 18:33:52    Predmet: Odpovedať s citátom

co je natom chaotickeho?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2019 18:35:18    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den


Naposledy upravil bacil2 dňa Po november 18, 2019 07:57:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2019 18:41:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokus o vtip? podla mna blby no... Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2019 18:46:55    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den


Naposledy upravil bacil2 dňa Po november 18, 2019 07:58:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2019 18:48:24    Predmet: Odpovedať s citátom

co tak radsej poradit miesto urazok a vysmechu???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2019 18:55:39    Predmet: Odpovedať s citátom

... nebudem tu kŕmiť úchylného trolla žiadnymi informáciami!!! ... v tejto téme som skončil
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den


Naposledy upravil bacil2 dňa Po november 18, 2019 07:53:22, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2019 18:57:49    Predmet: Odpovedať s citátom

mm nie skorej ako laikovy. zaujimalo by ma nazor odbornikov na K872 a K812 co sa tyka toho ze su vysky naozaj take zle?? respektive to proste nekupovat koli zniceniu sluchu? respektive porovnanie AKG K872 vs Senn HD800 vs treba HD650. su to asi uplne ine kazde tie sluchadla ale ja chcem pocuvat hudbu spravne tak ako ma zniet preto sa pytam ci je to take naozaj zle... graf je nieco ale skusenost je nieco ine...


samozrejme ze pred kupou som pozrel recenzie hlavne zahranicne a nikto tam nespominal degradujuci zvuk prave naopak... Confused


Naposledy upravil Nadzi dňa Ne november 17, 2019 19:02:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2019 19:02:04    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den


Naposledy upravil bacil2 dňa Po november 18, 2019 07:52:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sszorin
Hifi obsluha


Založený: 12 november 2019
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2019 21:26:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Nadzi napísal:
Dobre a ako mám vymontovat tu elektronku aby som niečo nepoškodil?


Najprv zrejme treba odmontovať plastický panel okolo elektrónky. Musí sa použiť hexagonálny kľúč [hex-kľúč alebo hex-ový kľúč]. Elektrónka sa potom dá opatrne vytiahnúť a nahradiť inou elektrónkou.
Rozdielné typy elektróniek majú rozdielne zvukové charakteristiky - rôzne modulujú [menia] zvukový signál. Prečo sa ich výmena robí ? Dôvody sú dve.
Prvý dôvod je modifikácia zvukového signálu slúchadiel. Perfektné slúchadlá neexistujú. Rôzne slúchadlá majú rôzne malé alebo veľké problémy. Tie sú odrazom kvality slúchadiel a kvalita je vyjadrená ich cenou. Tie lacné majú veľké problémy a tie drahé majú malé problémy. [Sú výnimky ako K812.]
Elektrónka s určitou moduláciou signálu môže potlačiť / negovať "rinčanie" [deformácia zvuku vysokých frekvencií [VF] a stredných frekvencií [SF], alebo môže zvýrazniť slabé / anemické basové frekvencie [BF]. Môže tiež prisunúť trochu dopredu stredné frekvencie ktoré nekvalitné slúchadlá posúvajú do pozadia zvukového javiska / zvukového poľa vytvoreného slúchadlami.
Treba vedieť ktorý typ elektróniek čo robí a treba presne vedieť aké problémy majú tie alebo oné slúchadlá.
Druhý dôvod pre výmenu / rotovanie elektrónok je estetický. Každý uprednostňuje určitý typ zvuku. Niekto chce počuť hudbu "neutrálne" - presne tak ako vyšla zo zvukového štúdia a niekto chce počuť "zafarbenú" hudbu - chce zvýrazniť alebo BF alebo VF. Niekedy tiež ide o to aby sa napravila zlá nahrávka / zlá práca zvukového štúdia. [Zlých nahráviek je VEĽA. Od 90 rokov minulého storočia hudobné vydavateľstvá / firmy [Music Labels] a štúdia zvukových inžinierov stratili záujem produkovať a poskytovať kvalitné hi-fi nahrávky. Z veľkej väčšiny ide o nahrávky rôznych foriem populárnej hudby [vrátane Rockovej]. Od začiatku stereo éry, ktorá prišla v 50 rokoch, až do 80 rokoch to bolo presne naopak.]

Predpokladám že elektrónka ktorá je v tvojom zosilňovači Hifiman EF5 má označenie '12AU7' [je deväťkolíková] ak si zosilňovač nekúpil použitý. Ktorá '12AU7' ? Výrobca je RCA a elektrónka má čistý a nie zahmletý vrch ? Telefunken ? Amperex ? Mullard [pre mnohých vrcholná kvalita] ? Tung Sol ? CBS/Raytheon ? Sylvania ? GE ?
Internet podáva dobré informácie o typoch dvoj-triódy .
1 - RCA, čisté sklo, nezahmlený vrch - mierne zohrieva BF, dobrá vyrovnanosť tónov, mierne zdôrazňuje stredné [a najdôležitejšie] frekvencie [SF]. Veľmi trochu zrnitý zvuk a zároveň trochu mäkký / jemný.
2 - RCA , s čiernou plošinkou / tanierikom (prvotná produkcia / výrobok) - BF sú zvýraznené. BF sú plné a s váhou. Zrnitý vokál.
3 - RCA, so šedivou plošinkou vo vnútri (posledná verzia RCA) - Podobná tej RCA s čistým sklom ale vokál je viac v popredí, zvuk je trochu menej mäkký a BF sú trochu údernejšie.
4 - Telefunken, s hladkou plošinkou vo vnútri - hladké a hrubšie / výraznejšie tóny SF a BF a BF znejú údernejšie, s väčšou "váhou". Vokál je trochu zrnitý a je viac v popredí.
5 - Tung Sol, čiernité sklo - VF sú viac v popredí, mierne potlačená vrchná / vysoká časť SF. Tvrdé [menej rozmazané] BF. Dobrá priezračnosť zvuku, tóny lepšie vyhranené. Zvuk je jasný ako pri mraze ale vokál je ľahko sibilantný [VF prechádzajú do ostrosti].
6 - Mullard, so skrátenou plošinkou - Široké zvukové javisko / zvukové pole. BF a SF s hrubým "telom" tónov. Vokál má váčšiu váhu / dôraz a je trochu sibilantný / VF trochu prechádzajú do ostrosti.
7 - Philco, krátka a čierna plošinka - Zvýrazňuje SF. Tie znejú blízko / intímne a hladko - vokál vôbec nie je sibilantný [zrejme VF sú mierne potlačené].
8 - International ServiceMaster, hladká plošinka - Podobné elektrónke Philco ale vokál a BF majú väčšiu váhu.
9 - Philips, rebrovitá šedivá plošinka / tanierik - Zvýrazňuje SF, čisté nezrnité tóny. Vokál môže mať miernu sibilanciu ináč VF sú čisté. SF sú plnotelné / hrubé.
10 - JJ ECC82 / 12AU7 [slovenský výrobca] - tónovo dobre vyvážená, hladké / jemné SF ale nie príliš; briliantné / vzdušné VF ale nie do ostrosti / drsnosti.

Po nešťastí ktoré boli K812 mala firma AKG finančné problémy. Naladenie reproduktora zakrytých K812 s označením K872 dali do rúk americkým inžinierom. K872 mali byť pôvodne zakryté K812 ale inžinieri zmenili zvukovú charakteristiku nových slúchadiel aby sa lepšie predávali. Kvôli vplyvu modernej brakovej populárnej hudby v ktorej dominuje zvuk basov inžinieri zvýšili silu BF nových slúchadiel AKG.
A viac zvýšili silu nízkych BF [pod 50Hz], čo je dobré pre hudbu Techno, Hip Hop, Rap, Bass&Drum.
BF slúchadiel K872 sú tak lepšie vyvážené lebo K812 majú anemické nízke BF [pod 50Hz].
Reproduktor ale nebol prerobený, zrejme nebol čas a peniaze. Problém s "rinčaním" [deformácia / skreslenie zvukovej frekvencie] na 2-3 kHz a 6-7 kHz sa vyriešil tak že VF boli potlačené / utlmené. Tým sa sila nepríjemného zvuku zmenšila. Rinčanie stále je ale ho veľmi nepočuť.
Následkom zníženia zvukovej hladiny VF sa trochu zmenšilo zvukové javisko / zvukové pole, oproti K812. K872 oproti K812 znejú "tmavšie", s menej "svetlom" VF.
Iný problém K872 je to že BF trochu zatápajú nižšie SF. Tonalita akustických nástrojov z dreva je takto ovplyvnená. Ich tóny sú trochu zatemnené, nástroje znejú posunuté na nižšiu frekvenciu. Problém nie je veľmi okatý ale je.
K872 nie sú transparentné na počúvanie klasickej hudby, hlavne hudby baroka. Tí ktorí vedia ako znejú akustické nástroje tento problém zbadajú.
Ináč sú K872 fajn slúchadlá pre formy hudby kde nejde o presnú tonalitu. Pre rôzne formy Pop hudby sú dosť dobré a keď zvukoví štúdioví inžinieri urobili dobré nahrávky ktoré nemajú divoké VF a nie sú dynamicky stlačené / škrtené [súčasná móda v populárnej hudbe] tak K872 dokonca môžu znieť veľmi dobre.
Pre K872 odporúčam "transparentné" elektrónky s dobre vyváženou tonalitou - alebo RCA s čistým sklom alebo slovenské JJ ECC82. Samozrejme že ide o dvoj-triódu 12AU7. Skús obidve, ktorá z nich zneje pre teba lepšie.
HIFIMAN EF5 má zlú synergiu so Sennheiser HD800 / HD800S. Sennheiser je veľmi náročný na typ a kvalitu zosilňovača. Oni k sebe nepasujú.


Naposledy upravil sszorin dňa Po november 18, 2019 09:00:31, celkom upravené 5 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sszorin
Hifi obsluha


Založený: 12 november 2019
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2019 22:45:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nadzi napísal:
mm nie skorej ako laikovy. zaujimalo by ma nazor odbornikov na K872 a K812 co sa tyka toho ze su vysky naozaj take zle?? respektive to proste nekupovat koli zniceniu sluchu? respektive porovnanie AKG K872 vs Senn HD800 vs treba HD650. su to asi uplne ine kazde tie sluchadla ale ja chcem pocuvat hudbu spravne tak ako ma zniet preto sa pytam ci je to take naozaj zle... graf je nieco ale skusenost je nieco ine...


samozrejme ze pred kupou som pozrel recenzie hlavne zahranicne a nikto tam nespominal degradujuci zvuk prave naopak... Confused


O problémoch K812 s VF sa písalo VEĽA. Recenzori dali týmto slúchadlám palec dole. AKG na nich stratili peniaze lebo sa dobre nepredávali.


Naposledy upravil sszorin dňa Po november 18, 2019 08:58:16, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2019 22:50:28    Predmet: Odpovedať s citátom

a K872 je natom lepsie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sszorin
Hifi obsluha


Založený: 12 november 2019
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2019 22:54:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Nadzi napísal:
a K872 je natom lepsie?


Na počúvanie hudby sú K872 lepšie než K812.

Ešte to, pred počúvaním hudby zapni zosilňovač aspoň 15 minút pred počúvaním. Aby sa elektrónka zahriala. Zvuk je potom lepší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist