Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

kupa zosilnovaca +sietove funkcie alebo bluetooth

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mirostrelec
Hifi obsluha


Založený: 20 máj 2017
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Ne november 24, 2019 10:11:50    Predmet: kupa zosilnovaca +sietove funkcie alebo bluetooth Odpovedať s citátom

Prosim o radu mam v tom gulas, co do 600 eur k repro Monitor audio silver2 ?predtym som mal integrac cambridge audio azur 651a +streamer pioneer n50a ten teraz este predavam.Chcem to nahradit all in one systemom a neviem sa vobec rozhodnut v tej cene ci digital alebo stereo receiver alebo integrac s bluetooht .Digitalnych je najviac moznosti co som nasiel ale netusim ci si vyrazne nepohorsim zvukovo alebo nie?Nad 3020v 2 pod 500 euro ,denon heos amp hs2 okolo 570,sonos conect amp ,denon ceol n10,yamaha wxa50 atd .Ja by som sa priklanal k integracu ale tam je malo moznosti do 600 euro ,nasiel som Denon pma 600ne(mal som prve stereo pma 520ae +jamo e800 a bolo to fajn) ten je lacny novy za 330 cierny ,dalej za 588 euro novy cambridge cxa60 ale tam treba dokupit adapter bluetoth hmm,tam by mohlo este pomoct cene nadol lebo maju prist v januari na trh cxa 61 a 81.Nakoniec stereo receiver Pioneer sx 30ae alebo yamaha rn 602 alebo nieco ine ? Ide mi hlavne o zvuk aby bol dostojny partner k repro a farba zosiku by mala byt cierna Very Happy.Vopred dakujem za info a dufam v spravne nasmerovanie aby som bol spokojny .Este doplnim ze v hudbe pocuvam od Trance az po Jazz ,takze vseho chut okrem Rapu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 05, 2019 06:28:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj.
Pokial by to bola pre teba akceprovatelná cena - nesplnilo by tvoje požiadacky toto?
https://zosilnovace.heureka.sk/yamaha-r-n803/?gclid=EAIaIQobChMI4pK3weKd5gIVEuR3Ch26jAK3EAAYASAAEgJkw_D_BwE

Recenzia: https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/zesilovace-integrovane/1489-yamaha-r-n803d
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirostrelec
Hifi obsluha


Založený: 20 máj 2017
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: So december 07, 2019 14:28:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakoniec v Bis audiu som sa rozhodoval medzi marantz nr1200 a Denon dra800h ,vzal som nakoniec denon lepsi na basoch mi prisiel.Zatial som vela nepocuval ale oproti cambridgu mozno chyba kus priestor ale zas denon sa tak lahsie pocuva maksi zvuk a cambridge miestami niekedy vadil na vyskach .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jintaj
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2011
Príspevky: 56
Bydlisko: Prágl

PríspevokZaslal: Po december 23, 2019 23:25:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Bluetooth má dvě specifické záludnosti:
1) kvalita zvuku bude při přenosu vždy horší než po ETEHRNETu nebo WiFi (o kabelovém propojení nemluvě),
2) Ohlídejte si, aby zdroj signálu (mobil) i zesilovač (receiver) používali stejný nadstavbový kodek (AAC, aptX…), jinak bude přenos probíhat s kodekem SBC, který mají implementovaný všechny aparáty s Bluetooth, ale jeho vlastnosti jsou pro hifi (mírně řečeno) nevyhovující.

_________________
Shan SV-04; Bose Acoustimass 5.2; Onkyo TX-8270; Onkyo TX-8510R; Onkyo DX-7510; Sony CDP-XB720QS; Sony DTC-55ES; Technics RS-BX701... prostě audio - všehochuť Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirostrelec
Hifi obsluha


Založený: 20 máj 2017
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2020 16:39:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Receiver mam prepojeny lan kablom ,streamovaciu sluzbu pouzivam Spotify a som spokojny asi mp3 320 ,porvnaval som aj nejake Flac co mam stiahnute cez Usb ,rozdiel vo zvuku si myslim ze ziadny ,viac rozhoduje kvalita nahravky.Z Pc som prepojeny cez Hdmi a tiez ziaden problem.Zvukovo som si nepohorsil mozno naopak na basoch lepsie a na vyskach tiez sa to skludnilo.Dobry kauf oproti dvom pristrojom tento jeden .Ktomu aptx, netusim vobec ci sa to da niekde nastavovat ci v mobile alebo receiveri,nezistil som.Bluetooth som skusal ze z mobilu hralo youtube .Inak skor hram cez telefon a Heos- Spotify alebo Usb disk v zosiku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jintaj
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2011
Príspevky: 56
Bydlisko: Prágl

PríspevokZaslal: Ne január 19, 2020 23:53:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Kodek SBC je s kvalitou zvuku opravdu na štíru, byl vyvíjený někdy v 90. letech a původně měl u mobilů s BT sloužit jen k přenosu hlasu při použití hands-free. Při přenosu zhorší i MP3/320 kbps. Kodek se uživatelsky nikde v zařízení nastavit nedá, pouze zkontrolovat, zda jej přístroj podporuje např. na tomto webu https://bluetoothcheck.com/
Jinak u mobilů a podobných přístrojů se to má s nadstavbovými kodeky cca následovně: Apple má vestavěný AAC, Sony aptX a LDAC, Samsung a jiné mobily s procesorem Quallcom mají většinou aptX. třeba Honor ale pouze SBC.
Pokud obě zařízení nepodporují shodný nadstavbový kodek, přenos se děje pouze s SBC a kvalita tím znatelně utrpí, hlavně u bezeztrátových formátů (FLAC), ale i MP3, který se musí při přenosu transkodekovat do SBC.

_________________
Shan SV-04; Bose Acoustimass 5.2; Onkyo TX-8270; Onkyo TX-8510R; Onkyo DX-7510; Sony CDP-XB720QS; Sony DTC-55ES; Technics RS-BX701... prostě audio - všehochuť Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist