Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Problém s CD transportem (Audiolab vs Cambridge Audio)
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 25, 2019 02:18:02    Predmet: Problém s CD transportem (Audiolab vs Cambridge Audio) Odpovedať s citátom

Po prodeji veterána Sony CDP-X779ES, kterého jsem používal výhradně jako CD transport, jsem hledal nový transport v cenové hladině do 25 000 Kč. Nabídka na českém trhu není v tomto segmentu příliš široká. Vybíral jsem mezi několika kandidáty: Cambridge Audio CXC, Audiolab 6000CDT a Pro-ject Box DS2, popř. RS.

Koupil jsem si nakonec Audiolab. Ve zkratce: Zpracování šasi je na svou cenu (13 000 Kč) výborné, Výrobek vypadá ve skutečnosti lépe než na obrázku a se svým funkcionalistickým designem (ve stylu NAD), včetně nádherného LED displeje, bezpochyby zapadne i do drahé sestavy. Na hliníkové kostře není cítit napětí v žádném režimu zapnutí. Mechanika běží téměř neslyšně a svou rychlostí načítání se téměř vyrovná Gibraltaru v X779 (o něco pomalejší je snad jen spuštění první skladby). Při přehazování skladeb se nevyskytuje iritující drobné praskání. Výrobce uvádí, že přístroj využívá paměť, aby zlepšil plynulost přehrávání poškozených disků. So far so good.

Kámenem úrazu se ukázala být "slotová" mechanika. K tomuto typu mechaniky, která automaticky nacucne a pak zase vrátí CD, jsem nikdy neměl důvěru, nechal jsem se však naivně ukolébat recenzemi a názory na hifi forech, kde se zatím žádné problémy s 6000CDT nebo 8300 CD (která má stejný mechanismus) nezmiňují. Velice brzo jsem ale zjistil, že mi ten krám dělá rýhy na discích, takové rovné sečny, skoro jako podle pravítka. Zákeřné je, že to dělá jen velmi sporadicky. U jednoho CD udělal jen takové drobné čárky, kterých bych si normálně nevšiml, kdybych se na ně nezaměřil a kdyby to nebylo zcela nové CD. Nevím, jestli se jednalo o vlastnost nebo vadu přístroje, každopádně moje důvěra v Audiolab byla tímto značně otřesena, a proto jsem raději rozmarného umělce vrátil v zákonné 14denní lhůtě, dříve než se mi stihnul podepsat na další CD.

Zbývá vyřešit otázku, co dál. Zkusit Cambridge Audio CXC, nebo se vykašlat na čisté transporty a koupit třeba Tascam CD-200 nebo Marantz CD-HD1? Uvítám Vaše názory.


Naposledy upravil TigiGold dňa Št január 09, 2020 21:34:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St december 25, 2019 05:13:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Fuha, zaujimave zistenie. Tiez som chcel v buducnosti riesit transport a ten Audiolab bol moj favorit.
Celkom ma to zaskocilo, nuz ostava este skusit ten CA CXC, myslim ze to moze byt dobre riesenie.
Inak predajca sa ti nevyjadril k tomu, ci sa s tym uz niekedy stretol:?

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 25, 2019 09:49:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Tantito: Podle prodejce (malé pražské hifi studio) jde o první případ. Výrobek je ale na trhu poměrně krátce a zatím jich prodal příliš málo (několik kusů) na to, aby se daly dělat jednoznačné závěry. Při vrácení si prodejce přístroj přezkoušel a nic zvláštního neobjevil. Spekuloval o nějaké špíně na kraji otvoru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St december 25, 2019 15:29:22    Predmet: Odpovedať s citátom

ake boli objektivne (ci subjektivne) dovody vymeny stareho CDP 779ES za prave jeden z tychto troch transportov?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 26, 2019 01:34:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Blesk666: Dobrá otázka. X779 je opravdu nádherný stroj, jenže krása se po letech okouká a se střízlivějším náhledem na věc jsem se rozhodl, že tohoto veterána prodám jinému nadšenci. Důvodů pro výměnu bylo několik:
1) Chci postupně modernizovat celý řetězec a bylo třeba někde začít.
2) Nikdy jsem pořádně nevyužíval analogové výstupy X779, což je škoda, protože její analogový zvuk mi připadal velmi slušný i na dnešní poměry (a z hlediska počátku 90. let jde o mimořádný zvuk). Chci však stále používat moderní DAC, a proto je racionální mít k němu samostatný transport.
3) Některé vlastnosti přístroje, ať už způsobené jeho věkem či dobou konstrukce, mě trochu obtěžovaly. Např. existence měkkého napětí na šasi (ono známé brnění) či nekultivované krátké lupance při přepínání skladeb (v režimu transportu přes optický kabel).
4) Přestože mechanika stále fungovala naprosto svižně a spolehlivě, objevil se příznak problémů s elektronikou (sporadické ztichnutí digitálního výstupu), který jsem popsal v inzerátu.
5) Co se týče mnou vnímané zvukové kvality digitálního výstupu (optika), a tady se už vědomě pouštím na tenký led subjektivních hifi plků (slepý test jsem nikdy neabsolvoval), můžu jen konstatovat, že mi výkon X779 v tomto ohledu nikdy nepřipadal nějak nadprůměrný či imponující. Naopak. Před lety v přímém srovnání s Technicsem SL-PS7 (což je podle mě výtečný a naprosto nedoceněný stroj, jehož prodeje dodnes trochu lituju) mi X779 jako transport připadala svým projevem méně výrazná a málo vitální. Nedávno jsem ji pro zajímavost srovnával s levným blue-ray přehrávačem Panasonic a získal jsem subjektivní dojem, že má Panasonic lepší spodní pásmo a celkově dospělejší/reálnější projev (basy X779 mi přišly trochu rozvolněné a méně čitelné). A na základě těchto chabých pokusů jsem nemohl odolat pokušení koupit si separátní CD transport postavený podle nejnovějších poznatků (s ohledem na minimalizaci jitteru a další věci).


Naposledy upravil TigiGold dňa Št december 26, 2019 23:39:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št december 26, 2019 09:17:47    Predmet: Odpovedať s citátom

TigiGold napísal:
Tantito: Podle prodejce (malé pražské hifi studio) jde o první případ. Výrobek je ale na trhu poměrně krátce a zatím jich prodal příliš málo (několik kusů) na to, aby se daly dělat jednoznačné závěry. Při vrácení si prodejce přístroj přezkoušel a nic zvláštního neobjevil. Spekuloval o nějaké špíně na kraji otvoru.


A teda so samotnym transportom 1/0 do DACu si bol spokojny.? Skusis teda to CXC?A nemyslim si ze ten Tascam ci Marantz maju slusne transporty. Skor su to len take zakladky...

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 26, 2019 11:08:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Když odhlédnu od kreativní tvorby na discích, neměl jsem k Audiolabu žádné výhrady. Načítal a běžel hladce a na jeho zvuku ve spojení s Chordem Mojo mi nic nevadilo. Zkusím teď Cambridge Audio. Mimochodem, podle některých zdrojů je v Marantzu HD-CD1 stejná mechanika jako v CA CXC, tj. Sanyo SF-P101N.

Viz http://vasiltech.narod.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm#C
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 09, 2020 21:30:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak mám za sebou týdenní zkušenost s druhým britským transportem, Cambridge Audio CXC. Mohl bych zdlouhavě popisovat rozdíly ve zpracování a subjektivní zvukové dojmy oproti Audiolabu. Ale raději long story short: Šel rovněž z domu, protože se mi, stejně jako kolega od konkurence, podepsal zespodu na jedno zcela nové CD (které jiný přístroj než toto céáčko nepoznalo).

Buď mám ohromnou smůlu, anebo jsou dnešní levné CD mechaniky vůči diskům poměrně nešetrné. Tak jako tak, po tomto dvojnásobném waterloo mám rozhodně o čem přemýšlet Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Št január 09, 2020 21:45:33    Predmet: Odpovedať s citátom

divne ze sa to stalo aj u klasickej suflikovej mechaniky. Neskrabol si si ho urcite sam pri vkladani na suflik alebo pri vkladani do obalu ci inej manipulacii? Ak nie zostavaju ti mechaniky kde sa vklada CD zvrchu a zatazuje zavazickom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 09, 2020 22:24:20    Predmet: Odpovedať s citátom

I mechaniky se šuplíky bohužel dělají rýhy. Pravda, bývají spíše kruhové.

Po negativní zkušenosti s Audiolabem jsem k CéÁčku přistupoval s maximální možnou obezřetností. Každé CD jsem nejdříve důkladně prohlédl, opatrně vložil na šuplík (s disky zacházím vždy opatrně, ale tentokrát jsem postupoval s opatrností na druhou) a pak po vytažení opět důkladně zkontroloval. K žádnému poškození mimo mechaniku (např. dítětem, jak říkal prodejce) podle mého nejlepšího svědomí nemohlo dojít. Spíše nelze vyloučit, že bylo CD škráblé již od výroby a já jsem to při tom důkladném prohlížení (dvakrát) přehlédl. Je to sice málo pravděpodobné, ale jsem jenom chybující člověk a určitá míra nejistoty ve mně vždy zůstává. Každopádně jsem nemohl ignorovat svoji zkušenost a po zvážení všech pro a proti jsem přístroj raději vrátil.

Ano, chtělo by to mechaniku, kde se disk vkládá ručně a již není předmětem žádného přesouvání. Třeba ten Pro-ject RS, který ale nemá příliš dobré recenze. Generace přehrávačů Sony, jejímž vrcholem je XA-50ES, také používá z tohoto hlediska sympatickou fixní mechaniku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Pi január 10, 2020 17:22:19    Predmet: Odpovedať s citátom

co teda dalej?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 10, 2020 18:59:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážně uvažuji o tom Pro-jectu CD Box RS. Tento model má dnes již nástupce RS2 s uhlazenějším designem ve stylu gramofonu, ale stojí absurdních 2000 EUR nebo snad i více. Původní verze stojí kolem 1000 EUR, což by ještě šlo. Dále je tu možnost koupit profi Tascam s mechanikou Teac, který všichni celkem chválí.

Ze starších strojů je tu ta XA50ES nebo třeba Rotel RDD980 s vynikající mechanikou Philips CDM9 a úpravou hodin Casea.

Zatím hraji z Panasonicu Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po január 13, 2020 21:07:52    Predmet: Odpovedať s citátom

TigiGold napísal:
Vážně uvažuji o tom Pro-jectu CD Box RS. Tento model má dnes již nástupce RS2 s uhlazenějším designem ve stylu gramofonu, ale stojí absurdních 2000 EUR nebo snad i více. Původní verze stojí kolem 1000 EUR, což by ještě šlo. Dále je tu možnost koupit profi Tascam s mechanikou Teac, který všichni celkem chválí.

Ze starších strojů je tu ta XA50ES nebo třeba Rotel RDD980 s vynikající mechanikou Philips CDM9 a úpravou hodin Casea.

Zatím hraji z Panasonicu Very Happy


Fuha, to je sila. Teraz neviem ci konkretne ty mas taku smolu na to alebo my ostatni si nevsimame jemne skrabance na diskoch. Ja dam za transport max.500€ a preto som videl ten Audiolab ci CA ako ideal z novej doby a nechce sa mi ist do starych aj ked asi dobrych Sonakov. Ved to zakladny Marantz nerobi smuhy na diskoch, teda nevsimol som si. Skoda ze Naim nerobi koax vystup, mozno by to bol zaujimavy suflik pre nas co mame
doma zbierky CDciek...

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn


Naposledy upravil tantito dňa Pi marec 06, 2020 05:21:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 05, 2020 23:47:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu oživím vlákno. Vy, kteří sledujete chabou nabídku nových CD transportů, jste si možná všimli, že Cambridge Audio v rámci inovace přístrojů řady CX přišli s novým transportem CXC, někdy obchodně označovaným jako CXC Series II nebo V2. Od původní CXC se na první pohled liší zejména tím, že je místo stříbrné nebo černé barvy vyveden pouze v líbivé šedé (lunar grey). Nepotěší jeho cena. Zatímco původní model se doprodává za cenu kolem 12 000 Kč, nový CXC stojí bez výjimky 16 000 Kč.

Otázka, kterou si každý položí: V čem je, kromě snad hezčí barvy, nová verze CXC jiná, lepší, aby za ni stálo utratit o 4 000 více? Jeden prodejce z nejmenovaného hifi studia mi na tento záludný dotaz odpověděl, že má nová verze "drobné úpravy na digitální desce a nabízí o trochu lepší podání prostoru". Tato informace mi tedy příliš nepomohla.

Koncem ledna vyšla recenze Daniela Březiny, v níž jsou nová a stará verze porovnány:

https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/cd-prehravace-a-transporty/2466-cambridge-cxc-series-2

Dovolím si citovat pár úryvků: "Jedinou a to ještě jen mezi řády naznačovanou změnou v jinak prakticky "neprůstřelném" konceptu digitálního transportu je mírně inovovaná mechanika ... Má mít o něco přesnější chod a ještě o kousek nižší jitter ... v přímém srovnání s CXC je nová generace o dýchnutí lepší, suverénnější, byť rozdíly nejsou nijak zásadní ... Také hlas Julie London ... se zdál být plnější a jasnější, než z původního CXC ... jeho výstup se zdá být uvolněnější, jaksi méně napnutý než u původní CXC a přesto jako kdyby hudba byla našlápnutější a energičtější ... při přímém porovnání obou generací má prostě CXC Series 2 sebevědomější dynamiku ... Oproti tomu původnímu jsou o dýchnutí lépe definované jednotlivé nástroje, jako kdyby tu bylo o něco více informací a lepší transparentnost ... Pokud jde nějak kvantifikovat v celkové atmosféře poslechu kvantifikovat nějaký rozdíl, pak je to o dýchnutí uvolněnější a přesto o krůček suverénněji vyznívající hudebnost."

A tak dále a tak dále. Březina dychtivým hifi čtenářům malebně popisuje drobné rozdíly, identifikované odborným netopýřím uchem.

No ale protože se informace na internetu rozcházely a bylo jich hrozně málo, nedalo mi to a napsal jsem přímo do Cambridge Audio dotaz, jaká technická (měřitelná) zlepšení byla v nové verzi CXC učiněna. Za dva dny přišla stručná a jasná odpověď, že k žádným technickým změnám nedošlo.

"Thank you for contacting Cambridge Audio. There has been no change to the internals design or components for the CXC other than the cosmetic upgrade to bring in in line with the other units in the CX series 2 range."

Názor si udělejte sami.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 00:52:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je gol! 2 thumbs up
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 05:29:44    Predmet: CXC Odpovedať s citátom

Haha, ach to som sa dobre pobavil. A ja uz som si predstavoval tie dychnutia o lepsej dynamike a priestore :--)
Inak diky a info Tigi a kupil si ten Project transport?

[/list]

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 07:14:08    Predmet: Odpovedať s citátom

psychoakustika je svina no.
Dik za tvoju investigativu


Naposledy upravil blesk666 dňa Pi marec 06, 2020 18:17:58, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 07:31:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypadá to, že netopýří ucho bylo opět nachytáno na švestkách Laughing
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 12:07:07    Predmet: Odpovedať s citátom

...anebo také ne, viz odpověď Březiny:

Dobrý den,

no vidíte - a mě zase zástupce značky (ptal jsem se právě na popud toho, že změny nijak nedeklarují) říkal, že je tam upravené servo a mírně jiné usazení mechaniky. Tak co s tím? Navíc při přepínání A/B tam skutečně rozdíl byl. Bez nutnosti mezigenerační výměny (jak to ostatně píšu).

Pěkný den

DB


Bez fotky vnitřků V1 a V2 jsou to jen spekulace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 13:23:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Fotky vnitřku obou přístrojů by samozřejmě nebyly od věci. Ale formální písemné vyjádření z centrály firmy nelze bagatelizovat výrazem "spekulace". Naopak Březina se teď dostal do poměrně nekomfortní pozice a přirozeně se snaží vhodnou "damage control" svoji recenzi obhájit. To, že mu nějaký "zástupce značky" (pravděpodobně ten, který mu poskytl přístroj k recenzi) cosi sdělil a že Březina pak nějaké rozdíly při svém testování slyšel, nelze samozřejmě nijak vyvrátit. Jak jsem psal výše, udělejte si názor sami.

Jinak transport Pro-ject jsem nezkoušel. Nelíbí se mi na něm více věcí, zejména poměr mezi cenou a provedením. Jednám teď s jedním prodejcem ohledně Sony XA50ES, uvidíme, jestli se v dohledné době někam posuneme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 13:39:03    Predmet: Odpovedať s citátom

A víme, kdo byl autorem oné odpovědi? Pokud to byl třeby výsledek dotazu zaslaného na info@..., pak může relevance být úplně libovolná.
Písemná forma odpovědi nazaručuje formálnost = oficiální stanovisko firmy.

Prostě může to být tak i tak....

Osobně Březinu nepovažuju za pohádkáře. Pokud jsem kdy slyšel jakýkoliv komponent, který on testoval, z 90 % se můj názor shodoval s jeho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 13:55:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale jistě že víme. Pod odpovědí je podepsán Tom Castle, Support Agent, Cambridge Audio. Moje otázka byla poslána přes jediný oficiální webový formulář pro dotazy a odpověď přišla od pověřeného pracovníka jménem firmy Cambridge Audio. Dokonce mi pak firma ještě poté zaslala formální dotaz, zda jsem byl s vyřízením dotazu spokojen. Pročež považuji úvahy o relevantnosti tohoto zdroje informace za zbytečné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 14:00:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Support Agent....

To neříká vůbec nic, tedy alespoň mně. Ty víš, kdo to je? Vůbec to nemusí být zaměstnanec CA... Snad víš, jak tyhle služby u gigantických společností fungují...

Jediné relevantní by bylo detailně vidět vnitřek obou přístrojů. Vše ostatní jsou jen spekulace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 14:16:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebudu se pouštět do dalších absurdních diskusí o tom, jestli je Tom Castle zaměstnanec firmy Cambridge Audio. Recenze Březiny je na webu, o písemné vyjádření jménem výrobce přístroje jsem se s vámi podělil a každý si závěr může učinit sám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 14:39:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Racionalne uvazujici clovek si zaver udelat nemuze, protoze neexistuji objektivni nezpochybnitelne podklady (treba ty fotky), na zaklade kterych by bylo mozne jednoznacne a bez pochyb rici, jestli je spravne A nebo B.

Mame jen dve protichudna vyjadreni dvou zastupcu teze firmy a recenzi renomovaneho autora. Nic z toho neni onim objektivnim nezpochybnitelnym faktem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 14:43:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Závěr je jasný. Březina si vymýšlí. A hned dvakrát.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 14:58:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyby bylo nejhůř, vždycky se to dá ještě svést na to, že starší kus už měl nějakou vadu a proto novější hrál o dýchnutí lépe. Co by to bylo za pořádek, kdyby novější mašina, navíc za podstatně víc peněz, hrála hůř než ta starší !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 15:52:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Celý hifi byznys a aktéry, kteří se v něm pohybují (výrobci, prodejci, překupníci, novináři, hifisti), je třeba brát s nadhledem a humorem. Jinak by se z toho kolotoče peněz, techniky a iluzí mohl člověk jednoho dne zbláznit a přijít k újmě duševní i finanční.

U mě má tým Cambridge Audio velké plus už za to, že nijak nemlží a je schopen na rovinu oficiálně sdělit, že novinka nic technicky lepšího nenabízí. A na tom není nic špatného. Původní verze CXC, kterou jsem týden testoval, hrála subjektivně tak dobře, že jsem potřebu dalšího zlepšování vůbec nepociťoval.

Velkou slabinou přístroje, kterou bohužel v nové verzi neodstranili (když nepočítám lacinou mechaniku Sanyo, která může škrábat disky), je dálkové ovládání. Dálkové ovládání CXC mě naprosto zklamalo, je totiž jednotné (integrované) s ostatními přístroji řady CX (zesilovač, streamer) a pro transport obsahuje jen omezené množství tlačítek v dolní části. Není zde možné přímo zvolit číslo skladby, jen se posouvat šipkami dopředu a dozadu.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 16:27:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Z odpovedi anonymniho pracovnika infolinky muze delat vseplatne zavery jedine nekdo, komu staci slepa vira namisto objektivnich faktu. A je pravda, ze vas s timhle pristupem je v hifi dost a dost. Hloupy je, kdyz nastane situace jako zde, ze si to neumite pripustit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 16:30:07    Predmet: Odpovedať s citátom

"anonymniho pracovnika infolinky" i slepou víru hledej u Březiny:-)
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist