Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Mytí LP ala Křeček
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Po máj 26, 2008 09:59:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Dík za testovací obaly. Já bych likvidaci moc neresil, nechal bych roztok venku, at se odpari. Jinak mne zarazila cena IPA, da se sehnat výrazně levněji.


Poradis - kde a za kolik se da sehnat?

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Po máj 26, 2008 10:15:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Také uvítám kde je levnější, já bych sehnal levnější ale nejmenší množství je 1 autocisterna...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po máj 26, 2008 10:46:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkuste třeba VITRUM.cz

Tam je litr IPA p.a. čistoty za cca 145Kč a normální kvalita za asi 85Kč za litr. Myslím, že čistota není zas až tak kritická, když se pak do směsi naleje třeba JAR. Filtrované jsou samozřejmě všechny druhy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Po máj 26, 2008 10:57:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za tip.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 14:55:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky podobným způsobem peru desky ale nenechávám je jen tak osychat ale mám udělanou hřídelku na ni nasadím LP po vyprání to strčím do akuvrtačky a rozrtočím tak na 30s a deska je skoro suchá potom ji sundám a nechám doschnout potom do nových vnitřních obalů sehnal jsem je někde tady u nás na netu a mají jak vnitřní tak i silné folie na celé album.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 15:16:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem to našel ale jsou to jen obyč folie ale mi to vyhovuje.
http://www.kv-obaly.cz/index.php?vybrane=
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Po jún 23, 2008 12:39:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám pračku NITTY GRITTI a chtěl bych se zeptat jestli někdo z Vás nezkoušel prát-4x voda+1x izoprophyl+smáčedlo ? Děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ut jún 24, 2008 13:43:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, zhruba takhle to mám, jako smáčedlo je foma. Peru to extrakčním způsobem- vysavačem. samozřejmě speciální hubice.Kapalinu nanáším ručním postřikovačem ( sprejem) štětec 3".
Někdo tu navrhoval použít starý gramofon- ano, ale jenom talíř!!! vysavač desku zabrzdí, takže jí původní pohon neutáhne ani náhodou.
Jestli potřebujete nějakej ten talíř s ložiskem, mohu poskytnout Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Pi jún 27, 2008 12:36:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem se pustil do praní špinavého prádla. Namíchal jsem 4xdestilku,1x izoproprophylalkohol/ten jsem sehnal na objednávku v lékárně/a půl kávové lžičky Fotonalu na 1l směsy. Vzal jsem asi 20 LP nedávno pořízených z bazaru. Nastartoval jsem pračku Nitty Gritty a začal prát. Tekutinou jsem nešetřil,protože je asi 100x levnější než od NG.Postup praní jsem 2x opakoval. Postupně jsem vyléval sajrajt z vypouštěcího kohoutku pračky,který měl barvu podobnou,jako když necháte vyluhovát cigáro ve vodě.A světe div se. Desky se nerozpustily a kdyby nebylo občasných lupanců,hrály by lépe než CD. Mohu jen vřele doporučit.Jenom bych se chtěl zeptat zkušených odborníků,jestli časté praní tímto roztokem nemůže povrch LP nějak narušit. Myslím jestli nedojde k rozleptání nebo k nějaké korozi. Přece víte,že špína do 5.cm hřeje,pak samá odpadá.
Spotřeba materialu asi 1dl na 20 LP, stráveny čas asi 2 hodiny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi jún 27, 2008 13:33:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Izopropylalkohol prý odstraňuje sazovou vrstvu z LP. Z tohoto důvodu se nedoporučuje časté praní - minimálně tímto roztokem. Více by napsal Renown.
_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Pi jún 27, 2008 22:31:40    Predmet: Odpovedať s citátom

A co prát po základní očistě izoprohylalkoholem destilovanou vodou s fotonalem ? Vždyť čistá voda s odsátím nemůže nic poškodit.
Je pravda,že když jsem čichal k roztoku NG,tak tam žádný alkohol cítit nebyl.
Myslím si,že saze jsou v LP obsaženy v celém objemu,nejenom na povrchu,ale mohu se mýlit.
Děkuji za upozornění.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2008 22:42:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná je to dobrá zpráva pro majitele praček. Anglická firma nabízí levnou tekutinu na praní Lp od americké firmy VPI. Je to koncentrát. Naředěním s destilovanou vodou vzniknou 4l pracího prostředku. Na anglickém eBay ho prodává ANALOGUE SEDUTION ZA 25Ł+3Ł za dopravu. S poplatkama bank na obou stranách je to bratru asi 1000Kč. U nás by to stálo 4x tolik.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št júl 03, 2008 13:40:25    Predmet: Odpovedať s citátom

S tím praním, jako se vším se to nesmí přehnat. Ona i destilovaná voda může být žravá. Měla by se ještě deionizovat....
Takže nejlepší je ( jako vždy ) prevence. deska držená v čistotě- prát netřeba dloooouuuho. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Št júl 03, 2008 13:53:28    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
S tím praním, jako se vším se to nesmí přehnat. Ona i destilovaná voda může být žravá. Měla by se ještě deionizovat....
Takže nejlepší je ( jako vždy ) prevence. deska držená v čistotě- prát netřeba dloooouuuho. Smile


Je to trochu "obrácené": deionizovaná voda je voda, která po průchodu filtry ještě prochízí kaskádou ionexových filtrů, které z ní odstraňují soli. Voda destilovaná je poslední stupeň čištění vod, kdy je odpařena a následně pára ochlazena = nemá v sobě vůbec nic, je sterilní a chemicky čistá H2O. Voda deionizovaná v sobě může mít určité množství chemických částic, protože katoxy a anexy vždy vyměňují "něco za něco".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Guru
Hifista


Založený: 22 apríl 2007
Príspevky: 246
Bydlisko: B.B.

PríspevokZaslal: Pi august 08, 2008 08:28:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som konečne dopral svoju zbierku starších LP, cca 100ks. použil som destilovanú vodu s izopropylalkoholom plus fotonal, pomer 4diely destilky, 1diel alkoholu a pol štamprlíka fotonalu, všetko som zohnal na jednaj ulici za 10minút. Náklady spolu asi 600,-Sk, Pol fľaše alkoholu mi ostalo, fotonal tiež.
Oplachoval som destilkou. Príno pre zvuk na niektorých kusoch naozaj obrovský, tento roztok hodnotím ako veľmi účinny. Platne som pral v nových plechoch na koláče, platne ležali na gumených podložkách, čistil som štetcom. Obaly na LP som dal nové.
Díky všetkým za príspevky, toto vlákno bolo pre mňa dosť prínosom. Thumbs up
PS:Myslím že menšie škrabance na platni prekážajú pri počúvaní menej ako celkovo znečistená a zaprášená LP. Wink

_________________
Kutil domáci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Pi august 08, 2008 08:42:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Guru napísal:
Použil som destilovanú vodu s izopropylalkoholom plus fotonal, pomer 4diely destilky, 1diel alkoholu a pol štamprlíka fotonalu

No, to je síce pekné, tie pomery alkoholu a vody, ale nepíšeš na aké množstvo tej vody s alkoholom bolo pol štamperlíka Fotonalu? Lebo je rozdiel či toho prvého bolo spolu 2 deci, alebo dva litre... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guru
Hifista


Založený: 22 apríl 2007
Príspevky: 246
Bydlisko: B.B.

PríspevokZaslal: Pi august 08, 2008 09:07:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Bolo to na jeden liter roztoku. Ono toho bolo ešte trochu menej ako pol štamprlíka, je to len odhadom. A toľko som dal aj do destilky na oplach, tej ale bolo asi 2 litre.
Odporúčam pri práci vetrať, celkom sa to dosť odparuje, ten alkohol Laughing

_________________
Kutil domáci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 10:14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Guru napísal:
Tak som konečne dopral svoju zbierku starších LP, cca 100ks. použil som destilovanú vodu s izopropylalkoholom plus fotonal, pomer 4diely destilky, 1diel alkoholu a pol štamprlíka fotonalu, všetko som zohnal na jednaj ulici za 10minút. Náklady spolu asi 600,-Sk, Pol fľaše alkoholu mi ostalo, fotonal tiež.
Oplachoval som destilkou. Príno pre zvuk na niektorých kusoch naozaj obrovský, tento roztok hodnotím ako veľmi účinny. Platne som pral v nových plechoch na koláče, platne ležali na gumených podložkách, čistil som štetcom. Obaly na LP som dal nové.
Díky všetkým za príspevky, toto vlákno bolo pre mňa dosť prínosom. Thumbs up
PS:Myslím že menšie škrabance na platni prekážajú pri počúvaní menej ako celkovo znečistená a zaprášená LP. Wink


Gratuluji 2 thumbs up a preji prijemny poslech.

Jeste k tomu vlivu na poslech: spina a prach jsou velky problem (a to hlavne proto, ze mohou nenavratne poskodit desku samotnou), ovsem nejvetsi problem - a to se tyka LP z druhe ruky nebo dedictvi po rodicich atd. - jsou znicene drazky spatnym prehravanim v minulosti = typ hrotu, sila pritlaku, serizeni gramofonu.
Mam spoustu desek, ktere jsou opticky (po vyprani) jako nove, ale nedaji se poslouchat, protoze jsou znicene drazky. Z me zkusenosti se to nejvice tyka vysek.

Ted uz kazdou novou desku (a kupuji hlavne z druhe ruky) pred prvnim prehranim vzdy vyperu. Stoji to za ten cas a namahu (a naklady). Jiz nikdy jinak.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 11:28:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, vytlučené drážky jsou příšernost. teoreticky se to nechá potlačit jiným tvarem hrotu (půjde níž, než poškození), nebo volbou hloubky snímání u Laserového gramosnímače ( netřeba mne podezízat, že vlastním )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
okireen
Hifi obsluha


Založený: 26 september 2008
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Pi september 26, 2008 17:50:34    Predmet: Odpovedať s citátom

taková hloupá otázka... jak tvrdý štětec používáte? nechci desky poškrábat ani na nich nechat půlku špíny... menší plochý štětec na barvu vyhovuje?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi september 26, 2008 19:17:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepoužívám klasický štětec na malování, ale kosmetický štětec na pudrování. Je krásně jemný, nepouští chlupy a má široký záběr.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
warezo
Hifista


Založený: 14 júl 2009
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: So august 08, 2009 09:55:11    Predmet: Odpovedať s citátom

ten fotonal co sa pouziva v receptoch som nasiel ako koncentrat. podla vyrobcu je riedenie 5ml koncentratu na 1l vody. spominane recepty pocitaju s koncentratom, alebo uz nariedenym fotonalom? predpokladam ze koncentrat, ale len sa chcem uistit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RoXoR
Hifi obsluha


Založený: 17 jún 2009
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: So august 08, 2009 16:33:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Videl a čítal som už o kadejakých systémoch čistenia LP, ale úplne ma dorazil tento maník :

kód:
http://www.youtube.com/watch?v=d6OjtKUZ048


S parou na svoje vinyly by som fak nešiel, ale vyzerá to zaujímavo, otázka ako to potom hrá ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
puntoii
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Štúrovo

PríspevokZaslal: Po september 07, 2009 11:36:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím Vás páni,

som nováčikom v oblasti LP,nevlastín žiadnu zbierku,len zopár titulov,ktoré majú pre mňa nesmiernu hodnotu /jedná sa o 2 platne Michael Jackson/..Čítam články ohľadom čistení...Chcel by som sa spýtať či neexistuje nejaký webshop,kde by mohol človek objednať ,,sadu,, na ich čistenie-reštaurovanie?resp. kde by boli dostupne aj ochranné obaly /myslím dačo namiesto papiera/

Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Smith
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2008
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: Po september 07, 2009 12:11:40    Predmet: Odpovedať s citátom

http://highendshop.sk/index.php?menuid=115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po september 07, 2009 12:39:36    Predmet: Odpovedať s citátom

ked uz sme pri tom majklovi dzeksonovi tak jeden aktualny:

Vymením lístok na koncert Michaela Jacksona za letenku od Sky Europe...

Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: So apríl 03, 2010 19:19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam otazku k umyvaniu alebo praniu LP. Podla jedneho pana nie je pranie vhodne pretoze pri prehravani LP "šustí" tak ako to je ? prať či neprať.

Clanok je tu:
kód:
http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?f=1713&t=1105261&sid=6a63d30e779f07909d03cde5306de4a8&start=15
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 04, 2010 04:54:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud se po všech operacích deska důkladně neopláchne destilkou, tak šustí. Bohužel důkladné opláchnutí je věc skoro neproveditelná - když si uvědomíte, že voda má taky nějakou viskozitu a musí protéct drážkou o rozměrech řádu desítek mikronů a nesmí vynechat ani nejmenší zvlnění o rozměrech řádu zlomků mikronu ... řešení by snad bylo všechny operace provádět pouze s destilovanými kapalinami a nepoužívat smáčedla, poněvadž i ta mohou zanechat po odpaření zbytky. Za úvahu by možná stála ultrazvuková pračka, nejsem si ale jistý, zdali by neohrozila povrch drážky.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne apríl 04, 2010 07:31:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Prave ten ultrazvuk bol spominany nickom EKKAR. No a teraz čo? Mám zopár "dosiek" čo sú zapatlané a tak aj vzhľadom k tomuto názoru mám dilemu. Umyť či neumyť, skoro ako Shakespeare Very Happy . Pomože odstredenie vysokymi otackami?? Dakde som čítal,že niekto použil upravene upinanie do vrtačky a hlavne vysoke otacky. Ja viem je až neuveritelne čo ludia su schopny urobit no dakedy spravime vsetko preto aby sme aspon z casti dosiahli "povodny" stav. Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Ne apríl 04, 2010 08:17:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ultrazvuk zahřeje povrch takže by to mohlo napáchat hodně škody při vyšším výkonu ultrazvukové pračky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist