Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Česká pirátská strana

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2009 09:07:15    Predmet: Česká pirátská strana Odpovedať s citátom

Snad mne nebude nikdo kamenovat za zveřejnění odkazu na zatím jistě zajímavý počin

http://www.ceskapiratskastrana.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2009 09:26:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Zbožňuju, když se ajťáci s*rou do věcí, o kterých nemají ani páru. To zase bude legrandy Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2009 11:27:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk - pošta, díky. JM
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2009 17:41:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl jsem se vsadit, kdo se na tuto zprávu ozve. A co Merk napíše.

Nejsem ani ajťák a díky Bohu ani právník, proto nemám důvod nikoho hájit, co ale vím, že svět bez ajťáků si dovedu představit jen těžko, bez právníků si jej představuji každý den, a věřte, není to představa vůbec špatná. Laughing

Hezký večer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2009 19:00:26    Predmet: Odpovedať s citátom

No vidiš, mohli jsme se šábnout o výhru. Wink Laughing

Já to zrovna vidím naopak, svět bez právníků si dovedu představit jen těžko, bez ajťáků si jej představuji každý den, a není to představa vůbec špatná. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2009 20:13:43    Predmet: Odpovedať s citátom

2Merk: Tak jsme se navzájem pošťouchli, vidím, že každý žijeme v jiném světě a že bychom každý raději žili ve světě jiném, ale pokusím se využít této příležitosti ku své osvětě - jestli budeš ochotný mi odpovídat na mé stupidní otázky.

1) Stahování z rapidshare je obecně považována v ČR za legální na rozdíl od používání torentů, kde se stahující zároveň stává sdílečem a tudíž se dostává mimo zákon. Mně osobně přijde amorální platit firmě jako rapidshare nějaký peníz, když tato firma nemá se sdíleným obsahem nic společného a z nějakého důvodu "nelegální" obsah může nabízet, zatímco obyčejný Pepík může být stíhán za to, že nechal Frantíkovi na torentu hity Karla Gotta...

Otázky: Je to morální? Nestálo by za to se pokusit tento stav změnit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2009 20:50:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Autorské právo právo je v roce 2009 natolik odtržené od reality a vymknuté z kloubů, že mi nějaká morálka sem nebo tam nepřijde jako věc ke smysluplné diskusi. Cool Ale co se Rapidshare týče, osobně nechápu, jak je možné, že ještě v pohodě funguje. A že přitom nefunguje někde v Rusku nebo nějakém banánistánu, ale ve Švýcarsku (?). Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2009 20:58:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten problém je natolik složitý a rozsáhlý, že ho nevyřešili za mnoho roků stovky (či spíše tisíce) špičkových ajťáků i právníků celého světa.
My to tady svými amatérskými úvahami asi nevytrhnem.
Kontrolní otázka:
Bazar / zastavárna s nepřetržitou pracovní dobou, kam lze ve tři v noci přinést k prodeji autorádio nebo mobil. Je to legální podnikání (koupě a prodej použitého zboží), nebo trestný čin podílnictví ?

Až bude umět náš právní řád vyřešit takovýto "rébus", tak se může začít bavit o torentech.

Například já jsem členem klubu spoluvlastníků velké sbírky (desítky tisíc) CD a DVD. Za drobný manipulační poplatek si můžu kterýkoliv nosič půjčit k poslechu domů. Kdo zkontroluje, jestli si ho zkopíruju, či nikoliv?
Je to morální? Je to legální?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2009 21:00:10    Predmet: Odpovedať s citátom

A proč by to někdo kontroloval, když si ho u nás legálně zkopírovat můžeš?

Zastavárna s nonstop provozem je dobrý příklad. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Petr32
Nádejný hifista


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 69
Bydlisko: Stredo-severni Morava

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2009 21:06:41    Predmet: Odpovedať s citátom

život bez IT? vzdyt dnes bez PC ani neposlete fakturu.
život bez pravniku? ale jo, chytrejsi/silnejsi stiky by vyhravaly Smile

nejde to ani bez jedneho, ale je pravda, ze po odstoupeni balbinovy poeticke strany mi chybi v politickem spektru nejaka ta jistota Crying or Very sad


Naposledy upravil Petr32 dňa Ut apríl 21, 2009 21:13:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2009 21:12:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
Autorské právo právo je v roce 2009 natolik odtržené od reality a vymknuté z kloubů

100% souhlasím. Proto jsem sem dával ten odkaz, myslel jsem si (já naivka Embarassed , že by s tím mohli "Pirátské strany" něco časem udělat.

Merk napísal:
Ale co se Rapidshare týče, osobně nechápu, jak je možné, že ještě v pohodě funguje. A že přitom nefunguje někde v Rusku nebo nějakém banánistánu, ale ve Švýcarsku (?). Shocked

100% souhlasím. A i tohle by stálo za "úpravu".

Otázka 2: Jak poznat, který obsah na internetu je chráněn copyrightem a jakým a který není?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2009 21:26:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Z pohledu současného českého autorského zákona je to zřejmě jedno, tak proč ztrácet čas zjišťováním nepodstatného...? Ale pokud by to někdo přesto zjišťovat chtěl, tak by mu to až na výjimky moc práce nedalo. Tohle mi přijde jako jeden z těch trapnějších argumentů, se kterými se člověk na diskusích na toto téma setkává Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2009 21:36:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
Z pohledu současného českého autorského zákona je to zřejmě jedno, tak proč ztrácet čas zjišťováním nepodstatného...?

Jedno je to až do toho okamžiku, kdy to "dílo", které já třeba považuji za "free", poskytnu někomu dalšímu.

Merk napísal:
Tohle mi přijde jako jeden z těch trapnějších argumentů, se kterými se člověk na diskusích na toto téma setkává Wink

Já to neberu jako argument, já to beru jako otázku. Ale uznávám, že blbou Confused

Pro dnešek asi z otázkami končím... Teda kromě jedné mé oblíbené:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=887&start=360
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: St apríl 22, 2009 01:24:58    Predmet: Odpovedať s citátom

A co proste nekract? Zboci v hypacich je taky volne lozene, ale nikdo si ho jen tak nebere. Ja vim, je to utopie, ze by si lidi najednou zacali kupovat neco, co muzou mit zdarma a pohodlnejc.

Take nektery jedinci maji prestavu, ze kdyz ukradnou vec (auto napr.), vznikne skoda, zatimco ukradenim sofwtaru zadna skoda nevznikne, protoze vlastne nikde nechybi.... bohuzel "chybi".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St apríl 22, 2009 06:51:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk :

mám rád IŤákov aj právnikov. Asi preto, že som IŤák a mojimi zákazníkmi sú aj právnici, od tých môžem pýtať viac Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St apríl 22, 2009 09:52:20    Predmet: Odpovedať s citátom

A mně se to líbí. Konečně budu pirát s certifikátem a členským číslem :-) A teď do boje holoto...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St apríl 22, 2009 15:43:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Až budu mít peníze, tak si rád nakoupim origináílní CD a nový LP. Teď smažim. Kdyby ne, tak mám možná 30CDček, na víc bych neměl. Teď mám 300, sice kradený, ale je co poslouchat.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St apríl 22, 2009 16:21:47    Predmet: Odpovedať s citátom

suK napísal:
Merk napísal:
Z pohledu současného českého autorského zákona je to zřejmě jedno, tak proč ztrácet čas zjišťováním nepodstatného...?

Jedno je to až do toho okamžiku, kdy to "dílo", které já třeba považuji za "free", poskytnu někomu dalšímu.


Obecné pravidlo autorského zákona je takové, že žádné dílo není "free" a nemůžeš ho tedy poskytnout dalšímu. Leda bys měl svolení od autora, že to můžeš udělat. A pokud takové svolení máš, tak o tom nepochybně víš. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St apríl 22, 2009 19:50:53    Predmet: Odpovedať s citátom

2Merk: Zkusím konkrétní příklad - zajímám se o 3D grafiku. V nějaké webové galerii uvidím obrázek, který se mi líbí. Tuším, že si jej smím dát na "desktop". Tuším, že smím na své stránky umístit odkaz na tento obrázek. Nejsem si jistý, jestli na své stránky smím tento obrázek umístit. Nevím, jestli můžu tento obrázek dát na flasku a odnést známému. Připadá mi neetické tento obrázek vytisknout na trička a ta dále prodávat.

To samé platí o fotkách, videích, audionahrávkách - snad s tou vyjímkou, že video a audio se blbě tiskne na tričko.

Nebo dál - děti rády kreslí všelijaké panďuláky z Večerníčku či jiných animáků. Udělej výstavu z takových obrázků a můžeš zase mít problém...

A vím, že to nevyřeším.

Dnešní otázku, tuším číslo 3: kolik právníkohodin, energie a/nebo peněz by bylo zapotřebí, aby současný archaický stav autorského práva přestal být archaický a začal reflektovat alespoň ten fakt, že je 3. tisíciletí?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St apríl 22, 2009 19:54:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Až budu mít peníze, tak si rád nakoupim origináílní CD a nový LP. Teď smažim. Kdyby ne, tak mám možná 30CDček, na víc bych neměl. Teď mám 300, sice kradený, ale je co poslouchat.

A já ty peníze i mám, a za to, co se mi líbí, rád zaplatím. Ale vždy, když si kupuji disk, flashku nebo jdu do kopírky, si říkám, copak si asi Kája Gott za moje výpalné pořídí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St apríl 22, 2009 19:56:08    Predmet: Odpovedať s citátom

No vida, na to se pozapomnělo... Když už platim vejpalný, tak si fakt můžou trhnout. Ale opravdu se těšim že si jednou budu kupovat origoše.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St apríl 22, 2009 19:57:46    Predmet: Odpovedať s citátom

gabik napísal:
Take nektery jedinci maji prestavu, ze kdyz ukradnou vec (auto napr.), vznikne skoda, zatimco ukradenim sofwtaru zadna skoda nevznikne, protoze vlastne nikde nechybi.... bohuzel "chybi".


Vidím rozdíl mezi kradením SW a hudby. SW beru jako nástroj, kterým vytvářím nějakou další hodnotu. Hudbu beru jen jako zdroj "zábavy".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St apríl 22, 2009 20:02:01    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Například já jsem členem klubu spoluvlastníků velké sbírky (desítky tisíc) CD a DVD. Za drobný manipulační poplatek si můžu kterýkoliv nosič půjčit k poslechu domů. Kdo zkontroluje, jestli si ho zkopíruju, či nikoliv?
Je to morální? Je to legální?


Ale dnešní doba je ještě o kousek dál. Proč si někde popučovávat nějaké nosiče a pak si je pokoutně kopírovat, když by bylo možné tento archiv mezi spoluvlastníky "nagrabnout" a pak sdílet po síti? Pokud někdo takový model "uchodí", rád se připojím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Št apríl 23, 2009 09:48:45    Predmet: Odpovedať s citátom

suK napísal:

Dnešní otázku, tuším číslo 3: kolik právníkohodin, energie a/nebo peněz by bylo zapotřebí, aby současný archaický stav autorského práva přestal být archaický a začal reflektovat alespoň ten fakt, že je 3. tisíciletí?


To není dotaz na právníka. Právníci jsou vesměs kazišuci, co se na všechno dívají jen právně technologicky, a nemají pochopení pro filozofické, morální a lidské aspekty. Wink (sorry, Jardo, nic ve zlým) Ať nejdřív filozofové, moralisti a lidovci dají zadání, jakými principy se má nový systém řídit, a pak se toho mohou chopit právníci. Problém je, že aktuálně nikdo nevymyslel ani základní principy nové úpravy, aby reflektovala realitu 21. století. Ani já nevím, jak by to mělo fungovat. Což je jedním z důvodů, proč neprojevuju moc nadšení při kritice současného stavu jako celku nebo jeho jednotlivých prvků. Současný systém je archaický, obtížně vymahatelný a neúčelný. Ale pořád je to aspoň ještě nějaký systém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jean
Hifista


Založený: 18 apríl 2007
Príspevky: 172
Bydlisko: Nitra - Cabaj

PríspevokZaslal: Ne apríl 26, 2009 14:19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk ty do toho tuším vidíš, mohol by si mi aspoň ty odpovedať na moju večnú otázku. Keď niekto vytvorí niečo hodné patentu, musí si za ochranu toho platiť ťažké prachy, či to predá alebo nie. Prečo "umelci" nemusia za ochranu svojej tvorby platiť a naopak ešte sa platí im? Veď to je dvojaký meter, ja si musím patent platiť a niekto, kto sa označí ako umelec je chránený jak opica v rezervácii.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ne apríl 26, 2009 22:48:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Třeba proto, že je společenským zájmem omezovat patentovou ochranu v zájmu obecného pokroku? Patent v úzkém pohledu brání technickému pokroku, patentová ochrana je brána jako dočasná výhoda, aby výtěžek z patentu pokryl náklady na vynález a motivoval k dalším vynálezům, z čehož po vypršení patentu bude profitovat celá společnost. U uměleckých děl tyto prvky chybí.

Platba za patent má motivovat k tomu, aby se patentem "blokovaly" jen vynálezy, které budou komerčně využity, a ty ostatní byly uvolněny k využití "schopnějšími". Patenty neexistují samy o sobě, ale řetězí se a řetězení patentů "dělá" technický pokrok. Je společenským zájmem takové řetězení umožňovat. U uměleckých děl je to jinak, každé umělecké dílo stojí samo o sobě, není zde žádný společenský zájem na tom, aby ochrana uměleckého díla skončila co nejdříve - nepovede to ke vzniku žádné další hodnoty.

Ani nějak nerozumím tomu, kam směřuješ - chceš, aby umělci za autorskoprávní ochranu platili? Za ochranu, která (na rozdíl od ochrany petentové) ani reálně nefunguje? Nebo chceš zrušit platby za patent? Vlastníkům patentu se za užití patentu samozřejmě také platí, v tomhle se s umělci principiálně neliší.

Ono je to všechno daleko složitější a do značné míry ovlivněné i tím, že oba typy ochran mají historicky odlišné kořeny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jean
Hifista


Založený: 18 apríl 2007
Príspevky: 172
Bydlisko: Nitra - Cabaj

PríspevokZaslal: Ne apríl 26, 2009 23:09:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, podľa mňa by mali za "ochranu" diela platiť. Vynálezca tiež musel makať, aby vynález vymyslel. Takže kvôli spoločnému záujmu on musí platiť jak magor a kopa darmožráčov dostane prachy za čo? Lebo majú silnejšiu lobby? Platia sa poplatky za škodu, ktorá sa nedá nijako vyčísliť. Kto môže povedať, či vznikla škoda jedno euro, alebo milion?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2009 06:05:43    Predmet: Odpovedať s citátom

A důvod pro placení za autorskoprávní ochranu je kromě závisti typu "ať sousedovi chcípne koza" jaký? Wink

"Kto môže povedať, či vznikla škoda jedno euro, alebo milion?" Soud. Kdo jiný. Stejně jako v případě neoprávněného užití patentu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jean
Hifista


Založený: 18 apríl 2007
Príspevky: 172
Bydlisko: Nitra - Cabaj

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2009 21:37:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Aká závisť, nevidím jednoducho logiku a spravodlivosť v tom, že jeden za ochranu svojej tvorby musí platiť a druhý naopak za ochranu ešte aj dostáva. To s tým blahom ľudstva je pritiahnuté za vlasy jak z Marxovej učebnice Smile. Ale už som ticho, zákony aj s politikou sú špinavá vec, šak aj ten paragraf je zatočený na dve strany.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist