Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Coronavirus (COVID-19) SARS-CoV-2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 136, 137, 138  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: So október 17, 2020 12:25:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Arrow dnes 17.10.2020 12:40akt. 17.10.2020 13:19
Premiér Igor Matovič potvrdil plošné testovanie

https://www.aktuality.sk/clanok/831234/premier-igor-matovic-potvrdil-plosne-testovanie/

Štát podpísal zmluvu na nákup trinásť miliónov antigénových rýchlotestov s firmou so sídlom v Trnave. Vyše polovica testov má byť na Slovensku už budúci týždeň.
„Nastal čas, aby som ako predseda vlády ľuďom na Slovensku povedal, ako to v skutočnosti je o niečom, čo sa začína šuškať. Nastal čas, aby som sa priznal - áno posledné tri týždne sme potichu chystali najväčšiu logistickú operáciu, celolopšné pretestovanie obyvateľstva. Nie len raz, ale dva víkendy po sebe,“ vyhlásil premiér Igor Matovič.

Tento plán pripravovala vláda posledné tri týždne. Správa štátnych hmotných rezerv už rozbehla nákupy testov. Tie dodajú tri firmy spolu za približne 43 miliónov eur.

„Hlavné testovanie prebehne takto za dva týždne, počas soboty a nedele,“ vysvetlil premiér. S istým odstupom času by sa malo zopakovať, aby zachytilo aj tých, ktorí pri prvom testovaní budú falošne negatívny.

Tvrdošín, Námestovo a Dolný Kubín, možno aj Bardejov by sa mali pretestovať už budúci víkend. „Žiaden štát to neurobil, beriem si na triko tento pokus.“

Predbežne už oslovil armádu, pretože práve tá je podľa neho schopná urobiť takúto zložitú operáciu. Testovanie má prebehnúť podobne, ako voľby. Máme približne 6000 volebných okrskov, toľko má byť odberových miest.

Tam budú vojaci, policajti aj zdravotníci. Priebeh testovania má zabezpečiť viac ako 40-tisíc ľudí. Neznamená to, že za testovaním budú musieť ľudia cestovať, ak nežijú v mieste trvalého bydliska.

„Dostanú možnosť testovať sa v najbližšom odberovom mieste." Ľudia, ktorí budú testovať, budú otestovaní skôr, aby sa sami nestali šíriteľmi. Podľa premiéra na výsledky budú občania čakať v odberovom mieste približne 15 až 30 minút.

Keďže testovanie pripadne na Dušičky, premiér vyzýva ľudí, aby si zosnulých uctili doma.

Pomôže armáda
Vláda zajtra uznesením poverí rezort obrany, aby túto operáciu logisticky zabezpečil. Otázkou je, kde bude veková hranica pre testovanie. „Predbežne je názor pediatrov, že do 10 rokov by sme deti nemuseli testovať," uviedol predseda vlády.

Otázkou zostáva, či bude testovanie povinné. „Čím viac ľudí príde, tým presnejšie budú výsledky. Tým vyššiu máme šancu," tvrdí. Dnes premiér ešte nevie povedať, ako štát zabezpečí čo najvyššiu účasť na testovaní. „Ak sa rozhodneme, že testovanie má byť povinné, musíme zmeniť zákon," vysvetlil.

Vláda má desať dní, aby túto otázku vyriešila. Matovič sa obáva, že môže naraziť aj na odpor koaličného partnera.

Šéf SaS Richard Sulík sa už k plošnému testovaniu vyjadril. „Testy sú kúpené, na Dušičky pretestujeme všetkých obyvateľov a budeme vedieť, kto je a kto nie je nakazený. Potom je to na zodpovednosti infikovaných, aby dodržali karanténu. Prosím veľmi pekne všetkých, aby sa testovania zúčastnili."

„Najväčší problém spôsobujú ľudia, ktorí tvrdia, že opatrenia sú zbytočné. Pri týchto ľuďoch sa obávame, že aj keď majú príznaky, k lekárovi nejdú," hovorí Matovič.

Testy budú stáť približne 4 eurá bez DPH. Logistické náklady, odmeny ľudí, ktorí sa zapoja do testovania - predstavujú desiatky miliónov eur.

Ak sa tento pokus vydarí, Slovensko sa môže podľa predsedu vlády vyhnúť Lock-downu.

Keby sme týmto smerom išli ďalej, v horizonte štyroch piatich týždňov podľa premiéra skončíme v situácii podobnej, ako Taliansko počas prvej vlny a nemocnice nebudú stíhať postarať sa o pacientov. „Najviac sa bojím, že nám začnú zomierať lekári a sestry," povedal.

Firma Eurolab Lambda už pred pár dňami dodala Slovensku prvých 500-tisíc rýchlotestov, plánovaná nová zásielka je násobne väčšia. Cena za jeden test je 3,95 (bez DPH).

Teraz štát uzavrel zmluvy s troma dodávateľmi. Tie sú už zverejnené v centrálnom registri.

Dohromady tak ministerstvo financií na nákup vyčlenilo 39,5 milióna eur (bez DPH). S firmou Eurolab Lambda sa nám zatiaľ nepodarilo spojiť.

Aktuality.sk už v piatok predpoludním informovali, že meganákup testov súvisí s rozhodnutím vlády. Tá chce plošne otestovať ľudí v krajine. Podobné hromadné vyšetrenie plánuje aj Česká republika, začať chce už o dva týždne.

Vyšetrenie ľudí žijúcich na Slovensku zatiaľ nemá úplne jasné kontúry.

Odborníci sa zhodujú, že PCR testy sú presnejšie ako antigénové rýchlotesty, nevýhodou je však čas. Pri rýchlotestoch nie je potrebné laboratórium, výsledok je zrejmý už o 15 až 30 minút. Nie je však úplne stopercentný.

„V dedine je menej ľudí a ľahšie sa to zvládne. Ale čo v mestách? V pondelok ho napríklad zavrú a všetkých otestujú. Otázne je, či budú všetci súhlasiť. Nájdu tam pozitívnych, tých izolujú – takto by to fungovalo. Dalo by sa to však jedine tak, že v deň testovania nikto mesto neopustí a nikto do mesta nepríde.Takto by vychytali aktívne chorých. Problémom stéle zostanú tí s nízkou vírusovou náložou,“ upozorňuje molekulárna biologička Edita Révay, ktorá pôsobí v Izraeli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2954
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So október 17, 2020 12:39:52    Predmet: Odpovedať s citátom

To je PAKO...
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: So október 17, 2020 17:04:28    Predmet: Odpovedať s citátom

https://tadesco.org/marneho-okenko-17-1q-2q2q-dnes-obzvlaste-vyzivne/
https://www.youtube.com/watch?v=74YjKQszaBc&feature=youtu.be

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2954
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So október 17, 2020 17:06:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Vedla...
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So október 17, 2020 19:06:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Aretax, Ty snáď vidíš nejakú logickú súvislosť medzi tými dvomi odkazmi, ktoré si tu prilepil???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 05:37:19    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Aretax, Ty snáď vidíš nejakú logickú súvislosť medzi tými dvomi odkazmi, ktoré si tu prilepil???

Ani som ju nehľadal. Nech si každý urobí svoj názor.

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 08:57:55    Predmet: Odpovedať s citátom

aretax napísal:
Ani som ju nehľadal.

Keď si tie odkazy sem prilepil, a to v jednom príspevku, tak by si mal. Hovorí sa tomu racionálne konanie.

Tie odkazy sú totiž obsahom odlišné a formou vyslovene protichodné.
Jeden obsahuje dojmy (pocity autora), a druhý obsahuje pojmy (overiteľné fakty).

Názor som si samozrejme urobil a je taký, že máš problém to odlíšiť. Že si pletieš dojmy s pojmami.
Po prečítaní niektorých Tvojich "hifinázorov" ma to ani neprekvapuje.

Nechcel som však robiť predčasné závery, preto som sa Ťa opýtal a dal som Ti možnosť vyjadriť sa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 15:02:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Veľmi sa Ti ospravedlňujem za svoju nevedomosť a trúfalosť uverejniť niečo predtým, ako som sa poradil s Tebou, PÁN PROFESOR. Nabudúce sa Ťa určite opýtam, ako mám rozmýšľať a čo môžem napísať.
P.S. Ty musíš byť naozaj "poriadne číslo!!!" Zaujímavé je, že ostatní pochopili, prečo som to "postol". No - ale každý sme iní.

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 16:13:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Ostatní pochopili že jsou to sračky, který vůbec nemá smysl komentovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 16:49:37    Predmet: Odpovedať s citátom

aretax --> Preco sa nepodelis so svojimi prispevkami na fore s tvojimi sukmenovcami. Tam to mozno padne na urodnu podu Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 19:58:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Aretax, položil som Ti len jednoduchú otázku v súvislosti s odkazmi, ktoré si tu Ty prilepil.
Neschopnosťou na ňu odpovedať a svojou hysterickou reakciou si mi len potvrdil môj názor, ktorý som napísal.
Ja som pochopil, Ty nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1403

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 20:33:05    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.lidovky.cz/domov/verim-ze-vetsine-se-plice-vyleci-rika-predsedkyne-pneumologicke-spolecnosti-vasakova.A201014_205931_ln_domov_lihem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2954
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 20:50:10    Predmet: Odpovedať s citátom

"Lidovky.cz: Vyloženě trvalé následky tedy nehrozí?
Těžko říct. Nemůžeme o nich mluvit, protože se s tou nemocí potkáváme příliš krátkou dobu.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/verim-ze-vetsine-se-plice-vyleci-rika-predsedkyne-pneumologicke-spolecnosti-vasakova.A201014_205931_ln_domov_lihem"

Výborne - nevieme, ale chceme veriť že následky nebudú. - A iné bláboly. Sad

Mal som ťažký zápal pľúc ako 26-ročný a následky mám dodnes (59-ročný)...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 21:07:18    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Aretax, položil som Ti len jednoduchú otázku v súvislosti s odkazmi, ktoré si tu Ty prilepil.
Neschopnosťou na ňu odpovedať a svojou hysterickou reakciou si mi len potvrdil môj názor, ktorý som napísal.
Ja som pochopil, Ty nie.

....a bolo dokonané...

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po október 19, 2020 10:47:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Arrow

„Na Slovensku je 19-tisíc lekárov a 34-tisíc zdravotných sestier a 3200 študentov, ktorých vieme použiť,“ povedal.

Vláda schválila celoplošné testovanie obyvateľov na koronavírus
Hlavná časť testovania sa uskutoční od 30. októbra do 1. novembra a od 6. do 8. novembra. Vláda naň vyčlenila 8-tisíc vojakov.

Čítajte viac: https://www.konzervativnyweb.sk/c/22513276/vlada-schvalila-celoplosne-testovanie-obyvatelov-na-koronavirus.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Po október 19, 2020 13:24:37    Predmet: Odpovedať s citátom

12.10.2020

https://www.youtube.com/watch?v=jMu71k0wfn8

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2954
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po október 19, 2020 15:42:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Uprimne lutujem obdivovatelov Bukovskeho.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1403

PríspevokZaslal: Ut október 20, 2020 13:36:21    Predmet: Odpovedať s citátom

..

Naposledy upravil sekal dňa So december 12, 2020 12:38:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut október 20, 2020 20:56:51    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.youtube.com/watch?v=8CTpd-Su5h0
_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 21, 2020 06:20:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi posledny update z nemocnic pred kolapsom:
- https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=10158981812822454&id=95975722453
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1403

PríspevokZaslal: St október 21, 2020 07:32:58    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.facebook.com/borejk/posts/10221541592602509?hc_location=uf

Výborný příspěvek od povolaného člověka, který jen potvrzuje, co jsem si myslel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St október 21, 2020 07:55:46    Predmet: Odpovedať s citátom

https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/566338-za-lekarom-ktory-prehral-boj-s-koronavirusom-place-cela-lokca/

"Zákernému vírusu podľahol 48-ročný lekár Rastislav Melek po niekoľkotýždňovej hospitalizácii. Žiaľ, nepomohla mu ani umelá pľúcna ventilácia. Smutnú udalosť komentovala na sociálnej sieti manželka nebohého doktora, ktorá po jeho boku stála štrnásť rokov a denne s ním tiež pracovala. „Nikdy nebýval chorý. Zanechal ma tu aj s desaťročným dieťaťom a neviete si ani len predstaviť, aká je to bolesť. Všetkým neveriacim odkazujem – áno, zomrel na COVID-19. Potvrdilo to CT pľúc, boli úplne zničené. Takže všetci, čo píšu, že sa ich to netýka – je len otázkou času, kedy sa ich to dotkne,“ uviedla s tým, že jej muž bol predtým úplne zdravý."

Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 21, 2020 08:28:55    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal, aj keby sa podarilo presvedcit ludi co chcu teraz do nemocnice len preventivne, tak to problem s preplnenim odsunie akurat o par tyzdnov ... krivka vazne chorych je tiez ta ista exponenciala ako nakazenych, len o tyzden ci dva posunuta
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St október 21, 2020 08:32:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Maju ich tam malo nakazených Shocked

https://www.konzervativnyweb.sk/c/22514600/dobrovolnikov-vo-velkej-britanii-nainfikuju-koronavirusom-aby-urychlili-vyvoj-vakciny.html?ref=w_neprehl

" aby študovali ochorenie COVID-19 v nádeji, že urýchlia vývoj vakcíny."


Štúdia je riskantná, ale jej navrhovatelia hovoria, že pravdepodobne poskytne výsledky rýchlejšie ako štandardný výskum.

Výskumná univerzita Imperial College London v utorok uviedla, že do štúdie sa zapoja zdraví dobrovoľníci vo veku 18 až 30 rokov.

Profesor Peter Openshaw, ktorý sa bude podieľať na realizácii štúdie, povedal, že "úmyselné nakazenie dobrovoľníkov známym ľudským patogénom sa nikdy nerobí ľahko. Avšak takéto štúdie sú mimoriadne poučné o chorobe, dokonca aj o takej, ktorá je taká preštudovaná ako COVID-19."

V prvej etape sa budú výskumníci snažiť určiť najmenšiu úroveň vystavenia sa vírusu, ktorá spôsobuje ochorenie.

Potom použijú rovnaký model na štúdium účinku potenciálnej vakcíny v tele, imunitnej odpovede organizmu a potenciálnej liečby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 21, 2020 09:34:49    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
sekal, aj keby sa podarilo presvedcit ludi co chcu teraz do nemocnice len preventivne, tak to problem s preplnenim odsunie akurat o par tyzdnov ... krivka vazne chorych je tiez ta ista exponenciala ako nakazenych, len o tyzden ci dva posunuta


Přinejmenším by to nemocnicím v tuto chvíli velmi odlehčilo. Hraje se o čas. Prymula před nějakou dobou uváděl, že v nemocnicích leží 42 procent pacientů, kteří jsou sice COVID pozitivní, ale nemají vůbec žádné nebo jen lehké příznaky. Podobné číslo nedávno zmiňoval v rozhovoru jeden ředitel krajské nemocnice. Nemusí to být nutně bezohlední či vystrašení spoluobčané, jak naznačuje příspěvek na facebooku výše, jde hlavně o seniory, o které se nemá kdo postarat a sami nemohou izolaci přežít. Nevím, jak dalece postoupilo řešení tohoto problému.

Jinak křivka vážně nemocných je značně odlišná od křivky oficiálně nakažených. Nárůsty jsou zde mnohem mírnější a je otázkou, zda vůbec jde o exponenciální růst, viz tento graf:

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19/prehled-hospitalizaci

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St október 21, 2020 10:30:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Arrow dnes 21.10.2020 06:18akt. 21.10.2020 11:25
Koronavírus ONLINE: Otestovali rekordných 13 832 ľudí, pribudlo 2 202infikovaných

https://www.aktuality.sk/clanok/832441/koronavirus-online-slovensko-21-oktober-2020/

.............

Česko zaplavujú infikovaní, pribudlo doteraz najviac prípadov
21.10.2020 07:31 | zdroj: TA3 TASR | zdroj foto: SITA/AP (ilu)
V Česku pribudlo šokujúcich 11 984 nových prípadov nákazy. Ide o dosiaľ najvyšší denný prírastok nakazených od začiatku pandémie. Doterajšie opatrenia nedokázali nárast infikovaných zabrzdiť, našich západných susedov teda zrejme čakajú ďalšie obmedzenia.

https://www.ta3.com/clanok/1195076/cesko-zaplavuju-infikovani-pribudlo-doteraz-najviac-pripadov.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St október 21, 2020 10:55:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Arrow https://www.youtube.com/watch?v=g3oBbTeJ01Q
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: St október 21, 2020 10:56:59    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
https://www.facebook.com/borejk/posts/10221541592602509?hc_location=uf

Výborný příspěvek od povolaného člověka, který jen potvrzuje, co jsem si myslel.


nejen proto sem dávám odkazy, které mají alespoň trochu vyvážit tu většinu poplašných co se zde vyskytují. Lidí na následky strachu a paniky zemře více než na samotný covid. Lidi posilte si imunitu, srovnejte si hladinu vitamínu D3, selenu a zinku v těle, já beru D3 - 5000 UI denně. Jezte zeleninu a ovoce, méně masa a minimum uzenin, vyhýbejte se průmyslově zpracovaným potravinám, a pokud vnímáte, že vás zprávy co se děje silně psychicky ovlivňují omezte, nebo zrušte jejich sledování. Strach přináší stres a mnoho negativních emocí a to je ZÁSADNÍ zabiják imunity. A ta jediná je důležitá pro vypořádání se s útoky patogenů. Ty se nedají vymýtit, takže jen zdravý imunitní systém je řešení nejen na covid, ale i vše obdobné co ještě může přijít. Případná vakcína, pokud by byla účinná a neměla nežádoucí účinky vyřeší pouze covid, ale protože tyhle potvory mutují, tak to není vůbec jisté, naproti tomu Imunita je globální.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: St október 21, 2020 10:59:57    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Arrow dnes 21.10.2020 06:18akt. 21.10.2020 11:25
Koronavírus ONLINE: Otestovali rekordných 13 832 ľudí, pribudlo 2 202infikovaných

https://www.aktuality.sk/clanok/832441/koronavirus-online-slovensko-21-oktober-2020/

.............

Česko zaplavujú infikovaní, pribudlo doteraz najviac prípadov
21.10.2020 07:31 | zdroj: TA3 TASR | zdroj foto: SITA/AP (ilu)
V Česku pribudlo šokujúcich 11 984 nových prípadov nákazy. Ide o dosiaľ najvyšší denný prírastok nakazených od začiatku pandémie. Doterajšie opatrenia nedokázali nárast infikovaných zabrzdiť, našich západných susedov teda zrejme čakajú ďalšie obmedzenia.

https://www.ta3.com/clanok/1195076/cesko-zaplavuju-infikovani-pribudlo-doteraz-najviac-pripadov.html


Myslíš, že tímto vylepováním někomu, nebo něčemu pomáháš? Jsi šiřitel strachu a ničíš čitatelům imunitu.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St október 21, 2020 13:06:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Na to je tu iný špecialista

https://slovensko.hnonline.sk/2233503-slovensku-hrozi-uplny-lockdown-pripustil-matovic-plosne-testovanie-ani-nemusi-byt

a tu máš realitu u Vás https://hnonline.sk/svet/2233573-cesko-zavadza-ciastocny-lockdown-vlada-obmedzuje-pohyb-ludi-a-zatvara-obchody

21.10.2020, 13:12
Česko zavádza čiastočný lockdown. Vláda obmedzuje pohyb ľudí a zatvára obchody

Vláda od štvrtka nariadila aj obmedzenie pohybu a kontaktu s ľuďmi s výnimkou ciest do práce a na nákupy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 136, 137, 138  Ďalšia
Strana 30 z 138

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist