Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Doplnenie AKG K701 - varianta "on-ear"

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: St marec 11, 2020 08:44:30    Predmet: Doplnenie AKG K701 - varianta "on-ear" Odpovedať s citátom

Zdravím,
uvažujem o kúpe nejakých menších slúchadiel - on-ear s charakterom zvuku ako K701. Cenovo do cca 100 Euro, prípadne aj viac.
Budem povďačný za každú radu skúsených slúchadkárov.

_________________
NUC 8i3BEH - DacMagicPlus - BVA PRE1 - BVA PA300SSE - VMA-II REV, Dispre - AKG K701


Naposledy upravil vma dňa St marec 11, 2020 09:16:56, celkom upravené 5 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: St marec 11, 2020 09:04:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Za mna mozem jednoznacne odporucit Sennhesery HD 25. Neviem teda aky maju K701-ky charakter ale HD 25-ky su zatial najlepsie on-eary ake som mal na usiach. Cenovo sa pohybuju tesne nad 100€ ale z druhej ruky sa daju zohnat uz lacnejsie.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: St marec 11, 2020 09:14:49    Predmet: Odpovedať s citátom

K701 majú detailný - analytický zvuk, niekto kritizuje málo basov, mne to vyhovuje. A sú otvorené, čo mi vôbec nevadí.

Mám aj Sennheiser HD201 - zvuk vzhľadom k cene OK. Tretie sú Koss Porta Pro - sú síce komfortné on-ear, ale v porovnaní s K701 prebasované a málo detailné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: St marec 11, 2020 09:27:40    Predmet: Odpovedať s citátom

HD-25 su male a uzavrete ale zneju ako velke sluchadla. Stali sa postupne akymsi "standardom" medzi dj-mi a producentmi. Urcite by som odporucal si ich aspon vyskusat.

Porty mam tiez doma ale uz na ne sada iba prach. Zvukovo su proste inde. Co maju ale Senny s Portami spolocne je, ze sa na ne da zohnat mnozstvo roznych dielcov a daju sa v podstate donekonecna upravovat a opravovat. Spolocnu ale maju, zial, trosku lacacku konstrukciu - Senny ale skor na pohlad - zatial mi na nich nic nepraska (na rozdiel od Kossov) a jediny znamy problem s nimi byvaju pruzinove kontakty na signalnych konektoroch kedy sa obcas moze uvolnit konektor a vypadnut kanal (CustomCans ale maju nejaku upravu, tak ju casom mozno vyskusam).

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 11, 2020 11:26:19    Predmet: Odpovedať s citátom

V této cenové hladině mě napadá stará dobrá sluchátková klasika - Grado SR60/SR80. Ale bylo by vhodné si je nejdříve poslechnout, jejich specifický charakter nemusí každému vyhovovat.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: St marec 11, 2020 12:44:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za podnety. Trocha som pogooglil a ako ďalšie zvukovo podobné varianty som našiel AKG K181DJ a Audio Technica M-50. Ak by som ich mal v ruke, iste by som sa vedel rozhodnúť. Bohužiaľ, nemám túto možnosť. Neponáhľa to, možno rozhodne ponuka na bazoši. Alebo ostanem verný K701-kam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist