Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Test
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So máj 23, 2020 20:33:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to rozliseni reprosoustav a zesilovace...
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2945
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So máj 23, 2020 20:42:57    Predmet: Odpovedať s citátom

V poriadku no pre čo by mal reťazec robiť nejaké kraviny ďaleko za hranicou počuteľnosti?
"Osciloskop" Foobaru (aj CoolEditu) mi ukáže frekvencie kdesi nad 50KHz no posluch mi nijako neovplyvnia, nezhoršia (ani nezlepšia) Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So máj 23, 2020 21:58:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo tu ukázku DAC nedává..(ale jinak jsem spokojený)
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2945
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So máj 23, 2020 22:02:52    Predmet: Odpovedať s citátom

A čo má "dávať"? A čo je to "dávať"?
Poruchy a problémy ďaleko za hranicou počuteľnosti?
A na čo?
Koľko "hudby" a na akej úrovni je nad nejakých 20 KHz?
Hlboko pod úrovňou zvyšku na frekvenciách, ktoré by aj pri podstatne vyššej úrovni nepočulo prakticky 100% ľudí, neprenieslo 99,9% reťazcov.
Znova o tázka - na čo? Aby sme si honili ego???
Very Happy

Mňa zaujíma pre ČO to niekomu praská alebo robí iné problémy v posluchu...
Mne ... mám dole pod čiarou...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2020 22:00:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozoruji, že do pořádného porovnávacího poslechu se nikomu moc nechce, i když materiál si stáhlo dost lidí. Tak o něčem jiném. Mám staré CD Supraphon Dire Straits - Brothers In Arms. Je to naprosto perfektní pokud jde o dynamiku, první skladba má cca 20 dB. Narazil jsem na jakýsi XRCD remaster, který by měl mít extra rozlišení, je ale zlimitovaný jak prase, což se projevuje i ve spektru - nakopnuté špičky. Pokusil jsem se tu starou nahrávku zlimitovat, což nebyl problém, ale tak zkurvit se mi ji nepodařilo. Možná, že to ani není slyšet. Je to všechno o Loudness War - upravit nahrávku tak, aby co nejvíc řvala. Dávám do placu další sestavu, kde je pět variant - nezlimitovaný originál a čtyři varianty limitace. Jsou všechny upravené na stejnou ne moc velkou hlasitost, měřená dynamika však stejná není. Zajímalo by mne, zdali se dá poznat rozdíl. Mýžete si to stáhnout tady

https://drive.google.com/file/d/1933Tk-lbHwHphdMsi303Rkcif2Cvx9aL/view?usp=sharing

Tak s chutí do toho ! A pište něco o tom, co slyšíte, konkrétně a věcně. Pokud neslyšíte nic, nedělejte si s tím hlavu, všechno se uchem nepozná.

Dancing happy Hypnotized ? No Wink Fingering Rotfl 2 thumbs up Good job

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Pi jún 05, 2020 11:58:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 01:03:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi jún 05, 2020 19:55:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Testovacie nahrávky boli dosť dlhé, a čas na ich vypočutie bol u mňa "krátky".
Ale v zásade môžem potvrdiť to, čo napísal roberto. LB hralo horšie, medzi NB a RB som však váhal.

Pre tých, ktorí nepočuli rozdiel (tatko Tom), je potrebné sa zamerať na niekoľko "zaujímavých" detailov a tie v nahrávkach porovnať.
Napr. v 51. sekunde nahrávky nastupuje na pravej strane výraznejšie (asi) trúbka. V nahrávke LB je nevýrazná, keď sa človek pri posluchu na ňu nezameria, tak si ju ani nevšimne. V NB a RB znie výraznejšie a má "kovový" zvuk. V RB je o "vlások" výraznejšia, ale ťažko povedať, či je to lepšie, alebo horšie. To chce hľadať ďalšie rozdiely.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2020 12:27:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Přátelé, byl bych moc rád, kdybyste věnovali pozornost druhé sestavě ukázek. Prošmejdil jsem co jsem mohl, našel jsem další varianty Brothers in Arms a je to většinou různě zlimitovaná hrůza, verzi BluRay Audio nevyjímaje. Jediná výjimka bylo nějaké lehce obskurní SACD, které obsahovalo materiál odpovídající původní supraphonské CD (a možná i vinylu - ten jsem kdysi také měl, ale nevím, kde je mu konec). Tak bych moc rád věděl, zdali ta zatracená limitace je či není slyšet. V důsledku opravdu sprosté limitace se ve spektru objevují výstřiky nad 20 kHz, což ale asi slyšet nebude (já to umím zkimitovat taky, ale takhle brutálně bych si to netroufl udělat).

Pokud jde o předchozí sestavu, zatím ještě neprozradím, co je co, ale pokud někomu některá verze chrčela, syčela nebo prskala, znamená to, že jeho aparát není schopen vypořádat se korektně s nadakustickými složkami signálu. Takže by si měl opatřit něco lepšího.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2945
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2020 14:55:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne subjektívne najlepšie zneje "So Far Away w" no jednak som hodne po záruke (...59 ročný) a jednak mám príliš lacné zariadenie.
No inak - nikdy nikde pri ničom mi nič nepraská - asi si budem musieť kúpiť desaťkrát drahšie, aby mi aspoň občas dačo praskalo Very Happy

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pucmeloud
Hifi obsluha


Založený: 08 február 2007
Príspevky: 19
Bydlisko: Rožnov p.Radh.

PríspevokZaslal: St júl 08, 2020 15:25:11    Predmet: Odpovedať s citátom

V autě mi to Bohouši hraje moc pěkně...žádné pazvuky neslyším Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut august 25, 2020 14:39:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc se tedy do poslouchání nehrnete. Já už sám pořádně nevím, co jsem vlastně dával do placu, všiml jsem si ale, že někomu se nejvíc líbil materiál přecezený přes MP3 kodek, zatímco někdo jiný preferoval originál. Ono se asi už vůbec moc neposlouchá, spíš se jen žvaní. Ale kdyby někdo poslouchat chtěl, tak může použít i něco z mých starých testovacích sestav, které jsou tady:

https://drive.google.com/file/d/1VjOyeuWgX8Hd2KiZwSPo2nZv0GnzqJPm/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1sne3oDfzHxJcergXyMlxQniit6NY8WB0/view?usp=sharing

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Ut august 25, 2020 16:09:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Z toho archivu "loudnesswar" sa mi asi najviac lubil "So Far Away x" ostatne mi zneli rovnako (aj na reprach aj na velkych Beyeroch). Na Sennheiseroch HD 25 mi naopak prisiel ten subor trochu prebasovany ale to je problem skor tych sluchadiel - hlavne ked si ich prehodim z Beyerov, ktore idu skor do vysok.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist