Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Novy vyrobca kablov zo slovenska?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St august 31, 2022 08:04:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale moses to napísal dobre.. Smile
Jedna vec je zachytiť a spracovať (premeniť na elektrický signál) reálny zvuk, druhá vec je vymyslieť si halucinácie, vydávané za vplyv zvuku.. V tomto je mikrofón objektívne asi 100x presnejší. Ale fantáziu nemá, to je fakt. Možno preto, že nepozná značku a cenu toho, čo meria. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1926

PríspevokZaslal: St august 31, 2022 08:46:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém je aj v tom, že je jednoduché niekam napísať "Ja to počujem." ala bacil2. Priznať si svoju chybu a nevedomosť, je oveľa ťažšie. To by sa musel nad písaným textom, fyzikou a psychikou trošku aj zamyslieť.
moses jasné, že nevymrie. Preto je svet krásny, lebo nie sme všetci rovnakí. Je však dobré, že spoločnosť posúvajú dopredu exaktné vedy a nie pocity.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St august 31, 2022 11:38:03    Predmet: Odpovedať s citátom

... ja som tu nikde nepísal, že "Ja to počujem." ... ja som vám len, súdruhovia, chcel jemne naznačiť, že tu stále dokola píšete samé "exaktné" pičoviny, ktorým bohužiaľ bigotne veríte ešte viac ako "ortodoxní zlatoušci" svojim ušiam

... a to že z každého, kto vám nepasuje do krámu, urobíte okamžite nesvojprávneho kokota, na to som si tu na slovanete dávno zvykol Wink

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St august 31, 2022 11:58:23    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
z každého, kto vám nepasuje do krámu, urobíte okamžite nesvojprávneho kokota

Ale to úspešne robíš zo seba ty sám, tým ako reaguješ na faktické argumenty . Však skús nejakú " pí...nu" objektívnymi faktami vyvrátiť. A tých " súdruhov" si strč.. Rolling Eyes
A ak si si nevšimol, debata a celé fórum je o reprodukcii hudby, s dodatkom "hifi"", nie o preferencii nejakého hudobného žánru a jeho " vylepšovaní".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mirec1
Hifista - pokročilec


Založený: 12 november 2008
Príspevky: 312

PríspevokZaslal: St august 31, 2022 12:28:48    Predmet: :) Odpovedať s citátom

Bacil , teba do tej hlavy naozaj nieco bacilo.
Drz sa radsej subjektivneho hodnotenia sluchadiel. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1926

PríspevokZaslal: St august 31, 2022 19:04:29    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
... ja som tu nikde nepísal, že "Ja to počujem." ... ja som vám len, súdruhovia, chcel jemne naznačiť, že tu stále dokola píšete samé "exaktné" pičoviny, ktorým bohužiaľ bigotne veríte ešte viac ako "ortodoxní zlatoušci" svojim ušiam

... a to že z každého, kto vám nepasuje do krámu, urobíte okamžite nesvojprávneho kokota, na to som si tu na slovanete dávno zvykol Wink

Isteže, tu nie.
Na "exaktných" pičovinách, aby som použil Váš slovník, je založené celé fungovanie nášho sveta, či sa Vám to páči, alebo nie. Vďaka exaktnej vede si denno denne užívate vymoženosti moderného sveta. Vďaka vedomostiam Vás dokážu vyliečiť z nemocí, na ktoré sa ešte nedávno umieralo. Vďaka vede vieme o okolitom svete stále viac a viac a máme aj viac otázok.

To, že Vás niekto označí za nesvojprávneho je len preto, akým spôsobom komunikujete to, čo ste sa v živote naučili a nezáleží na tom, či sa bavíme o exaktných vedomostiach, alebo o pocitoch. Ak bude niekto po svete pobehovať s vetvičkou, o ktorej bude tvrdiť, že je zázračná, lebo si ňou dokáže navodiť pocit blaženosti, tak si o ňom tiež budete myslieť svoje. Pritom Vás on bude presviedčať, že to tak je. Nakoniec ho dajú do blázinca, lebo všetci budú vedieť, že si to len namýšľa.
Ak niekto kúpi kábel za tisíc eur, t. j. ešte ho niekto iný aj poriadne odrbal a neuvedomí si, že je to len pre jeho dobrý pocit, ale tvrdí, že niečo počuje, pritom nepríjme fakt, ktorý sa tu donekonečna omiela, tak sa pýtam. Aký je rozdieľ medzi človekom s čarovnou vetvičkou a medzi Hi-Fi nadšencom, ktorý verí tomu, že to počuje preto, lebo jeho uši/aparát sú lepšie?

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Št september 01, 2022 08:15:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron: preco su v tvojej zostave DYI strieborne kable?, za tym mas ake racionalne vysvetlenie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
IvanR
Hifi obsluha


Založený: 08 september 2018
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Št september 01, 2022 20:00:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
bacil2 napísal:
... ja som tu nikde nepísal, že "Ja to počujem." ... ja som vám len, súdruhovia, chcel jemne naznačiť, že tu stále dokola píšete samé "exaktné" pičoviny, ktorým bohužiaľ bigotne veríte ešte viac ako "ortodoxní zlatoušci" svojim ušiam

... a to že z každého, kto vám nepasuje do krámu, urobíte okamžite nesvojprávneho kokota, na to som si tu na slovanete dávno zvykol Wink

Isteže, tu nie.
Na "exaktných" pičovinách, aby som použil Váš slovník, je založené celé fungovanie nášho sveta, či sa Vám to páči, alebo nie. Vďaka exaktnej vede si denno denne užívate vymoženosti moderného sveta. Vďaka vedomostiam Vás dokážu vyliečiť z nemocí, na ktoré sa ešte nedávno umieralo. Vďaka vede vieme o okolitom svete stále viac a viac a máme aj viac otázok.

To, že Vás niekto označí za nesvojprávneho je len preto, akým spôsobom komunikujete to, čo ste sa v živote naučili a nezáleží na tom, či sa bavíme o exaktných vedomostiach, alebo o pocitoch. Ak bude niekto po svete pobehovať s vetvičkou, o ktorej bude tvrdiť, že je zázračná, lebo si ňou dokáže navodiť pocit blaženosti, tak si o ňom tiež budete myslieť svoje. Pritom Vás on bude presviedčať, že to tak je. Nakoniec ho dajú do blázinca, lebo všetci budú vedieť, že si to len namýšľa.
Ak niekto kúpi kábel za tisíc eur, t. j. ešte ho niekto iný aj poriadne odrbal a neuvedomí si, že je to len pre jeho dobrý pocit, ale tvrdí, že niečo počuje, pritom nepríjme fakt, ktorý sa tu donekonečna omiela, tak sa pýtam. Aký je rozdieľ medzi človekom s čarovnou vetvičkou a medzi Hi-Fi nadšencom, ktorý verí tomu, že to počuje preto, lebo jeho uši/aparát sú lepšie?

Mám potrebu sa vyjadriť k vaším filozofickým názorom. Ale radšej sa presúvam do svojej posluchovky, kde trávim blažený stav, bez hluku Matoviča, Fica, Sulíka, Buntu, mojej manželky, alebo Peleho a komentov tohto fóra.
Idem riešiť rozdiely medzi mono doskami zo 60 rokov a dnešnými stereo remastramy.
Jediný parťák v mojej rodine, v mojom hoby je môj krásny rotweiler, ktorý keď zistí, že sa pripravuje posluchovka, už sa tam inštaluje a obsadzuje ideálne miesto na posluch. Je to veľmi zaujímavé. Evidentne nemá rád rock, v štýle Led zepelin. Vtedy sa pýta von. Ale Charlie Hadena, Keith Jareta, Milesa Davisa,Yamatoho trio a podobne miluje.
Pýta sa dnu.
Pekný večer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1902

PríspevokZaslal: Št september 01, 2022 21:55:43    Predmet: Odpovedať s citátom

To bola naozaj dolezita info, bez ktorej by svet snad klesol na dno Very Happy
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1926

PríspevokZaslal: Št september 01, 2022 22:33:00    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
Soaron: preco su v tvojej zostave DYI strieborne kable?, za tym mas ake racionalne vysvetlenie?

Áno priznávam. Niektoré veci, ktoré si kupujem/vyrobím, robím pre radosť. Či už je to preto, lebo ma to baví, alebo pre estetiku, alebo len preto, aby sa mi dobre spalo, že som pre zvuk urobil v rámci svojích možností všetko. Ako vieme, striebro je lepší vodič ako meď, takže som si výmenou vodiča isto nepohoršil. Prakticky je však zvukový prínos nulový!
Tak isto v rámci požností používam tienené káble, na signál dokonca XLR. Nie preto, lebo mám doma zarušené prostredie, kde by rušenie počuteľne prenikalo do reprodukcie, ale preto, lebo je to technicky lepšie a to sa dá logicky obhájiť.

Asi je to z mojích príspevkov nepochopiteľné, tak to skúsim napísať polopatisticky. Mne nevadí, že si niekto kúpi iracionálne drahý kábel, ktorý so skutočnou hodnotou výrobku nemá nič spoločné a dokonca to je technicky/technologicky neobhájiteľné. Ak si ten človek prizná, že je si to kúpil pre radosť, ale vie, že rozdieľ vo zvuku nebude, resp. rozdiel bude len v jeho hlave, tak s tým problém nemám. Veď je to každého vec, na čo míňa. Mám ale problém s tým, ak si to človek nedokáže priznať a fabuluje, že rozdiel počuje a navyše popiera všetko na čom stojí náš vesmír. Áno, s tým mám problém.

Dokonca pripúšťam aj to, že medzi káblom a káblom môže byť počutelný rozdiel. Veď stačí urobiť kábel s neštandardnou hodnotou R-C-L, ale na čo by sme to robili? Normálne vyhotovený kábel nemôže počutelne ovplyvniť reprodukovaný zvuk. Ak to robí, tak je niečo zle.

Zaujímavé sú tvrdenia, že káblom sa ladí zvuk celej zostavy. Tak ja som asi spadol z čerešne, ale prečo sa charakter zvuku neladí na to určeným nástrojom... Slovo ekvalizér je u "skutočných" Hi-Fi-stov niečo ako zakázané slovo, ale to, že sa káblom ekvalizuje je v pohode.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi september 02, 2022 00:31:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron: tie tvoje DYI strieborne kable - ak berieme ze maju lepsiu vodivost, ok. Aku mas ich konstrukciu a preco? Lebo si mohol stale zobrat nejaku hotovu kabelaz a nie DYI. Preco DYI? Lebo si nieco dalsie chcel urobit lepsie? RLC hodnoty (ake)? tienenie?…
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1926

PríspevokZaslal: Pi september 02, 2022 08:18:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem, prečo to tu rozoberáte. Jasne som napísal, že ma to baví, tak čo je na tom nepochopiteľné? Jasne som napísal aj to, že nemám problém ani s tým, ak si niekto kúpi kábel len preto, lebo na to má a páči sa mu. Problém mám s tým, ak ten niekto aj verí tomu, že to znie lepšie.

Úplne nechápem, na akú konštrukciu sa pýtate. XLR mám 2, alebo 3 pevné vodiče z čistého striebra. Už si presne nepamätám, je to už pár rokov a nechce sa mi to rozoberať. Každý vodič je izolovaný zvlášť a medzi vodiče som dal výplň z knôtu, aby výsledok nejak vyzeral a neboli to len 2 tenké drôtiky. Celé je v medenom tienení a na povrchu modro-čierna umelina. Konektory sú Neutrik.

Hotovú neviem kde kúpiť, no aj keby som vedel, tak ma výroba a spájkovanie baví. Lepšie som to urobiť nechcel, veď hovorím, že vo zvuku nie je žiaden rozdieľ. Otázne je, čo myslíte tým lepšie. Pre mňa je lepšie aj to, ak je jedna vec vizuálne krajšia, ako druhá, t. j. sú dva rovnaké káble, jeden má ružovú a druhý bielu izoláciu, tak bude pre mňa lepší ten biely. Takže v tomto kontexte ten môj pre mňa lepší je. Chcel som aj to, aby všetky káble mali rovnaký dizajn. L-R-C som nemeral, ale voči káblom, ktoré som mal, vo zvuku nie je žiaden rozdiel. L-R-C je pre mňa v tomto smere nepodstatné. Zaujímavé by tieto hodnoty boli vtedy, ak by bol počuteľný rozdiel vo zvuku. Potom by bolo dobré zistiť, čo to spôsobuje. Rozhodne by však rozdiel nebol žiadne woodoo, ale merateľný.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Pi september 02, 2022 13:49:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi september 02, 2022 08:33:55    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Problém mám s tým, ak ten niekto aj verí tomu, že to znie lepšie.

Ani to by nebol problém, nech verí. Ale problém to začína byť, keď tvrdí, že si tým doladí "zvuk" (čítaj nedostatky) ostatných častí "aparátu" podľa potreby a že tí, čo nepočujú "rozdielne" zvuky rôznych káblov sú hluchí technokrati. To už je problém.. Ale je to problém (mentálny..) toho, čo to tvrdí. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2969
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi september 02, 2022 08:46:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Faktický problém na odbornom fóre (za ktoré považujem aj Slovanet) je, ak o svojej domnelej "pravde" presviedča.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1902

PríspevokZaslal: Pi september 02, 2022 11:29:18    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Faktický problém na odbornom fóre (za ktoré považujem aj Slovanet) je, ak o svojej domnelej "pravde" presviedča.


...a bez akychkolvek relevantnych dokazov, OFC Wink

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1926

PríspevokZaslal: Pi september 02, 2022 14:10:01    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Problém mám s tým, ak ten niekto aj verí tomu, že to znie lepšie.

Ani to by nebol problém, nech verí. Ale problém to začína byť, keď tvrdí, že si tým doladí "zvuk" (čítaj nedostatky) ostatných častí "aparátu" podľa potreby a že tí, čo nepočujú "rozdielne" zvuky rôznych káblov sú hluchí technokrati. To už je problém.. Ale je to problém (mentálny..) toho, čo to tvrdí. Rolling Eyes

Chápem, ako to myslíte, no pre mňa je problematické aj to, ak niemto tvrdí a verí tomu, čo zjavne odporuje fyzike. Vravím, ak mám čarovný prútik, ale mám ho pre vlastné potešenie a je pre mňa "akože čarovný", no uvedomujem si, že je to nemožné, tak to je v poriadku. Proste doma v súkromí si to užívam, ale nikoho neagitujem s tým, že ak chce, tak mu niečo vyčarujem. Ak tomu však skutočne verím, tak som zrelý na lobotómiu.

O ekvalizácii som už písal. Ak mám "nedokonalý" zosilňovač, ktorý zvýrazňuje časť akustického spektra, tak nie je jednoduchšie ho vymeniť, ako kupovať a laborovať s "nedokonalým" kábelom, ktorý potrebnú časť spektra utlmuje... Ak len trošku uvažujem, tak nebudem do reťazca zaraďovať ďalší ekvalizačný prvok, ktorý na toto nie je určený. Ponechám si teda zosilňovač, lebo sa ho zbaviť nechcem a zaradím ekvalizér a kúpim si štandardný, normálny, "dokonalý" kábel.

Kúpim si pod auto štvorcové kolesá. Následne budem kupovať mëkké tlmiče len preto, aby auto so mnou netriaslo. Toto je na hlavu postavené a nerozumiem tomu, ako je možné, že logický tvor, ktorý vie spočítať 2x2, tomuto nechápe.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Ne september 04, 2022 08:48:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi september 02, 2022 20:45:57    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Faktický problém na odbornom fóre (za ktoré považujem aj Slovanet) je, ak o svojej domnelej "pravde" presviedča.

Že by náznak sebakritiky Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pedro Marantz
Nádejný hifista


Založený: 28 marec 2014
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi september 02, 2022 21:15:17    Predmet: Odpovedať s citátom

IvanR napísal:
BV napísal:
Skúste tu, http://www.highendforum.cz/viewforum.php?f=22 , tam nájdete pochopenie od rovnako postihnutých pacientov. Wink Skúste tie káble bez zosilňovača, zdroja signálu a boxov, tie iba zbytočne kazia " zvuk" káblov. Rolling Eyes

Sršíte .humorom.
Máte pravdu, káble nezapájam do aparátov a boxov vašej výroby, práve preto, aby nekazili ich zvuk a radosť z posluchu..


Pravdaže Ivan, všetci sú hluchý, asi preto sa žiaden prístroj od BV nezohreje v inzercii - ak sa vôbec niekto rozhodne ho predať - ani ja nepredám, nechcem aby niekomu podobnému ako Ty kazili radosť z posluchu

_________________
A300SE & F3ROY & MoFi Studio Deck MasterTracker MM,
STAX SR- L 700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pedro Marantz
Nádejný hifista


Založený: 28 marec 2014
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi september 02, 2022 21:23:18    Predmet: Odpovedať s citátom

IvanR napísal:
Soaron napísal:
bacil2 napísal:
... ja som tu nikde nepísal, že "Ja to počujem." ... ja som vám len, súdruhovia, chcel jemne naznačiť, že tu stále dokola píšete samé "exaktné" pičoviny, ktorým bohužiaľ bigotne veríte ešte viac ako "ortodoxní zlatoušci" svojim ušiam

... a to že z každého, kto vám nepasuje do krámu, urobíte okamžite nesvojprávneho kokota, na to som si tu na slovanete dávno zvykol Wink

Isteže, tu nie.
Na "exaktných" pičovinách, aby som použil Váš slovník, je založené celé fungovanie nášho sveta, či sa Vám to páči, alebo nie. Vďaka exaktnej vede si denno denne užívate vymoženosti moderného sveta. Vďaka vedomostiam Vás dokážu vyliečiť z nemocí, na ktoré sa ešte nedávno umieralo. Vďaka vede vieme o okolitom svete stále viac a viac a máme aj viac otázok.

To, že Vás niekto označí za nesvojprávneho je len preto, akým spôsobom komunikujete to, čo ste sa v živote naučili a nezáleží na tom, či sa bavíme o exaktných vedomostiach, alebo o pocitoch. Ak bude niekto po svete pobehovať s vetvičkou, o ktorej bude tvrdiť, že je zázračná, lebo si ňou dokáže navodiť pocit blaženosti, tak si o ňom tiež budete myslieť svoje. Pritom Vás on bude presviedčať, že to tak je. Nakoniec ho dajú do blázinca, lebo všetci budú vedieť, že si to len namýšľa.
Ak niekto kúpi kábel za tisíc eur, t. j. ešte ho niekto iný aj poriadne odrbal a neuvedomí si, že je to len pre jeho dobrý pocit, ale tvrdí, že niečo počuje, pritom nepríjme fakt, ktorý sa tu donekonečna omiela, tak sa pýtam. Aký je rozdieľ medzi človekom s čarovnou vetvičkou a medzi Hi-Fi nadšencom, ktorý verí tomu, že to počuje preto, lebo jeho uši/aparát sú lepšie?

Mám potrebu sa vyjadriť k vaším filozofickým názorom. Ale radšej sa presúvam do svojej posluchovky, kde trávim blažený stav, bez hluku Matoviča, Fica, Sulíka, Buntu, mojej manželky, alebo Peleho a komentov tohto fóra.
Idem riešiť rozdiely medzi mono doskami zo 60 rokov a dnešnými stereo remastramy.
Jediný parťák v mojej rodine, v mojom hoby je môj krásny rotweiler, ktorý keď zistí, že sa pripravuje posluchovka, už sa tam inštaluje a obsadzuje ideálne miesto na posluch. Je to veľmi zaujímavé. Evidentne nemá rád rock, v štýle Led zepelin. Vtedy sa pýta von. Ale Charlie Hadena, Keith Jareta, Milesa Davisa,Yamatoho trio a podobne miluje.
Pýta sa dnu.
Pekný večer.

No pekný večer, toto ma dostalo, že hluk mojej manželky a ešte porovnať to s Ficom... Vybilo mi poistky na zosíku a rotweiler v posluchovke mi odfajčil aj poistku v hlave. Po chvíli sa mi rozsvietilo, odchádzam z fóra, idem spať, ešte raz pekný večer.
PS: Kefalíne aký frekvenčný rozsah počuje rotweiler ?

_________________
A300SE & F3ROY & MoFi Studio Deck MasterTracker MM,
STAX SR- L 700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist