Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DPA380 osazení IXYS

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
odaz
Hifi obsluha


Založený: 23 máj 2012
Príspevky: 4
Bydlisko: ČR/Uh.Hradiště

PríspevokZaslal: St júl 08, 2020 22:10:52    Predmet: DPA380 osazení IXYS Odpovedať s citátom

Ahoj všem
Po cca 8mi letech od prvotní myšlenky jsem nedávno dokončil svůj zesilovač DPA380, který bych vám rád představil. Napřed měl být věrnou kopií svých bratrů, které jsem vídal na fotografiích na internetu, v průběhu času jsem se rozhodl udělat ho trochu jiný.
Desky jsem koupil od mého kamaráda Aleše, který mi ho zároveň doporučil. Při shánění součástek jsem poznal Roberta, který mi později mockrát se stavbou poradil a v konečné fázi provedl kontrolní měření zesilovače, za což mu tímto veřejně děkuju.
Původně jsem zesilovač postavil s některými dobovými součástkami jako např. odpory TR161 a diodami KY712, které jsem ale nakonec zavrhl z důvodu vzniklých problémů a nahradil je v průběhu stavby lepšími současnými náhradami(Dale RN, IXYS Schottky Gen2). Původní jsou v podstatě jen chladiče, které mi v r.2013 na zakázku vyrobil pan ing. Seidl. Až později jsem zjistil, že jsou nedostatečné a vyrobil mechaniku, která jim v chlazení výrazně pomáhá. Díky sendvičové kombinaci Cu hranolů , které jsou vsazené do původních Al hranolů spojených s masivní skříní z téhož materiálu je zesilovač i po celodenním hraní pouze teplý.
Testoval jsem taky několik typů moderních mosfetů z nichž nejvíc se mi svými parametry (a později i příjemným zvukem) zalíbil typ ixys IXTH64N10L2 pro N polaritu, ke kterému jsem vybral partnera pro P polaritu typ IXTP52P10P. Tímto párem silných mosfetů jsem ve finální verzi nahradil tři páry původních IRF.
Klidový proud jsem nastavil na 200mA zastudena a hodnotu kompenzací změnil na paralelní kombinaci 470/100ohm rezistorů a 100pF/1KV NPO kapacity.
Zesilovač má také upravené zemnění dle infa zde na fóru a v této konfiguraci už mi doma hraje cca 2,5roku. Nyní jsem konečně udělal finální zadní panel a doladil některé detaily a tím ho považuju za hotový.

Přikládám odkaz na fotogalerii:
https://postimg.cc/gallery/9h8Sdh3

S výše uvedeným zesilovačem jsem maximálně spokojený. Napřed živil bedny Magnat vintage 420, které jsem cca před rokem po 14ti letech prodal, jelikož se mi naskytla možnost jít o několik úrovní zvuku výš a koupit 4 pásma Acapella 5TH Avenue MK1.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 09, 2020 07:13:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekna prace Ondro 🙂
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 841

PríspevokZaslal: Št júl 09, 2020 09:10:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěkné, jen bych doporučil vyměnit mechanická relé za elektronickou variantu... 😏
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi júl 10, 2020 07:55:12    Predmet: Odpovedať s citátom

SSR jsou stále k dispozici, obzvlášť u těchto velkých finderů je to jen otázka času (poměrně krátkého) kdy začnou zlobit. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
odaz
Hifi obsluha


Založený: 23 máj 2012
Príspevky: 4
Bydlisko: ČR/Uh.Hradiště

PríspevokZaslal: Pi júl 10, 2020 10:11:17    Predmet: SSR Odpovedať s citátom

Děkuji za slova chvály pánové a za tip na SSR relé. Sice jsem se zařekl, že už zesilovač nechám tak, ale tohle má zjevně smysl kvůli dlouhodobé spolehlivosti. Teď dodělávám přestavbu dacu, cca za měsíc bych je chtěl vyměnit djrixi. Posledním velkým vylepšením, které zesilovač dostal zároveň s novým zadním panelem bylo odebrání vstupního MKP(na fotce modulů ještě jsou). Překvapil mě přirozenější zvuk. Jsem si samozřejmě vědomý i rizika, který to přináší. MKP jsem koupil použité a kvůli krátkým nohám nešly osadit klasicky. Musel jsem vymyslet držák k pcb.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi júl 10, 2020 10:22:52    Predmet: Odpovedať s citátom

V pohodě, kdykoliv se ozvi Smile Výměna je jednoduchá a od relé budeš mít už navždy pokoj.
_________________
Rix Audio Instagram
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist